» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
773 / 1133
»»

samsvoj321 ::

Prosim, če mi en odgovori za monitor DELL u2311h če je ok igrat igre, oz kateri monitor do 100€ rabljen? Pa če s to matično lahko navijem Ryzen 3 oz. katera je ok za navit?

D3m0r4l1z3d ::

starboi je izjavil:

mihapc123 je izjavil:

Kaj bi se pa dalo dobit za 300 evrov?


PS4.

Classics
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

samsvoj321 ::

Z monitorjem in ohišjem, brez miške/tipkovnice. Bi lahko nardil kaj drugače? Do 750EUR
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

čist mimo za gaming
#brezpodpisa

samsvoj321 ::

Hahah res? :) dolgo že nisem bil v teh vodah. Kaj naj spremenim?

hojnikb ::

grafiko bolšo
#brezpodpisa

samsvoj321 ::

Ne igram na ultra, tu in tam odigram kakšno igro, ki jo potem nabijam cele dneve, ampak mi ni problem kasneje menjat grafo oz nadgradit. Kje bi lahko prišparal? Kako je s poštnino prek mailboxde, če naročim zraven monitor in zvocnike 2.1 edifier, a se posebej izracuna, koliko bi me prislo priblizno?

hojnikb ::

#brezpodpisa

samsvoj321 ::

Podpirajo 3000 rame vse te plate? Ker pise samo 2666.

hojnikb ::

ab350m podpira do 3200mt
#brezpodpisa

pik66 ::

Pozdravljeni,

kaj pa predlagate za "digital art" build. Osnovni program bo
krita pa synfig studio, kdenlive, blender ... vse na linux-u.
Vecino casa delas z velikimi bitmapi. Vsi gornji programi delajo
dobro z vecimi threadi tako, da je ze osnovna izbira i7 ali Ryzen
kar tezka. Intel-a sem navajen AMD mi je malo tuj ampak nisem "trd"
kar se tega tice, samo izkusenj z AMD nimam ;)

zamislil sem si nekaj takega (po sedajnih izkusnjah):

i7 7700k (ali ustrezno)
16-32GB RAM (RAM se pozna)
256GB SSD NVMe ( delovni, disk se zelo pozna)
2x2TB HDD (shranjevanje)
grafika - spet tezava, ni tako pomembna kot za gaming
ne sme biti pa ultra pocasna - mogoce 1060? vcasih delam
na gtx970 pa se mi zdi da je prevec, ventilatorjev
nikoli ne zavrti vec kot do polovice
ohisje - karkoli, da je dovolj prostora, ne bo tezav s hlajenjem
pri daljsem delovanju, velikost ni problem, ce se da bolj umirjenih barv :D
monitor in vhodne enote imam

nimam nobenega namena navijati masine, rad bi stabilen
workstation, ki lahko dela cele dneve brez ugasanja.
budget okoli 1000

kupil bi pri mindfactory (sem ze in sem bil zadovoljen)
v Slovenijo pa dostavil preko cheaper&more (ce nimate
kakih zadrzkov)

Najlepsa hvala za predloge.

SimplyMiha ::

Vsi ti programi so na Linuxu?

Sicer pa... CPU je bolje več jeder, ja, morda Ryzen 7 1700, če gledaš na budget.

RAM, SSD in HDD si že pogruntal. Če si lahko privoščiš več RAM-a, kar, ampak ni tako pomemben, če uporabljaš SSD kot delovni disk. HDD bo dovolj en 2TB, pa kasneje dokupiš še zunanjega za long-term storage. Ali kar NAS.

Grafika: kakšen PNY Quadro. Bog in batina "digital art" workstationov. Boljši modeli so primerno dražji. Poglej kakšne spletne vodiče, kot je BEST WORKSTATION PC BUILDS OF 2017

r00k ::

Se za cca 300€ dobi že kaj pametnega ? Če ne pa do 400. Neki da bo laufal League of legends na FHD lepo ;)

D3m0r4l1z3d ::

r00k je izjavil:

Se za cca 300€ dobi že kaj pametnega ? Če ne pa do 400. Neki da bo laufal League of legends na FHD lepo ;)

Kakšen rabljen i5 rig s maxwell gpujem
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Koko007 ::

Za leage of legends ti bo i3 in kakšna rabljena 750 ti dovolj. Kupi kakšen rabljen komp z i3 4160 ali i5 4460 pa rabljeno 750 ti on jo vstsvi not in lahko prideš kamot pod 300€.

Ker vsi ki so že sestavljeni rabljeni "gaming računalniki imajo lepo zasoljene cene, medtem ko pa navadni office pc z i3 ali i5 Se dobi že pod 200€ 750 ti pa po 100€. Za že sestavljen rabljen gaming build ki se od navadnega office pcja razlikuje samo v grafi boš lepo preplačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

scipascapa ::

samsvoj321 ::

Zanima me, če pošljem našim računalniškim trgovinam košarico s sestavo, a se da dobiti podobno ceno na komplet kakor iz MF? Oz. ima kdo izkušnje s tem, katere trgovine bi ugodile?

Lp

D3m0r4l1z3d ::

Glede na to, da ima mf najcenejše med nemškimi, težko da bo kakšen slo po takih cenah prodal.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

samsvoj321 ::

samsvoj321 ::

MostWanted ::

na amazaonu maš pro carbon za 100

https://www.amazon.de/dp/B06X9KN5KR

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

samsvoj321 je izjavil:

Zanima me, če pošljem našim računalniškim trgovinam košarico s sestavo, a se da dobiti podobno ceno na komplet kakor iz MF? Oz. ima kdo izkušnje s tem, katere trgovine bi ugodile?

Lp


Mindfactory ima svoje marže, prišteješ svoje stroške dostave.
Domače trgovine imajo spet svoje marže plus stroške dostave od dobaviteljev iz Nemčije, zato bodo vedno dražji od Nemcev.

samsvoj321 ::

MostWanted je izjavil:

na amazaonu maš pro carbon za 100

https://www.amazon.de/dp/B06X9KN5KR


do 75€ se mi izide. Katero izmed teh prosim?

hvala

BorutK-73 ::

samsvoj321 je izjavil:

Zanima me, če pošljem našim računalniškim trgovinam košarico s sestavo, a se da dobiti podobno ceno na komplet kakor iz MF? Oz. ima kdo izkušnje s tem, katere trgovine bi ugodile?

Lp

Good luck with that. Pri nas boš dobil v najboljšem primeru 15% dražje.

Zgodovina sprememb…

samsvoj321 ::

Kaksna je razlika med ab350m in b350m? Lp

D3m ::

Prva je ASRock druga pa MSI?
|HP EliteBook|R5 6650U|

pik66 ::

SimplyMiha je izjavil:

Vsi ti programi so na Linuxu?

Sicer pa... CPU je bolje več jeder, ja, morda Ryzen 7 1700, če gledaš na budget.

RAM, SSD in HDD si že pogruntal. Če si lahko privoščiš več RAM-a, kar, ampak ni tako pomemben, če uporabljaš SSD kot delovni disk. HDD bo dovolj en 2TB, pa kasneje dokupiš še zunanjega za long-term storage. Ali kar NAS.

Grafika: kakšen PNY Quadro. Bog in batina "digital art" workstationov. Boljši modeli so primerno dražji. Poglej kakšne spletne vodiče, kot je BEST WORKSTATION PC BUILDS OF 2017

Hvala za nasvete.

Tole sem nabral, a lahko kdo pogleda, ce sem kaj cist mimo falu.
- Ryzen se ne upam, ker sem prebral na krita forumu, da so neke tezave z AMD procesorji (ceprav ne
govorijo direktno o Ryznu).
- grafiko bom izbral kasneje ko bodo ceneje, zdaj bo ena stara Radeon, ohisje pa be quiet Pure Base 600, bo v redu ?
( Ali pa svetujte kako drugo, samo ne gaming ;) )
- RAM tudi dokupim, ce bo premalo, kasneje
- diske za shranjevanje sem zmanjsal na 1TB, bom uposteval nasvet in si omislil NAS (nekoc).
- pa dobava preko mailboxde, ker je bojda boljsi in hitrejsi

 i7 7700K build

i7 7700K build

D3m ::

Ryzen se ne upam, ker sem prebral na krita forumu, da so neke tezave z AMD procesorji (ceprav ne
govorijo direktno o Ryznu).


Ni res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pik66 ::

D3m je izjavil:

Ryzen se ne upam, ker sem prebral na krita forumu, da so neke tezave z AMD procesorji (ceprav ne
govorijo direktno o Ryznu).


Ni res.


Ok, res je Ryzen 1700 zelo mamljiv in sem se pripravljen takoj premisliti, ampak mi je stabilno okolje bolj pomembno.
Ali govoris iz lastnih izkusenj - uporabljas kombinacijo Ryzen, linux, krita dnevno ali kar tako na splosno ?

D3m ::

Na splošno, kar sem prebral na internetu glede tega problema.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Če izvajaš točno te naloge, ki so omenjene kot problematične na Ryzen potlej ne priporočam.

Sicer sem pa ciljal, če bi mogoče bila opcija tudi R5 1600, ki je 6/12 CPU (prihranek gre v boljše RAM, GPU, ipd.)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pik66 ::

D3m je izjavil:

Na splošno, kar sem prebral na internetu glede tega problema.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Če izvajaš točno te naloge, ki so omenjene kot problematične na Ryzen potlej ne priporočam.

Sicer sem pa ciljal, če bi mogoče bila opcija tudi R5 1600, ki je 6/12 CPU (prihranek gre v boljše RAM, GPU, ipd.)


O Marija zdaj si me sele prestrasil :)

Pravis boljsi RAM ? Predlagaj. To kar sem izbral sem pobral iz buildov tu na forumu,
ce mislis, da je kaj lahko bolje povej. Zato tudi sprasujem.

samsvoj321 ::

D3m je izjavil:

Prva je ASRock druga pa MSI?

Mislim nasploh ja, glede ocja na 1200x. :)

In zdaj seveda problem, napajalnika ni na zalogi. Je tale https://www.mindfactory.de/product_info... tud ok (namesto 430W B1)?

Še eno vprašanje glede izpolnjevanja podatkov preko mailboxde, kam vnesem te podatke na MF? Mislim namreč tisto prvo MailboxDE gmbh,
ime priimek, ID xxxxx
naslov

Mi prosim nekdo pomaga? Hvala lepa

D3m ::

pik66 je izjavil:

D3m je izjavil:

Na splošno, kar sem prebral na internetu glede tega problema.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Če izvajaš točno te naloge, ki so omenjene kot problematične na Ryzen potlej ne priporočam.

Sicer sem pa ciljal, če bi mogoče bila opcija tudi R5 1600, ki je 6/12 CPU (prihranek gre v boljše RAM, GPU, ipd.)


O Marija zdaj si me sele prestrasil :)

Pravis boljsi RAM ? Predlagaj. To kar sem izbral sem pobral iz buildov tu na forumu,
ce mislis, da je kaj lahko bolje povej. Zato tudi sprasujem.


RAM si že imel določen DDR4 3200, kar je za Ryzen dovolj.

Recimo, če vzameš R5 1600 BOX 199EUR (stock cooler je dober)
Matično od MSI B350 Gaming Pro

Prihraniš cca. 170 eur, ki ga razporediš (če želiš) po želji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

samsvoj321 ::

samsvoj321 je izjavil:

D3m je izjavil:

Prva je ASRock druga pa MSI?

Mislim nasploh ja, glede ocja na 1200x. :)

In zdaj seveda problem, napajalnika ni na zalogi. Je tale https://www.mindfactory.de/product_info... tud ok (namesto 430W B1)?

Še eno vprašanje glede izpolnjevanja podatkov preko mailboxde, kam vnesem te podatke na MF? Mislim namreč tisto prvo MailboxDE gmbh,
ime priimek, ID xxxxx
naslov

Mi prosim nekdo pomaga? Hvala lepa

Prosim lepo :) hvala

BorutK-73 ::

Upam da veš da MF ne pošilja več v SLO.

Zgodovina sprememb…

frenky119 ::

@Samsvoj321
Preko Mailboxde sem od Mindfactory prejel že dve pošiljke.
Po njihovih navodilih bi moral najprej vpisati ime njihove firme (kjer se vpiše moje ime), kjer se pa vpiše priimek , pa se vpiše svoje ime in priimek in ID.
Sam sem sicer najprej vpisal ime in priimek z ID, nato pa šele (v rubriko za firmo) ime njihove firme. Pa kljub vsemu je vse v redu prispelo

filips ::

Prosim, da mi čimprej odgovorite na vprašanje, saj bi rad čimprej naročil računalnik.

Hvala

filips je izjavil:

Rad bi imel računalnik za delo, programiranje in srednje zahtevne igre za do približno 1000 EUR (brez zunanjih komponent). To je lahko že sestavljen računalnik, ali pa kupljen po delih. Zanima me, kje bi ga bilo najbolj ugodno naročiti.
Rad bi imel:
- Procesor z vsaj 3.50 GHz in 4 jedri, ki podpira navijanje (AMD Ryzen™ 5 1600X ali Intel(R) Core™ i5-7600K)
- RAM vsaj 16GB
- SSD disk vsaj 500GB
- HDD disk vsaj 1TB
- Grafična kartica z vsaj 5GB grafičnega pomnilnika (Asus GeForce GTX 1060 Dual OC Aktiv 6GB)
- Ohišje z vsaj 2 USB3 in priključkom za slušalke in mikrofon in po možnosti full-tower
- Optična enota s podporo za CD, DVD in bluray

smacker ::

Vse komponente si že določil, vzemi kako mindfactory košarico z 700-800eur buildi (jih je kr nekaj v teh postih), zamenjaj grafo in ssd za 500gb in naroči ;).
Najceneje bo po delih iz nemčije, mindfactory+mailbox ali pa kak jacob/computer universe ki mata malo višje cene ampak pošiljata v SLO in ne rabiš posrednika.

filips ::

Ali naj izberem AMD Ryzen™ 5 1600X ali Intel(R) Core™ i5-7600K?
Kero matično ploščo naj izberem?
Ali lahko prek mindfactory+mailbox naročim tudi sestavljanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

D3m ::

R5.
|HP EliteBook|R5 6650U|

samsvoj321 ::

frenky119 je izjavil:

@Samsvoj321
Preko Mailboxde sem od Mindfactory prejel že dve pošiljke.
Po njihovih navodilih bi moral najprej vpisati ime njihove firme (kjer se vpiše moje ime), kjer se pa vpiše priimek , pa se vpiše svoje ime in priimek in ID.
Sam sem sicer najprej vpisal ime in priimek z ID, nato pa šele (v rubriko za firmo) ime njihove firme. Pa kljub vsemu je vse v redu prispelo


Hvala ti. Kako pa je s plačilom za mailboxde? Preko paypal in sicer ko pride pošiljka do njih ali že prej?

D3m0r4l1z3d ::

Filips, r5, ker boš lahko po potrebi dal gor na isto plato r7 ali zen2 iteracijo. Plato a vzemi MSI mate in 3200ghz rame, ki jih podpira
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

pik66 je izjavil:

D3m je izjavil:

Ryzen se ne upam, ker sem prebral na krita forumu, da so neke tezave z AMD procesorji (ceprav ne
govorijo direktno o Ryznu).


Ni res.


Ok, res je Ryzen 1700 zelo mamljiv in sem se pripravljen takoj premisliti, ampak mi je stabilno okolje bolj pomembno.
Ali govoris iz lastnih izkusenj - uporabljas kombinacijo Ryzen, linux, krita dnevno ali kar tako na splosno ?


Jaz imam Ryzen 1700 in ga dnevno gonim in dela brez težav res pa je da je na Win 10
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

smacker ::

evo filips: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje dodaš po želji. Sestavo boš plačal po nemški tarifi (100eur) zato se ne splača. Ko dodaš ohišje in poštnino, si tako že na tesnem z budgetom.
PS: komot vzameš 1600, lahko naviješ isto kot 1600X čo bo potreba - prihraniš 40eur pa še solidn cooler dobiš zraven.

filips ::

Če nebi naročil sestavljanja, kje bi lahko naročil ugodno sestavljanje v Ljubljani?
Kako pa je s poštnino preko mailboxde?

filips ::

Ali lahko AMD procesor dam na katerokoli matično ploščo ali mora biti nujno za AMD? Kj pa ua Intel?

D3m0r4l1z3d ::

filips je izjavil:

Ali lahko AMD procesor dam na katerokoli matično ploščo ali mora biti nujno za AMD? Kj pa ua Intel?

Nujno daj sestavit nekomu drugemu oziroma še pred plačilom najbti potrdi ali je ok.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

samsvoj321 je izjavil:

frenky119 je izjavil:

@Samsvoj321
Preko Mailboxde sem od Mindfactory prejel že dve pošiljke.
Po njihovih navodilih bi moral najprej vpisati ime njihove firme (kjer se vpiše moje ime), kjer se pa vpiše priimek , pa se vpiše svoje ime in priimek in ID.
Sam sem sicer najprej vpisal ime in priimek z ID, nato pa šele (v rubriko za firmo) ime njihove firme. Pa kljub vsemu je vse v redu prispelo


Hvala ti. Kako pa je s plačilom za mailboxde? Preko paypal in sicer ko pride pošiljka do njih ali že prej?


Ko bo pošiljka prispela na Mailboxde (Mindfactory ti pošlje številko za sledenje, tako da natančno veš kdaj je prispela), boš na njihovi strani (potem ko se logiraš) pod prispelimi pošiljkami videl številko 1 (pri meni se je ta številka pojavila čez 6 ur). V ta tovorni list vpišeš samo , kakšna roba je v paketu (jaz sem vpisal samo PC artilki) in nato v spodnjem delu tega lista samo potrdiš plačilo in pošiljka gre v dobri uri na UPS. Sam sem že prej napolnil svoj račun na Mailboxde (za paket do 5kg je 18 EUR dovolj). Lahko pa počakaš da iz prispele pošiljke vidiš znesek poštnine. Klikneš polnitev (recharge) odpre se ti novo okno, vpišeš znesek (bančno nakazilo ali Pay Pal), na mail ti pošljejo podatke za plačilo, počakaš, da vidiš na njihovi strani, da so plačilo prejeli, nato v tovornem listu potrdiš plačilo in ti ga avtomatično vzamejo iz računa.

Daniel ::

Rabim konfiguracijo za nekje 450 EUR. Samo ohišje, nič drugega. Kakšni hitri predlogi? Obvezen je SSD disk, ostalo prilagodljivo.

Daniel ::

Pa očitno še zmeraj ni jasno, najprej sem celo nameraval napisati, da iščem kišto, bi bilo najbrž bolj razumljivo, pa sem želel malce bolj držati slovnice. Bo bolje če napišem, da iščem komponente za računalnik v vrednosti 450 Eur brez perifernih naprav? Bo potem razumljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()
««
773 / 1133
»»