» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
774 / 1134
»»

smacker ::

Še vedno pa nisi napisal, kaj boš z računalnikom počel ;) Najpomembnejše vprašanje: boš igral igre ali ne?

Daniel ::

Pisarna, filmi. Nič drugega. Kakšnih igračarskih sposobnosti za ta denar ravno ni pričakovati.

smacker ::

pentium g4560, 8gb rama in ssd: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Po potrebi še 1 ali 2tb hdd, odvisno kolk filmov želiš skladiščit na PCju. Če bi rabil za gaming, bi z 120gb ssd + 1tb hdd in boljšim napajalcem ter grafo še prišel pod 500eur. Ni ravno nek zavidanja vreden gaming performance, ampak pognal bi vse špile BP - za kakega nerazvajenega mulca vrh glave.

Daniel ::

Hvala :)

Koko007 ::

S

smacker je izjavil:

pentium g4560, 8gb rama in ssd: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Po potrebi še 1 ali 2tb hdd, odvisno kolk filmov želiš skladiščit na PCju. Če bi rabil za gaming, bi z 120gb ssd + 1tb hdd in boljšim napajalcem ter grafo še prišel pod 500eur. Ni ravno nek zavidanja vreden gaming performance, ampak pognal bi vse špile BP - za kakega nerazvajenega mulca vrh glave.

@smacker sory ampak ti nimaš pojma. Micro atx plato in grafično bi dal v low profile itx case.
Ps: celi konfig je čist zgrešen. Kdo bo v 2017 vzel dvojedrnika brez ht v pcju ki stane karkoli več kot 200€?

@daniel za ta denar lahko komot not spraviš i3 ali ryzen r3, za v pisarno po moje ne rabiš več ko 240gb ssd, če pa že se pa ziherr kje kak star hdd valja okol. Grafiko pa če želiš lahko dobiš kako 750 ti ali 950 rabljeno zelo poceni in jo vtakneš not za recimo full hd medium gaming. Če z pričakovanji nisi visokoleteč do 1080ultra pol boš več kot zadovoljen(seveda grafika po želji). Jutri ti lahko pošljem en ali dva primernejša konfiga.

smacker ::

@IQ veverička: idi raje lešnike zobat, ker sestavljanje PCjev ti ne gre najbolje :))
Pentium g4560 ma hyperthreading in hevc dekoder, od i3 se razlikuje samo v slabši integrirani grafiki (itak sta obe zanič). Pri ryzenu rabiš grafo (r3 1200 in gt1030 je 200eur), zato se za office pentium bolj splača. Plata paše v ohišje BP (maš pri ohišju podatek "Formfaktor: mATX, mITX"), grafe pa ni v configu. Sem napisal da za grafo rabi močnejši PSU, potem se itak vzame case brez napajalca.

IcyFox ::

smacker je izjavil:

pentium g4560, 8gb rama in ssd: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Po potrebi še 1 ali 2tb hdd, odvisno kolk filmov želiš skladiščit na PCju. Če bi rabil za gaming, bi z 120gb ssd + 1tb hdd in boljšim napajalcem ter grafo še prišel pod 500eur. Ni ravno nek zavidanja vreden gaming performance, ampak pognal bi vse špile BP - za kakega nerazvajenega mulca vrh glave.

Tale pentium je trenutno en boljših po p/p ratiu. Sicer je trenutno dokaj drag, nazadnje ko sem jaz sestavljal PC s tem procesorjem je bil sigurno 10 - 20 € cenejši. Ima pa performance dejansko zelo podoben kakšnemu cenejšemu I3-ju (za precej manjšo ceno)

smacker ::

Je bil okoli 50€ preden so minerji vse pokupli - takrat je cena zrastla :)

Koko007 ::

smacker je izjavil:

@IQ veverička: idi raje lešnike zobat, ker sestavljanje PCjev ti ne gre najbolje :))
Pentium g4560 ma hyperthreading in hevc dekoder, od i3 se razlikuje samo v slabši integrirani grafiki (itak sta obe zanič). Pri ryzenu rabiš grafo (r3 1200 in gt1030 je 200eur), zato se za office pentium bolj splača. Plata paše v ohišje BP (maš pri ohišju podatek "Formfaktor: mATX, mITX"), grafe pa ni v configu. Sem napisal da za grafo rabi močnejši PSU, potem se itak vzame case brez napajalca.


No ok moja napaka, nikoli se nisem zanimal za te pentiume, zato tudi nikoli nisem opazil da obstajajo eni z ht.

Ti si pa priporočal psu in gpu upgrade v tale case...;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

smacker ::

psu in case je komplet... ko zamenjaš psu boš zamenjal tud case avtomatsko. Sicer pa low profile grafo tud spraviš v to ohišje. Ampak ja, da bo kristalno jasno tudi funkcionalno nepismenim, dopolnjujem svoj prejšni post (https://slo-tech.com/forum/t200222/p561... ): Če bi rabil za gaming, bi z 120gb ssd + 1tb hdd in boljšim napajalcem (+ večje ohišje) ter grafo še prišel pod 500eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Koko007 ::

Sicer sem pa našel na bolhi eno zelo ugodno ponudbo i5 gtx 950 240gb ssd 8gb rama
http://m.bolha.com/racunalnistvo/namizn...

Res da je procesor haswell oz. natančneje devil's canyon, amapak tako dobrega konfiga nebos nikoli našel za tako ceno.

smacker ::

Dobra ponudba, sploh za SLO trg, ampak boljši performance dobiš tud za nižjo ceno: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Kupovat 2-3 leta staro tehnologijo kot "novo" nima smisla.

Koko007 ::

Sicer pa vse od haswell dalje ni bilo nobenih "opaznih" sprememb. Med haswell in skylake morda ja, kaby lake pa je skoraj rebrand. S tem sem mislil spremembe ki ni jih opazil kje drugje kot na benchmarkih.
imaš pa prav da r3 + gtx1050 > i5 4590 + gtx 950.

smacker ::

Z R3 + gtx1050 dobiš še DDR4 (3000mhz namesto 1600) in socket ki omogoča vgradnjo 8c/16t procesorja (ryzen 1700) tak da maš še prostor za nadgradnjo. i5 4590 je praktično max. kar lahko maš na socketu, nadgradnja na i7 4790 ni ravno smiselna ker pridobiš samo hyperthreading.
Skylake je prinesel preskok v pentiumih - dobiš praktično i3 za 50eur (trenutno sicer 70eur, ker je povpraševanje preveliko). Preskok v rangu i3/i5/i7 bo pa šele z coffe lake, ki izide v kratkem (danes?) in bo končno bolj konkurenčen ryzenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

matobeli ::

Kaj pravite na tale moj sestav:

Palit GeForce(R)GTX 1050 Ti Dual OC
CoolerMaster Elite 110 (mini ITX)
Asus B150I PRO GAMING/WIFI/AURA (AC wifi je nujnost)
Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB
G.Skill F4-2400C17S-8GNT Value, 8GB

+napajlnik XFX550, ki pa je že pri meni od prejšnjega PCja, razmišljam da bi ga prodal in menjal za švohnejšega modularnega.

Cilj je majhnost, tihost in udobno poganjanje novejših špilov na 1080p@60FPS vsaj na Very High če ne že Ultra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Han ::

Brez procesorja bo tema... ;) Za gladko igranje rajši glej za GTX 1060.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

matobeli ::

Ha, seveda, CPU je Intel Pentium G4600

Bi vzel tudi GTX 1060 ampak je 6GB verzija dobrih 100EUR dražja.
Glede na to da se pogovarjamo o cca 500EUR (+davek) proti 600+EUR (+davek) se mi ne zdi tolk zelo smiselno, samo za to da bo res 100% tekoče in ne samo 90%.

Bi vzel tudi cenejšo matično in disk, ampak mi tukaj pomeni razlika cca 50EUR med najcenejšimi komponentami in na drugi strani superduper hitrim nVME sistemčkom. Kar bom definitivno bolj opazil kot 10 fps več. (dolgi nalagalni časi res niso moja "stvar").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Han ::

Aha, sem mislil, da sta v igri višji proračun in Core i5...

jero_no1 ::

Zakaj pa ne 1060 3GB, ki je minimalno dražja od 1050ti?

matobeli ::

Ni ravni minimalno, cca 70eur, ampak potem je pa taka z 6gb samo še cca 60eur za doplačat :))

Skratka, naj bi po mojih raziskavah in za moje potrebe bila dovolj 1050.

Sploh ker je vse skupaj mišljeno kot bolj budget build, edino disk sem vzel malo boljši ker res ni bilo toliko dražje od najcenejšega. Pa še lepo se pospravi in ne rabi kabla.

Koko007 ::

matobeli je izjavil:

Ni ravni minimalno, cca 70eur, ampak potem je pa taka z 6gb samo še cca 60eur za doplačat :))

Skratka, naj bi po mojih raziskavah in za moje potrebe bila dovolj 1050.

Sploh ker je vse skupaj mišljeno kot bolj budget build, edino disk sem vzel malo boljši ker res ni bilo toliko dražje od najcenejšega. Pa še lepo se pospravi in ne rabi kabla.


Tako kot si prej pravil da hočeš 1080@60fps very high ali ultra pol pozabi na 1050 ti, kaj šele 1050. Sicer pa nevem zakaj ste ljudje tsko zaslepljeni z 1080@60fps ultra... če boš z to grafi hoto dosegat 60fps ultra pol boš kar moral it na 720p ali 900p, medtem ko bi 1080p medium ali high zgledal dosti boljše(sploh na full hd monitorju ker sliko iz 720p v 1080p pretvorit).
Ps kdo da za ssd skoraj dvakrst toliko kot za cpu in več ko za gpu in to v "budget" gaming pcju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

ravend123 ::

Živjo, js bi pa prosu če je mogoče da mi nekdo sestavi eno gaming konfiguricijo oz. komplet z ohišjem za cca. 900€ +- 50€, bi bil zelo hvaležen. :D
Bi sestavu sam ampak imam ful težavo, ker ko delam konfugiracijo začnem pol hitr dražje stvari not metat in sem takoj na 1200€. Hahah. :P
Še tole, slišal sem da mindfactory ne pošilja v SLO, oz. da so neki problemi? Še nikoli nisem tam nič naročal, ampak bi zdaj rabil en računalnik.

Hvala!

smacker ::

Jaz mam z gtx960 4gb veliko špilov (gta v, fifa, nba, mass effect,...) na very high in pri 2560x1080 dosegam med 50-60fps. Pri witcherju in BF1 sem moral znižat, ker je blo samo 30-35 fps. Gtx1050 je nekje primerljiva po specsih, zna prit prav 4gb vrama pri TI verziji.
Drugač pa med sata in nvme ssdji ni neke opazne razlike v hitrosti nalaganja programov, čeprav so hitrosti v benchmarku veliko višje. OS se loada 8-10sekund v obeh primerih, programi pa 0.5-1sec.
Sicer pa za 520eur dobiš 4jedra in gtx1060 (brez napajalca in ohišja, kar očitno že maš): https://www.mindfactory.de/shopping_car...

smacker ::

@ravend123: Kaj takega (manjka še ohišje): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Mindfactory ne pošilja več v SLO, moraš naročit preko posredniške pošte (mailbox). Lahko si podobno sestaviš na kaki drugi trgovini (jacob, computer universe,..) ampak zna prit malo dražje. Za ohišje pa preveri, včasih je iz DE extra poštnina pa je mogoče pri nas ceneje.

IcyFox ::

Veliko vidim ljudi kupovat te Palitove grafične. Koliko pa je kvalitetna znamka (dejansko nimam pojma, ker večinoma ni oglaševana)?

smacker ::

Palit je isto kot Gainward (uporabljajo iste coolerje). In glede na p/p sta palit jetstream in gainward phoenix seriji zelo smiseln nakup - dobiš solidno hlajenje za minimalno doplačilo (recimo najcenejša gtx 1060 6gb je od kfa2 za 299eur, palitka je 307eur). Dobro se tud navijajo - super jetstream in phoenix golden sta že tovarniško naviti z istim hlajenjem, tak da do tam ju brez bojazni stisneš ;)

IcyFox ::

Aha zanimivo, dejansko ti ugrejo take znamke ki nimajo toliko marketinga (pri ploščah se mi zdi da je AsRock tak primer) ampak so vseeno poceni in kakovostne. Sam imam XFXovo grafo, ki ima sicer dober hladilnik in se ne greje, je pa hudičevo glasna pod loadom zato imam namen kupiti novo ko cene malo padejo :)

matobeli ::

Kolk so kvalitetne nimam pojma, glede na to da je, vsaj 1050, dost hladna, bi morale vse te kartice kar držat. Sem gledal malo reviewe in ni imel noben nič za čez rečt.

Smacker: sem tudi AMD gledal, se mi kar dopade zadeva, ampak kakor sem gledal pri mojih potrebah ne dobim kaj dost na FPSjih.
Pa v tvojem buildu ni ličnega miniITX ohišja :)

Da odgovorim še ravend123: razlika med spodobnim ssdjem in tem nvme je tolk majhna da je vseeno, torej par 10eur. Približno pol manj kot od 1050 do 1060 3gb.

Mi pa pride prav ker s tem pridobim nekaj na prostoru (kabli v malih škatlah so hudič) in nekaj na nalagalnih časih iger.
Ker igram Fallout 4 in podobne zadeve mi gre orenk na živce dolg čas nalaganja, recmo da veliko bolj kot pa malo slabša grafika.

Poleg tega pa bo ostal ko bo prišel čas za moj naslednji gaming projekt. VR, ki bo, ko bo.

ravend123 ::

smacker je izjavil:

@ravend123: Kaj takega (manjka še ohišje): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Mindfactory ne pošilja več v SLO, moraš naročit preko posredniške pošte (mailbox). Lahko si podobno sestaviš na kaki drugi trgovini (jacob, computer universe,..) ampak zna prit malo dražje. Za ohišje pa preveri, včasih je iz DE extra poštnina pa je mogoče pri nas ceneje.


Hvala smacker, ampak to je ista konfiguracija kot si jo poslal malo višje, 307€, je ta prava?
Hvala tudi za alternativne strani za sestavo računalnika. :D

smacker ::

Konfiguracija je prava, nad košarico se ti izpiše opozorilo v rdečem, kjer moraš kliknit "Ja", s čemer prepišeš izdelke ki jih maš trenutno v košarici ;)

ravend123 ::

smacker je izjavil:

Konfiguracija je prava, nad košarico se ti izpiše opozorilo v rdečem, kjer moraš kliknit "Ja", s čemer prepišeš izdelke ki jih maš trenutno v košarici ;)


Hvala! :D

IcyFox ::

Samo informativno, kaj pa bi meni predlagali za video editing workstation. Trenutno imam I3 4170 na H110 plošči, 8 GB RAM, XFX R9 280x, WD BLUE 1TB + 120GB Sandisk SSD (trenutno v drugem PCju ampak je na voljo), 500W Coolermaster napajalnik in pa en ok case. Verjetno bi lahko obdržal SSD, disk, case in pa napajalnik, ostalo bi bilo potrebno menjave (morda celo kak boljši M.2 ali PCI-E SSD). Delam pa predvsem v Premieru in After Effects (vsaj kar se Adoba tiče), zato bi bil super dober timeline performance in pa export časi. Želja je, da bi se čimbolje delalo v Davinci Resolvu (ni šans na tem PCju). Resolucija je 1440p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

IcyFox ::

*resolucija monitorja je 1440p, dela pa se največ z 4k videi*

D3m0r4l1z3d ::

Google search: best video editing workstation
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

nejcp ::

Pozdravljeni,

kupujem računalnik preko MF-ja za osnovne pisarniške zadeve in vodenje podjetja. Zanima me kaj se najbolj splača vzeti v tem času... Konto: 300€+-

Hvala :D

smacker ::

@nejcp na prejšnji strani maš: https://slo-tech.com/forum/t200222/p561...

iDNAS ::

Eno vprašanje. Kdaj lahko pričakujemo nove matične za Coffee Lake in kakšne bodo cene?

smacker ::

Intel je malo trollnil in izdal CPUje za laptope, za desktope bo še treba malo počakat (nekje na forumu sem zasledil oktober?). Matične pridejo ponavadi skupaj s CPUji, cene so ponavadi primerljive s prejšnjo generacijo.

pixelzgaming ::

Pozdravljeni!
Kolega išče računalnik za cca. 650€. Kako se vam zdi spodnja sestava? Namen je predvsem gaming in general use (filmi, internet). Spodnja sestava je iz Mindfactory, ki znaša 643.83€ (brez poštnine in brez ohišja, ker bo kupljeno v SLO)

CPU: Ryzen 5 1400
Mobo: ASRock AB350M
RAM: 16GB G.Skill Aegis DDR4-3000
SSD: Sandisk Plus 120GB
HDD: 2TB Seagate Barracuda
GPU: Gigabyte GTX 1050Ti 4GB
PSU: XFX XT 400W 80+ Bronze
Case: LC Power 984B DragonSlayer (+40€)

Se splača raje vzeti M.2 SSD? Je Ryzen 5 overkill za tak GPU?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

piek ::

pixelzgaming je izjavil:


Se splača raje vzeti M.2 SSD? Je Ryzen 5 overkill za tak GPU?


M.2 SSD nima smisla, ce ni res oni noro hiter. Raje klasicni SSD potemtakem.
Ryzen 5 je pa dobra nalozba, moci bo dovolj za prihodnja leta.

Sicer pa ze na Bolhi dobis podobno stvar za nizjo ceno in le dodas SSD pa grafiko po zelji.
--- Finish it off if you started it! ---

smacker ::

Tud noro hiter m2 ssd se ne pozna bistveno. Hyperthreading se pri gamingu ne pozna preveč, zato lahko komot r3 vzameš. Tud 8gb rama zadošča za večino špilov + ko je potreba lahko nadgradiš. Namesto tega raje boljšo grafo. Vseskupaj je še 30eur ceneje kot tvoj sestav: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

borut_p ::

128 gb ssd se je pri meni iskazalo premalo. 16gb ga vzame sistem, potem ene 20gb windows. Nalozis nekaj programov in kar od enkrat samo se 40gb fraj. Ce je cez 80% poln dela pocasnej kot navaden disk. Pa se indexiranje sem mogu izklopt, outlook file na drug disk, ...
Tak da minimalno 256gb ssd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

smacker ::

Tebi dela počasnej, ker si indeksiranje izklopil, ne ker je disk poln :D Gor daš programe ki jih dnevno uporabljaš (browser, office, multimedia). Za to enim zadošča že 60gb kitajc. Če dnevno uporabljaš večje programe (autocad, photoshop, lightroom, visual studio, android studio, outlook z 50gb mailov,...) potem rabiš 256gb. Drugač pa je v budgetu (glede na prvi sestav) še glih rezerve za večji ssd: https://www.mindfactory.de/product_info...

Isotropic ::

m.2 so tudi sata.

smacker ::

Isotropic je izjavil:

m.2 so tudi sata.

say what?

Isotropic ::

da je m.2 samo konektor oz. form factor, ne pa protokol prenosa
leti tudi na piek-a

Zgodovina sprememb…

steev ::

Mi prosim povejte, če tole gre skupaj:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
:|

smacker ::

steev je izjavil:

Mi prosim povejte, če tole gre skupaj:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Paše.

ravend123 ::

A mi lahko nekdo samo še opiše postopek, kako zadeve dobit iz mindfactory v slovenijo?
hvala :D

steev ::

TY
:|
««
774 / 1134
»»