» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
908 / 1133
»»

D3m ::

RX 590 ima za 230 EUR na Funtech

RX 580 za 200 EUR....Funtech

GTX 1660 imaš za 256 EUR...Funtech
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

Asus PRIME X570-PRO ATX AM4 Motherboard
Gigabyte X570 AORUS ULTRA

Katera je boljša za 3900x?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

Eh, crap... ne morem popraviti. Mislil sem

Asus PRIME X570-PRO
vs
Gigabyte X570 AORUS ULTRA

Bwaze6 ::

A nista to čisto drugi kategoriji matičnih?

Asus PRIME X570-PRO je sicer 240 EUR, a ima čisto osnoven 4 fazen VRM, tudi bios je pri tej "PRO" plati oskubljen, ker je mišljena bolj za "delovne postaje" (pisarniške računalnike).

Gigabyte X570 AORUS ULTRA je 288 EUR, 6-fazni precej boljši VRM, več priključkov, boljša podpora za ventilatorje (ima tudi dva priključka za dodatne temperaturne senzorje)...

lolipop2 ::

Bwaze6 je izjavil:

A nista to čisto drugi kategoriji matičnih?

Asus PRIME X570-PRO je sicer 240 EUR, a ima čisto osnoven 4 fazen VRM, tudi bios je pri tej "PRO" plati oskubljen, ker je mišljena bolj za "delovne postaje" (pisarniške računalnike).

Gigabyte X570 AORUS ULTRA je 288 EUR, 6-fazni precej boljši VRM, več priključkov, boljša podpora za ventilatorje (ima tudi dva priključka za dodatne temperaturne senzorje)...


Hvala! Nisem gledal, če sta sploh v istem rangu. Samo firbec me je, če bi že moral predeliti, katera je boljša. Da ne bo kakšnih dvomov v moji glavi ;)

Mr.B ::

lolipop2 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

A nista to čisto drugi kategoriji matičnih?

Asus PRIME X570-PRO je sicer 240 EUR, a ima čisto osnoven 4 fazen VRM, tudi bios je pri tej "PRO" plati oskubljen, ker je mišljena bolj za "delovne postaje" (pisarniške računalnike).

Gigabyte X570 AORUS ULTRA je 288 EUR, 6-fazni precej boljši VRM, več priključkov, boljša podpora za ventilatorje (ima tudi dva priključka za dodatne temperaturne senzorje)...


Hvala! Nisem gledal, če sta sploh v istem rangu. Samo firbec me je, če bi že moral predeliti, katera je boljša. Da ne bo kakšnih dvomov v moji glavi ;)

Priporoöam :
Buildzoid talks about the best motherboards for Ryzen, including categories for best under $120, $150, and $180, best OC, best ITX, and more.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Timurlenk ::

Iščem nekaj za jurja, pa sem zdaj videl ta predlog: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco..., ki mi je všeč. Kaj se da tukaj za 150 še drastičnega izboljšat? :)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Kurzweil ::

Timurlenk je izjavil:

Iščem nekaj za jurja, pa sem zdaj videl ta predlog: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco..., ki mi je všeč. Kaj se da tukaj za 150 še drastičnega izboljšat? :)


Zraven še rabiš kakšen 2-3Tb "podatkovni disk"

Sicer pa odvisno od tega, kaj bi počel...

Timurlenk ::

Nič posebnega, poganjal nove assassin's creede, far crye in kaj je bilo še zanimivega v zadnjih 2h letih
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

DarwiN ::

Ne kupovat skoraj 4 leta starega sranja od Polarisa. Sploh pa ne za takšno ceno, ko dobiš že GTX 1660.

150EUR lahko vložiš v 1660 TI, ali pa novejši 3600 oz. 3700X procesor in Tomahawk MAX ploščo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Timurlenk je izjavil:

Iščem nekaj za jurja, pa sem zdaj videl ta predlog: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco..., ki mi je všeč. Kaj se da tukaj za 150 še drastičnega izboljšat? :)


Tole zver. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zengarden ::

D3m ::

Se dobi boljše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

broken/link ::

kolega sprašuje za gaming kišto za cca 800eur. Preferira nakup v SLO. kakšni predlogi?
neki k sva sestavljala sva se obračala k i5 in geforce gtx1660.

TOP ::

Vsi želijo nek gaming stroj do 800e, a dejstvo je da gajming stroj rabi dobro grafo ki stane lih za pol te cene. nekaj poglej z amd 2600x ki stabe 165e, lih boš skoz prišel sam grafa 1660 pa ni bohvakaj močna, poglej za amd 590 ki stane 220e prinas in je dosti bolša je pa res stara.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

NE bo isto.. BF5 je bil zmazek.. Vmes je minilo leto dni.


Imam cca avg 100fps na ultra na 3440x1440 z i7 5 gen in 3 leta staro grafično, tako da nebi rekel da je zmazek.:))

bedarija ::

TOP je izjavil:

Vsi želijo nek gaming stroj do 800e,a dejstvo je da gajming stroj rabi dobro grafo ki stane lih za pol te cene.Nekaj poglej z AMD 2600X ki stabe 165e,lih boš skoz prišel sam grafa 1660 pa ni bohvakaj močna,poglej za AMD 590 ki stane 220e prinas in je dosti bolša je pa res stara.


ni res. ti si en tistih ki zgleda samo 2080ti vidi in nič drugega. gaming stroj dobiš za različne cene, je pa treba prej povedat resolucijo in fps, ker na 1080p 60hz je lahko že 3400G gaming stroj.

venson ::

Počasi se pripravljam na nakup novega računalnika in imam pripravljeno sledečo sestavo:
Intel i5 9600KF
MB ASRock Z390 Pro4 1151 ATX DDR4 retail (90-MXB6T0-A0UAYZ)
G.SKILL Ripjaws V 32GB (4x8GB) 3200MHz DDR4
Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB
Corsair CX550 - 550W
CoolerMaster MasterBox E500L
Hladilnik be quiet! Pure Rock Slim BK008

Skupaj 1160€, pa še nekaj malega mi ostane za nakup 1440p ekrana. Večinoma časa pisarniško delo, (excel, chrome, programiranje, modeliranje kakšnih enostavnejših sestav), tu pa tam zmontiram kakšen filmček/fotko, pa glede na grafično oddigram kakšno igro, brez preference katere...
Za začetek sem razmišljal da bi kupil brez grafične kartice, in menjal procesor za I5 9600K, pa nabavim grafično kasneje, saj se glede igranja iger ne mudi tako, za delo pa že malce.

Skupna cena: 1160€, kakšna primerjava naj se vrti tu tu nekje. AMD nisem privrženec, sem mnenja da še rabijo kakšno generacijo da povozijo intel. Sem pa malo kukal v smeri R5 3600x, ampak nima možnosti integrirane grafike, če bi se odločil za nakup brez grafične.
Prosil bi za mnenje ali je build ok, ali predlagate kaj druga? Trgovina je Funtech, saj imam možnost nakupa preko firme.
Hvala za kakšen predlog.

edi45 ::

Bolj poceni te pride ce vzames preko mindfactory.de(nemcija) tud za garancijo so boljsi pogoji in prej se zrihta ce pride do cesar. Zakaj pa kf in ne 9600k?. Napajalnik edino kaksno rmx serijo od corsairja poglej, ti cx so bolj tako no

D3m ::

AMD nisem privrženec, sem mnenja da še rabijo kakšno generacijo da povozijo intel. Sem pa malo kukal v smeri R5 3600x, ampak nima možnosti integrirane grafike, če bi se odločil za nakup brez grafične.


O ye, of little faith.

Še ne tvojo i5 9600KF je povozila že navadna R5 3600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

venson je izjavil:

Počasi se pripravljam na nakup novega računalnika in imam pripravljeno sledečo sestavo:
Intel i5 9600KF
MB ASRock Z390 Pro4 1151 ATX DDR4 retail (90-MXB6T0-A0UAYZ)
G.SKILL Ripjaws V 32GB (4x8GB) 3200MHz DDR4
Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB
Corsair CX550 - 550W
CoolerMaster MasterBox E500L
Hladilnik be quiet! Pure Rock Slim BK008

Skupaj 1160€, pa še nekaj malega mi ostane za nakup 1440p ekrana. Večinoma časa pisarniško delo, (excel, chrome, programiranje, modeliranje kakšnih enostavnejših sestav), tu pa tam zmontiram kakšen filmček/fotko, pa glede na grafično oddigram kakšno igro, brez preference katere...
Za začetek sem razmišljal da bi kupil brez grafične kartice, in menjal procesor za I5 9600K, pa nabavim grafično kasneje, saj se glede igranja iger ne mudi tako, za delo pa že malce.

Skupna cena: 1160€, kakšna primerjava naj se vrti tu tu nekje. AMD nisem privrženec, sem mnenja da še rabijo kakšno generacijo da povozijo intel. Sem pa malo kukal v smeri R5 3600x, ampak nima možnosti integrirane grafike, če bi se odločil za nakup brez grafične.
Prosil bi za mnenje ali je build ok, ali predlagate kaj druga? Trgovina je Funtech, saj imam možnost nakupa preko firme.
Hvala za kakšen predlog.


Predlog.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Če vzameš pri Funtech isto konfiguracijo te pride 1117 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

broken/link je izjavil:

kolega sprašuje za gaming kišto za cca 800eur. Preferira nakup v SLO. kakšni predlogi?
neki k sva sestavljala sva se obračala k i5 in geforce gtx1660.



Če lahko zbere 880 EUR.

Dobi tole makino.

R5 2600 + RX 5700

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

scipascapa ::

Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-RAM 3200MHz CL16 XMP 2.0 High Performance Arbeitsspeicher Kit, schwarz
64,90€70,89€-8%
Amazon Angebote

https://www.amazon.de/dp/B0143UM4TC/ref...

TOP ::

bedarija je izjavil:

TOP je izjavil:

Vsi želijo nek gaming stroj do 800e,a dejstvo je da gajming stroj rabi dobro grafo ki stane lih za pol te cene.Nekaj poglej z AMD 2600X ki stabe 165e,lih boš skoz prišel sam grafa 1660 pa ni bohvakaj močna,poglej za AMD 590 ki stane 220e prinas in je dosti bolša je pa res stara.


ni res. ti si en tistih ki zgleda samo 2080ti vidi in nič drugega. gaming stroj dobiš za različne cene, je pa treba prej povedat resolucijo in fps, ker na 1080p 60hz je lahko že 3400G gaming stroj.

Ti samo sanjaj in 3400G ma integrirano,ki je samo za tetris dobra,mal preberi kaj pišeš.

D3m ::

3400G ma integrirano,ki je samo za tetris dobra


Dober joke. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

D3m je izjavil:

AMD nisem privrženec, sem mnenja da še rabijo kakšno generacijo da povozijo intel. Sem pa malo kukal v smeri R5 3600x, ampak nima možnosti integrirane grafike, če bi se odločil za nakup brez grafične.


O ye, of little faith.

Še ne tvojo i5 9600KF je povozila že navadna R5 3600.



ne širi neresnic.

Mr.B ::

Horas je izjavil:

D3m je izjavil:

AMD nisem privrženec, sem mnenja da še rabijo kakšno generacijo da povozijo intel. Sem pa malo kukal v smeri R5 3600x, ampak nima možnosti integrirane grafike, če bi se odločil za nakup brez grafične.


O ye, of little faith.

Še ne tvojo i5 9600KF je povozila že navadna R5 3600.



ne širi neresnic.


ok ni KF, amapk isti k : i5 9600K vs R5 3600 (non X)
196 € AMD Ryzen 5 3600, 6x 3.60GH
215 € Intel Core i5-9600KF, 6x 3.70GHz

In tisto kar vedno trdim in se ignoriran..
for gaming because at times the 9400F wasn’t nearly as smooth as the Ryzen processor


Ter seveda podkrplenih 18 FPS at 0.1% low
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

yoco ::

Živijo! Mi lahko nekdo svetuje katere komponente kupit za nov "gaming" PC, tam do 1.500 €? Brez monitorja!

sm4rt4ss ::

Bo vredu za en malo boljši domači računalnik, da bo par let mir?

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

gddr85 ::

za office/htpc + kak fortnite ipd. bo ziher ok
..če bo kasneje potreba po več, pa pač takrat popneš noter en boljši cpu + dgpu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

sm4rt4ss ::

Aja, pozabil sem povedat, da bo ravno za office/htpc. Vem, da bi lahko prišel ceneje skozi z 240GE, cenejšo plato in 8GB ramom ampak...raje doplačam slabih 100€ pa mam dlje mir.

@gddr85, do kdaj bo AMD še delal na AM4?

D3m ::

Evo smartass.

Malo sem ti prišparal, to je to. 4/8 CPU + SSD NVMe A2000

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kurzweil ::

@sm4rt4ss...

With the launch of the AM4 platform in 2016, we at AMD made a commitment to maintain and support socket AM4 through 2020. During that time, we have continued to evolve the platform to offer new features, more performance, and greater functionality. With a single socket ranging from entry level to enthusiast class motherboards, consumers have the flexibility to start with the hardware that meets their needs today, and upgrade to their growing performance demands tomorrow.


Torej, če prav razumem, bodo AM4 socket šibali še leta 2020 oz. da to serijo 3000 spravijo skozi ?!

D3m ::

Do 4000 serije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

@sm4rt4ss: relativno draga (predimenzionirana) plata, izbrani RAM z AMD ni 100% kompatibilen, razen če gre za AMD specifično verzijo, 7200 rpm HDD je kar glasen... Kam misliš vtaknit SATA M.2 SSD?

D3m ::

Le kam :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Mlacom opis plate... Sem moral dvakrat preverit, da poleg NVMe podpira tudi SATA. ;)

D3m ::

Jaz, kar spregledam njigov opis pa raje direktno pogledam plato. ;)

Pa bolje, da vzame 2400G bo več dobil za isti denar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Torej, če želim tišji računalnik vzamem 5400RPM disk, glede ramov pa bodo RipJaws čist kul?

gddr85 ::

če hočeš čim tišji, potem 2.5" roba

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

tony1 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Torej, če želim tišji računalnik vzamem 5400RPM disk, glede ramov pa bodo RipJaws čist kul?


Da. Še boljša rešitev bo najcenejši SSD.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

mlc? try qlc
#brezpodpisa

D3m ::

Fuck ker opis. Ne veš ali je MLC ali QLC.

Tole bo potlej še najbolj sigurno

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MrStein ::

D3m je izjavil:

Tole je boljše.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Ja, če izpustiš nekaj komponent, je cenejše. Če ne, pa ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

voltaire ::

Če koga zanima:

CPU AMD Ryzen 5 1600X
CPU hladilnik SCYTHE MUGEN 5
MBO X370-PRO ASUS
RAM Corsair Vengeance LPX Black DDR4 16 GB Kit (2x8GB)
SSD NVMe Samsung 256GB SM951
CASE Silverstone RL06
VGA 1060 3GB EVGA
PSU 850W EVGA 850BQ

450€

Monitor Dell Ultrasharp U2515H
150 eur
««
908 / 1133
»»