» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
836 / 1133
»»

Kdu8 ::

Pozdravljeni!

Ker je star PC na zalost "crknil" in potrebujem novega nekje do konec meseca ali zacetek drugega me zanima kaj predlagate.
Moj budget je nekje 2000€ to vkljucuje tudi monitor. Namen je vecinoma za igranje iger
Najlepsa hvala!

NejcSSD ::

Kaj je crknilo, kaj imaš trenutno, mogoče samo napajalnik zamenjaš in furaš naprej. Mogoče matično ?
Kakšna je trenutna sestava?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

winko12345 ::

Ja sam funtech je slovensko in drago?? kaka nemška

ziga1990 je izjavil:

winko12345 je izjavil:

Nič ne najdem..ma kdo kakšne linke o alternativah lepo prosim če nalepite


https://www.funtech.si/si/


je kaka nemška tole je slovenska

Zgodovina sprememb…

abazuu ::

Pa sj, a je res tok dražje? nazadnje k sm gledu za 2600x build (grafična bolha.com) je pršlo razlike 50€. s tem da nisem štel nobene poštnine iz Nemčije...

Buggy ::

abazuu je izjavil:

Pa sj, a je res tok dražje? nazadnje k sm gledu za 2600x build (grafična bolha.com) je pršlo razlike 50€. s tem da nisem štel nobene poštnine iz Nemčije...


Ja Funtech ima dost kul cene, Swedata za dolocene stvari, ki jih rabis takoj pa tudi. Drugace pa Amazon, kjer si s Prime accountom delezen dolocenih bonbonckov, kar je pa najpomembneje, nic komliciranja s potencialnim vracilom blaga ali garancijo.
Gledas pa seveda po vseh izpostavah, ker se cene lahko razlikujejo. Splaca se vcasih vzeti tudi vrnjeno blago, ce ni delikatno in je cena primerno nizja...se najde marsikaj.

MrStein ::

Hvala za website...

A kdo ve kako se nastavi jezik strani?
Recimo na amazon.de imam angleško, na amazon.es pa špansko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MihaK3 ::

hojnikb je izjavil:

teh 900W se pretvori v nekih 300W v realnosti. Na dober dan


:)):)) Seveda, torej bi rabil najmanj 1200, še raje pa 1500w za ziher, lol. Če misliš da psu, ki je nov v Nemčiji 115€ da samo 300 uporabnih W od sebe si pa res talent.

bajsibajsi ::

abazuu je izjavil:

Pa sj, a je res tok dražje? nazadnje k sm gledu za 2600x build (grafična bolha.com) je pršlo razlike 50€. s tem da nisem štel nobene poštnine iz Nemčije...


Ja je. Pri sestavi budget office buildov do recimo 400 eur je razlika minimalna, medtem ko se pri drazjih zadevah komot pozna 100-200 eur + vec izbire imajo na zalogi; posledicno dobis iz Nemcije prej kot pa v Sloveniji.

winko12345 ::

Tako je ja..sploha za cca 1600€...je kakšna nemška alternativa mindfactory ali ne?

matobeli ::

Mindfactory gre preko posrednika lahko, k nam direkt pa pošilja tudi computeruniverse.net

radmannsdorf ::

MihaK3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

teh 900W se pretvori v nekih 300W v realnosti. Na dober dan


:)):)) Seveda, torej bi rabil najmanj 1200, še raje pa 1500w za ziher, lol. Če misliš da psu, ki je nov v Nemčiji 115€ da samo 300 uporabnih W od sebe si pa res talent.

820W ma na 12V, sej piše na pejđu.

winko12345 ::

kako pa gre preko posrednika?

matobeli je izjavil:

Mindfactory gre preko posrednika lahko, k nam direkt pa pošilja tudi computeruniverse.net

matobeli ::

Uf, ne vem točno preko katerega se je točno naročevalo, bo moral en drug povedat.

Naročiš na naslov posrednika, potem ti pa posrednik pošlje na svojega. Seveda nekaj zaračuna za to uslugo.

abazuu ::

kako je pa za granacijo in poštnino pri computeruniverse.net? nikjer ne najdem...

gddr85 ::

misliš mailbox?

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Ja mailbox sem mislil.

Garancija je taka kot jo predvidi proizvajalec. Splomladi sem en leptop reklamiral, korekten odnos, celo zastonj poštnina k njim. Imajo pa v pravilniku kakšni so točno pogoji.

gustek_si ::

Ima kdo Intel NUC kot PC za nezahtevne operacije? Je glasen?

MihaK3 ::

Vsaj nekateri so mislim da popolnoma pasivni in posledično neslišni.

gendale2018 ::

Buggy je izjavil:

abazuu je izjavil:

Pa sj, a je res tok dražje? nazadnje k sm gledu za 2600x build (grafična bolha.com) je pršlo razlike 50€. s tem da nisem štel nobene poštnine iz Nemčije...


Ja Funtech ima dost kul cene, Swedata za dolocene stvari, ki jih rabis takoj pa tudi. Drugace pa Amazon, kjer si s Prime accountom delezen dolocenih bonbonckov, kar je pa najpomembneje, nic komliciranja s potencialnim vracilom blaga ali garancijo.
Gledas pa seveda po vseh izpostavah, ker se cene lahko razlikujejo. Splaca se vcasih vzeti tudi vrnjeno blago, ce ni delikatno in je cena primerno nizja...se najde marsikaj.

glede vračila in potobnih zadev ne komplicirajo v vsakem primeru, kaj pa so ostali bonboncki? zastojn dostava seveda ne velja za slo :(
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

radmannsdorf ::

kateri je trenutno najboljši price/performance, kot nadgradnja trenutnega i5-4440?
plate s katerim podnožjem naj gledam?
PS: AMD odpade :)

Zgodovina sprememb…

youPlonker ::

Potem pa ne kupi ničesar. Intel je predrag, Ryzen 2600 je pa daleč pred vsemi p/p.

ziga1990 ::

radmannsdorf je izjavil:

kateri je trenutno najboljši price/performance, kot nadgradnja trenutnega i5-4440?
plate s katerim podnožjem naj gledam?
PS: AMD odpade :)



Potem ni najboljšega price/performance procesorja vse intele boš trenutno preplačal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PonceDeLeon ::

Živijo kupujem nov računalnik pa me zanima ali so te komponente kompatibilne med sabo.

D3m ::

Zadnjo postavko odstrani, ker ima sam procesor dovolj grafo zmogljivo v rangu RX550.

lp.

Primer.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bajsibajsi ::

PonceDeLeon je izjavil:

Živijo kupujem nov računalnik pa me zanima ali so te komponente kompatibilne med sabo.



Popolnoma enake komponente dobis pri Funtech za 59 evrov manj.

Drugace pa je zgornja sestava slaba. Graficno kartico ven, ram menjas za 2x4GB, HDD stran ali le kot arhiv, kupis SSD.

MihaK3 ::

Tole je konkretno faljeno ja, isto kot zadnjič eden - ali samo APU (cpu in gpu v enem - 2400g) ali pa 1600/2600 + vsaj 1050Ti, raje še kaj več. Pa v prvem primeru je psu že overkill in bo boljši tisti 400w 80+ bronze Seasonic za nekaj manj kot 30€ o katerem smo govorili zadnjič, v primeru kake močnejše grafe (580 nitro in podobne) pa raje kak boljši psu podobne moči (cca 500w). Pa kot pravi bajsi, ram raje 2x4, razen če misliš v relativno kratkem dokupit še eno palčko 8gb + obvezno ssd vsaj za OS.

gendale2018 ::

kot so rekli že ostali, ni uredu konfuguracija

ne ker ne bi bilo kompatibilno ampak ker ni smiselno..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

pero50 ::

in pa izogibaj se lc power napajalnikov. 400w imaš z neko mid range grafo čez glavo.

bajsibajsi ::

Ali pa nekaj takega za dobrih 300 evrov. :)


edit/ Sam sem si par dni nazaj sestavil podoben sekundaren build, CPU i7-2600 sem kupil tu na ST za 50 eur, 1060 3GB je ena vzeta z rudnika, obstojeci 4GB 1333MHz palci dokupil se eno z Bolhe za 20 eur, nov PSU RM650X, ki je sicer high level in bo uporabljen v naslednjem buildu. Na FHD delajo prakticno vse igre (ki jih igram) na mid-high.

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

pero50 je izjavil:

in pa izogibaj se lc power napajalnikov. 400w imaš z neko mid range grafo čez glavo.


Izogibaj se samo najcenejših; vsi ki so vsaj 80+ bronze in več kot 30€ (malo pavšalna ocena, da ne grem naštevat modelov posebej) bojo za nezahtevne builde, kjer poraba ne bo presegala 200-250w povsem dovolj. Meni v enem kompu LC6450 dela že 7 let do nedolgo nazaj več ur dnevne uporabe.

Buggy ::


edit/ Sam sem si par dni nazaj sestavil podoben sekundaren build, CPU i7-2600 sem kupil tu na ST za 50 eur, 1060 3GB je ena vzeta z rudnika, obstojeci 4GB 1333MHz palci dokupil se eno z Bolhe za 20 eur, nov PSU RM650X, ki je sicer high level in bo uporabljen v naslednjem buildu. Na FHD delajo prakticno vse igre (ki jih igram) na mid-high.


tako se dela!

Me pa zabava, ker so se ST znalci se pred letom zgrazali ce je zelel kdo kupiti vec kot 500W kvaliteten napajalc, Danes in jutri se jim lahko zahvalijo in castijo samar :D

sm4rt4ss ::

Eno vprašanje. Se da kje dobit nove Sandy Bridge? Al bolje rabljenega? V starem buildu od fotra na obroke crkuje neki mlinček od Celerona al Pentiuma. Razmišljal sem nekaj v smeri i3 ali i5 T verzij, da poknem pasivnega gor pa je to to. Napajalc je praktično nov. Dokupil bi še edino RAM palčko. Škoda je kompa, ker je res dobro ohranjen in vzdrževan. Menjal sem že napajalnik in dodal SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

MihaK3 ::

Ziher cpu crkuje in ne matična?

sm4rt4ss ::

MihaK3 je izjavil:

Ziher cpu crkuje in ne matična?


Ziher. :D

D3m ::

Imam. Sam ga rabim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Na Amazonu, ebayu in aliexpressu jih majo sicer polno. Samo ne vem klko je to ziher. :)

Ma, bom vzel rabljenega na Bolhi pa je to to. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

bajsibajsi ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno vprašanje. Se da kje dobit nove Sandy Bridge? Al bolje rabljenega? V starem buildu od fotra na obroke crkuje neki mlinček od Celerona al Pentiuma. Razmišljal sem nekaj v smeri i3 ali i5 T verzij, da poknem pasivnega gor pa je to to. Napajalc je praktično nov. Dokupil bi še edino RAM palčko. Škoda je kompa, ker je res dobro ohranjen in vzdrževan. Menjal sem že napajalnik in dodal SSD.


Ce si v LJ, menjam CPU i3-2100 za dve skatli piskotov (eventualno 10 eur). :)

hojnikb ::

sm4rt4ss je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Ziher cpu crkuje in ne matična?


Ziher. :D

prakticno nemogoce da je cpu fuc, razn ce je bil navit ali kako drugace zlorabljen. Kaj ti pc sploh pocne, da mislis da je krivec cpu ?
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

Kar nanenkrat so se začele višati temperature (+20-30), ko si na YT dal video v boljšo kvaliteto je parkrati mrknil komp. Isto, če si hotel gledat kak film na VLC. Kolega je testiral z drugim (i3-2120) cel dan. Dela bp. Grafični gonilniki so bili isti. CPU cooler je tudi BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

hojnikb ::

pasta pod ihs ;)
youtube ima vp9 dekoder, zato rabis cpu power da dekodiras video
#brezpodpisa

MihaK3 ::

Lahko je bila tudi samo pasta med coolerjem in cpujem že čisto izsušena ali pa je spustil eden od pinov in je bil zato slab stik. Ampak ja, definitvno se splača dati noter nek i3 ali low power i5, seveda rabljenega. PS - katera grafična je notri - za Youtube na starejših mašinah je najboljši Edge, ki po defaultu uporablja strojno pospeševanje videa.

hojnikb ::

vsi spodobni browserji uporabljajo strojno pospesevanje, hec je kr yt uporablja vp9 kodek, ki je strojno dokaj nepodprt
#brezpodpisa

MihaK3 ::

Če ga grafa ne podpira, Edge sam od sebe preklopi na avc / opus, preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

hojnikb ::

edge nic ne preklopi, kvecjemu vsili youtubu da servira avc..

isti efekt se sicer da dosezit na drugih browserjih z h264fy
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MihaK3 ::

Ne preklopi, forsira...znamo zapenjati za malenkosti, a?
Teoretično naj bi bilo z h264ify isto, ja, ampak je poraba cpu-ja pri istem videu še vedno znatno višja na recimo Firefoxu kot pa Edgu. Za navaden 1080p video gre isti v FF na E8400 skoraj na 80%, v Edgu pa cca 10

hojnikb ::

ce je poraba visja, potem ne dela dekodiranja...
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

Še eno vprašanje. Windows je vezan na hardware? Če jaz dam drugi proc noter kako je pol z licenco? Mam pa digitalno licenco preko Univerze Maribor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

hojnikb ::

proc ti naceloma nebi smel podret licence.
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

MihaK3 je izjavil:

Za navaden 1080p video gre isti v FF na E8400 skoraj na 80%, v Edgu pa cca 10


Uff, to pa nisem vedel, pa tu in tam kakemu gostu poturim star prenosnik s C2D E8100 in FF. :)

sm4rt4ss je izjavil:

Še eno vprašanje. Windows je vezan na hardware? Če jaz dam drugi proc noter kako je pol z licenco? Mam pa digitalno licenco preko Univerze Maribor.


Na istem PC-ju, kjer sem par dni nazaj ven vzel omenjeni i3-2100 in dal notri i7-2600 imam tudi MSDN licenco in deluje.
««
836 / 1133
»»