» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
924 / 1133
»»

edi45 ::

DPD te vsja obvesti prej pri ups pa nič. Niti številke od kurirja skoraj ne moreš dobiti.. Kateri monitor točno je to? Link? Čeprav bi raje imel 144hz ravno to me je motilo najbolj pri tem ultra wide da je bil samo 100hz

Samo kak je kaj pixel density na 32"? Ni malo prevelik monitor za 1440p resolucijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

31,5" je.

A je to tale Bee?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Res dobra cena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

edi45 ::

D3m je izjavil:

31,5" je.

A je to tale Bee?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Res dobra cena.


Res zgleda dobro

DarwiN ::

Zakon ja.. Tole bi moral vsak kupit. Še posebej tisti, ki sploh ne iščejo novega monitorja.. Naročiš, gratis dostava, se igraš teden dni in ga neseš gratis nazaj na najbližjo poslovalnico Mimovrste in ti vrnejo kupnino. :)

Na ta način boste pozdravili to fobijo na "velike zaslone", za katero bolehate praktično vsi. Edin hudič je, ker ko to enkrat doživiš in se v tednu dni navadiš, nočeš več nazaj na manjše jajce. :D

edit: in potem bodo prodajali te zavrnjene primerke z odprto embalažo za 140EUR. Potem pa še enkrat navali narode. :PPP
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

B450-F + R5 3700X tray + G.SKILL ripjaws 3600MHz 2x8 te pride 550 EUR na FUNTECH

Potlej imaš pa 2080S od Gigabyte Gaming OC za 830 EUR.

Hladilnik priporočam Arctic Freezer 34 eSports Duo - RDEČ. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

edi45 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Edi, menda ne boš vzel usrane 1080p resolucije samo zato, da boš v vseh igrah dosegal 144fps namesto v večini iger... Sploh ko gre za diminishing returns. Med 60fps in 90 še boš čutil razliko, med 120 in 150 pa je ne boš.. Tko da tudi če v tistih par najzahtevnejših igrah dosegaš le 100fps, who cares. Ali pač znižaš detajle iz ultra na very high, če ti že tisti zanemarljivi fpsji tolk pomenijo.. Vsekakor pa ne šparaš pri resoluciji.

50cm je ravno nekje optimalno za 31.5" zaslon. Jaz sem oddaljen ~75 cm od 43" zaslona. Vse štima.. 31.5" sploh ni velik monitor. Malenkost večji od 27". Boš moral it s časom naprej. 31.5 vs 27 vizualna predstava.


Jaz se vračam v čas nazaj. Sem prišel iz ultra wide 3440x1440 ampak čeprav je 34" gre samo za podaljšan 27" saj je isto visok

kak posebn razlog, da se vračaš nazaj na 16:9 jajca? ;)

edi45 ::

gddr85 je izjavil:

edi45 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Edi, menda ne boš vzel usrane 1080p resolucije samo zato, da boš v vseh igrah dosegal 144fps namesto v večini iger... Sploh ko gre za diminishing returns. Med 60fps in 90 še boš čutil razliko, med 120 in 150 pa je ne boš.. Tko da tudi če v tistih par najzahtevnejših igrah dosegaš le 100fps, who cares. Ali pač znižaš detajle iz ultra na very high, če ti že tisti zanemarljivi fpsji tolk pomenijo.. Vsekakor pa ne šparaš pri resoluciji.

50cm je ravno nekje optimalno za 31.5" zaslon. Jaz sem oddaljen ~75 cm od 43" zaslona. Vse štima.. 31.5" sploh ni velik monitor. Malenkost večji od 27". Boš moral it s časom naprej. 31.5 vs 27 vizualna predstava.


Jaz se vračam v čas nazaj. Sem prišel iz ultra wide 3440x1440 ampak čeprav je 34" gre samo za podaljšan 27" saj je isto visok

kak posebn razlog, da se vračaš nazaj na 16:9 jajca? ;)


Manjsa resolucija in več hz

D3m je izjavil:

B450-F + R5 3700X tray + G.SKILL ripjaws 3600MHz 2x8 te pride 550 EUR na FUNTECH

Potlej imaš pa 2080S od Gigabyte Gaming OC za 830 EUR.

Hladilnik priporočam Arctic Freezer 34 eSports Duo - RDEČ. ;)


Nekaj podobnega imam v mislih. 3700x b450f gskill ripjaws 3200 16gb noctua nhd15 in aorus 2080s za 870 če se ne motim, ker sem bil razočaran nad to Gaming oc 1080ti kakšen slab hladilnik ima.

https://www.mojpaket.si/monitor-samsung... monitor sem pa ta našel. Kak se vam zdi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

NHD15 je malo overkill za že sedaj za solder AMD CPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

NHD15 je malo overkill za že sedaj za solder AMD CPU.

Kolko sem se pogovarjal z folkom ki ima isto 3700x je kar vroč CPU baje tudi pod vodo

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

31,5" je.

A je to tale Bee?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Res dobra cena.

Ja, 180 je, ne 170.

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

NHD15 je malo overkill za že sedaj za solder AMD CPU.

Kolko sem se pogovarjal z folkom ki ima isto 3700x je kar vroč CPU baje tudi pod vodo

FireSnake, kakšne so tvoje ugotovitve glede tega?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

edi45 je izjavil:

Nekaj podobnega imam v mislih. 3700x b450f gskill ripjaws 3200 16gb noctua nhd15 in aorus 2080s za 870 če se ne motim, ker sem bil razočaran nad to Gaming oc 1080ti kakšen slab hladilnik ima.

https://www.mojpaket.si/monitor-samsung... monitor sem pa ta našel. Kak se vam zdi

Ta Sammy ne podpira VRR-ja... Če se greš luksuz z grafo za 900EUR in če ti je osveževanje tolk pomembno, potem boš menda poskrbel za proper VRR in ne boš vzel monitorja za 250EUR, a ne, ko je pa vendar ta bolj pomemben od usrane grafične kartice.

Tukaj imaš seznam g-sync in g-sync kompatibilnih monitorjev. Vsi zgoraj z oceno 8.8 ali več bodo dobri, I guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

NHD15 je malo overkill za že sedaj za solder AMD CPU.

Kolko sem se pogovarjal z folkom ki ima isto 3700x je kar vroč CPU baje tudi pod vodo


Ok pol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Če že sammyja, potem njihov qled 1440p vrr

edi45 ::

Kaj točno je zdaj narobe s tem samsungom?

DarwiN ::

Narabe ni nič. Pač tega ne podpira. Monitorji s to tehnologijo prikazujejo gladko gibanje brez lomljenja slike. Skratka, tekoča slika kot jogurt. ;)

In če toliko staviš na visoko osveževanje, plus 900€ za grafo, potem bi se spodobil tut temu primeren monitor, knede?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

edi45 je izjavil:

Kaj točno je zdaj narobe s tem samsungom?


Nič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

Aha zdaj berem, da nima free synca in g synca. Dobro tako nikoli nisem uporabljal ne enega ne drugega, tako da Glih nima nekega bistvenega pomena to vsaj za mene osebno ne. Saj bom videl, če ne najdem nič boljšega bom pa tega vzel verjetno.

FlyingBee ::

Fail, freesync ali gsync ti bosta naredila razliko.

jessica123 ::

What type of Desktop PC do you want to buy? Will use it for gaming or any other purpose?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

edi45 ::

Evo sem plačal danes, tako da jutri bi naj bilo vse tu, upam vsaj:))

Ryzen 3700X
Asus ROG Strix B450-F gaming
Gigabyte Aorus RTX 2080 Super
16gb G.Skill 3200 CL16
Antec Pro Gamer 750w 80+ gold
Bequiet Shadow Rock 2(sem si premislil za Noctuo)
1TB m.2

Zdaj pa še samo en soliden monitor in sem spreman za akcijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

Pa BIOS posodobi do konca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

Ker moram začasno uporabljati samo 2x RAM , me zanima, kako je prav, da montiram:

https://ibb.co/sH0GLRh

1 + 3 ali 2 + 4 ? Je kakšna razlika?
3+4 verjetno ni OK.

Hvala

Seba22 ::

edi45 je izjavil:

Aha zdaj berem, da nima free synca in g synca. Dobro tako nikoli nisem uporabljal ne enega ne drugega, tako da Glih nima nekega bistvenega pomena to vsaj za mene osebno ne. Saj bom videl, če ne najdem nič boljšega bom pa tega vzel verjetno.

Jas si monitorja brez gsynca sploh ne predstavlam več.Ko enkrat imaš gsync 144hz monitor neboš nikoli več brez ker je občutna razlika
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

edi45 ::

lolipop2 je izjavil:

Ker moram začasno uporabljati samo 2x RAM , me zanima, kako je prav, da montiram:

https://ibb.co/sH0GLRh

1 + 3 ali 2 + 4 ? Je kakšna razlika?
3+4 verjetno ni OK.

Hvala


v 2+4 saj ti piše levo od ram dimmov, daj v 1. in 3. slot, oz 2+4 po tvojem

DarwiN ::

1+3 je boljše, ker bodo rami bližje procesorju. Na krajši razdalji se podatki hitreje pretakajo. Če že iščemo jajce v senu. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

lolipop2 ::

DarwiN je izjavil:

1+3 je boljše, ker bodo rami bližje procesorju. Na krajši razdalji se podatki hitreje pretakajo. Če že iščemo jajce v senu. ;)


bom začasno 2 + 4, ker enica je zasedena z ventilatorjem. Tenx.

cordoba ::

cordoba je izjavil:

Evo, spet jaz. Sem upošteval predloge, prosim samo še, ali rabim hladilnik sploh kupiti za procesor posebaj? Včasih vem, da je prišel zraven....

 s

s


Danes sem želel naročiti, pa žal ni več te matične plošče na voljo. Je mogoče tale ok, za to sestavo?

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

ali

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

DarwiN ::

ASUS TUF B450-PRO GAMING

Pa SSD si izbral s QLC flashom, ki je relativno počasen in ima krajšo življenjsko dobo. Zamenjaj za MP510.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

cordoba ::

Ok, tole sem potem vzel brez navadnega diska, ker imam še enega zunanjega usb 3.0 doma.

 a

a

sasiti ::

Evo po dolgotrajnem spremljanju teme sem nabral naslednje komponente (grafično že imam RTX2060):



Paše skupaj ali bi kaj zamenjali?
SSD disk bi bil možen kakšen cenejši?
Pri funtechu bi vzel še ohišje - katerega priporočate? (izgled mi ni važen, bolj pretočnost zraka)

Že vnaprej hvala za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasiti ()

DarwiN ::

SSD itak vzameš drug.. Samsung 970 je predrag.. MP510 imaš za 69€ in je praktično enak Samsungu 970.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Ali pa adata sx8200 pro. Koliko imaš eur rezerviranih za ohišje?

sasiti ::

OK, potem bom SSD zamenjal. Za ohišje nekje 50 EUR mislim da bi morali zadostovati....

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

1+3 je boljše, ker bodo rami bližje procesorju. Na krajši razdalji se podatki hitreje pretakajo. Če že iščemo jajce v senu. ;)


Jao. Res nemorš vrjet.

Ponavadi ti MB manu. priporoča 2. in 4. kanal za OC.

Predator X ::

Darwin potem pa povej kater layout je...
T topology ===
Daisy chain bi se moral pa pozanimat kako gre sploh layout.

Tako, da bodi tiho. Ker nimaš pojma.
Daisy chain ima lahko prioriteto na 2. in 4. kanal ali 1. in 3. kanal.

DarwiN ::

Ja, možno, da gre pri tem okrog razdalje ramov do procesorja za mit in je v resnici odvisno od plate do plate. V vsakem primeru zanemarljivo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Intel rabi svoj "Chiplet Lake" :P

Če bodo seveda patentirali svoj dizajn, ki ne bo enak AMDju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Ja, možno, da gre pri tem okrog razdalje ramov do procesorja za mit in je v resnici odvisno od plate do plate. V vsakem primeru zanemarljivo.


Uporablja se daisy chain, bolj kot ne... kakšen je pa layout je pa druga stvar. Pri moji C6H specifično piše, da se naj uporablja 2. in 4. kanal, če imaš dva modula.

Nevem pa zakaj ti nerazumeš tega.

DarwiN ::

Nisem jaz tak strokovnjak za rame kot ti. :P Sem pa že parkrat slišal tole glede razdalje med rami in cpu-jem. Nazadnje je sam Linus to omenil. Whatever.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

Zanemarljivo uglavnem.

Malner ::

Štirje ranki počasnega spomina znajo biti hitrejši kot dva ranka hitrega:

Štirje ranki proti dvema

Mrakw ::

Pozdravljeni,

Kupujem 2x isti računalnik za pisarniško delo. Kupujem v Funtech trgovini.
Potrebujem zanesljivost, hitrost, v glavnem da dela "tipi topi".
Pišem vam, ker me zanima, če sem se dobro odločil oz. če mi predlagate katero komponento drugačno. AMD vs Intel... AMD ima dobre Ryzen trenutno... vem... pustimo to.
Rad bi, da mi še pomagate izbrati SSD disk (velikosti cca. 250gb) in ohišje... spodaj sem dal ideje. Všeč mi je, da so USBji zgoraj + da je napajalnik spodaj (boljše hlajenje?). Drugače mi je Zalman T6 Super!

Komponente:
CPU: Intel Core i5-7400 - 200 eur
MATICNA: MSI B360M PRO-VDH - 85 eur
RAM: DDR4 8GB PC 2400 CL17 G.Skill - 28 eur
HDD: WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE - 39 eur
SSD:
OPTICNA ENOTA: ASUS DRW-24D5MT - 13 eur
NAPAJALNIK: Thermaltake TR2 S 450W/80+ - 46 eur
OHIŠJE: BitFenix Nova Midi-Tower Zalman T6 Aerocool Aero-500 - 40-45 eur
SESTAVA KOMPONENT: 20 eur

ZAENKRAT SKUPAJ CCA.: 470 eur
CILJ CCA.: 500 - 550 eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

Motion ::

Sicer sam nimam nič proti intelu al pa da bi kako navijal za AMD
Sam ko dobiš niti pol leta star ryzna 5 3400G v več jedri ter nitmi, ter višjo frekvenco, ter veliko boljšo integrirano grafiko za 50E manj kot tvoj izbrani 3leta star i5, potem se mi tvoja izbira ne zdi vredu.

bili_39a ::

Mrakw, za isti denar imaš i5-9400. Mnogo boljša varianta.

scipascapa ::

edi45 ::

evo sestavil in testiral računalnik. Lahko rečem da proti pričakovanju. Sploh kar se tiče fps v igrah :D

D3m ::

BIOS nadgradil?

Ryzen chipset najnovejši?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mrakw ::

bili_39a je izjavil:

Mrakw, za isti denar imaš i5-9400. Mnogo boljša varianta.

Se strinjam! Spregledal! Hvala lepa

scipascapa je izjavil:

tudi tale je zelo dober

https://www.computeruniverse.net/en/sil...
https://www.amazon.es/gp/product/B07LGF...


Sem imel v mislih iz trgovine Funtech. cca 250 gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

FlyingBee ::

edi45 je izjavil:

evo sestavil in testiral računalnik. Lahko rečem da proti pričakovanju. Sploh kar se tiče fps v igrah :D

Kakšna pričakovanja si imel?
««
924 / 1133
»»