» »

angleski winsi in èžš-ji

angleski winsi in èžš-ji

mmisv ::

kako nej u angeških windowsih 98se naštimam da mi bo kazal in da bom lahko pisu s èžš-ji se prav s šumniki? regional settings so na slovenia, keyboard na slovensko.
kaj nej še nardim? a so mogoèe krivi fonti??
Čist trivialna stvar...

ABX ::

Če nisi pri inštalaciji win98 določil regional settings na Slovenijo in dodal podporo jezika za Central European (pazi obvezno oboje) ti šumniki v winsih bodo delali v najbolšem primeru na pol.

In edina rešitev je nova inštalacija sistema. (sicer ne vem če mora bit clean ali je dovolj upgrade) Če inštaliraš čez Slovenske win98 bojo šumniki delali in ne bo potrebno nič ponovno inštalirat.


Če kdo pozna kak drugi trik je info zaželjen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mmisv ::

sej fora ej u tem da bi jest meu rd angleške windowse in hkrat da bi mi kazal in da bi loh pisu sumnike.
Čist trivialna stvar...

Highlag ::

Ja takole:

Štos je v tem, da imaš nastavljeno napačno kodno stran. Namesto 8-sto pa še neki imaš 4-sto pa še neki. To lahko enostavno preveriš takole.
Greš v control panel /regional settings. In dodaš slovensko tastaturo, če jo še nimaš. Potem poizkusi nastaviti Slovensko kot "default" Če imaš napačno kodno stran boš dobil za to obvestilo!

Rešitev:
Ponovno inštaliraj windowse. Ni potrebno nič brisati kar iz Windows-ov zaženi setup in poskrbi, da boš sigurno v vseh mogočih nastavitvah, ki se pokažejo med setup-om imel nastavljeno na Slovenksko! (mislim, da je na 2 ali 3 mestih)

Meni se je to zgodilo kar nekajkrat. Iskal sem rešitve po vseh mogočih krajih vendar brez uspeha. Ta rešitev je delovala vedno, pa še nič drugega ni bilo treba.

ABX ::

Če nisem bil nič kriv sem vedno sikal pandurjem in so se vedno na hitro umaknili.

Če pa sem kaj zakuhal sem bil priden in tiho.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test jabolčnih novotarij

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
343913 (2497) darkolord
»

WIN 95 in šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
71006 (927) pagat34
»

win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
91042 (923) Neo32
»

šumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
71006 (864) mamut
»

Dreamweaver 4.0 težave s šumniki v win2k

Oddelek: Omrežja in internet
111311 (1169) JLP

Več podobnih tem