» »

PCI Express ?????????

PCI Express ?????????

forplan ::

Mislim si kupiti nov procer in matično.

Sedaj pa sem prišel do velikih težav, ker nimam
veliko pojma o matićnih:8).

Sedaj imam v com. grafično kartico ati radeon 9600 na vodilo AGP.

Gledal sem po internetu in večina plošč ima PCI Express, pa ne vem a dela to tudi z vodilom AGP ali ne?

Grafično pa ne želim menjat, ker je stara pol leta.

Prosil bi, če veste za dobro matično z podnožjem 939, ki bi podpirala AGP, da mi daste link od strani.
da se strinjam

BluPhenix ::

Sej ne rabiš imet preveč pojma, če poznaš strica google-a, ne?

Lepo vpišeš motherboard 939 agp in stric google izvrže med drugim tudi zadetke Froogle, ki jih je našel po trgovinah. Tam zveš kakšne so plošče, ki tebi ustrezajo in pogledaš potem pri naših distributerjih. Preko googla npr. izveš:

Asus A8V ATX K8T800 939 AGP DDR - Socket 939 (AMD64)
ASRock 939DUAL-SATA2 Socket 939/ULI
GIGABYTE GA-K8U-939 Socket939/Uli1689/FSB2000/AGP/

potem pogledaš malo po straneh proizvajalcev če res drži da so 939 in AGP, nato pa pogledaš po trgovinah.

Samo se boš moral tudi sam malo potruditi. Sicer pa, prodaj AGP kartico, ker če že drugo ne, te bo AGP oviral pri naslednji posodobitvi računalnika (takrat boš moral menjati grafično in matično). Pa še če je stara pol leta ima še vedno garancijo in jo nekako lažje prodaš. Še lepše je če kar prodaš vse skupaj v kompletu. Seveda v koliko ne misliš kupit kombinirane matične z AGP/PCI-E, ki pa ti ne znam povedati kako se obnesejo, lahko pa si ogledaš kaj tukaj

Seveda se ti naslednjič splača pogledati tudi tukaj, ker se marsikaj pametnega najde. Celo nekaj takega, kar je že nekdo spraševal....

EDIT: linkov ti pa ne bom dajal>:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Ja zdaj sem malo pogledal po google-ju pa sem prišel do nekaj končnih problemov.

najdu sem to matično pa nisem prepričan če podpira ta procesor, zraven pa mislim vzet to grafično pa me še zanima če bo dovolj 400w napajalnik.

Prosim da mi poveste tudi za katero drugo matično, ki bi bila podobna tej in podpirala procesor.
da se strinjam

BluPhenix ::

Glede podpore, točno take plošče med produkti na www.msi.com.tw ni, mislim da bi pa morala biti tale: tukaj in pravijo da podpira.

Misliš to resno X2 procesor?

Grafična bi tudi mogla delat s to ploščo. Nogoče se ti splača pogledati tudi za kakšne nvidie. Glede na to, da boš dal toliko za procesor in plato, če rabiš za gaming, priporočam tudi močnejšo grafično.

Če je pravih 400W bi moralo zadostovati, je pa odvisno kaj imaš še obešeno na napajalnik.

EDIT: popravljena povezava
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Pregledal sem povezavo in videl da bi morala delati z novejšim bios-em.

Pa me sedaj zanima kako dela s tem procesorjem, pred posodobitvijo in do
posodobitve če ga ne podpira?:8)

našel sem tudi to povezavo kje piše (Supports up to 3500+, 3800+ Athlon 64 FX 53, or higher CPU)
da se strinjam

Zheegec ::

Probal še nisem, ampak obe jedri ti potem ziher ne delujeta, najbrž samo eno če nabaviš x2, pa nimaš updatanega BIOSa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pikachu004 ::

badsauron. poglej zs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična do 40.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
171928 (1729) asus
»

Nakup maticne plosce in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
211452 (1207) Jero
»

menjava procesorja, kaj narobe?

Oddelek: Strojna oprema
171390 (1080) toni16
»

Nakup sistema A64 (S939)

Oddelek: Kaj kupiti
161660 (1427) VASkO
»

Matična plošča spustila dušo - nakup nove

Oddelek: Kaj kupiti
91047 (888) Alexius Heristalski

Več podobnih tem