» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
923 / 1131
»»

TOP ::

Asus f gaming je super plošča in dvomim,da rabiš Hero plato,na Gigašrot pozabi.

SpaceCaw je izjavil:

Zdravo, ima kdo narejen kakšen build za gaming računalnik za okrog 500€? LP

S 1650 grafo boš težko sestavu gaming mašino,ker ti sam grafa pobere 200e,ti pa kupuješ za 500e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

hojnikb ::

SpaceCaw je izjavil:

Zdravo, ima kdo narejen kakšen build za gaming računalnik za okrog 500€? LP

evo nekaj za tvoj budget

https://www.mindfactory.de/shopping_car... ohisje pri nas

vseskupaj z postninami te pride okoli ~500e. Kaksen evro se da prsparat se pr plati, ce ti niso bistveni 4 sloti za ram. ohisje lahko najcenejso za 20-25e.
#brezpodpisa

SpaceCaw ::

Zdravo hojnikb. Tale tvoj build je top in gre v naročilo. Tnx

PS: ali se da iz mindfactorya naročit če nisi davčni zavezanec ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpaceCaw ()

hojnikb ::

se da, preko mailbox.de kombinacije. naroci po polnoci, da imas free shipping po nemciji
#brezpodpisa

cordoba ::

Evo, spet jaz. Sem upošteval predloge, prosim samo še, ali rabim hladilnik sploh kupiti za procesor posebaj? Včasih vem, da je prišel zraven....

 s

s

Leprechaun ::

SpaceCaw je izjavil:

Zdravo hojnikb. Tale tvoj build je top in gre v naročilo. Tnx

PS: ali se da iz mindfactorya naročit če nisi davčni zavezanec ?


Na tvojem mestu bi potem raje vzel 2x8GB pomnilnika za dodatnih 20EUR. Tale linkan ni najbolj ok, ker za 3000MHz potrebuje CL16 18 18 kar ni optimalno za Ryzen (če že lovimo MHz morajo biti latence maks CL15/CL16 16 16 36 za 3200MHz), na toliko lahko v 3 klikih naviješ skoraj vsak 2133MHz/2400MHz set (še pri nižjih latencah in 1,35 voltaži).

Sam bi pogledal:
https://www.mindfactory.de/product_info...
https://www.mindfactory.de/product_info...
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

D3m ::

cordoba je izjavil:

Evo, spet jaz. Sem upošteval predloge, prosim samo še, ali rabim hladilnik sploh kupiti za procesor posebaj? Včasih vem, da je prišel zraven....

 s

s



V tvojem primeru je TRAY za kar rabiš posebej cooler.

Sestavaa je ok. Sedaj pa že naroči.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cordoba ::

Ok hvala, grem jutri v akcijo ;)

FlyingBee ::

Zelo dobro, nadgradljiv sistem in kar je najboljše, že v začetku dovolj hiter in bo tudi tak še nekaj let ostal.

Leprechaun ::

FlyingBee je izjavil:

Zelo dobro, nadgradljiv sistem in kar je najboljše, že v začetku dovolj hiter in bo tudi tak še nekaj let ostal.

CL18-22-22-42 1.35V, tega za 72EUR ne bi jemal.
Pred MHz se vedno pogleda latence. Ta je kvečjemu na ravni 3000MHz CL15.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

MarkZC8261 ::

Intel ali amd

T-h-o-r ::

lmao wtf is this :))



Za pomnilnik dobite posebej ponudbo zaradi spodaj navedenega.

V kolikor boste naročili storitev sestave komponent in toliko komponent, da bi iz njih lahko sestavili osebni računalnik, bomo morali zaradi zakonodaje vaš nakup zavrniti. Razlog za to je dejstvo, da "se sme dajati v promet samo proizvode, ki so skladni s veljavnimi tehničnimi predpisi". Zahtevan postopek ugotavljanja skladnosti obsega izjava o skladnosti, preizkusno poročilo oz. certifikat ter izdelavo tehnične dokumentacije. Takoimenovano "certificiranje" oz. izdelava takšne dokumentacije predstavlja dodaten strošek. Ker gre v naših primerih za individualne sestave, bi morali vso potrebno dokumentacijo pridobivati za vsak sestav posebej, kar pa stroškovno ni smiselno.
Ker verjamemo, da tudi vi nad takšnim dodatnim stroškom ne bi bili navdušeni, vam omogočamo nakup vseh artiklov za vaš sestav vključno s storitvijo sestave komponent ob določenih pogojih. Upoštevajoč zakonske omejitve lahko vgradimo komponente do takšnega stanja, da se sestav ne more obravnavati kot "osebni računalnik". Definicija osebnega računalnika: "proizvod, ki ga prinesemo domov, nanj priključimo miško, tipkovnico, monitor, vključimo v elektriko in z zagonskim gumbom spravimo v delovanje, da se prikaže slika. Od tu naprej ga brez poseganja v notranjost začnemo uporabljati."
Torej naša rešitev je v tem, da vam sestavimo komponente do te mere, da se kombinacije komponent še ne more obravnavati kot osebni računalnik. Pomnilnik oz. RAM vam bomo tako prodali na ločenem računu in tudi fizično izročili ločeno od ostalih sestavljenih komponent. Od tega trenutka je vaša skrb, da omogočite pravilno vgradnjo zadnje komponente, ki zaključi celoto v računalnik.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

FlyingBee ::

Nič posebnega, plačaš jim za sestavo, pomnilnik moraš pa sam vtakniti. Easy peasy.

T-h-o-r ::

Bolj je zanimiva birokracija, da ti ne morejo normalno sestaviti računalnika skupaj, lmao.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

FlyingBee ::

Ja in vedno se najde pametna rešitev. Bedno bi bilo, da bi moral sam cpu cooler dat.

edi45 ::

H2Obotic je izjavil:

Katero plosco bi izbrali vi? Namen je prvenstveno za igrackanje in navijanje, procesor je i5 9600k.

Asus strix f gaming
Asus maximus xi hero
Gigabyte z390 aorus master

Hvala za pomoc


sam sem imel maximus apex in če bi še enkrat kupoval tako drago plato bi se spet odločil za Asus, tako da moj glas gre za Hero

hojnikb ::

T-h-o-r je izjavil:

Bolj je zanimiva birokracija, da ti ne morejo normalno sestaviti računalnika skupaj, lmao.

seveda, ce rabis za vsak konfig certifikacijo, ki kosta par jurckov...
#brezpodpisa

T-h-o-r ::

FlyingBee je izjavil:

Ja in vedno se najde pametna rešitev. Bedno bi bilo, da bi moral sam cpu cooler dat.

Kaj pa če samo priklopiš kabel v disk? čeprav, zdaj tudi tega več ni pri ssdjih haha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

edi45 ::

Evo je prišel čas da sprobam AMD:)) včeraj sem prodal svoj pc z intelom, kaj priporočate manj kot 3700x ne pride v poštev in grafična obvezno nvidia, saj nima AMD nič pametnega v rangu 2070-2080rtx.

T-h-o-r ::

3600 so top za svoj denar

odvisno, kaj nameravaš početi z njim :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

edi45 ::

T-h-o-r je izjavil:

3600 so top za svoj denar

odvisno, kaj nameravaš početi z njim :D

Gaming na 144hz, ne 3600 nebi Glih Mel, vsaj 3700x :D

FlyingBee ::

Wtf, 144hz in AMD ni logično, če si prej imel top intel 8 jedrni proc?

DarwiN ::

Hah, Edi, what happened? Si požrl ponos in sprejel AMD? ;)

Pa upam, da imaš 1440p monitor, ker menda ne boš v 2020 na 1080p resoluciji, visoko osveževanje gor ali dol.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

edi45 ::

FlyingBee je izjavil:

Wtf, 144hz in AMD ni logično, če si prej imel top intel 8 jedrni proc?


Prodal sem včeraj kisto.

DarwiN je izjavil:

Hah, Edi, what happened? Si požrl ponos in sprejel AMD? ;)

Pa upam, da imaš 1440p monitor, ker menda ne boš v 2020 na 1080p resoluciji, visoko osveževanje gor ali dol.


Nič še nisem sprejel zaenkrat, prvo me more prepričat haha. Še študiram ka bi vzel od monitorja, katero resolucijo, ali 1440p ali pa 1080p, ker sem tudi zapustil ultra wide zaradi resolucije in osveževanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

T-h-o-r je izjavil:

Bolj je zanimiva birokracija, da ti ne morejo normalno sestaviti računalnika skupaj, lmao.


To je zaradi CE.
|HP EliteBook|R5 6650U|

T-h-o-r ::

edi45 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Wtf, 144hz in AMD ni logično, če si prej imel top intel 8 jedrni proc?


Prodal sem včeraj kisto.

DarwiN je izjavil:

Hah, Edi, what happened? Si požrl ponos in sprejel AMD? ;)

Pa upam, da imaš 1440p monitor, ker menda ne boš v 2020 na 1080p resoluciji, visoko osveževanje gor ali dol.


Nič še nisem sprejel zaenkrat, prvo me more prepričat haha. Še študiram ka bi vzel od monitorja, katero resolucijo, ali 1440p ali pa 1080p, ker sem tudi zapustil ultra wide zaradi resolucije in osveževanja

daj akr 240 Hz @ 1080 pee, ravno nabavil aoc agon ag251 fz
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DarwiN ::

edi45 je izjavil:

Še študiram ka bi vzel od monitorja, katero resolucijo, ali 1440p ali pa 1080p, ker sem tudi zapustil ultra wide zaradi resolucije in osveževanja

3700X, 2080/2080S, in 31.5" 1440p@144Hz monitor. For the win :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

Mah dovolj je ze R5 3600.

D3m ::

Ahhh dajte no.

Naj obdrži 3700X.

Nič še nisem sprejel zaenkrat, prvo me more prepričat haha. Še študiram ka bi vzel od monitorja, katero resolucijo, ali 1440p ali pa 1080p, ker sem tudi zapustil ultra wide zaradi resolucije in osveževanja


Monitor si že kaj gledal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

3600 ni zanj. Edi je navajen samo na najboljše, zato je tudi doslej prisegal na Intel. Pri TVjih tudi gleda samo OLED. :P

Monitor bi jaz na njegovem mestu vzel Samsung C32HG70. Huda reč z vsemi bonbončki, vključno z g-sync kompatibilnostjo. Edino ne vem, kaj je to ena trgovina Paketko, da prodajajo po nemških cenah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

Škoda dajat 100EUR več za gaming.

Ryzen 4000 bo tukaj naslednje leto. ~15% IPC boosta + 5+10% visji clock (kar pomeni 20-25% višji st perf). 6C/12T bo z MT skoraj na nivoju 8C/16T. Cena bo pa 200-250EUR.
Poglej R5 1600 - R7 1700 (2017) ter R5 3600.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Hočeš reči, da naj počaka 1 leto?

Kaj je s tabo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

Hočeš reči, da naj počaka 1 leto?

Kaj je s tabo?

da kupi R5 3600.

D3m ::

3700x naj vzame. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

3600 ni zanj. Edi je navajen samo na najboljše, zato je tudi doslej prisegal na Intel. Pri TVjih tudi gleda samo OLED. :P

Monitor bi jaz na njegovem mestu vzel Samsung C32HG70. Huda reč z vsemi bonbončki, vključno z g-sync kompatibilnostjo. Edino ne vem, kaj je to ena trgovina Paketko, da prodajajo po nemških cenah.


Kaj si nor :D to je ja skoraj tv, kaj naj s tem če sedim 50cm od monitorja haha

Danes sem šel po službi naročit pc, na koncu sem samo kupil 1tb m2 ssd haha, če se ne morem odločit med 3600/3700/3800x med rtx 2080/s in niti za resolucijo, ker tudi z 2080s ni Glih za 1440p@144hz kolk sem gledal na yt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

To gledaš MF?
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

To gledaš MF?


Ne tega bom pri nas vzel. Ker mi ni spet 2 tedna za čakat in res je postalo stresno naročat iz Nemčije, samo zaradi UPS-a. V čet sem moral iz službe da sem lovil po mestu bedaka z kombijem da sem dobil robo.

D3m ::

Si lovil DPD? :)

Funtech ali Mlacom? B450 ali X470?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Edi, menda ne boš vzel usrane 1080p resolucije samo zato, da boš v vseh igrah dosegal 144fps namesto v večini iger... Sploh ko gre za diminishing returns. Med 60fps in 90 še boš čutil razliko, med 120 in 150 pa je ne boš.. Tko da tudi če v tistih par najzahtevnejših igrah dosegaš le 100fps, who cares. Ali pač znižaš detajle iz ultra na very high, če ti že tisti zanemarljivi fpsji tolk pomenijo.. Vsekakor pa ne šparaš pri resoluciji.

50cm je ravno nekje optimalno za 31.5" zaslon. Jaz sem oddaljen ~75 cm od 43" zaslona. Vse štima.. 31.5" sploh ni velik monitor. Malenkost večji od 27". Boš moral it s časom naprej. 31.5 vs 27 vizualna predstava.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Aoc 32inč za 170 eur je za kaj? MVA matrika, 75hz, 1440p.

D3m ::

Odzivni čas?
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

T-h-o-r je izjavil:

lmao wtf is this :))



Za pomnilnik dobite posebej ponudbo zaradi spodaj navedenega.

V kolikor boste naročili storitev sestave komponent in toliko komponent, da bi iz njih lahko sestavili osebni računalnik, bomo morali zaradi zakonodaje vaš nakup zavrniti. Razlog za to je dejstvo, da "se sme dajati v promet samo proizvode, ki so skladni s veljavnimi tehničnimi predpisi". Zahtevan postopek ugotavljanja skladnosti obsega izjava o skladnosti, preizkusno poročilo oz. certifikat ter izdelavo tehnične dokumentacije. Takoimenovano "certificiranje" oz. izdelava takšne dokumentacije predstavlja dodaten strošek. Ker gre v naših primerih za individualne sestave, bi morali vso potrebno dokumentacijo pridobivati za vsak sestav posebej, kar pa stroškovno ni smiselno.
Ker verjamemo, da tudi vi nad takšnim dodatnim stroškom ne bi bili navdušeni, vam omogočamo nakup vseh artiklov za vaš sestav vključno s storitvijo sestave komponent ob določenih pogojih. Upoštevajoč zakonske omejitve lahko vgradimo komponente do takšnega stanja, da se sestav ne more obravnavati kot "osebni računalnik". Definicija osebnega računalnika: "proizvod, ki ga prinesemo domov, nanj priključimo miško, tipkovnico, monitor, vključimo v elektriko in z zagonskim gumbom spravimo v delovanje, da se prikaže slika. Od tu naprej ga brez poseganja v notranjost začnemo uporabljati."


Je kdo pogruntal, iz katerega pravilnika je tole?
Debata je sicer tule (bila): Nakup po želji sestavljenega računalnika v Sloveniji ne bo več možen!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Horas ::

D3m je izjavil:

Odzivni čas?


kaj je to važno, vidiš razliko med 2ms in 5ms??

FlyingBee je izjavil:

Aoc 32inč za 170 eur je za kaj? MVA matrika, 75hz, 1440p.


seveda, odličen, ponuja vse za malo denarja. jaz imam ips 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

FlyingBee ::

5ms

edi45 ::

D3m je izjavil:

Si lovil DPD? :)

Funtech ali Mlacom? B450 ali X470?

Ne DPD, Ups. Funtech

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

Si lovil DPD? :)

Funtech ali Mlacom? B450 ali X470?

Ne DPD, Ups. Funtech

Za 3600/3700x bom vzel kar B450 Asus f-gaming. Če bi vzel 3900x kar je že rahel overkill bi pa vzel x570.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

5ms


V redu bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

Horas je izjavil:

D3m je izjavil:

Odzivni čas?


kaj je to važno, vidiš razliko med 2ms in 5ms??

Če se zaradi tega vlečejo sence po ekranu, komot.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

FlyingBee je izjavil:

Aoc 32inč za 170 eur je za kaj? MVA matrika, 75hz, 1440p.

Bestbuy monitor že nekaj časa, IMO.

Kje ga imaš za 170€?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Edi, menda ne boš vzel usrane 1080p resolucije samo zato, da boš v vseh igrah dosegal 144fps namesto v večini iger... Sploh ko gre za diminishing returns. Med 60fps in 90 še boš čutil razliko, med 120 in 150 pa je ne boš.. Tko da tudi če v tistih par najzahtevnejših igrah dosegaš le 100fps, who cares. Ali pač znižaš detajle iz ultra na very high, če ti že tisti zanemarljivi fpsji tolk pomenijo.. Vsekakor pa ne šparaš pri resoluciji.

50cm je ravno nekje optimalno za 31.5" zaslon. Jaz sem oddaljen ~75 cm od 43" zaslona. Vse štima.. 31.5" sploh ni velik monitor. Malenkost večji od 27". Boš moral it s časom naprej. 31.5 vs 27 vizualna predstava.


Jaz se vračam v čas nazaj. Sem prišel iz ultra wide 3440x1440 ampak čeprav je 34" gre samo za podaljšan 27" saj je isto visok


Evo bivsi setup :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

Si lovil DPD? :)

Funtech ali Mlacom? B450 ali X470?

Ne DPD, Ups. Funtech

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

Si lovil DPD? :)

Funtech ali Mlacom? B450 ali X470?

Ne DPD, Ups. Funtech

Za 3600/3700x bom vzel kar B450 Asus f-gaming. Če bi vzel 3900x kar je že rahel overkill bi pa vzel x570.


UPS? Skoraj ne morem verjeti.

DarwiN je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Aoc 32inč za 170 eur je za kaj? MVA matrika, 75hz, 1440p.

Bestbuy monitor že nekaj časa, IMO.

Kje ga imaš za 170€?


Nazadnje je bil na mimovrste.

edi45 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Edi, menda ne boš vzel usrane 1080p resolucije samo zato, da boš v vseh igrah dosegal 144fps namesto v večini iger... Sploh ko gre za diminishing returns. Med 60fps in 90 še boš čutil razliko, med 120 in 150 pa je ne boš.. Tko da tudi če v tistih par najzahtevnejših igrah dosegaš le 100fps, who cares. Ali pač znižaš detajle iz ultra na very high, če ti že tisti zanemarljivi fpsji tolk pomenijo.. Vsekakor pa ne šparaš pri resoluciji.

50cm je ravno nekje optimalno za 31.5" zaslon. Jaz sem oddaljen ~75 cm od 43" zaslona. Vse štima.. 31.5" sploh ni velik monitor. Malenkost večji od 27". Boš moral it s časom naprej. 31.5 vs 27 vizualna predstava.


Jaz se vračam v čas nazaj. Sem prišel iz ultra wide 3440x1440 ampak čeprav je 34" gre samo za podaljšan 27" saj je isto visok


Evo bivsi setup :D


Ufffff my eyes!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
923 / 1131
»»