» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
907 / 1133
»»

Margecan ::

mi lahko naredi kdo sestavo računalnika do 1500€.sedaj imam gtx 1060,intel core i5 6500,16Gb ram

D3m ::

Za igrice?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Margecan ::

Ja za igrice,če mi lahko pomagaš prosim

D3m ::

Moj skromni predlog.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Če sestaviš podobno pri Funtechu je še ceneje.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Margecan ::

pač želim da mi vse igre lauajo na 60+ fps.če misliš da bo šlo težko stem kaj si sestavil lahko še kakih 200€ zraven dodam

D3m ::

Margecan je izjavil:

pač želim da mi vse igre lauajo na 60+ fps.če misliš da bo šlo težko stem kaj si sestavil lahko še kakih 200€ zraven dodam


Resolucija?

Tole dobiš za 1700 eur. :)


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

3700x za 60hz monitor? Btch, please!

D3m ::

Ga bo imel za dolgo.

Ajt naj ti bo.

Če je pa 3600x dobi za to 2080S. :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

rootwilliam ::

Kakšen sistem želite kupiti kot običajni ali igralni računalnik

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Ga bo imel za dolgo.

Ajt naj ti bo.

Če je pa 3600x dobi za to 2080S. :)

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Priden.

TOP ::

PacificBlue je izjavil:

TOP je izjavil:

Nekak se prevešam na 2070s, ker verjetno bo dlje zdržala, vsaj tako se mi zdi.

Na tvojem mestu bi raje vzel RX 5700xt, cenejša cca 100eur in boljša.

Vem za 5700XT ni lih 100e cenejša sam eden na tem forumu je že jokal o tej grafi je pa ogromno po forumih vse se grejejo kot hudič,posledično venti tulijo nonstop in je tudi slabša od 2070s,saj je tud toliko cenejša vem sam tisto,da mi nonstop piha vroč zrak in da venti tulijo me takoj odvrne.Tako da tole opcijo sem tudi preštudiral,sam ne jo ne kupim enkrat sem šel že na led d temi AMD grafikami ne grem več.

D3m je izjavil:

TOP je izjavil:

Sem gledal tisto od msi sam se mi ne dopade, ker ma samo 2 venta nekak sem gledal gigabyte aurus, ker ma 3 vente je pa precej dražja ja. se bojim da bo msi glasna.


Samo 1 eur dražja od MSI. :)

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Ej hvala ti za vso pomoč bi vzel pri Funtech sam problem je tele grafe majo 4 leta garancije drugod oni majo 2 leti in reklamacija je verjetno preko njih v kaki Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

D3m ::

Ja. Reklamacijo potlej rešujejo v tujini tako Funtech in Mlacom, PTT je na njihove stroške seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Sam morš računat da mogoče kdo tud ni dobrega ohišja izbral pa dobrih ventilatorjev al pa modela 5700 XT; recimo XFX je totaln podn pa MSI Evoke OC tud : ( ja tle dobro ime ki ga MSI sicer ima nič ne pomen ) Če pa izbereš Pulse; al pa Gigabyte OC ( oboje vent različica; ne pihalnik ) pa če imaš kokr tok normalno ohišje bi pa mogl bit okej. Jz mam Pulse pa nimam nobenih problemov z pregrevanjem niti po 4 urni 100% uporabi GPU-ja ( če se zanašam na prikaz Upravitelja opravil / task managerja ) . Tole je zlo subjektivno ampak ja sej se sliš ventilatorje sam morm res se ustavt pa pomislt da jih slišm ( res je tud da imam po navad gor slušalke ) ampak tud ko sem kej druzga delal brez slušalk; bil v bližini pa k je kdo drug na kompu igral igre na polno me ni motil. Ampak ja to zna bit subjektivno. Drgač je pa Gaming Nexus naredu tud za zvok teste kok je to v kontroliranem okolju in kontroliranih ostalih vrednostih ; kok je to kej hrupno / nehrupno sam se ne spomnm več kakšni so bli rezultati kej; sam vem da če hočš 5700 XT izber Gigabyte al pa Pulse če hočš največ za svoj denar dobit. Jz sm zadovoljen. To je vse kar lahk trdim. 2070 Super je za moje pojme konkretno dražji ; preveč za tistih 10% več FPS-ov. Mislm če si si že v štartu izbral Nvidio ker ti je znamka pač všeč podobno kot nekaterim Apple ok ; pol pa razumem.

TOP ::

Ne glugy meni znamka nič ne pomeni, sem bil vedno nekak tudi pri intelu, pa sem sedaj prešaltal na amd, čeprav se mi je že v štartu zamerila plata kupu asusko crosshair in živa katastrofa od plate, zagon traja dlje kot pri asuski navadni plati za 120e. kar se tiče grafe nisem pristaš je pa fora, da recimo trenutno mam gtx 1060 in, ko ne igraš iger venti mirujejo in jaz, ki mam vodno hlajenje vem kaj je tišina, tebi pri 5700x se ne ustavijo, ker je že v štartu toliko topla, da venti vseskoz vrtijo, vem je tiho sam ni to, to. sem pa sedaj mal gledal 5700xt od asusa in je ja 100e cenejša napram 2070 s. je pa pulse še 60e cenejša, sam je tud frekvenca nižja in slabše se navija, ker so le 2 venta je pa tud pri polni obremenitvi neprimirno glasnejša.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

DarwiN ::

Kaj govoriš, sej pa Navi kartice so ravno tako semi-pasivne oz. se venti ustavijo do 50-60 stopnj. Je pa res, da so cirka 20% manj energetsko učinkovite in torej nekoliko bolj vroče in/ali glasnejše.

That said, Nvidia je boljši nakup, ampak tud z Navijem ne zgrešiš ravno veliko - še posebej, če si po duši hazarder in imaš hišo požarno zavarovano. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dolenc ::

Da pride do požara morajo najprej driverji sploh delat!

Mr.B ::

Trenutno imam senzor za dim, samo se zaradi red devil vege 56 se ni sprozil. No say upam da ne.:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

Prever baterijo, da res dela!

D3m ::

Mr.B, če rabš prodajamo GP baterije. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

TOP je izjavil:

Ne glugy meni znamka nič ne pomeni, sem bil vedno nekak tudi pri intelu, pa sem sedaj prešaltal na amd, čeprav se mi je že v štartu zamerila plata kupu asusko crosshair in živa katastrofa od plate, zagon traja dlje kot pri asuski navadni plati za 120e. kar se tiče grafe nisem pristaš je pa fora, da recimo trenutno mam gtx 1060 in, ko ne igraš iger venti mirujejo in jaz, ki mam vodno hlajenje vem kaj je tišina, tebi pri 5700x se ne ustavijo, ker je že v štartu toliko topla, da venti vseskoz vrtijo, vem je tiho sam ni to, to. sem pa sedaj mal gledal 5700xt od asusa in je ja 100e cenejša napram 2070 s. je pa pulse še 60e cenejša, sam je tud frekvenca nižja in slabše se navija, ker so le 2 venta je pa tud pri polni obremenitvi neprimirno glasnejša.


Če je tišina pomembna potlej je alternativa 5700XT Red Devil, ki je semi-passive, ter venti gredo max. na 1400 rpm.

Lp.

Semi-passive je tudi Sapphire 5700XT Pulse ter Gigabyte 5700XT Gaming OC, XFX 5700XT Thicc II, MSI 5700XT Evoke OC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TOP ::

Pa ni problem toliko tišina sam vse kar bo glasnejše od gtx 1060 asus strixe mi bo čudno in tud sedaj gledam mal teste, čist vsi grajajo tole porabo ki je res, kar večja napram nvidia in grejejo se veliko bolj, celo asusova strixe 5700xt. vem da 2070s je lih na meji 4k sam 5700xt je pa tukaj slabša lovi nekak 2060s.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

Mr.B ::

TOP je izjavil:

Pa ni problem toliko tišina sam vse kar bo glasnejše od GTX 1060 Asus Strixe mi bo čudno in tud sedaj gledam mal teste,čist vsi grajajo tole porabo ki je res,kar večja napram Nvidia in grejejo se veliko bolj,celo Asusova Strixe 5700XT.Vem da 2070S je lih na meji 4K sam 5700XT je pa tukaj slabša lovi nekak 2060S.

Pač plačaš 100€ več za 2070S kaj te potem skrbi, da je to cca 20% več, ali to da boš imel kao ob 24/7 nabijanju igric nabral toliko velik račun za štrom...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TOP ::

Ne štrom me ne skrbi, nekak ste me zrajcali stemi 5700xt, ki je le 100e cenejša. :d in gledam teste.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

Mr.B ::

TOP je izjavil:

Ne štrom me ne skrbi,nekak ste me zrajcali stemi 5700XT,ki je le 100e cenejša.:D in gledam teste.

Ne skrbi tole je Admin pobrisal, ker sem preveč enostranski.... prverti na 18:10 lol
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

5700 XT bojda zajebava edino gonilnik, čez kakšen mesec bo pa tale MSI RX 5700 XT Gaming X kar best buy za 400€.

D3m ::

Evo TOP.

Gigabyte 5700XT Gaming OC semi-passive.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

D3m je izjavil:

Evo TOP.

Gigabyte 5700XT Gaming OC semi-passive.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...


Gigabyte , asus ki pozabljajo v designu grafične marsikatero termalno rešitev, ki stane cent ali dva, no nebi kupoval, sploh zaradi RMA...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

TOP, če se prav spomnim, si ti nek COD igračina.. Mind you, da bo 2070 SUPER lepo poganjala ray tracing v CODu, ki izide čez 3 dni. IMO bo to Dan D za prvo generacijo RT-ja.. Ali bo res ostalo samo pri demo predstavitvi, ali pa nekaj več.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

A to misliš SP ali MP?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

SP je joke. MP je pomemben.. In ravno pri MP so majhne mape, kjer lahko ray tracing potencialno zaživi v vsej svoji omejeni slavi. SP in morebitni Battle Royale mode zna bit bolj hardwersko zahtevno izpeljat.. Ampak klasičen MP na teh majhnih usranih COD mapah ?? Zna bit presenetljivo dobro narejeno, če Nvidija ni zatajila.

In pol se boste AMD fanboyji lahko pod nosom brisali.. Oziroma sledila bo silovita diskreditacija COD RT-ja na vse možne in nemožne načine.. Od argumentov, da tako ali tako ni vizualne razlike, do morebitnega DLSSja (če bo vidna že ena sama vizualna hiba pod največjim zoom-om), ipd.. Skratka, fanboyji boste v full damage control mode. Zna bit pestro. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Zakaj bi se obremenjevali z RT v COD????

Pomemben je low input lag, low graphics details ter K/D ratio.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Kakšen input lag, visoki fps in kompetitivno igranje? COD je pretežno še vedno igra za otroke, remember? Tistih par geekov na YT res potrebuje 300fps, ampak povprečen igralec pa ima 60 fps več kot dovolj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

COD bo kot BF5 pri reoluciji 1080p na 2080 Ti ter izdatna pomoč DLSS, važno da so pravilne sece, koga zanima kvaliteta teskstur nekaj....

Razen če mislite GOG in originalin COD:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

NE bo isto.. BF5 je bil zmazek.. Vmes je minilo leto dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Bad Company 2 anyone?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

NE bo isto.. BF5 je bil zmazek.. Vmes je minilo leto dni.

Skoraj sem prepričan da ista "firma" ni nakako na nivojo id Soft, ampak samo cash in za božička. Razen če je čudežno RTX2080 Ti dobila nova RT jedra. Ker trenutno ni igre, ki bi bila zaradi omejitve RTX 2080 Ti sposobna uporabljati , kompletno RT funkcionalnost... ok, morda minscrift in podobne igre...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

DarwiN je izjavil:

SP je joke. MP je pomemben.. In ravno pri MP so majhne mape, kjer lahko ray tracing potencialno zaživi v vsej svoji omejeni slavi.


V MP še medium teksture niso prišle...

Jaz mislem Darwin, da ti že dolgo nisi kakšnega competetive špila igral. Jaz sem star, pa pač mam rad vse lepo (do neke meje), da ti glih sonce ne more sijat v faco. Ampak sem skoraj edini, ki ne špila na low.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

DarwiN ::

Pozabljata, da COD ni grafično zahtevna igra in lahko tudi na boljših grafičnih nastavitvah dosegaš lepe fpsje.. Tudi ta nov grafični pogon še vedno ne bo preveč hardversko obremenljiv in ni vrag, da na teh majhnih mapah ne dobimo nekega RT rezultata. No, počakajmo par dni.

dolenc, igram jaz PUBG in mi je pomembno samo 60+ minimum fps, vse ostalo pa v grafiko. Hudič je, ker pri 4k resoluciji ne ostane veliko viška performanca, ki bi lahko šel v grafiko. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

itak, bo vsaj med pobijanjem, pobiranjem medalj ipd. bulšita, cajt tud za občudovanje spešl svetlobe in senc :))

D3m ::

LMAO. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Ni fora zgolj v fps. Fora je v tem, da pogledaš v sonce, pa te zaslepi, pa ti vržejo dimno bombo, pa je polno dima. Vsega tega na low ni ;)

Tudi geometrija je včasih boljše preprosta, ker potem točno vidiš kje je kolider, sama vidljivost, ko ni vsega dreka na ekranu, se izboljša itd...

DarwiN ::

To ni problem ray tracinga, niti ne gre v minus ray tracingu. Pač naj vsak igra kakor hoče, četudi samo SP z lepo grafiko. Vsekakor pa ne igra večina ljudi na very low zaradi teh malenkosti. Še posebej ne COD, kjer dvoboj večji del poteka indoor in na close quarters.. Tu nimaš kaj veliko za pridobit z very low grafiko, pa tudi fps-ji so dovolj visoki v vsakem primeru.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Čeprav zdaj googlam in bi naj COD podpiral zgolj RT senčenje.. Tko da zajeb. :()

TOP, kupi 5700 XT. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gtonek1 ::

Pozdravljeni,
Prosim za pomoč in mnenje o sestavi računalnika z naslednjimi komponentami.
Vse komponente so iz spletne trgovine Mimovrste.

Inter-tech gaming ohišje K1 Midi ATX 39,90 €
Antec modularni napajalnik NE550M, 550W 64,93 €
AMD procesor Ryzen 7 2700 s hladilnikom Wraith Spire RGB LED (YD2700BBAFBOX) 198,62 €
Gigabyte osnovna plošča B450 Aorus Elite, DDR4, SATA3, USB 3.1, DP, M.2, AM4, ATX 110,68 €
Sapphire grafična kartica RX 580 OC 8GB GDDR5 PCI-E Nitro+ lite 219 €
Kingston A2000 SSD disk, 500GB, M.2, NVMe PCIe (SA2000M8/500G) 68,30 €
Crucial pomnilnik (RAM) Crucial BX Sport LT DDR4 16GB Kit (2x 8), PC4-25600, 3200MT/s, CL16, SR x8 88,21€
Skupaj z DDV 789,64 €

lp Tone

scipascapa ::

imam 2 kodi za 17€ popusta pri nakupu nad 200€.....mislim, da lahko obe vnovčiš in imaš 34€ pri 400+....ZS.

So pa cene previsoke na MM. 790€ dobiš v MF za 650-700€......

Netrunner ::

DarwiN je izjavil:

Tomahawk MAX. Pa te naše cene so res nadležne.. Samo za primerjavo - Iz Avstrije dobiš CPU za 345€ in 2060 SUPER za 401€. BTW, Super je en rang višje od tvoje non-super 2060.. Lahko tudi kombiniraš naročilo.. Tile Avstrijci imajo namreč brezplačno dostavo v Slovenijo.


A kdo ve če ta trgovina https://www.ditech.at tudi sestavlja računalnike, če kupiš vse pri njih?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

D3m ::

Gtonek1 je izjavil:

Pozdravljeni,
Prosim za pomoč in mnenje o sestavi računalnika z naslednjimi komponentami.
Vse komponente so iz spletne trgovine Mimovrste.

Inter-tech gaming ohišje K1 Midi ATX 39,90 €
Antec modularni napajalnik NE550M, 550W 64,93 €
AMD procesor Ryzen 7 2700 s hladilnikom Wraith Spire RGB LED (YD2700BBAFBOX) 198,62 €
Gigabyte osnovna plošča B450 Aorus Elite, DDR4, SATA3, USB 3.1, DP, M.2, AM4, ATX 110,68 €
Sapphire grafična kartica RX 580 OC 8GB GDDR5 PCI-E Nitro+ lite 219 €
Kingston A2000 SSD disk, 500GB, M.2, NVMe PCIe (SA2000M8/500G) 68,30 €
Crucial pomnilnik (RAM) Crucial BX Sport LT DDR4 16GB Kit (2x 8), PC4-25600, 3200MT/s, CL16, SR x8 88,21€
Skupaj z DDV 789,64 €

lp Tone



Mlacom

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gtonek1 ::

Hvala za pomoč, nisem najbolj vešč, pa sem malo po svoje izbral komponente.
sem še v fazi zbiranja informacij in cen. najverjetneje bom tako kupil nekje, da mi sestavijo računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

D3m ::

Funtech ima cenejše komponente in tudi sestavljajo.

Za 250 eur dobiš RX 590 Nitro+

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

za cca tolk keša dobiš 1660, ki je še boljša, potem bolje cenejša 580ka pa oc, če se gleda best p/p..
««
907 / 1133
»»