» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1080 / 1133
»»

Han ::

Za Fortnite in Minecraft bo integrirana grafika v procesorju zaenkrat dovolj.

darck ::

Kako je to z to integrirano grafiko v procesorju a se zaradi tega tudi življenska doba procesorja zmanjša saj logično je,da bi se zaradi tega tudi bolj grel kakor tisti kateri nima integrirane grafike.

TheBlueOne ::

Koliko pa je zivljenjska doba procesorja? Jaz imam opravka tudi s starimi vec desetletij pa se veselo ciklajo naprej.

DarwiN ::

Življenjska doba procesorja? Takole rečmo.. Verjetno bomo vsi mi prej umrli kot katerikoli procesor. :)

Sicer sem vam pa na prejšnji strani prilepil soliden računalnik z GTX1650 za ~700€ iz zanesljive nemške trgovine. Več kot dovolj za 1080p gaming za nekaj let. Pa vam vsem bolj diši integrirana grafika?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

vres.ales je izjavil:

Ok, torej gradim okrog tega procesorja. AMD še nisem skup spravljal :)
Neko grafiko bom moral not dat, ker nimam kaj čakati. Bom mu pol grafiko pač neko rabljeno not porinil


Nič grafiče ne rabiš ;)
Vgrajena je na procesor.
Zadaj na matični plošči imaš pa HDMI izhod, kamor priključiš monitor.

In ta grafična, ki je vgrajena na procesor bo dovolj za igranje omenjenih iger.

Pa še sistem je bolj "čist" znotraj, ker ločene grafe ni vgrajene. Se zadeva lepše lufta ;)

darck je izjavil:

Kako je to z to integrirano grafiko v procesorju a se zaradi tega tudi življenska doba procesorja zmanjša saj logično je,da bi se zaradi tega tudi bolj grel kakor tisti kateri nima integrirane grafike.


Ne, se ne zmanjša! Od kje ti to?
Gre pa za 65W TDP model, ki je milina, kar se tiče hlajenja.
Procesor je ena najbolj robustnih zadev, kar se tiče komponent. Zeloooooo redko crkne (če ne delamo neumnosti).

DarwiN je izjavil:

Življenjska doba procesorja? Takole rečmo.. Verjetno bomo vsi mi prej umrli kot katerikoli procesor. :)


Točno tako!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

vres.ales ::

DarwiN je izjavil:

Življenjska doba procesorja? Takole rečmo.. Verjetno bomo vsi mi prej umrli kot katerikoli procesor. :)

Sicer sem vam pa na prejšnji strani prilepil soliden računalnik z GTX1650 za ~700€ iz zanesljive nemške trgovine. Več kot dovolj za 1080p gaming za nekaj let. Pa vam vsem bolj diši integrirana grafika?


Iz katere? Pošiljajo v slovenijo?


Nisem pa vedel, da je procesorska grafika dovolj močna za poganjanje iger. To precej poceni zadevo :) Hvala :)

FireSnake ::

Ja, minilo je že kar nekaj let odkar je AMD kupil ATI.
In iz tega se je moralo nekaj izcimiti.
Zadnji dve generaciji (4XXXG in 5XXXG) so to, kar smo dolgo čakali.
Prej so bile vgrajene grafične dobre samo za sliko prikazovati (za pisarniško delo pa povsem dovolj) - velja za oba tabora.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ZveeZ ::

Tudi 3xxxG generacija ima ze ok graficni del.
Ce koga interesira 4650g (slo garancija), imam enega odvec.

mtosev ::

Smešno, da AMD 4xxxG serija ima slabšo grafiko kot 3xxxG serija. So GPU downgradali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ZveeZ ::

mtosev je izjavil:

Smešno, da AMD 4xxxG serija ima slabšo grafiko kot 3xxxG serija. So GPU downgradali.

Overall je performance se vedno boljsi pri novejsih apujih. Sem imel v kisti tako 3400g kakor 4650g.

mtosev ::

Vem, da je overall performance boljši. Če pa gledaš samo GPU performance je pa ta slabši zaradi šibkejšega iGPUja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

Zato bodo pa RDNA2 APUji nekaj povsem drugega,kot trenutni APUji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vres.ales ::

Kak to izgleda?
 komp

komp

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

APU 6000 serije je potrebno počakat ne dolgo , izid je sredi februarja.. Tako da proti koncu meseca februarja bodo prvi testi.
Problem je intel... on je izdal gen 12 . Res da Serija U, je definirana kot 9W, toda MAX turbo je pa skroaj 30W Tako da če uspe 1P core imeti pod 9W, če je hlajenje prv nastavljeno, zna biti v enoprocesorskih operacijah dober... Multitask ?

Tako da AMD powermanagment mora biti zelo dober, predvsem mora biti optimiziriran za te benchmarke baterije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Han ::

@vres.ales: izgleda solidno, na plati lahko še nekaj prištediš, če vzameš ASRock B660M PRO RS DDR4. Kingston NV1 menjaj za Samsung 980. Če misliš naročit pri CU, si preberi CU temo.

Sestavljen je 200 eur cenejši.

vres.ales ::

200€ cenejši in 2 generaciji slabši CPU. Pri computer universe sem že večkrat naročeval in še zaenkrat brez problemov

Han ::

V kombinaciji z GTX1650 je dober še cenejši in starejši CPU.

mtosev ::

Jaz bi raje vzel novejši CPU iz 12th gen kot starejšega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Urber ::

Pozdrav.

Jaz bi pa lepo prosil za malo pomoči oz. nasvet. Nazadnje sem sam sestavljal računalnik pred 15 leti in vsaj 10 let ne spremljam več trendov v tej smeri. Pojavila se je potreba za en univerzalen domač računalnik. Se pravi delo od doma in malce multimedie predvsem kakšen 4K film in glasba. Res ne bi sam sestavljal in rabim nekaj korektnega in hitro dobavljivega.
Se vam zdi tale zadeva OK? Če je kakšna boljša alternativa, pa že v naprej hvala za nasvet.

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Urber ()

Han ::

Načeloma je ok. Verjetno bo malo bolj glasen zaradi slabšega AMD hladilnika - profil vrtenja propelerja lahko spremeniš - in cenejšega napajalnika, ki ni semi pasiven. Preveri, če je RAM 2×8 GB.

scipascapa ::

Dober se grejo, 27€ profita samo.

e-marko ::

Nekaj postov nazaj sem spraševal za en build in sedaj malo kolebamm glede hlajenja.
Tam sem se že skoraj odločil za Noctua NH-D15S chromax.black (i7 12700K). Glede na velikost in težo samega hladilnika pa vseeno razmišljam v smeri vodnega hlajenja.
Ne bi spet nekaj sam sestavljal (to sem pred leti, hladilnik iz avta in EK waterblock...) ampak bi nabavil komplet, nekaj v smeri Arctic Liquid Freezer II 280 (ACFRE00066B).

Kakšne izkušnje v tej smeri, mogoče še kakšen nasvet? Han in ostali?;) Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

hujsk1999 ::

Glede na to da ni veliko dražji od te Noctue ki je čisto navadni CPU cooler, bi ti jaz priporočal:
https://www.ekwb.com/shop/ek-aio-360-d-...

e-marko ::

RGB ne bi plačeval, ker mi je mimo. Morda EK-AIO Basic 360mm. Razlika je menda samo RGB? Moram malo preštudirati...

Lp
...somebody, somewhere...

melvin ::

hujsk1999 je izjavil:

Glede na to da ni veliko dražji od te Noctue ki je čisto navadni CPU cooler, bi ti jaz priporočal:
https://www.ekwb.com/shop/ek-aio-360-d-...

Meni je spustil tale blok po 2h vodo... Ne kupuj, vzami raje Noctuo.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

vres.ales ::

Jaz na i7 uporabljam corsair h60, čisto dovolj mi je

mtosev ::

Jaz mam Corsair H115i. Nimam pripomb.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

e-marko ::

Fak, pa sem spet na začetku...;)
Sem videl sedaj tam napisano, da je narejeno na Kitajskem. Ko sem nazadnje kupoval od EKWB, so začenjali in izdelki so bili odlični.

Bom pogledal še Corsair.

Lp
...somebody, somewhere...

Han ::

Jaz bi ostal pri Noctui. Cenejša, tišja, nižja poraba energije, manj vzdrževanja, v povprečju ne hladi nič slabše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hujsk1999 ::

Noctua je ogromna. Stane isto kot vodno hlajenje in spremeni pretočnost zraka v ohišju na slabše.

Han ::

Tudi vodno je ogromno. Površina hladilnika je praktično enaka, dva ali trije propelerji pa, poleg črpalke, proizvajajo občutno več hrupa in pokurijo bistveno več energije. V dobrem ohišju s tihim ventilatorjem spredaj in zadaj pretočnost zraka ni bistveno slabša. Noctua NH-D15S je cenejša kot Corsair H115i.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

gddr85 ::

ne vem kaj ima folk s temi črpalkami (razen mogoče z določenimi pumpami),ampak men še dans laufa stari h110 od cca 2012 in edino kar se res sliši, je super duper "neslišen" nzxt fz-200 in na bloku dva 140 super "neslišna" bequiet pure wings ;)
sicer pa na konc je samo vprašanje, kolk clean kišto hočeš, če nočeš, da ti iz plate visi cel blok železa, potem vzameš vodo, če imaš seveda kišto za to, če ne pa pač en dober zračni blok..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

strom_15 ::

Jaz imam na i9 tega, pa je tih in zelo zadovoljiv, tem pri 100% obremenitve nikoli ne preseže 62 stopinj celzija.

https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/c...

T_F_7 ::

Kupujem rabljen desktop za 300-400 EUR. SSD že imam. Grafična ni pomembna. Kaj lahko dobim za ta denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

DarwiN ::

Mini PC z N6005 Pentiumom in 16Gb DDR4 so-dimm, skupaj 279€ z dostavo. Plus obstoječi SSD (PC sprejme M.2 in/ali 2.5" SSD).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Procesor je Celeron N5105.

DarwiN ::

Napaka v opisu.. Procesor je N6005.

Tale vsebuje celeron N5105.

Verjetno so dali copy/paste in je zato napaka pri prvem. V bistvu je celeron verjetno boljši nakup. Na las podobna zmogljivost, edina očitna razlika pa v boljši integrirani grafiki, kar bo za večino uporabnikov nerelevantno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

Se vedno ne dosega normalnega CPUja izpred desetih let. To je res za zelo osnovno uporabo.

mtosev ::

Osebno pod Pentium Gold ne bi šel. Tisti cpuji niso sploh slabi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

10W cpu in neslišen računalnik, Miki. Polna kapa za vse nezahtevne uporabnike. Sem jih nabavil že celo morje. Office, multimedija, net, itd. Vsi najnovejši HW encoderji/decoderji. Edino kar odpade je gaming.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

tikitoki je izjavil:

Se vedno ne dosega normalnega CPUja izpred desetih let. To je res za zelo osnovno uporabo.

Kako ne, je ravno na tem nivoju. Sandy Bridge&co. Polna kapa za normalno uporabo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

e-marko ::

Kje večinoma sploh naročate? Katere trgovine? Sem ugotovil, da mindfactory sploh ne pošilja k nam. Pa tako lep seznam imam narejen.
...somebody, somewhere...

Han ::

Za MF rabiš poštni predal v DE - glej MF temo.

e-marko ::

Sem zavezanec za DDV in v primeru pošiljanja na poštni predal mi zaračunajo nemški davek. Vsaj tako sem opazil tam v tisti temi.

Lp
...somebody, somewhere...

mtosev ::

Jaz kupujem pri computeruniverse že od 2010.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

e-marko ::

Sem pogledal sedaj pri CU in napram npr. Mlacomu prišparam dobrih 40eur...
...somebody, somewhere...

T_F_7 ::

DarwiN je izjavil:

Mini PC z N6005 Pentiumom in 16Gb DDR4 so-dimm, skupaj 279€ z dostavo. Plus obstoječi SSD (PC sprejme M.2 in/ali 2.5" SSD).


Če si meni odgovarjal, razmišljam da bi iz druge roke dobil kaj močnejšega. Pa tudi, da ima možnost 32GB rama. Uporabljal ga bom predvsem za Visual Studio (za kakšen domači projekt) in podobno...

Hatchback678 ::

Imam vprašanje.

Katera B660 matična je najboljša oz. za svojo ceno dobiš največ?

Prijatelj se je odločil po vaših nasvetih nabaviti I5 12400F proc in naj bi bila ta matična najboljša.

Upam na kakšno čim bolj ugodno in zaželjeno je, da je matična dobra in trenutno in tudi za naprej(se pravi sloti...).

Rang 120 pa do 200.

Zaželjeno manj.

Hvala vnaprej :).

Urber ::

Han je izjavil:

Načeloma je ok. Verjetno bo malo bolj glasen zaradi slabšega AMD hladilnika - profil vrtenja propelerja lahko spremeniš - in cenejšega napajalnika, ki ni semi pasiven. Preveri, če je RAM 2×8 GB.


Hvala, bom kar tole nebavil za par let bo Ok, se mi ne da preveč raziskovati naokoli.

LP

dnsd ::

Odgovor na iskanje Matične plošče >> Intel socket 1700 s čipsetom: B660, PCIe 5.0 x4 ali novejši električni: od 1x, USB 3.2 zunanji (20Gb/s): od 1x
https://geizhals.de/?cat=mbp4_1700&xf=1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dnsd ()
««
1080 / 1133
»»