» »

Pomoc pri suse 10

Pomoc pri suse 10

wodan ::

Pozdravljeni!
Na kompu imam trenutno XP na C particiji, nekaj fajlov na D particiji, imam pa tudi 50gb unpartitioned spacea. Na ta prostor sem zelel posneti suse 10. Pri zacetku instalacije mi je suse ponudil razporeditev:1gb za swap in 49 za datoteke,... strinjal sem se in po potrditvi me je opozorilo, da ce nadaljujem, da bodo vse particije formatirane. Tukaj se pojavi vprasanje: Katere vse: tisti dve novi ali 2 stari+2novi?
hvala

kriko1 ::

Če klikneš detajle boš videl kaj bo točno naredilo (piše tudi z rdečim v povzetku).

Predpostavljam da novi.

wodan ::

hehe, predpostaljvas al ves?:D tam mi sicer oznaci z rdeco kaj bo naredilo (2 novi particiji) ne pove pa, KATERE bo formatirala...:\ :\ :\

kriko1 ::

Nove bo formatiralo. Če bi hotelo tastare bi napisalo z rdečim.

ZGI ::

lahko pa formateraš oz določiš particije in razdelevanje ter particioneranje. klikni na tist "link" kjer piše particioniranje...pokaže se novo okno...izbereš disk če imaš 2 ter nastavitev po meri => pokažejo se ti particije v linuxu imaš to razdeljeno z
/hda - prvi disk, /hdb - drugi disk, /hdc.... /hda1 (prva particija na prvem disku) /hda2 (druga particija na prvem disku) /hdb1 (prva particija na prvem disku). Na prazni particiji ustvariš novo root particijo tolikšno kot je potrebno za namestitev sistema 3-4GB , eno swap particijo ki naj bo 2x velikost tvojega RAM pomnilnika ter home particijo za katero izvereš prostor ki ti je ostal.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614698 (3788) Roadkill
»

Kateri boot manager?

Oddelek: Operacijski sistemi
241667 (1393) sidney
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331782 (1235) moj_nick
»

simbioza windows 2000 on Red hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
261370 (1087) dr.J
»

Pomoč...Linux

Oddelek: Programska oprema
161491 (1267) Gh0st

Več podobnih tem