» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
835 / 1133
»»

tikitoki ::

abazuu je izjavil:

fr4nc je izjavil:

ziga1990 je izjavil:


Imaš kake komponente že kupljene oz jih boš obdržal?


Nič nima - vse novo. Ekran pa ze ima.

abazuu je izjavil:

19.10.2018 pridejo novi inteli, vsaj to počaki. pa rtx 2070 še pred koncem oktobra...

Torej najboljše, da se počaka na začetek novembra?

@MihaK3
Bom povprašal kolega za Mindfactory opcijo (če se da prek njega vzet).


sem na zelo podobni situaciji in bom SIGURNO počakal... predvsem zato, ker me zanima kaj bo s cenami.


Za nak INTELa si mal pozen, ker so sle cene OBCUTNO gor. Kupi Ryzena, ne glede na blodnje tukajsnjih fanbojckov. Ce ostanre kaj denarja pa das na stran za nadgradnej v prihodnosti.

Meiniken ::

Simpl formula: če rabiš za gaming in ob strani za content creation potem se obrni na intel, če pa rabiš za content creation in ob strani gaming pa na amd.

Seveda glej cene ( + ob nakupu ryzena dobiš zraven še dober cpu hladilnik, medtem ko ima intel sranje) :)

Slabo leto nazaj sem sestavil cel pc in se takrat odloču za i5 8600k, ker se mi je zdel nek fletn middleground za gaming in cc. Če bi sestavljal danes bi definitivno šel na ryzen.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MihaK3 ::

Meiniken je izjavil:

Simpl formula: če rabiš za gaming in ob strani za content creation potem se obrni na intel, če pa rabiš za content creation in ob strani gaming pa na amd.


Ja, tole je veljalo do dviga cen (pa že takrat so me tule gor napadli ko sem parkrat predlagal za primarily-gaming-use Intela), sedaj po teh cenah pa samo če si res high fps fetišist, s tem da bo za isto ceno toliko slabša grafična, da boš res moral gejmat na 720p da bo potem tistih 144fps :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

volsan ::

Pozdravljeni, kupil bi pc za do 900e. Vglavnem bi se uporabljal za gaming :D
Nekaj malega sem že sestavil. Bi pa prosil za vaša mnenja...sem kje zelo zgrešil? Zanima me tude glede grafičnih kartic, na izbiro imajo veliko različnih gtx 1060 6gb pa me zanima če je med njimi velika razlika? razen razlike v ceni :P

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Hvala in lp

MihaK3 ::

2400g + posebej grafična že takoj v štartu je fail. Ali samo cpu (ki ima še kar za silo integrirano grafiko za light gaming) ali pa raje za isto ceno 1600(x) + grafiko. Velike razlike sploh pri 1060-kah ne bo (načeloma naj bi bile pri NVidia čipih najboljše MSI, Asus in Evga), mogoče je fajn da imajo dva ventilatorja. Ram bi lahko vzel tudi samo 2x4 zaenkrat. Aja, pa za psu ti bo ziher kakšen rekel, da je za en drek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

volsan ::

nahitro sem torej zgrešil vse :D
imaš čas za kakšen hiter konkreten primer v nekje enakem cenovnem rangu?

MihaK3 ::

V tej temi na zadnje par straneh je kar nekaj kompletnih konfiguracij, načeloma se vse vrtijo okoli Ryzna 5 (6/12 verzij) in 1060 ali 580, za ta denar s pametno sestavo že tudi 1070. Omeniti velja še, da so cene v Nemčiji znatno nižje.

pero50 ::

pol leta nazaj sem kupil pentiuma g4560 za 60€, danes gledam koliko pride podoben procesor in vidim 5% izboljšavo novejši generaciji za 50€ več -.- 4560 vs 5400.
Saj niso normalni s temi cenami. Za manj denarja dobiš amd 2200g za precej boljši performance.

Calaway ::

Zdravo!
Zanima me pri kateri trgovini se nabavlja zdaj, ko se pri Mindfactory-u da naročati le še preko firme?

matobeli ::

Mindfactory preko posrednika, imaš pa tudi computeruniverse.net

MostWanted ::

newegg

abyssus ::

Ima kdo izkušnje z newegg? Sedaj sem komaj opazil, da imajo opcijo za pošiljanje tudi v SLO.

EDIT: Ampak shipajo iz USA, kar verjetno pomeni dodatne stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

MostWanted ::

20-40€ na celotn nakup.

ziga1990 ::

eh jaz podpiram slovenske trgovine tako da jaz naročam doma:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

antiz ::

Odločam se za nakup novega pcja pa ne vem, če je dober čas za sestavo ... Se splača počakati na Black Friday (v mislih imam Mindfactory) ali še par mesecev, da pride ven Zen 2 in novi GPUji?

ziga1990 ::

antiz je izjavil:

Odločam se za nakup novega pcja pa ne vem, če je dober čas za sestavo ... Se splača počakati na Black Friday (v mislih imam Mindfactory) ali še par mesecev, da pride ven Zen 2 in novi GPUji?


glej skoz bo kmalu nekaj novga boš počakal na zen 2 in nato izvedel da bo kmalu intel 10gen itd, Če nujno rabiš kupiš takoj drugače pa je tvoja izbira
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bajsibajsi ::

Ce se ne mudi, se verjetno splaca pocakati na Black friday.

@gametech Kaj pa carina?

CewCar ::

bajsibajsi je izjavil:

@CewCar Spodnja sestava se mi zdi res top za omenjeni budget, ce ti ni odvec naročiti iz Nemcije. Ce ti bolj disi druga plata, jo menjas za drugo s primerljivo ceno. V SLO kupis ohisje po zelji in bos blizu svojemu budgetu; mogoce malenkost cez 750 eur.

AMD Ryzen 5 2600 6x 3.40GHz So.AM4 BOX
€ 159,00*
Gigabyte B450M DS3H AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 mATX Retail
€ 66,85*
500GB Crucial MX500 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC
€ 79,45*
8GB PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon V2 Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)
€ 229,00*
16GB G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16 Dual Kit
€ 119,00*
500 Watt XFX P1-500B-XTFR Non-Modular 80+ Bronze
€ 41,29*


€ 694,59


Nakup uspel, prispelo danes iz Nemčije, še enkrat hvala.

Matej_K ::

CewCar je izjavil:


Nakup uspel, prispelo danes iz Nemčije, še enkrat hvala.


Poveš v kakšno ohišje boš to instaliral, kupujem podobno konfiguracijo, pa bo šel v dnevno sobo v omaro... Mogoče ITX sestavim
... .. .

schurda ::

A lahko prosim za eno konfiguracijo kište za multimedijo (brez igrc)? GTX 1050 je max in pa 120 GB SSD.
Tam okrog 500-600EUR cela kišta.

Lahko mindfactory
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

CewCar ::

Matej_K je izjavil:

CewCar je izjavil:


Nakup uspel, prispelo danes iz Nemčije, še enkrat hvala.


Poveš v kakšno ohišje boš to instaliral, kupujem podobno konfiguracijo, pa bo šel v dnevno sobo v omaro... Mogoče ITX sestavim


Pri Funtech sem naročil ohišje prejšnji teden, pa ga še niso dobavili. Gre za Ohišje Aerocool Cruisestar Advance Midi-Tower Window - črno EN58119. Upam, da ga bodo jutri imeli, sicer se bom poskusil dogovoriti za preklic naročila, dobropis, ter drugo ohišje.

D3m ::

Vprašanje iz kje prihaja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sc0ut ::

volsan je izjavil:

Pozdravljeni, kupil bi pc za do 900e. Vglavnem bi se uporabljal za gaming :D
Nekaj malega sem že sestavil. Bi pa prosil za vaša mnenja...sem kje zelo zgrešil? Zanima me tude glede grafičnih kartic, na izbiro imajo veliko različnih gtx 1060 6gb pa me zanima če je med njimi velika razlika? razen razlike v ceni :P

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Hvala in lp


Kupi rajsi rabljeno 1070. Jih vsi zdaj prodajajo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gustek_si ::

Počakajte še malo. Te 1070 se bo pred novim letom ko bodo vsi kupovali nove generacije prodajalo po 180€.

bajsibajsi ::

schurda je izjavil:

A lahko prosim za eno konfiguracijo kište za multimedijo (brez igrc)? GTX 1050 je max in pa 120 GB SSD.
Tam okrog 500-600EUR cela kišta.

Lahko mindfactory


Mogoce bi ti bila pa tale sestava dovolj za 448 eur + ohisje pri nas. https://www.mindfactory.de/shopping_car...

johan9 ::

Pozdravljeni.

Mi lahko priporočate kakšno dobro specifikacijo komponent ali pa kar sestavljeno delovno postajo + monitor za okoli 1300€ (oboje). Seveda z možnostjo nadgradnje v prihodnje (RAM, dodaten disk.. .. ipd), Računanlnik bi predvsem uporabljal za brskanje, Office, autocad, izi obdelava video posnetkov, za streamanje videov in slik na TV(plex), in občasno igranje iger ala NBA, Call of Duty.. ipd..

sm4rt4ss ::

Je kakšna bistvena razlika med firmami matičnih? Razen cena, dizajn in priklopi? S tem mislim predvsem na zanesljivost, support in pregleden bios. Gledam budget B450 plošče in se odločam med ASrock in Gigabyte.

D3m ::

Kvaliteta faz, tranzistorjev in namenskih čipov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

schurda ::

bajsibajsi je izjavil:

schurda je izjavil:

A lahko prosim za eno konfiguracijo kište za multimedijo (brez igrc)? GTX 1050 je max in pa 120 GB SSD.
Tam okrog 500-600EUR cela kišta.

Lahko mindfactory


Mogoce bi ti bila pa tale sestava dovolj za 448 eur + ohisje pri nas. https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Kaj pa grafična?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

youPlonker ::

sm4rt4ss je izjavil:

Je kakšna bistvena razlika med firmami matičnih? Razen cena, dizajn in priklopi? S tem mislim predvsem na zanesljivost, support in pregleden bios. Gledam budget B450 plošče in se odločam med ASrock in Gigabyte.


MSI BIOS ne omogoča navijanja z offset voltage in navijanje iGPU v primeru APU (to je lahko ogromen minus).

Glede VRM: ASUS, Gigabyte < ASRock, MSI

pero50 ::

schurda je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

schurda je izjavil:

A lahko prosim za eno konfiguracijo kište za multimedijo (brez igrc)? GTX 1050 je max in pa 120 GB SSD.
Tam okrog 500-600EUR cela kišta.

Lahko mindfactory


Mogoce bi ti bila pa tale sestava dovolj za 448 eur + ohisje pri nas. https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Kaj pa grafična?

Je integrirana v procesorju. 2400g Če ne igraš igric je v 95% integriran gpu dovolj.

schurda ::

Vidim, ja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

ziga1990 ::

youPlonker je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Je kakšna bistvena razlika med firmami matičnih? Razen cena, dizajn in priklopi? S tem mislim predvsem na zanesljivost, support in pregleden bios. Gledam budget B450 plošče in se odločam med ASrock in Gigabyte.


MSI BIOS ne omogoča navijanja z offset voltage in navijanje iGPU v primeru APU (to je lahko ogromen minus).

Glede VRM: ASUS, Gigabyte < ASRock, MSI



A niso ASUS matične najbolj zanesljive?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matobeli ::

Če ne drugega imajo Asuske 3leta garancije

sm4rt4ss ::

Pa še najcenejša je Asus med tistimi ki majo 4 ram slote in B450.

schurda ::

I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

ameba ::

Kaj pa tale komp za 1000€?

Tehnični podatki:

Ohišje: Inter-tech M-908 Infinity-Mirror
Procesor: Intel Core i5-7400 3.0GHz
Pomnilnik: 16GB DDR4-3000
Matična plošča: Biostar TB250
Grafična kartica: MSI GTX 1060 6GB Gaming OC
Disk: 240GB SSD Kingston + 2TB Seagate SATA III 64MB
6x USB 3.0, 6x USB 2.0
Napajalnik: Nitro X 900W Modularni
Operacijski sistem: Windows 10 PRO licenčni

gddr85 ::

imo cena ni glih ugodna
biostar mining matična?

gendale2018 ::

ne splača se ti dajat 1000 eur za to, lahko dobiš kaj boljšega
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

ameba ::

Ma sistem je že sestavljen pa garancija na vse. To iz tujine ti vzame dost časa. Bi lahko kej cenej prišel skozi? Sej pršparu bi kaj ene 100€, če bi?

schurda ::

Windows pro? Zakaj že?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bajsibajsi ::

PSU 900W, jao.

gustek_si ::

GTX 1060, jaooooo.
i5-7400, jaooooo.

Napajalnik 900W lol? SSD samo 240GB? HDD v 2018?

hojnikb ::

teh 900W se pretvori v nekih 300W v realnosti. Na dober dan
#brezpodpisa

gddr85 ::

ja res prasci, da niso dal 2TB ssdja

gendale2018 ::

ameba je izjavil:

Ma sistem je že sestavljen pa garancija na vse. To iz tujine ti vzame dost časa. Bi lahko kej cenej prišel skozi? Sej pršparu bi kaj ene 100€, če bi?

v tej temi imaš že nekaj dobrih konfiguracij za okoli 1000 eur (lahko jim daš boljši procesor/gpu/več rama/... če so manj kot 1000 eur), sestavijo ti pa afaik tudi v nekaterih trgovinah če plačaš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

winko12345 ::

A mindfactory.de ne pošilja več v slo? Ali je kakšna podobna stran ki pošilja ali kako naročate?

matobeli ::

Na strani 839 smo nekaj govorili o alternativah.

winko12345 ::

Nič ne najdem..ma kdo kakšne linke o alternativah lepo prosim če nalepite

ziga1990 ::

winko12345 je izjavil:

Nič ne najdem..ma kdo kakšne linke o alternativah lepo prosim če nalepite


https://www.funtech.si/si/
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
835 / 1133
»»