» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
884 / 1131
»»

sebastjan28 ::

Torej nekaj takega za 1160 Eur?

Link

Ali be se še splačalo zamenjati? Budget sem mislil omejiti na 1200 eur.


Druga varianta bi bila, da plačam 1300 eur in na www.boostboxx.com kupim modificiran https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

KOMPONENTEN
Advanced PC 3780
Prozessor
AMD Ryzen 5 3600, 6x 3600 MHz inkl. Xbox Game Pass
Prozessorkühler
Deepcool Beta 10-PWM
Grafikkarte
MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G, 6 GB GDDR6, HDMI, 3x DisplayPort inkl. Wolfenstein: Youngblood & Control
Mainboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING inkl. Cashback von ASUS
Arbeitsspeicher
16 GB DDR4-RAM, Dual Channel (2x 8GB), 3200 MHz, Kingston HyperX Predator RGB
1. Festplatte
500 GB M.2 SSD Samsung 970 Evo Plus (Lesen/Schreiben: max. 3500 MB/s | 3200 MB/s)
2. Festplatte
1000 GB SATA Festplatte
Weitere Festplatten / SSD / m.2 SSD
1x 480 GB M.2 SSD Kingston A1000 (Lesen/Schreiben: max. 1500 MB/s | 900 MB/s)
Laufwerke
24x Multiformat DVD-Brenner
Weitere Laufwerke
Gehäuse
CSL Galaxy schwarz, RGB Beleuchtung mit Steuerung
Gehäuselüfter
Kabel Modding
Netzteile
600 Watt BoostBoxx Power Boost, 90% Effizienz, 80 Plus Gold zertifiziert
Betriebssystem
kein Betriebssystem
Garantieerweiterung
24 Monate Herstellergarantie
kostenpflichtige ausgewählte Aufrüstung

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Isti šmoren, če v prvem linku zamenjaš GTX 1660Ti z RTX 2060 :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sebastjan28 ::

Ja saj res :) Mindfactory mi deluje bolj zanesljiv

Sedaj tudi vidim, da je RTX 2060 "samo" ene 15%-20% hitrjši v primerjavi s 1660TI. V tem primeru se glede na moje potrebe niti ne izplača.

Hvala za pomoč.

Aja še nekaj
ALi mogoče veste, kako je Mindfactory glede direktnega pošiljanja v druge EU države? Ali so podobne omejitve kakor v sloveji?

Zgodovina sprememb…

Generton ::

sebastjan28 je izjavil:

Ja saj res :) V tem primeru mi deluje mindfactory bolj zanesljiv

Sedaj tudi vidim, da je RTX 2060 "samo" ene 15%-20%. V tem primeru se glede na moje potrebe niti ne izplača.

Hvala za pomoč.

Aja še nekaj
ALi mogoče veste, kako je Mindfactory glede direktnega pošiljanja v druge EU države? Ali so podobne omejitve kakor v sloveji?

Izven Nemčije pošiljajo samo podjetjem in pravnim osebam, lahko pa kot fizična oseba nakup opraviš tudi preko mailbox-a.

sebastjan28 ::

Generton je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:

Ja saj res :) V tem primeru mi deluje mindfactory bolj zanesljiv

Sedaj tudi vidim, da je RTX 2060 "samo" ene 15%-20%. V tem primeru se glede na moje potrebe niti ne izplača.

Hvala za pomoč.

Aja še nekaj
ALi mogoče veste, kako je Mindfactory glede direktnega pošiljanja v druge EU države? Ali so podobne omejitve kakor v sloveji?

Izven Nemčije pošiljajo samo podjetjem in pravnim osebam, lahko pa kot fizična oseba nakup opraviš tudi preko mailbox-a.


Aha ok :(

V tem primeru bom verjetno naročil h kolegu in se zapeljal.

scipascapa ::



08:25 - RAM Prices Set for Price Drop

:)

Nwanko ::

Preverjam še tu, ker na drugi temi mi noče slike pokazat, štima drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

D3m ::

Štima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

Zdravo banda,
Sestavljam nov PC. Ko pridem iz službe rad še kaj doma sprogramiram, se ljubiteljsko ukvarjam z obdelavo videov ter odigram kakšno igro.

PC bo služil:
- v prvi vrsti poganjanju Linux Distribucij (tu gre v glavnem za Ubuntu)
- programiranju ter prevajanju C++ programske kode za različne linux distrote. Temu primerno bom včasih moral uporabiti tudi kakšno virtualko v VirtualBoxu
- VirtualBox (kjer bodo tekle različne verzije Ubuntuja, Red Hata..nič eksotičnega). Te virtualke se bodo uporabljale za prevajanje programske kode, zato sta tu najbrž nujna hiter SSD in močan CPU.

- na PCju bo tekel tudi Windows za:
- obdelovanje videa. Večinoma gre za naslednje formate videa: 1080p 60 fps, 720p 240 fps, 4k 60fps). Videje bom obdeloval v Adobe Premiere Pro.
- igranje iger (Crysis, Witcher3, Dragon Age, Skyrim, Doom, Assassins Creed, Tomb Raider....) na 1440p resoluciji in absolutno max nastavitvah. Praviloma bom igral na enem zaslonu, kljub temu da imam na mizi 2 zaslona.

Želim torej:
- procesor, ki bo zmožen poganjati karkoli od naštetega kar se da najboljše
- najbrž vsaj 16 GB rama
- neko obliko SSDja. Tu nevem ali rabim NVMe ali SATA3 SSD? Na tem SSDju bi bil nameščen primarni OS, poleg tega bi bile na njem nameščene virtulke ter bi se obdelovalo videje.
- na zalogi imam en star 500 gb velik Samsung 860 EVO SSD. Tega bi uporabil za Windows inštalacijo ter nameščanje iger.
- neko obliko HDDja za arhiv
- grafično kartico ki bi zgoraj omenjene igre poganjala na 1440p resoluciji na max nastavitvah na več kot 60 FPS. Fajn bi bilo, če bi bila zmožna tudi naslednjih nekaj let igre poganjati na 1440p resoluciji in max nastavitvah.


Sestavil sem ta config in rabim mnenja:

1. AMD Ryzen 7 3700X 3,6/4,4GHz 32MB AM4 Wraith Prism BOX 100-100000071BOX
(ta cpu je baje kul)
2. ASUS GeForce RTX 2060 SUPER DUAL OC, 8GB (DUAL-RTX2060S-O8G-EVO)
(baje je hudo dobra, nevem pa če dejansko rabim tako drago grafično)
3. ASROCK X570 Taichi AM4 ATX DDR4 WiFi RGB 90-MXBA83-A0UAYZ
(zato ker so jo uporabili v nekem reviewu ki sem ga bral in izgleda kul?)
4. G.Skill Trident RGB DDR4 16GB 3600 CL18 2x8GB (F4-3600C18D-16GTZRX)
(baje je 3600 MHz CL18 ram najboljše razmerje latenc s frekvenco in ceno rama?)
5. Fractal Design Define R6 Black TG USB-C (FD-CA-DEF-R6C-BK-TGL)
(ker je sexy)
6. HDD WD Blue 4TB (WD40EZRZ)
7. Samsung 970 EVO PLUS 1TB M.2 PCI-e NVMe, TLC V-NAND (MZ-V7S1T0BW)
(Ali res rabim NVMe?
8. Corsair RMX Series RM750x napajalnik - 750 Watt CP-9020179-EU
(ali je ta napajalnik 100% zanesljiv ali pa bi bil boljši EVGA G3?)
9. ASUS DRW-24D5MT DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
(1x do 2x na leto moram staršem kaj zapečt, drugače niti ne bi kupil DVDja).


Mnenja? Je kje kak zajeb? Mogoče ne rabim x570 chipseta in bi dobil podobno matično starejšega chipseta za bistveno manj eurov? Premalo rama? Prevelik NVMe SSD? Morda niti ne rabim NVMe SSDja? Grafika je overkill ali pa je ok?


Hvala za mnenja!

ps.: ja, profil je nov ker sem od starega pozabil geslo. It happens. V Slo-tech sem bil neprestano prijavljen nekaj mesecev odkar sem spremenil geslo, zdaj pa se ga ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Če te skrbi denar lahko vzameš tudi cenejšo X570.

Drugače je sestava ok.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

Nimam nobenega starega AMD procesorja doma da bi posodobil staro b450 ali x470 matično. Kako se da to rešit? Zato sem gledal x570 matične.
Pogledal sem recimo Asus Hero VII, ki podpira Flashback....samo stane točno toliko kot x570 matične tako da bi jo izbral mogoče edino zaradi glasnosti x570 matičnih. Drugače pa se mi ne ljubi raziskovat katere matične vse podpirajo BIOS Flashback funkcijo.
Bral sem nekaj da so x570 matične malce glasne lahko če slabo sestaviš build (slabo prezračevanje ohišja in vroča grafična ki vroč zrak piha v chipset fan).

Aja bral sem da je grafična Radeon rx5700 8GB hudo dobra in konkurenčna (410 eurov proti 480 eurov za ASUS GeForce RTX 2060 SUPER DUAL OC, 8GB). Vendar berem da ima AMD neke hude težave z driverji? Veste kaj več o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Težko ti povem, ker eni jih imajo velika večina jih pa nima.

MSI X570 ima semi-passive vent na chipsetu (reguliraš hitrost) za druge znamke se moraš poznimati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

Sem veliko prečital vendar na koncu vedno koristi dobiti mnenja forumašev. Mogoče sem kje razmišljal narobe in kaj slabo sestavil.

Hvala ti za pomoč!

Aja še tole: kje naročiti robo? Kje vi kupujete? V Sloveniji (Mlacom, Enaa, Funtech,....mogoče Mimovrste?)?
Tujina? Nekoč sem naročeval na hoh.de (se mi zdi da se je tako klicala trgovina), pa je ne najdem več...propadlo? Nisem že dolgo nič naročil iz tujine :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Nwanko ::

Mindfactory,caseking,computeruniverse,sam sem včeraj naročil pri notebooksbilliger.de + mailboxde. Imajo dokaj konkurenčne cene.

fuck_it_ ::

Nwanko je izjavil:

Mindfactory,caseking,computeruniverse,sam sem včeraj naročil pri notebooksbilliger.de + mailboxde. Imajo dokaj konkurenčne cene.


O_o

wtf.

v slovenski spletni trgovini (Funtech) je moj seznam prišel do 1985 eurov.
Mlacom ima podobne cene, Enaa je nekolk dražji, Mimovrste pa nekaj artiklov ki jih želim..nima.. Nevem pa katera od teh trgovin je "najzanesljivejša".

Na mindfactoru pride 1760 eur!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Evo nekaj malega sem ti sestavil po tvoji specifikaciji Adventurer.


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Ohišje sem obdržal od Fractal R6.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

D3m je izjavil:

Evo nekaj malega sem ti sestavil po tvoji specifikaciji Adventurer.


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Ohišje sem obdržal od Fractal R6.

Lp.


Najlepša hvala, bom preveril!

fuck_it_ ::

fuck_it_ je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo nekaj malega sem ti sestavil po tvoji specifikaciji Adventurer.


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Ohišje sem obdržal od Fractal R6.

Lp.


Najlepša hvala, bom preveril!


-Matična izgleda čisto dovolj dobra (Čeprav "slabša" od Taichija, ki pa je absurdno predrag)
-Cpu izgleda kul.
-Ram se mi zdi da je ta počasnejši od tistega, ki sem ga jaz gledal..je pa bistveno cenejši.
-Grafična je performančno kul, nevem pa kakšne gonilnike ima AMD? Bral sem da se uporabnikom računalnik resetira odkar imajo to grafično...ko zaženejo igro se računalnik resetira, artifakti se delajo in podobno. Veš kaj več o tem?
-Seagate NAS disk? Je boljši od WD Blue? Zanesljivejši mogoče?
-moram raziskati kaj točno je razlika med RM750 in TX750 napajalnikoma. Vem le da RM750i ne potrebujem, zato sem gledal RM750x.

Aero01 ::

Zdravo,
imam že precej fiksno izbrane komponente za naslednji računalnik:
Ryzen 5 2600,
ASUS prime B450 plus,
Samsung 970 evo plus 500gb nvme ssd,
g.skill ripjaws 2x8gb 3200 mhz,
Toshiba P300 2TB disk,
Radeon RX 560 (obstoječa, v prihodnosti nadgradim)

Vprašanje je glede napajalnika. Imel sem zamišljen Corsair CX650M 650W. Je kakšna v redu Be quiet! alternativa temu napajalniku v podobnem (ali nižjem) cenovnem razredu? Lahko je tudi 600W, za mojo sestavo verjetno več kot dovolj.
Hvala in lep pozdrav!

tony1 ::

Adventurer: NVMe je za virtualke super reč.

fuck_it_ ::

tony1 je izjavil:

Adventurer: NVMe je za virtualke super reč.


tnx. Ja za virtualko se mi zdi da NVMe še najbolj pride do izraza. In pa za obdelavo 4k videa. Drugod malce dvomim, da se v resničnem življenju sploh pozna razlika med SATA3 in NVMe.

Aero01 je izjavil:

Zdravo,
imam že precej fiksno izbrane komponente za naslednji računalnik:
Ryzen 5 2600,
ASUS prime B450 plus,
Samsung 970 evo plus 500gb nvme ssd,
g.skill ripjaws 2x8gb 3200 mhz,
Toshiba P300 2TB disk,
Radeon RX 560 (obstoječa, v prihodnosti nadgradim)

Vprašanje je glede napajalnika. Imel sem zamišljen Corsair CX650M 650W. Je kakšna v redu Be quiet! alternativa temu napajalniku v podobnem (ali nižjem) cenovnem razredu? Lahko je tudi 600W, za mojo sestavo verjetno več kot dovolj.
Hvala in lep pozdrav!


CX650M je pomojem čisto ok. Pa še na zalogi ga ima Mlacom.
Od be Quiet bi mogoče tale prišel v poštev, ki stane praktično isto. Se mi ne sanja kater je boljši:
https://www.mlacom.si/be-quiet-pure-pow...

Oba imata Rifle bearing ventilator, ki bo najbrž podobno glasen in bo zdržal podobno dolgo.
Vzemi kar se ti zdi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Blazno razliko v RAMu ne boš opazil med 3200 in 3600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

D3m je izjavil:

Blazno razliko v RAMu ne boš opazil med 3200 in 3600.


I know, to bi tud sam rekel nekomu na forumu ampak ko moram sam dat eure za nekaj pa se začne kompliciranje :)

fuck_it_ ::

fuck_it_ je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo nekaj malega sem ti sestavil po tvoji specifikaciji Adventurer.


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Ohišje sem obdržal od Fractal R6.

Lp.


Najlepša hvala, bom preveril!


-Matična izgleda čisto dovolj dobra (Čeprav "slabša" od Taichija, ki pa je absurdno predrag)
-Cpu izgleda kul.
-Ram se mi zdi da je ta počasnejši od tistega, ki sem ga jaz gledal..je pa bistveno cenejši.
-Grafična je performančno kul, nevem pa kakšne gonilnike ima AMD? Bral sem da se uporabnikom računalnik resetira odkar imajo to grafično...ko zaženejo igro se računalnik resetira, artifakti se delajo in podobno. Veš kaj več o tem?
-Seagate NAS disk? Je boljši od WD Blue? Zanesljivejši mogoče?
-moram raziskati kaj točno je razlika med RM750 in TX750 napajalnikoma. Vem le da RM750i ne potrebujem, zato sem gledal RM750x.


Hm....iskreno bi močno rad kupil pri Mlacomu ampak če naročim iz Mindfactory dobim "boljše" komponente za isti denar kot ta config ki si mi ga sestavil.
Običajno je tako da vsake toliko naročim neko reč za par 100 eurov in je razlika med Mlacomom in tujino mogoče 20, včasih 30. Pa se mi ne da komplicirat in naročim pri Mlacomu (ali Funtechu) in rešeno. Itak so sami fajn majstri tam.

Zdaj ko sem sestavil toliko komponent skupaj pa je razlika med slovenskim trgovcem in tujim 200 eurov. Težko dobim razlog, da bi kupil v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

To je res. Glede servisa ali garancije je pa lažje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fuck_it_ ::

true, vendar za razliko 200 eurov razlike v ceni kupim recimo že novo matično...razen če mi crknejo prav vse komponente, potem pa sem najebal :)

fuck_it_ ::

Spletne trgovine bi morale imeti opicjo da trgovcu pošlješ hint: pri drugem trgovcu sem dobil nek artikel za veliko manj eurov kot ponujaš ti...daj popust ali pa naročim drugod :D

V glavnem hvala ti za pomoč D3m!

D3m ::

Tako je. Mlacomu ali Funtechu pošlješ specifijacijo in rečeš, da ti je eden ali drugi ponudil toliko še % rabata in kaj se lahko pri ceni še naredi.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

D3m je izjavil:

Težko ti povem, ker eni jih imajo velika večina jih pa nima.

MSI X570 ima semi-passive vent na chipsetu (reguliraš hitrost) za druge znamke se moraš poznimati.


hvala za kul predlog..sem pregledoval MSI plate in našel tole božansko reč:

https://www.msi.com/Motherboard/MEG-X57...

Zraven dobim še tole vodno hlajenje gratis (v vrednosti cca 120 eurov)
https://www.coolermaster.com/catalog/co...

Nevem če ga bom uporabil, ker se malo bojim vodnih hlajenj (da ne krepa cel računalnik zaradi kapljice vode), za prodat pa bo sigurno fajn. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

scipascapa ::

že tako nizke marže, kot ima funtech, dvomim, da bi lahko še kaj ugodneje ponudili. razlog: slovenski dobavitelji dobijo po višji ceni kot nemški ali pa imajo previsoke marže do trgocev.....

ACE plata skoraj 400EUR uf.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Funtech ne, Mlacom pa.

Adventurer bolj sem misli za cca. 200 eur od MSI, ker imajo isti ventilator.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fuck_it_ ::

scipascapa je izjavil:

že tako nizke marže, kot ima funtech, dvomim, da bi lahko še kaj ugodneje ponudili. razlog: slovenski dobavitelji dobijo po višji ceni kot nemški ali pa imajo previsoke marže do trgocev.....

ACE plata skoraj 400EUR uf.


ja samo zraven baje dobim še !gratis! tole vodno hlajenje v vrednosti 120 EUR:
https://www.coolermaster.com/catalog/co...

Plata je 377 EUR, če vodno hlajenje uspem prodati za recimo 100 eur sem torej kupil top šit plato za 277 EUR.....
Nevem pa če se vodna hlajenja uporabljajo na veliko :D Mislite da ga bo kdo odkupil? Po testih sodeč gre za zelo solidno vodno hlajenje.

Pač MSI ima tole promocijo do 18. avgusta:
https://www.msi.com/Promotion/I-Love-Yo...
Pri najboljših matičnih podarjajo vodno hlajenje.

Kupi kdo tole vodno hlajenje od mene? Se zmeniva za kul ceno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fuck_it_ ::

Morale bi imeti prav vse, ker to akcijo ima direktno MSI.

treker ::

Pozdravljeni,

prosim za nasvet glede izbire spodnjega kompleta.
Budget je okoli 1.200€. Mogoče, če je tehten razlog, še kakšnih 100€ zraven.
Namen uporabe 80% gaming (tudi VR DCS World, Elite Dangerous, rF2) 20% pa Adobe komplet (Photoshop, Illustrator), pa občasno še kakšen videoediting.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Trenutni sistem (i5 4590, 24GB rama, 1060 6gb, SSD...)

Generton ::

treker je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim za nasvet glede izbire spodnjega kompleta.
Budget je okoli 1.200€. Mogoče, če je tehten razlog, še kakšnih 100€ zraven.
Namen uporabe 80% gaming (tudi VR DCS World, Elite Dangerous, rF2) 20% pa Adobe komplet (Photoshop, Illustrator), pa občasno še kakšen videoediting.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Trenutni sistem (i5 4590, 24GB rama, 1060 6gb, SSD...)


Videl sem, da imaš v košarici 2133 MHz RAM, za Ryzen na splošno je frekvenca pri kateri deluje RAM zelo pomembna. Sam bi raje vzel kaj hitrejšega npr. https://www.mindfactory.de/product_info... sicer so 15e dražji a po moje dobra izbira.

treker ::

Super. Hvala... to rabim. Plošča je OK?

SlimDeluxe ::

A ni tale VS series neka jadnička varianta? Pomoje raje vzami RMx ali kaj od beQuiet.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Nwanko ::

Notebookbillinger.de ne pošilja stvari na mailboxde, so mi stornirali naročilo, če je kdo slučajno mislil kaj pri njih naročit da bo vedel.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mmihaa ::

Zdravo, a kdo ve kje v LJ sestavljajo računalnike. To je, da bi jst naroču komponente prek spleta in jih tja prnesem in mi sestavjo za neko simbolično ceno(do 50€). Je zahtevno sestaviti računalnik, če tega še nisi počel, sploh glede konfiguracij hlajenja?

Sm3x ::

Pozdravljeni,

zanima me, če je ta sestava kompatibilna. Hvala za odgovore
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

IcyFox ::

Sm3x je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, če je ta sestava kompatibilna. Hvala za odgovore
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Mislim da si dal napačen link 😁

Sm3x ::

Han ::

Je kompatibilna, a rahlo zgrešena. Vse skpaj 1500+ eur, napajalnik, ki bo vse gnal, pa neka osnovna verzija za 64 eur? Tudi zgolj osnovno hlajenje procesorja ni ravno na nivoju takšne sestave, v kateri je grafična za skoraj 600 eur... Le 500 GB SSD bo hitro premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Sm3x ::

Han je izjavil:

Je kompatibilna, a rahlo zgrešena. Vse skpaj 1500+ eur, napajalnik, ki bo vse gnal, pa neka osnovna verzija za 64 eur? Tudi zgolj osnovno hlajenje procesorja ni ravno na nivoju takšne sestave, v kateri je grafična za skoraj 600 eur... Le 500 GB SSD bo hitro premajhen.


Lahko kaj predlagas? To se sam sestavil po obcutku, nisem nek poznavalec na tem podrocju. Ssd bo za moje potrebe dovolj in ne rabim 1tb. Slisal sem, da je to hlajenje dovolj, ce ne bom navijal, kar v zacetku ne bom. Ne vem, mogoce se motim.

Han ::

Boljši in tišji napajalnik z 10 let garancije je npr. Corsair RM650X, na katerega dobiš trenutno 10 eur popusta s kodo #PLAYITCOOL.

Procesor bi jaz hladil z boljšim in tišjim "tower kulerjem", npr. be quiet! Dark Rock 4.

Drugače lahko ostaneš pri obstoječi sestavi. Ni slaba, le nekoliko "neusklajena". ;)

Sm3x ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Bo zdaj vredu? Mogoce se kaj za spremeniti?

davvid ::

Katere ventilatorje priporocate za ohisje in da so zeli tihi? Zaenkrat mam Arctic ventilator BioniX F120 PWM PST 120mm in mi niso uredu. Nastavm jih na 50% pa so sezmer glasni.

D3m ::

Scythe.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
884 / 1131
»»