» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
881 / 1133
»»

tikitoki ::

sm4rt4ss je izjavil:

Zdravo, jeseni bom končno menjal svoj 8 let star office/htpc sistem (i3 2120, 8GB RAM, 250GB SSD,1TB HDD. Procesor bo skoraj zagotovo Ryzen 3 3200G. Sestavil sem si dva builda: mATX z 16GB RAM-a za cca. 450EUR in itx z 8GB RAM-a za cca 500EUR. Not sem vrgel kvalitetnejše komponente. Vem, da bi lahko prišel skozi bolj ceneje. Imam dve vprašanji. 1. Bo 8GB RAM-a dovolj za basic stuff? Net, office, serije, filmi, mogoče kdaj kakšen 4k video. Ker si res želim met itx build ali raje vzamem mATX build, ki je bolj futureproof? No sej, navsezadnje, lahko dodatno palčko RAM-a v prihodnosti tudi dokupim. 2. Katero frekvenco rama naj kupim? Zdaj imam 2666mhz, ampak sem bral, da je zaradi iGPUja pri Ryzenih fajn vzeti 3000-3200mhz.


8 GB bo dovolj, kljub nekaj neuravnovesencem, ki bodo trdili nasprotno.

Vzami dve palčki za dual channel in 3200 mhz

scipascapa je izjavil:

rame kupi takoj 16gb, ker so s ceno na dnu, šle bodo spet gor. kot je trier omenil, zamenjaš z rabljenim i5 2500k - 35-40€ + eno grafo.


Tud možnost, čeprav je gtx 1030 smet od grafe

sm4rt4ss je izjavil:

Hvala za predloge, ampak nočem nadgrajevati obstoječega sistema.

@D3m. Hvala. Sej bi vzel 2x 4GB za dual channel. Kaj pa frekvenca? Bo 2666mhz dovolj?


3200 MHz, se posebej za apu. 8 GB bo dovolj, se posebej ker nisi nikjer omenil gaming a.

hojnikb je izjavil:

rabljeno 1070ko


Ki jo dobiš kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Trier je izjavil:

Načeloma ja, ampak na 1080p bo 2600 že bottleneck za 1660Ti, ne sicer ogromen, bo pa (pri 144Hz zaslonu)


Ne bluzi, ta jajca od gpuja so minimum za dober 1080p. 144 hz je utopija v novih igrah.

FlyingBee ::

Imam na preizkušnji in predelavi sistem z i7 2600 in gtx 670 grafo ter 8gb= 2x 4gb rama. Na fhd je sistem tudi za novejše igre na 60hz monitorju precej dober sistem. 8gb rama je dovolj. Procesor je champ, z rivatunerjem vidim, da ga večina iger s to grafično ne obremeni nad 50%, tako da bi pasala tudi kakšna modernejša 1660 gor. Za 144hz ali višje resolucije pa se ni vredno niti pogovarjat s takim sistemom.

IcyFox ::

Kako pa so te firme kot je KFA2 in PNY? So v istem rangu kot grafične od npr. MSI, ASUS in XFX?

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Trier je izjavil:

Načeloma ja, ampak na 1080p bo 2600 že bottleneck za 1660Ti, ne sicer ogromen, bo pa (pri 144Hz zaslonu)


Ne bluzi, ta jajca od gpuja so minimum za dober 1080p. 144 hz je utopija v novih igrah.

1660ti je hitrejša od 1070, ki je bila še do nedavnega 1440p grafična na 60hz monitorji.

gddr85 ::

1660ti je overall rang 1070

tikitoki ::

Hitrejša zgolj, če je igra pravilno optimizirana,. Raw power ima ziher gtx 1070 večji.

sm4rt4ss ::

Hvala vsem za nasvete, sem se odločil za praktičnost pred lepoto in bom izbral mATX build. Sem prebiral forume in so bile z Asrock B450 Fatality gaming itx/ac kar problemi.

Build:

AMD Ryzen 3 3200G

ASUS PRIME B450M-A

Crucial Ballistix Elite DDR4 4GB 3200MT/s x 2

WD Blue 1TB 3,5" SATA3 64MB 5400rpm

Crucial 250GB M.2 (2280) MX500 SATAIII 3D 7mm

be quiet! Pure Power 11 80 Plus Bronze - 300W

Thermaltake Versa H15 Micro-ATX Tower

Cena: 437EUR

Budget imam sicer 500EUR, tako, da se bom morda stegnil po 16GB RAM-a. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

tikitoki ::

Ram elite verzija je overkill.

sm4rt4ss ::

tikitoki je izjavil:

Ram elite verzija je overkill.


Ti so bili trenutno na voljo v konfiguratorju. Ko bodo na zalogi, bom verjetno vzel kakšne Corsair Vengeance, G.Skill Ripjaws ali kaj podobnega. Ostalo je kul? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

tikitoki ::

Balistix sports XL je solidna izbira. Sam ti si vzel Elite, ki je prakticno dvakrat drazja.

davvid ::

Se ze ve kdaj pride rx 5700 od drugih proizvajalcev (asus. msi) Da bi bla vsaj dva ventilatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: davvid ()

FlyingBee ::

Sredi avgusta, vendar z ustaljenimi cenami bolj sredi septembra.

Zgodovina sprememb…

baro2000 ::

Kupujem nov namizni PC. Ker se mi ni za ubadat s kompatibilnostjo AMD Zen 2 - mamaplata x470 ter morebitnim flashanjem, se odločam v smeri Intel-a. Uporaba razno. Koliko sem preletel prejšnje objave nisem še našel konfiguracije na osnovi i7-9700F/9700K in 1660Ti. Če je že kdo gledal v tej smeri se priporočam za link/konfiguracijo. Če so kaki zadržki okrog takega sestava, se za nasvete prav tako priporočam. Namiznega PCja nisem sestavljal vsaj 10 let, tako da se spogledujem z že sestavljeno konfiguracijo npr. HP Pavilion Gaming 690-0044ng, ki nanese 1200 eur. Komponent razen obstoječega M.2 najverjetneje ne bom menjaval.

D3m ::

Če vzameš v Funtech ti oni zrihtajo, da bo delalo.

Če si pa že gledal sestavljenega ga pa, kar vzemi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Trier ::

baro2000 je izjavil:

Kupujem nov namizni PC. Ker se mi ni za ubadat s kompatibilnostjo AMD Zen 2 - mamaplata x470 ter morebitnim flashanjem, se odločam v smeri Intel-a. Uporaba razno. Koliko sem preletel prejšnje objave nisem še našel konfiguracije na osnovi i7-9700F/9700K in 1660Ti. Če je že kdo gledal v tej smeri se priporočam za link/konfiguracijo. Če so kaki zadržki okrog takega sestava, se za nasvete prav tako priporočam. Namiznega PCja nisem sestavljal vsaj 10 let, tako da se spogledujem z že sestavljeno konfiguracijo npr. HP Pavilion Gaming 690-0044ng, ki nanese 1200 eur. Komponent razen obstoječega M.2 najverjetneje ne bom menjaval.

Če nimaš plana nekoč upgrejdati grafične, bo več kot dovolj že 9400f, ki se ga tudi pri nas dobi že pod 160€:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

neo5468 ::

Am, i5 je dead, to veš ne? Za i7 in i9 maš še argument, ampak da pa nekomu priporočiš i5 moraš bit pa kr neumen.

FlyingBee ::

Za 160 eur je prav luštna zadeva, za igre bo še dolgo časa ok.

Han ::

Če dobiš za 50% manj denarja in predvsem manj vročine skoraj enak učinek, je i5 še vedno odličen nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mmihaa ::

Zdravo, zanima me kaj kupiti. Rad bi imel čim močnejši procesor(3,5Ghz+) z solidno grafično kartico(da imam vsaj 100fpsjev pri vsaki igri) in pa razmišljal sem o vodnem hlajenju zaradi praha. Budget imam okoli 1000EUR. Hvala za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmihaa ()

FlyingBee ::

Razlika mad hladilnikom 3600 in 3600x

https://www.techspot.com/photos/article...



Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Whatever we learned in years past with the 1600 and 2600 series does not apply here. The end result is a good one, you can save money. We highly recommend avoiding the 3600X and instead buy the more affordable $200 Ryzen 5 3600. If you find it necessary, upgrade the box cooler to something better.

Torej boxed cooler še vedno ne tako OK, what a shocker. 65w tdp imata oba.

Ga pa ima tudi 3700x, hmh!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

3700X ima Prism.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Trier ::

neo5468 je izjavil:

Am, i5 je dead, to veš ne? Za i7 in i9 maš še argument, ampak da pa nekomu priporočiš i5 moraš bit pa kr neumen.

Za kombinacijo s 1660Ti je idealen, sploh če v prihodnje ne bo menjaval grafe (je nejasno napisal), v kolikor jo bo, seveda raje 9700


FlyingBee je izjavil:

Whatever we learned in years past with the 1600 and 2600 series does not apply here. The end result is a good one, you can save money. We highly recommend avoiding the 3600X and instead buy the more affordable $200 Ryzen 5 3600. If you find it necessary, upgrade the box cooler to something better.

Torej boxed cooler še vedno ne tako OK, what a shocker. 65w tdp imata oba.

Ga pa ima tudi 3700x, hmh!

Ja, če bi 3600 imel zraven najboljšo verzijo, torej Prism, bi še bilo, Stealth je pa enak neugleden kos aluminija kot pri Intelih, edino ventilator je malo večji.

Sm3x ::

Pozdravljeni,

po dobrih 9 letih se koncno odlocam za nakup namiznega pcja. Namenjen bo predvsem igranju iger in vsakodnevnim opravilom (internet, office, gledanje filmov itd.). Racunalnik ne bom menjal vsaj 5 ali vec let zato hocem, da vse stima. Nekega konkretnega znanja na tem podrocju nimam zato sem se za pomoc obrnil na forum (razen nekaj reviewov in posnetkov na yt, ki sem si jih ogledal in prebral). Moj budget je nekje do 1500eu brez monitorja. Na funtechu sem sestavil nekaj po svoji izbiri in sicer: https://www.funtech.si/si/konfigurator/
Graficna: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... nimajo je na zalogi ampak nekaj takega.

Zanimajo me vasa mnenja glede te sestave, kaj bi zamenjali in kateri monitor bi bil dober. Se opravicujem za daljse besedilo. Lp

D3m ::

A lahko sestaviš v Mlacom konfiguratorju?
|HP EliteBook|R5 6650U|

eno_ime ::

Java dev masina.
Imam v mislih 3600 ali 3700x
Katere rame, kateri ssd, Mp600?
Graficno katero.

Kaj pa intel?
Tu ne bi potreboval posebej graficne?

Ali lahko dve sestave in +- obeh za namen java development?

Sm3x ::

Evo ga, ceprou se mi zdi, da je tukaj malo drazje pa ne bo super graficna. Napisal sem do 1500 ampak je lahko tud kak evro vec kot je tukaj.
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sm3x ()

D3m ::

Jaz sem ti sestavil tole.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

5700XT je na nivoju RTX 2070S
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sm3x ::

Uf dobr tole zgleda, na radeon sploh nisem pomislil. Kaj pa priporocas za monitor?

D3m ::

Kaj si že gledal od monitorjev?

1080p ali 1440p?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sm3x ::

Po pravici povedano zelo malo, bi pa bilo dobro 1440p. Nisem si pa kej prevec ogledal, tako da ne vem tocno kaj je dobro.

D3m ::

eno_ime je izjavil:

Java dev masina.
Imam v mislih 3600 ali 3700x
Katere rame, kateri ssd, Mp600?
Graficno katero.

Kaj pa intel?
Tu ne bi potreboval posebej graficne?

Ali lahko dve sestave in +- obeh za namen java development?


Koliko si pripravljen investirati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sebastjan28 ::

Kupujem nov računalnik(spodaj so specifikacije)

Potrebujem ga za programiranje - predvsem Visual Studio(mogoče še VS code) in občasno igranje kakšne niti ne preveč grafično zahtevne igre na 1080p. Računalnik bi uporabljal tudi za občasno poganjanje virtualk.

Kaj menite? Kaj bi vi nadgradili? Ali bi se mi splačalo dodati 165 Eur za AMD Ryzen 7 2700X, 8x 3700 MHz inkl. Xbox Game Pass?

https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

KOMPONENTEN
Advanced PC 3780
Prozessor
AMD Ryzen 5 2600, 6x 3400 MHz inkl. Xbox Game Pass
Prozessorkühler
Deepcool Beta 10-PWM
Grafikkarte
ASUS GeForce GTX 1070, 8 GB GDDR5, DVI, 2x HDMI, 2x DisplayPort inkl. Shadow of the Tomb Raider
Mainboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING inkl. Cashback von ASUS
Arbeitsspeicher
16 GB DDR4-RAM, Dual Channel (2x 8 GB), 2666 MHz, Crucial Ballistix Sport LT
1. Festplatte
480 GB SSD Crucial BX500 (Lesen/Schreiben: 540 MB/s | 500 MB/s)
2. Festplatte
1000 GB SATA Festplatte
Weitere Festplatten / SSD / m.2 SSD
Laufwerke
24x Multiformat DVD-Brenner
Weitere Laufwerke
Gehäuse
CSL Galaxy schwarz, RGB Beleuchtung mit Steuerung
Gehäuselüfter
Kabel Modding
Netzteile
600 Watt BoostBoxx Power Boost, 90% Effizienz, 80 Plus Gold zertifiziert
Betriebssystem
kein Betriebssystem
Garantieerweiterung
24 Monate Herstellergarantie
kostenpflichtige ausgewählte Aufrüstung

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Sm3x je izjavil:

Po pravici povedano zelo malo, bi pa bilo dobro 1440p. Nisem si pa kej prevec ogledal, tako da ne vem tocno kaj je dobro.


Za igre in ostalo je dobro recimo tole....

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
|HP EliteBook|R5 6650U|

baro2000 ::

Ima kdo ASUS TUF B450M-Plus Gaming? Je bolje gor dat starejsi 2700X ali dela ok tudi s 3600? Bios update se podpira PCIe gen 4.0? Koliko sem bral novice zeli AMD omejit support PCIe gen 4.0 na 4xx cipsetu.

Prav tako imam vprasanje okrog memorije. Se na omenjeno konfiguracijo bolj splaca gor dat 4x8GB ali 2x16GB? Kateri ram naj vzamem, ce npr. narocim pri Funtech-u?

Uporablja kdo linux s tako konfiguracijo? Dela instalacija s prve ali mece ven RdRand napake?

sebastjan28 ::

sebastjan28 je izjavil:

Kupujem nov računalnik(spodaj so specifikacije)

Potrebujem ga za programiranje - predvsem Visual Studio(mogoče še VS code) in občasno igranje kakšne niti ne preveč grafično zahtevne igre na 1080p. Računalnik bi uporabljal tudi za občasno poganjanje virtualk.

Kaj menite? Kaj bi vi nadgradili? Ali bi se mi splačalo dodati 165 Eur za AMD Ryzen 7 2700X, 8x 3700 MHz inkl. Xbox Game Pass?

https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

KOMPONENTEN
Advanced PC 3780
Prozessor
AMD Ryzen 5 2600, 6x 3400 MHz inkl. Xbox Game Pass
Prozessorkühler
Deepcool Beta 10-PWM
Grafikkarte
ASUS GeForce GTX 1070, 8 GB GDDR5, DVI, 2x HDMI, 2x DisplayPort inkl. Shadow of the Tomb Raider
Mainboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING inkl. Cashback von ASUS
Arbeitsspeicher
16 GB DDR4-RAM, Dual Channel (2x 8 GB), 2666 MHz, Crucial Ballistix Sport LT
1. Festplatte
480 GB SSD Crucial BX500 (Lesen/Schreiben: 540 MB/s | 500 MB/s)
2. Festplatte
1000 GB SATA Festplatte
Weitere Festplatten / SSD / m.2 SSD
Laufwerke
24x Multiformat DVD-Brenner
Weitere Laufwerke
Gehäuse
CSL Galaxy schwarz, RGB Beleuchtung mit Steuerung
Gehäuselüfter
Kabel Modding
Netzteile
600 Watt BoostBoxx Power Boost, 90% Effizienz, 80 Plus Gold zertifiziert
Betriebssystem
kein Betriebssystem
Garantieerweiterung
24 Monate Herstellergarantie
kostenpflichtige ausgewählte Aufrüstung


Kaj pa glede gravične, ali je smiselno nagraditi za 55 Eur za
MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G, 6 GB GDDR6, HDMI, 3x DisplayPort inkl. Wolfenstein: Youngblood & Control?

tony1 ::

Baro20000: To plato imam sam, z njo ni težav. Za RAM je odvisno od tvojih potreb, sam sem vzel 2x8 gb. Preštudiraj, kateri je Samsung B die. Za 3600 ne vidim posebnih ovir.

Fedora mi sicer meče ven napake ves čas (ampak to je bolj problem Fedore), točno te napake se sicer ne spomnim. Še najbolj moteč je kovinski zvok pri predvanjanju avdia po kakšni uri uporabe Firefoxa :-D, kar je spet Fedorin bug. Že nekaj časa se spravljam k inštalaciji Centosa 8, vendar se še nisem spravil...

D3m ::

sebastjan28

kaj pa tole?

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

baro2000 je izjavil:

Ima kdo ASUS TUF B450M-Plus Gaming? Je bolje gor dat starejsi 2700X ali dela ok tudi s 3600? Bios update se podpira PCIe gen 4.0? Koliko sem bral novice zeli AMD omejit support PCIe gen 4.0 na 4xx cipsetu.

Prav tako imam vprasanje okrog memorije. Se na omenjeno konfiguracijo bolj splaca gor dat 4x8GB ali 2x16GB? Kateri ram naj vzamem, ce npr. narocim pri Funtech-u?

Uporablja kdo linux s tako konfiguracijo? Dela instalacija s prve ali mece ven RdRand napake?


Plata podpira do 3900X.

4x8 ali 2x16...vseeno, kaj je cenejše?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

@Sm3x: pozabi na Radeon RX 5700 XT, dokler bo na voljo le z BLOWER hladilnikom. Razen če rad poslušaš helikopter v ohišju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sebastjan28 ::

D3m je izjavil:

sebastjan28

kaj pa tole?

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...



Ja to izgleda tudi primerljivo - mislil sem, da so cene v sloveniji visje. Ne zivim v sloveniji in nisem ravno preprican, kako je s posiljanjem.

Kaj pa glede diska ali se mi splaca kupiti M.2? Nazivne hitrosti prenosa se precej vecje, vendar koliko se to v resnicnem zivljenju sploh pozna?

baro2000 ::

Trier je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Am, i5 je dead, to veš ne? Za i7 in i9 maš še argument, ampak da pa nekomu priporočiš i5 moraš bit pa kr neumen.

Za kombinacijo s 1660Ti je idealen, sploh če v prihodnje ne bo menjaval grafe (je nejasno napisal), v kolikor jo bo, seveda raje 9700


Za sam gaming je 9400 kar zanimiv, ampak jaz bi lazje shajal s 9700 + 1650, kakor s 9400 + 1660 ti. Trenutno sem na prenosniku i7 7500 in integrirani 630. Gaming ni primarni razlog. Konfiguracija bi sla v dual boot (linux: web-dev, win: vse ostalo).

tony1 je izjavil:

Baro20000: To plato imam sam, z njo ni težav. Za RAM je odvisno od tvojih potreb, sam sem vzel 2x8 gb. Preštudiraj, kateri je Samsung B die. Za 3600 ne vidim posebnih ovir.

Fedora mi sicer meče ven napake ves čas (ampak to je bolj problem Fedore), točno te napake se sicer ne spomnim. Še najbolj moteč je kovinski zvok pri predvanjanju avdia po kakšni uri uporabe Firefoxa :-D, kar je spet Fedorin bug. Že nekaj časa se spravljam k inštalaciji Centosa 8, vendar se še nisem spravil...


Hvala. RdRand naj bi metalo ven pri boot-u novejsih distrojev v kombinaciji z Zen 2 (3000 serijo). Sam bi dal gor Ubuntu ali Mint.

IcyFox ::

Eno vprašanje, Aegis RAM je na Mindfactory trenutno out of stock. Kaj naj vzamem namesto njega, po podobni ceni?

tony1 ::

baro2000: Žal sem sam šele na 2400G, tako da izkušenj z Zen2 nimam. Se pa sam ne bi bal nakupa.

Sm3x ::

@Han: kaj potem priporocas?

D3m ::

Han je izjavil:

@Sm3x: pozabi na Radeon RX 5700 XT, dokler bo na voljo le z BLOWER hladilnikom. Razen če rad poslušaš helikopter v ohišju...


Glede na ohišje ni panike, kar se tiče glasnosti.

54db doseže v LOAD.

Sm3x poslušaj tole pa povej ali je preglasno?

https://www.audiocheck.net/blindtests_d...
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

d3m, z blower in, da ni glasno si šel predaleč, s tem bi se morali strinjati tudi gospoda FireSnake, PredatorX, Mr.B,...

Sm3x, 5700xt je dober čip, ampak blower kartice ne kupiti pa če je radeon ali geforce.

D3m je izjavil:

Jaz sem ti sestavil tole.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

5700XT je na nivoju RTX 2070S

Upam, da znate vsi drugi brati grafe

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Sem imel blowerje, kot tudi custom grafe....ampak pri igranju ne slišiš tega zaradi uporabe slušalk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sm3x ::

Hvala fantje za feedback, bom se malo premislil glede grafe.

Sm3x ::

Aja, sem pozabil se vprasati glede sestavljanja. Nisem nikol sestavljal ampak imam res zeljo to sam sestavit. Veliko posnetkov sem ze pregledal a vseeno nisem preprican. Na kaksne tezave se naleti? Ali raje dam nekomu, da mi to sestavi?
««
881 / 1133
»»