» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
922 / 1131
»»

DarwiN ::

Super sestava. Edino grafično vzemi SUPER model, ker je veliko hitrejša, cena pa nič kaj višja.

Pa plošča mora imet nalepko "Ryzen 3000 ready".. Če ima slučajno še star bios, bo treba posodobit s starejšim AMDjevim procesorjem. Sicer je december in gotovo so plate že posodobljene, ampak nikoli ne veš. Mogoče pokličeš na Funtech in vprašaš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

MSI Tomahawk b450 Max ze ima posodobljen bios za 3000 serijo
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

cordoba ::

Evo, spet jaz :)

S kolegom sva sestavila še eno varianto, prosim za mnenje..

1. Intel Core i7 9700 PC1151 12MB Cache 3,6GHz tray CM8068403874521

spletna cena:
356,18 €

2. ASUS TUF Z390-Plus Gaming (90MB0XW0-M0EAY0)

Spletna cena:

188,04 €

3. Toshiba 8.9cm (3.5") 1TB SATA3 Desktop DT01ACA100 7200 32 bulk DT01ACA100
Spletna cena:
40,17 €

4. HyperX Predator RGB DDR4 16GB PC 3200 CL16 KIT (2x8GB) (HX432C16PB3AK2/16)

Spletna cena:
121,16 €

5. Samsung 860 PRO 512GB 2.5" SATA3 MLC V-NAND 7mm, MZ-76P512B/EU

Spletna cena:
135,01 €
6. Chieftec Proton Series 750W ATX modularni napajalnik BDF-750C
Spletna cena:
80,92 €

7. NZXT H400 MicroATX (CA-H400B-B1) okno-mat črna
Spletna cena:
98,26 €

8. Hladilnik za procesor Xilence I402 Intel XC026 115x
Spletna cena:
16,35 €

9. Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti
Spletna cena:
19,47 €

10. MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G, 6144 MB GDDR6 (V375-008R)
Spletna cena:
411,19 €

Skupna vrednost naročila: 1.466,75 €

MrStein ::

Močnejši napajalnik ne bo ravno tišji (če si ti prej to napisal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fairplay ::

DarwiN, meho7 hvala obema

D3m ::

cordoba je izjavil:

Evo, spet jaz :)

S kolegom sva sestavila še eno varianto, prosim za mnenje..

1. Intel Core i7 9700 PC1151 12MB Cache 3,6GHz tray CM8068403874521

spletna cena:
356,18 €

2. ASUS TUF Z390-Plus Gaming (90MB0XW0-M0EAY0)

Spletna cena:

188,04 €

3. Toshiba 8.9cm (3.5") 1TB SATA3 Desktop DT01ACA100 7200 32 bulk DT01ACA100
Spletna cena:
40,17 €

4. HyperX Predator RGB DDR4 16GB PC 3200 CL16 KIT (2x8GB) (HX432C16PB3AK2/16)

Spletna cena:
121,16 €

5. Samsung 860 PRO 512GB 2.5" SATA3 MLC V-NAND 7mm, MZ-76P512B/EU

Spletna cena:
135,01 €
6. Chieftec Proton Series 750W ATX modularni napajalnik BDF-750C
Spletna cena:
80,92 €

7. NZXT H400 MicroATX (CA-H400B-B1) okno-mat črna
Spletna cena:
98,26 €

8. Hladilnik za procesor Xilence I402 Intel XC026 115x
Spletna cena:
16,35 €

9. Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti
Spletna cena:
19,47 €

10. MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G, 6144 MB GDDR6 (V375-008R)
Spletna cena:
411,19 €

Skupna vrednost naročila: 1.466,75 €


Kaj si mislil z mašino početi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

cordoba ::

Gaming in pa mir za 10 let, mogoče kasneje kakšen upgrade...

mtosev ::

zakaj ne bi vzel napajalnik npr od corsair, seasonic, super flower?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cordoba ::

Bom pogledal, hvala za nasvet. Kaj pa ventilator za procesor je OK?

Han ::

Ni, pa glavni SSD tudi ne. Za NVMe še nisi slišal?

D3m ::

cordoba je izjavil:

Gaming in pa mir za 10 let, mogoče kasneje kakšen upgrade...


Potlej glej Ryzen R5 3600 + B450 Tomahawk MAX + RX 5700XT

Monitor že imaš?

Še sestava.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Čez leta lahko zamenjaš procesor za kaj boljšega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

cordoba ::

D3m, hvala. Bi tukaj rabil še cpu hladilnik, pa mogoče malo boljši napajalnik?

delfinus ::

Nabavil pred kratkim in je res kvalitetno:
Hladilnik priporocam SCYTHE Mugen 5 Rev.B (naredi CPU hladen kot spricer in hkrati je zelo enostaven za montazo)
Napajalnik pa Corsair RM750x ali pa RM650x. Kvaliteten in tih kot mis - vent deluje samo pod obremenitvijo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

D3m ::

cordoba je izjavil:

D3m, hvala. Bi tukaj rabil še cpu hladilnik, pa mogoče malo boljši napajalnik?


hladilnik je že priložen. Če te bo pa motil pa menjaš za kaj boljšim.

Npajalnik v konfiguraciji je dovolj za tako sestavo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

cordoba ::

Sem sestavil zdaj mislim da kar dokončno varianto. Sem dodal še napajalnike, hvala delfinius...

 d

d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

D3m ::

To je to.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cordoba ::

Ok, še enkrat. Hvala vsem ;)

Horas ::

napajalnik za 130€?? tumač on overkil!

matobeli ::

če vzame nekaj z 500W si lahk že nvidio privošči :))

gddr85 ::

psu je že ok, samo ne rabi 750w..

FlyingBee ::

Kar naj ima, lahko bo še marsikaj dodal v tem buildu čez nekaj let.

TOP ::

FlyingBee je izjavil:

Kar naj ima, lahko bo še marsikaj dodal v tem buildu čez nekaj let.

Kaj bo dodal,da rabi tak napajalnik še enografo edino.

vratmatra ::

Pozdravljeni, v kratkem kupujem nov PC in me zanima kaj mislite o zadevi, ki sem jo sestavil skupaj.
 build

build



Hvala!

vratmatra ::

cordoba je izjavil:

Sem sestavil zdaj mislim da kar dokončno varianto. Sem dodal še napajalnike, hvala delfinius...



Mogoče se motim, ampak a ni tvoje ohišje premajhno za ATX matično ploščo?

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

TOP je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Kar naj ima, lahko bo še marsikaj dodal v tem buildu čez nekaj let.

Kaj bo dodal,da rabi tak napajalnik še enografo edino.

Mogoče ima v mislih, da bo večino časa na taki obremenitvi, da bo še pasive, ali pa, da imajo napajalniki najboljšo učinkovitost okoli 50% obremenitve ali pa... ne vem, njegov denar, lahko pa mu svetujemo, da v kolikor ne misli dodajat/spreminjat builda z večjimi porabniki, da prišpara denar in vzame prav tako kvaliteten 550W modularen psu, funtech ima 550w gold super flower leadex III za 85eur ali pa isto corsair, samo da je 550w.

Tudi ssd je overkill, za ta denar dobi 1tb sata ssd, ne bo opazil razlike v hitrosti, 500gb več prostora pa vsekakor. Tudi skoraj 60 eur za Mugen je pretirano, sklepam pa glede na napajalnik, da si želi čim tišji sistem.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

vratmatra je izjavil:

Mogoče se motim, ampak a ni tvoje ohišje premajhno za ATX matično ploščo?

Dobro si opazil.. Ampak whatever, ko enkrat vidiš, da oseba 26-krat spremeni sestavo in plačilne pogoje, potem je jasno, da bo nazadnje kupil v Big Bangu nekaj po randomu za 2kEUR, tko da nima smisla, žal. ;S

Glede tvoje sestave: Tole je dokaj blizu optimalnega nakupa danes v Sloveniji. Nekaj "kozmetičnih" popravkov pa bi vseeno moral naredit..
Za SSD si izbral QLC flash, ki ni ravno najbolj cenjen in je tudi počasnejši (vsaj na papirju).. Vzameš MP 510 za podoben denar
Plato si zbral ok, ampak če lahko dodaš 30EUR za MSI B450 TOMAHAWK MAX, ki nekak velja za najbolje prodajano AMD ploščo "vseh časov". Boljše napajanje in hlajenje morda kdaj pride prav pri nadgranji procesorja.

Privarčuješ pa lahko malo pri ramih (kateri koli 3200Mhz CL16 s hladilnikom bodo enako dobri) in pa napajalnik bo že 550W polna kapa.

p.s.: Shramba bo malo na knap s 500Gb ssdjem.. Se skoraj spodobi, da dodaš en 3TB HDD.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

vratmatra ::

DarwiN je izjavil:

vratmatra je izjavil:

Mogoče se motim, ampak a ni tvoje ohišje premajhno za ATX matično ploščo?

Dobro si opazil.. Ampak whatever, ko enkrat vidiš, da oseba 26-krat spremeni sestavo in plačilne pogoje, potem je jasno, da bo nazadnje kupil v Big Bangu nekaj po randomu za 2kEUR, tko da nima smisla, žal. ;S

Glede tvoje sestave: Tole je dokaj blizu optimalnega nakupa danes v Sloveniji. Nekaj "kozmetičnih" popravkov pa bi vseeno moral naredit..
Za SSD si izbral QLC flash, ki ni ravno najbolj cenjen in je tudi počasnejši (vsaj na papirju).. Vzameš MP 510 za podoben denar
Plato si zbral ok, ampak če lahko dodaš 30EUR za MSI B450 TOMAHAWK MAX, ki nekak velja za najbolje prodajano AMD ploščo "vseh časov". Boljše napajanje in hlajenje morda kdaj pride prav pri nadgranji procesorja.

Privarčuješ pa lahko malo pri ramih (kateri koli 3200Mhz CL16 s hladilnikom bodo enako dobri) in pa napajalnik bo že 550W polna kapa.

p.s.: Shramba bo malo na knap s 500Gb ssdjem.. Se skoraj spodobi, da dodaš en 3TB HDD.


Hvala za odgovor!

Sem zamenjal SSD z predlaganim!
Glede plate pa sem razmišljal o tomahawk-u, ampak sem gledal primerjavo primerjavo na MSI strani in sem bil pod vtisom, da ima tomahawk večjo ceno samo zaradi RGB in type C USBjem, kar pa mi ni pomembno. Res pa je da v tej primerjavi ne piše nič specifično glede napajanja in/ali hlajenja, mogoče zamenjam z Tomahawk, sploh če praviš da je najbolj prodajan, mogoče pa prejme tudi več podpore pri kakršnemkoli troubleshootingu v prihodnosti :)

Glede shrambe pa je namen da dodam 1TB SSD Samsung 860 iz prejšnjega PC-ja, tako da bo za začetek 1,5TB SSD, po potrebi bom pa kasneje dodal še HDD (ali dodatni SSD - glede na cene ko se potreba po dodatnem prostoru pojavi).

Zgodovina sprememb…

cordoba ::

Hvala za feedback. Sestavil sem pač po svojem znanju, sem pa vesel vseh predlogov. Bom spremenil, je pa res, da bi mogoče s časom upgrejdal kakšen del, torej se mi je zdelo 550w malo. Bom, ko bom doma še malo pregledal ;)

hojnikb ::

razn če greš na dual gpu setup ali threadripperja, bo 550W zadost za naslednjih 10let.
#brezpodpisa

cordoba ::

Ok, super. Lahko še kakšen predlog za kakšno zračno ohišje in hladilnik za procesor?

FlyingBee ::

Ne poslušaj nasvetov tipov, ki niso že leta imeli 225+W gpujev v ohišju.

hojnikb ::

single gpuji se koncajo pr 250W, kar je 550w se vedno preko glave.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Napajalnik super flower 550w leadex III, če bo v funtech naročal. Ohišje pa naj bo dovopj velikp in zračno, če misli skoraj 250w grafično imeti.

Zgodovina sprememb…

cordoba ::

Flyingbee, lahko kakšen link?

Za ohišje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

TOP ::

Ohišje si sam izberi,sam najbolje veš,katero ti je lepo in koliko denarja boš dal v ohišje.

cordoba ::

Sem si ga že zbral, pa baje ne paše matična notri....

D3m ::

Aja? Katero pa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

vratmatra je izjavil:

Glede plate pa sem razmišljal o tomahawk-u, ampak sem gledal primerjavo primerjavo na MSI strani in sem bil pod vtisom, da ima tomahawk večjo ceno samo zaradi RGB in type C USBjem, kar pa mi ni pomembno. Res pa je da v tej primerjavi ne piše nič specifično glede napajanja in/ali hlajenja, mogoče zamenjam z Tomahawk, sploh če praviš da je najbolj prodajan, mogoče pa prejme tudi več podpore pri kakršnemkoli troubleshootingu v prihodnosti :)

Pravzaprav bi jaz pozabil na Tomahawk. Super plošča, ampak je cena narasla v višave zaradi priljubljenosti in ker njihova MAX serija zagotavlja posodobljen bios za R3000 procesorje.
Jaz bi vzel ASUS TUF B450-PRO GAMING. V vseh pogledih ekvivalent tomahawku, če pa bi bilo slučajno treba posodobit bios, pa si tako ali tako plačal za sestavo komponent in to oni naredijo pri sestavi. Nima smisla doplačat 30€ samo zato, ker ima trgovina težave z dobavo zaradi priljubljenosti izdelka.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cordoba ::

vratmatra je izjavil:

cordoba je izjavil:

Sem sestavil zdaj mislim da kar dokončno varianto. Sem dodal še napajalnike, hvala delfinius...



Mogoče se motim, ampak a ni tvoje ohišje premajhno za ATX matično ploščo?

7. NZXT H400 MicroATX (CA-H400B-B1) okno-mat črna
Spletna cena:
98,26 €

SpaceCaw ::

Zdravo, ima kdo narejen kakšen build za gaming računalnik za okrog 500€? LP

DarwiN ::

CpaceCaw, tole spodaj za 616EUR. Ceneje žal ne gre, oziroma bi se ustrelil v lastno koleno, če greš še dodatno rezat komponente.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

musicfreak ::

musicfreak je izjavil:

Tudi jaz se pocasi pripravljam na update po 9 letih. Sicer se razmisljam ce res rabim tako graficno, ker sedaj nisem igral iger in sem shajal z intergrated, ampak razmisljam mogoce spet malo zacet in pa rabim nekaj za 4k videje da je futureproof. Drugace pa je pc za multimedijo in produkcijo glasbe. Gor se bom priklopil stara dva diska 2x 2TB.



eno vprasanje se, ali bi spravil tako konfiguracijo v mini itx ohisje kako in ce ja, bi bil s tem racunalnik glasneji kaj?

DarwiN ::

musicfreak, seveda lahk spraviš. Malo glasnejši in malo bolj se bo grel, predvsem pa bo cena višja. Lahko namontiraš AIO vodno hlajenje na cpu. V tem primeru bo računalnik relativno tih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

Komot jo spraviš, morš edino miniITX plato vzet. Ohišje pa npr Coolermaster Elite 110 ali 130

Glasno bo nekaj bolj ker je točno to ohišje bolj mrežasto in slabše duši kot Fractalov. Airflow pa lahko enako dober nardiš.
Edin nared si uslugo pa vzem modular ali semi/modular PSU

SpaceCaw ::

Hvala Darwin. Katera spletna trgovina pa je to ?

SpaceCaw ::

Katero grafično kartico bi priporočali ?

1. Asus grafična kartica Radeon RX 580 OC DUAL, 4GB GDDR5 https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
2. Asus Dual GeForce GTX 1650, 4GB, GDDR5 - https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

hojnikb ::

nic od tega, vzames 1650super
#brezpodpisa

D3m ::

DarwiN je izjavil:

vratmatra je izjavil:

Glede plate pa sem razmišljal o tomahawk-u, ampak sem gledal primerjavo primerjavo na MSI strani in sem bil pod vtisom, da ima tomahawk večjo ceno samo zaradi RGB in type C USBjem, kar pa mi ni pomembno. Res pa je da v tej primerjavi ne piše nič specifično glede napajanja in/ali hlajenja, mogoče zamenjam z Tomahawk, sploh če praviš da je najbolj prodajan, mogoče pa prejme tudi več podpore pri kakršnemkoli troubleshootingu v prihodnosti :)

Pravzaprav bi jaz pozabil na Tomahawk. Super plošča, ampak je cena narasla v višave zaradi priljubljenosti in ker njihova MAX serija zagotavlja posodobljen bios za R3000 procesorje.
Jaz bi vzel ASUS TUF B450-PRO GAMING. V vseh pogledih ekvivalent tomahawku, če pa bi bilo slučajno treba posodobit bios, pa si tako ali tako plačal za sestavo komponent in to oni naredijo pri sestavi. Nima smisla doplačat 30€ samo zato, ker ima trgovina težave z dobavo zaradi priljubljenosti izdelka.


Pa res. Kmalu bo pri 140 EUR. :/

Se strinjam s teboj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Enkrat se pa te lahko strinjaš, D3m. ;)

SpaceCaw je izjavil:

Hvala Darwin. Katera spletna trgovina pa je to ?

Funtech.si
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

H2Obotic ::

Katero plosco bi izbrali vi? Namen je prvenstveno za igrackanje in navijanje, procesor je i5 9600k.

Asus strix f gaming
Asus maximus xi hero
Gigabyte z390 aorus master

Hvala za pomoc
««
922 / 1131
»»