» »

Priklop diska WDC1200JD

Priklop diska WDC1200JD

slanek ::

Najprej vsi skupaj lepo pozdravljeni. Sem nov na foromu in bi potreboval en nasvet.

Kupil sem disk WD1200JD, katerega se priključi na SATA konektor. Zdaj pa se mi pojavi problem. Ko vklopim računalnik, mi ga ta sicer zazna, vendar ne gre namestiti Windows XP. Poskusil sem namestiti Windows ME, katerega pa sem lahko normalno namestil. Ko pa hočem namestiti Windows XP pa mi javi, da ni zaznal medija na katerega bi se lahko namestil.

Matična plošča pa je ASUS A7V880.

Lepo prosim za pomoč.

LP, Jaka
I know what I know, but I try to know more.

dejansan ::

na asusovi strani si snemi driverje za sata, skopiraj na disketo in na začetku ob inštalaciji winso pritisni f6

drugače je bilo pa že o tem kar nekaj napisanega

lp
dejansan

kixs ::

Naceloma moras v Biosu pod Integrated pheripherials vklopit (enable) SATA Bios! Nato pa v Boot nastavistvah nastaviti na SATA oz. SCSI.

lp

slanek ::

Bom poskusil, potem pa poročam.

Hvala za nasvete.

LP, Jaka
I know what I know, but I try to know more.

slanek ::

Vse sem že poskušal in mi nikakor ne uspe. Vedno mi namestitveni program Windows-a javi napako, da ni zaznal diska.

Prosim za še kakšen nasvet.

LP, Jaka
I know what I know, but I try to know more.

dejansan ::

hm, zdaj, če ti računalnik na začetku disk zazna,...,

a disketo z sata driverji si naredil, pa na začetku ob inštalaciji winsov pritisnil f6, ker potem te vpraša čez nekaj časa, če hočeš inštalirati zadevo in zato rabiš to disketo
dejansan

Orchestra ::

Slanek:Takoj ko se windows zacne nalagat(bootas cd) pritisnes f6(ti pise spodaj), das disketo z driverji not in ko te kasneje prasa,jih se izbereš ...Jaz sem se veliko zajebaval,da sem prišel do spoznanja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323561 (3067) amigo_no1
»

Matična z S-ATA 1

Oddelek: Strojna oprema
211267 (941) jekson
»

SATA disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111585 (1453) Shagrath
»

Problem s SATA diskom

Oddelek: Operacijski sistemi
7909 (799) Takkyu
»

2x MAXTOR SATA V RAID0 in problem z inštalacijo XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91183 (1088) morphling1

Več podobnih tem