» »

Problem s SATA diskom

Problem s SATA diskom

Takkyu ::

Dobil sem za usposobit računalnik ki ima maxtor sata disk kupljen pri pc-plusu. Najavlja se mi sledeči prob ki ga še nisem odpravil. Ko zaženem inštalacijo windowsa mi ko dam da bi namedstil nov windows napiše da ne more namestiti windowsa ker naj nebi imel nobenega diska primernega za to. Kaj je kaj za preppihtat v biosu, sicer sem ga že dal na defult al gre za kako potezo prodajalca da bi plačali njim da namestijo windows?

Thx za vse odgovore
  • spremenil: BigWhale ()

error7891 ::

Potrebuješ disketo s sata gonilniki, ki jih dobiš zraven software, ki si ga dobil zraven osnovne plošče ali pa na proizvajalčevi spletni strani.

Zgodovina sprememb…

dejansan ::

ko dobiš disketo, na začetku inštalacije winsov pritisneš f6

lp
dejansan

Duke Nukem ::

no js sem mek diskeeto z via pa z intel in še od nvidie sata gonilnike pa ni nič prjelo, nakar ugotovim da ima plata uli čipset in sem z asusa potegnu dol 800kb datotekco zipano potem pa gre vse vredu :D pa tud je bil comp od pc oplus pa ni blo zraven nobenega cdja z gonilniki ,nobene diskete nobene knjige od matične kar je katastrofa ,čeprov sm pol vse dol potegnu samo take stvari morjo bit zraven ;((
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

Takkyu ::

no ta isti računalnik je tudi od pc-plusa in ma zravn priloženo edino disketo z drivrji za tipkovnico,ima pa še cd za chipset pa grafo skratka use je en shit!kake driverje točn pa naj poberem?

error7891 ::

Najprej poglej kakšno čipovje ima tvoja matična plošča (nforce ipd.), nato potegneš gonilnike (vsebujejo tudi driverje za s-ata) za to čipoveje iz interneta in jih daš na disketo (če je možno daš na disketo samo s-ata driverje).

Takkyu ::

ok sm potegnu dol driverja za sata (asus k8u-x),zej pa ko zaženem inštalacijo win pritisnem f6,pol pa s?pa bo stem reena zadeva upam

Takkyu ::

mi je uspel uredit,opišem postopek:
1.pobral sata driverje z uradne strani,odzipal in naložil na disketo
2. zagnal windows namestitev in pritisnil f6 na začetku
3.pritisnil s,izbral driverje pa sam enter
pol napprej pa klasična inštalaža windowsow

hvala za vse odgovore :bow:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416009 (4872) fredyjetle
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323634 (3140) amigo_no1
»

Težava z nalaganjem windowsev na novi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71257 (1163) nsane
»

Priklop diska WDC1200JD

Oddelek: Pomoč in nasveti
61065 (987) Orchestra
»

SATA disk mi dela težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
10988 (876) Tuhi

Več podobnih tem