» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
775 / 1133
»»

okica11 ::

Pozdrav, iščem stacionarca v rangu 800e. Biti mora boljši kot to:
Processor: i5-4590 or AMD FX™ 8350
Graphics: GTX 1060 or AMD Radeon RX 480
Memory: 4 GB RAM

ohišje+matična+napajalnik mi je vseeno, ne rabi biti nič posebnega
ram: želim točno 8gb z vsaj enim prostim slotom na matični (se zlahka doda)
disk: želim samo en SSD 250Gb - normalen sata3 (diske mam doma)
gpu: željena GTX 1070
cpu: načeloma mi je vseeno če je Ryzen ali Kaby lake/Sky lake

hvala! :)

smacker ::

Za gtx1070 si 100eur prekratek, 850eur je z švoh 4-jedrnikom ter brez ohišja in poštnin: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Veliko bolj uravnoteženo je 6 jederni CPU in gtx1060 6gb: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
PS: ko odpreš drugi link moraš kliknit "Ja" v rdečem opozorilu nad seznamom, da ti osveži izdelke v košarici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

eldorado29 ::

če želim kupiti računalnik na obroke v mislih imam na 24 obrokov na mimovrstah
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

to zadevo.
če isto škatlo sestaviš sam in kupiš po delih pride ceneje? ker če ni neke velke razlike pol je lažje vzet na obroke. za mene seveda.

smacker ::

Ne serji s temi buildi, pride te 600eur ceneje če sestaviš po delih: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Manjka CPU cooler, ki na mimovrste ni naveden (stane tam 20eur) pa SSD je boljši, ker tistega intelovega šrota ni na zalogi, je pa v osnovi cenejši (razlike je glih za en CPU cooler): https://www.mindfactory.de/product_info...
Sestav je samo za primerjavo cen (predvsem napajalnik je zanič), če te zanima za naročilo povej budget in namen uporabe, pa bomo sestavili kaj bolj optimalnega ;)

eldorado29 ::

uf to pa je ogromna razlika. a to z nemčije je potrebno vse plačat naenkrat. tu je pa problem :D
zato sem iskal opcijo na obroke.
80 evrov na mesec 2 leti mi gre gladko skoz. 1400 v enem rukero pa ne gre :/

mogoče se zdi komu to smešno a tak je. eni majo avte na lizing. prav tako telefone. jaz bi pač mel pc. smešno ampak resnično. vsak nasvet pa pride prav

Killermode ::

eldorado29 je izjavil:

uf to pa je ogromna razlika. a to z nemčije je potrebno vse plačat naenkrat. tu je pa problem :D
zato sem iskal opcijo na obroke.
80 evrov na mesec 2 leti mi gre gladko skoz. 1400 v enem rukero pa ne gre :/

mogoče se zdi komu to smešno a tak je. eni majo avte na lizing. prav tako telefone. jaz bi pač mel pc. smešno ampak resnično. vsak nasvet pa pride prav


Hitri kredit na banki? Načeloma potrebuješ podobne papirje za dobit lizing ali pa obročno odplačevanje izdelka kupljenega v trgovini.

smacker ::

Komot dobiš limit ali hitri kredit - v nobenem primeru neboš plačal 600eur obresti ;) Sicer pa če si z denarjem na tesnem, je komp za 1500eur potrata. Se da dobit čist spodoben gaming config za 800eur, če nisi competitive gamer ne boš trpel zraven ;)

jizzer ::

Pozdrav,
v teh nevihtah med vročinskimi vali je vdarilo v računalnik in očitno skurilo procesor, saj so ga prek zavarovalnice menjali.
Sedaj pa me zanima, ker nisem na tekočem z hw, kak ugodna menjava je bila in sicer - leta 2014 sem sestavil tale build (prekopirano iz predračuna):
CPEIN929 Procesor Intel Xeon E3-1231 v3 box, LGA1150 1,00 KOS 265,61 20,00 22,00 259,24
2L431490A5064
L42%C746
MBOAR858 Matična plošča ASROCK H97 PRO4 LGA1150 ATX 1,00 KOS 86,74 18,00 22,00 86,78
48M0XD044650
RAMCU914 RAM Crucial BX Sport XT DDR3 8GB 1866MHz C10
BLS8G3D18ADS3CEU

1,00 KOS 82,14 18,00 22,00 82,17
HDDWD897 Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX 1,00 KOS 57,60 19,00 22,00 56,92
WMC3F0F62T5U
VGAXF953 XFX RADEON R9 280X, 1000M DD Boost Edition, 3072 MB
DDR5, miniDP R9-280X-TDFD

1,00 KOS 255,78 19,00 22,00 252,76

P8Z000490
DVDLT996 Liteon IHAS124-14 24x DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn,
oem

1,00 KOS 15,58 18,00 22,00 15,59

3743524665 2K7402509302
OHIZA991 Ohišje Zalman Z5 Midi-Tower - črno 1,00 KOS 40,59 19,00 22,00 40,11
823884203783
PSUXF994 Napajalnik XFX TS550 550W P1-550S-XXB9 1,00 KOS 65,21 19,00 22,00 64,44
P3I010466
HLAXI997 Hladilnik Xigmatek Apache III CD903 1,00 KOS 9,49 18,00 22,00 9,49
POSTA Embalaža, pakiranje in dostava 1,00 KOS 3,28 0,00 22,00 4,00


Menda sem celo tu pobiral mnenja in se odločil za takšen build, ki je bil takrat zelo soliden (oz. še je :D).

No zdaj pa so mi vgradili (tekom pisanja, sem ugotovil da so menjali še matično) tole:
-i5 4690K 3,5ghz - odprt za navijanje
-MB 1150 H97 PC Mate VGA
Se imam nad čemer pritoževat ali bo ok? Smešno mi je tudi da cene niso kaj bistveno drugačne od tistih na predračunu in tem računu iz popravila.

Hvala za pomoč!

D3m0r4l1z3d ::

Procesor je zdaj praktično namesto i7 4770, ta i5, ki de lahko navija. Razlike s 280x ne boš opazil.

Načeloma se sicer na H platah ne more navijat.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

alvir28 ::

Živijo,
potreboval bi malo pomoči, razmišljam o posodobitvi oz. nakupu novega gaming računalnika.

Trenutno imam računalnik:
- inter core i7-2600k 3.4ghz
- gigabyte z68ap-d3
- sapphire vapor-x r9 280x
- 4 x 2gb rama ddr3 1333
- wd 2gb sata2 5400rpm
- SSD Samsung evo850 512gb
- napajalnik lc5550
- ohišje antec 900
Vse komponente bodo stare 7 let, razen grafične, ki je stara 3 leti in novega SSD diska.

Zanima me ali bi bilo dobro poleg grafične zamenjati tudi ostale komponente. Imel sem namen kupiti gtx 1080 ali 1080 ti.

scipascapa ::

eldorado29: kaj pa mercator pika do 24 obrokov?

alvir ti imaš še vedno super proc, čeemu rabiš sploh pc? memjaj grafo pa imaš dovolj....pa napajalnik seveda....lc nekako ne paše zraven.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Če mu lc napajalnik 280x normalno laufa, lahko komot samo grafično zamenja.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

smacker ::

@scipascapa: kot da ma mercator pameten build za 1500eur.
@alvir28: 7let LC je tempirana bomba (ne da kaj skuri, ampak da crkne). Če naročaš grafo se splača vzet še napajalc - da ne boš čez 2 tedna še enkrat poštnine plačeval (sploh če bo nakup iz tujine). Pa maš tak hud monitor, da se ti splača gtx1080? R9 280x še čist kul poganja špile na 1080p.

D3m0r4l1z3d ::

Ja, če je denar, potem enga evga, xfx, super flower, ... 550w bo dovolj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

smacker ::

Ko kupuješ grafo za 500/700eur, boš pa te skrampal še tistih 40eur za en spodoben PSU, če že ne celih 55-60eur za gold seasonic.

eldorado29 ::

Mercator odpade. big bang mi ponujajo tudi gaming pcje ampak sestavljene. tam not pa pol je vedno nekaj takega da bi rad zamenjo.

Biu sem na banki in so mi rekli da obstaja opcija da bi vzel limit.
smacker napiso si: Sicer pa če si z denarjem na tesnem, je komp za 1500eur potrata. Se da dobit čist spodoben gaming config za 800eur, če nisi competitive gamer ne boš trpel zraven

ja denarja res ni preveč :D ko pride plača gre za položnice, bajto itd.. kar se pa tiče iger pa.. lepo je če vse laufa gladko. ta nov Far cry, Assassins Creed, Fallout 4. torej če bodo te laufale vse normalno na kakem cenejšem pcju bi prosu za nasvet. edina želja mi je da mam intel procesor in nvidia grafo.

smacker ::

Na kakem monitorju (resolucija, herzi) hočeš igrat? Klasika je 1080p@60fps, več je pa luksuz, ki se primerno doplača (predvsem pri monitorju in grafi). Taka budget varjanta za nomralen gaming so 29" UW 2560x1080 monitorji (cca. 250eur), za to zadošča i5 7500 in gtx 1060 6gb (cel build okoli 800eur).

alvir28 ::

Trenutno imam, 1080p 60hz vendar imam namen poleg grafike tudi kupit nov ekran in sem razmišljal o 1440p.
Kaj pa ram, trenutno imam 4 x 2gb ddr3 1333, pa se mi včasih zabije, katerega bi predlagali.

fiti ::

Pozdravljeni,

Imam računalo s sledečo konfiguracijo:
Plata: MSI Z170I GAMING PRO AC mini ITX
CPU: Intel i7 6700k 4.0GHZ
PSU: 650 Watt be quiet! Dark Power Pro 11 Modular 80+ Platinum
RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 DIMM CL16-18-18-36

Nadgradil bom obstoječo GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G, z Geforce GTX 1080 ti.

Ali je obstoječa konfiguracija dovolj zmogljiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiti ()

Han ::

Bo delovalo.

iDNAS ::

Kakšne so bistvene razlike med glavnimi MB proizvajalci? Do zdaj sem mel Asusove PRO varjante pa so delale tako kot morajo, zdaj pa ne dobim več kombinacije 6x USB + HDMI.

hojnikb ::

tolko keša tolko muzike.

nekih bistvenih razlik v istem cenovnem rangu nebo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

iDNAS ::

Asus > Gigabyte > MSI > ASRock?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iDNAS ()

hojnikb ::

vseskup isti šmmorn, vzami tisto ki ma največ (oz. kaj rabiš) v izbranem cenovnem rangu
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

@fiti, kaj dost hitrejša sploh ne boš najdel od i7 6700k za igre, 1080ti pa podobno kot 980ti porabi štroma, itak imaš dober napajalnik.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

aannaa_1234 ::

Pozdravljeni! Doma kupujemo nov racunalnik, ki bi sluzil predvsem za glasbo, filme, MS Office in obcasno za Photoshop in igranje iger. Radi bi nekoliko zmogljivejsega, da bi bil "aktualen" (ce lahko temu tako recem) se nekaj casa. Zavedam se, da lahko pri vsakem v najslabsem primeru kaj odpove ali po domace povedano crkne, ampak vseeno. Konkretno me zanima za tega, ki si ga tudi ze dlje casa ogledujem:

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

Je vreden svoje cene? Ima kdo morda z njim osebne izkusnje? Zasledila sem tudi starejso temo na forumu o tem, da racunalniki PC plus niso ravno vredu. Kako je s tem?

Zelimo namrec takega s SSD diskom, Intelovim i7 procesorjem in Geforce graficno kartico. Ne bi pa kupovali iz tujine, raje ze sestavljenega in iz Slovenije, ceprav vem da pri takem, ki si ga sestavis sam, najbolj ves kaj si kupil.

Za odgovore in pomoc se ze vnaprej iskreno zahvaljujem. Lp

MostWanted ::

je dober računalnik,dobre komponente, škatla zgleda fenci, sicer bi se dalo dobit dost ceneje, ampak razumem da nočete iz tujine naročevat, tako kot veliko "normalnih" uporabnikov.

zdj pa lahk navalite experti kk se ne splača pa da je to predrago. bla blaš

michaaelson2 ::

saj verjetno v napačno temo pišem:

preden začnem z montažo ventilacije na procesor - saj tale že ima termalno pasto namazano gor, ne rabim nič pacat kajneda?
slaba slika tu

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

aannaa_1234 je izjavil:

Pozdravljeni! Doma kupujemo nov racunalnik, ki bi sluzil predvsem za glasbo, filme, MS Office in obcasno za Photoshop in igranje iger. Radi bi nekoliko zmogljivejsega, da bi bil "aktualen" (ce lahko temu tako recem) se nekaj casa. Zavedam se, da lahko pri vsakem v najslabsem primeru kaj odpove ali po domace povedano crkne, ampak vseeno. Konkretno me zanima za tega, ki si ga tudi ze dlje casa ogledujem:

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

Je vreden svoje cene? Ima kdo morda z njim osebne izkusnje? Zasledila sem tudi starejso temo na forumu o tem, da racunalniki PC plus niso ravno vredu. Kako je s tem?

Zelimo namrec takega s SSD diskom, Intelovim i7 procesorjem in Geforce graficno kartico. Ne bi pa kupovali iz tujine, raje ze sestavljenega in iz Slovenije, ceprav vem da pri takem, ki si ga sestavis sam, najbolj ves kaj si kupil.

Za odgovore in pomoc se ze vnaprej iskreno zahvaljujem. Lp


Računalnik je seveda dober, ampak realno je preplačan za kakšnih 400€, za kar svetujem nakup iz tujine. Prav nobene potrebe ni po takšnem ohišju, če gre za običajne uporabnike, ne samo da se brezveze preplačuje, ampak stvar je tudi kičasta in je prevelik vir svetlobe ponoči, če je prižgan. Namesto tega ohišja bi jaz potem raje vzel kakšen Fractal Design, ki je res lep, eleganten, praktičen, uporaben. Drugače pa nekako v tej smeri ja, ta računalnik poganja vse novejše igre, vsi programi bi seveda gladko delali (sploh kakšen Photoshop), za vse ostalo, kot je Office, filmi, brskanje po spletu pa je tako dober praktično skoraj vsak računalnik. Glede na grafično in celoten build računalnika, pa seveda ne sme manjkati resen monitor... torej nekaj kar podpira 4k, mogoče 32"...

smacker ::

gtx1060 in 4k ne gre skupaj, bo kr za 1080@60fps in ultra, tak da monitor ne rabi bit nič posebnega... Primerljiv računalnik se da sestavit za 800eur, z i7 ne pridobiš skoraj nič, se komot i5 vzame. Za 1400eur pa se dobi i7 in gtx1080, k čemur pa paše 4k monitor ;)

DarwiN ::

Ana, sestavljeni računalniki so praviloma vsi nateg, še posebej pri nas v Slo. In ne gre samo za napihnjeno ceno, ampak ti radi zraven podtaknejo še cheap shit komponente, ki sicer gredo slabo v prodajo.. Nenazadnje so ciljna skupina kupci nepoznavalci.

Ta komp pri mimovrste je ~300€ predrag, grdo plastično ohišje, kot že rečeno, in pa nobene omembe o znamki/modelu grafične kartice in SSDja, tko da lahko kar staviš, da gre za usrano referenčno grafično kartico.

Mimogrede, Intel procesorjev se danes ne kupuje.. Ali počakaš 2 meseca na njihove nove procesorje, ali pa vzameš Ryzen.

Tole vzameš pri Funtechu in v konfiguratorju izbereš, da zadevo sestavijo in stestirajo:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Dobro bi bilo vedet, v kakšen ekran boste gledali - FHD, QHD, 4K? Za QHD in 4K je GTX 1060 v igrah premalo.

aannaa_1234 ::

Pozdravljeni,

vsem res iskrena, iskrena in se enkrat iskrena hvala za vso pomoc in nasvete. Super, bom pogledala na tej strani in hvala za screenshot. Sem veliko brala o tem, da so sestavljeni racunalniki po domace povedano nateg in predvsem vaba za nepoznavalce, zato sem se raje obrnila na vas, ki vas vecina tukaj gor precej obvlada te zadeve. Torej lahko na tej strani Funtech izberem, da mi oni sestavijo racunalnik? Samo to me skrbi, ker ne bi ravno se placevala koga, da mi pride sestavljat te komponente. Po racunalniku res ne bi rada sarila, sicer pa recimo za kaksne programe in igre uredim zadeve sama.

Monitor bo zaenkrat Samsung Sync Master 226 BW (22 palicni), nekoliko starejsi model in se vedno odlicno ohranjen. Cez nekaj casa pa pride se ta nov.

Za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Toplo priporočam, da že v štartu menjate tudi ekran za vsaj Dell U2415, ker vam bodo oči še kako hvaležne.

DarwiN ::

Torej lahko na tej strani Funtech izberem, da mi oni sestavijo racunalnik?

Da. Edino en detajl je tukaj.. Zapisano imajo, da jim zakonodaja ne dopušča sestaviti računalnika v celoti, zato ti ram palčke ne vgradijo. To moraš potem sam naredit. Preberi več o tem.

Če misliš monitor kasneje menjat za kaj bolj spodobnega in če budget dopušča, bi bilo dobro vzet malo bojšo grafično.. Kakšno GTX 1070 8Gb namesto GTX 1060.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

aannaa_1234 ::

Hvala obema za nasvete. Res je, v prihodnosti nameravam tako ali tako kupiti nov in boljši monitor. Bi mi lahko lepo prosim kdo še 1x sestavil računalnik na tej spletni strani (Funtech) z grafično kartico GTX 1070 in SSD diskom? Rame torej lahko vseeno pri njih naročim, če prav razumem? Samo vgradijo jih ne oni? Se opravičujem, če sem že tečna, vendar za računalnik raje dam več in je res dober, ker posledično pričakujem, da bo delal vsaj nekaj let (če seveda ne upoštevamo dejstva, da lahko pri vsakem kdaj kaj odpove).

Hvala vsem za trud in lep pozdrav.

jero_no1 ::

Domača uporaba in grafika za 500+€...dajte nehat no. Saj je res napisala kar viskok budžet, ampak tolk pa nima smisla dajat za grafiko.
Da bo bolj nedvoumno, @aannaa_1234 ali lahko napišeš katere igre kunkretno se bo igralo (poleg pasjanse:))?
Jz bi v tak domač vsestranski PC dal gtx1050ti ali res max. gtx1060 3GB. Grafika se v prihodnosti enostavno menja skupaj z zaslonom, če bo potreba po tem, za 300€ prišparanih pri trenutnem nakupu, pa pejte rajš za en vikend v toplice :)

aannaa_1234 ::

DarwiN je izjavil:

Torej lahko na tej strani Funtech izberem, da mi oni sestavijo racunalnik?

Da. Edino en detajl je tukaj.. Zapisano imajo, da jim zakonodaja ne dopušča sestaviti računalnika v celoti, zato ti ram palčke ne vgradijo. To moraš potem sam naredit. Preberi več o tem.

Če misliš monitor kasneje menjat za kaj bolj spodobnega in če budget dopušča, bi bilo dobro vzet malo bojšo grafično.. Kakšno GTX 1070 8Gb namesto GTX 1060.



Res je. Sicer denar ni takšen problem, ampak vseeno. No, konkretno se bo igralo igre Sims 4, GTA IV, FIFA 17, GTA V in druge (v glavnem to igra brat). Prosim, če mi lahko torej nekdo sestavi nek spodoben računalnik na tej strani. Se pa strinjam, da ne ravno z najdražjo grafično.

Hvala in lep pozdrav.

jero_no1 ::

Za te igre in njihove naslednje verzije bo zadostovala grafična do 200€.

aannaa_1234 ::

jero_no1 je izjavil:

Za te igre in njihove naslednje verzije bo zadostovala grafična do 200€.


Hvala lepa. Lp

Han ::

aannaa_1234 ::

Obstaja mogoče še kakšna druga slovenska spletna trgovina poleg Funtecha, kjer si lahko sam izbereš komponente in ti jih oni sestavijo? Gledala sem nekaj na sestavi.si, vendar imajo določene komponente kar dražje kot na Funtechu, čeprav gre za iste.

Hvala in lep pozdrav.

smacker ::

Če iščeš ceneje bo treba pa v tujino pogledat. Mindfactory (pošlješ čez mailbox) ali jacob, computer universe (pošiljajo v SLO a so malo dražji) in kolega ki ti sestavi za kišto pira je ponavadi najceneje :)
V slo pa ti ostaneta še anni in mlacom, pazi se edino agt-ja. Glede sestave jih kontaktiraj, sem prepričan da se da dogovorit ;)

aannaa_1234 ::

smacker je izjavil:

Če iščeš ceneje bo treba pa v tujino pogledat. Mindfactory (pošlješ čez mailbox) ali jacob, computer universe (pošiljajo v SLO a so malo dražji) in kolega ki ti sestavi za kišto pira je ponavadi najceneje :)
V slo pa ti ostaneta še anni in mlacom, pazi se edino agt-ja. Glede sestave jih kontaktiraj, sem prepričan da se da dogovorit ;)



Hm, iz tujine bi potemtakem naročala res izjemoma. Sicer pa se priporočam za še kakšne predloge sestavljenega računalnika.

Hvala vsem do sedaj in LP.

iDNAS ::

Če se odločim, da bom naročil v Slovenij, so vsi kolikor tolikor zanesljivi? Razen AGT seveda.

D3m0r4l1z3d ::

Funtech, mlacom, ... izberi najcenejšega.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Koko007 ::

mislim no, vi tu ste pa res carji, najprej že tako zmedeni potrošnici pravite da rabo 1070, polj pa ji pravite da bo 1050 ti dovolj...
@aannaa 1234 če bo tvoj brat igral te igre na full hd monitorju tore 1080x1920(kar domnevam da sedaj ima) pol bo 1050 ti res dovolj. Če pa tako kot si omenila namerava kupiti nov monitor večje resolucije pol pa definitivno 1050 ti nebo dovolj. Seveda če se bo to zgodilo v bljižnji prihodnosti, za monitor ki se bo kupil čez leto ali dve nima smisla zdaj dat premočne grafične kartice, saj bodo takrat dosti boljše za svoj denar in se pač takrat zamenja monitor in grafično kartico. če pa bo monitor prišel v roku nekaj mesecev ali pol leta pol pa ja.

torej: full hd 1080p 1080x1920 monitor >>> gtx 1050 ti/gtx 1060 3gb


quad hd 1440p 1440xx2560 monitor >>> gtx 1060 6gb/gtx 1070


ultra hd 4k 2160x3840 monitor >>> vsaj gtx 1070


Vem da se sliši komplicirano, vendar se res pozanimaj kateri monitor misli brat kupiti in kdaj.

MostWanted ::

heh, sej sem vedu, sami experti. ana in njen brat sta očitno casual uporabnika!!! ne?? torej?? tist comp je čisto dober, res plata grafa niso top of šit, ampak so pa nvidia in z270čipset. vi pa neki kako grafo kak monitor, pa to se ne splača itd... nabjate neki. če hoče naj da 1400 za komp, ki bo super zanšpilat tut čez 10let brez problema.

ana ti samo naroč pa tega na mimovrste pa mirna bosna!

Zgodovina sprememb…

Koko007 ::

Ps za gtx 1050 ti je r5 1600 res overkill. V gaming pcju je malo čudno če je procesor dražji od grafične kartice. Kakšen r3 1200(https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... bi že bil dovolj, vendar zarad morebitne menjave grafične kartice se najbolj splača ryzen5 1400 ( https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... ).

MostWanted je izjavil:

heh, sej sem vedu, sami experti. ana in njen brat sta očitno casual uporabnika!!! ne?? torej?? tist comp je čisto dober, res plata grafa niso top of šit, ampak so pa nvidia in z270čipset. vi pa neki kako grafo kak monitor, pa to se ne splača itd... nabjate neki. če hoče naj da 1400 za komp, ki bo super zanšpilat tut čez 10let brez problema.

ana ti samo naroč pa tega na mimovrste pa mirna bosna!


Bravo, priporočaš ji da stran vrže 300-400EUR za manj kakokovten pc(izbira ohišja znamka ssdja grafike...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

iDNAS ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Funtech, mlacom, ... izberi najcenejšega.


Ravno gledam, da je pri Funtechu cel build za 20€ cenejši.
««
775 / 1133
»»