» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
373 / 1136
»»

hojnikb ::

Ne grem prek idealo, ker tam je samo seznam različnih ponudb, tako pa ne bom kupoval.

če daš preko idealo.de v košarico nek izdelek od hardwareversend, dobiš določen popust.
In o teh 3% za kartico tut nevem o čem govoriš...
#brezpodpisa

Bye ::

Če kliknem na izdelek, me itak vrže na hardwareversand, ne razumem. Ja, 3% dodatno računajo na kreditno kartico za nakupe izven Nemčije. Se pravi, če kupiš nekaj za 100 EUR, plačaš 123,6. 20 poštnina + 3,6 od kartice.

hojnikb ::

poštnina je 11€ afaik. Pa ne plačaš z kartico, ampak preko spletne banke..
#brezpodpisa

Bye ::

Aha, sam zmedeno piše. Najprej v tabeli "Shipment charge" spada SLO pod 19,99, potem pa spodaj piše, da je poštnina za avans 11,90. In ne vidim, kako lahko dodam izdelek na idealo.de direktno v košarico, ker me vrže na stran prodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

ti samo poiščeč izdelek preko idealo.de, klikneš potem tam, ko je od hardwareversend in te vrže na njihovo stran. Itk je potem že vračunan popust (celeron je recimo 2€ cenejši) ti pa normalno daš v basket.
#brezpodpisa

djready ::

Funtech:

Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell - 32,90 EUR
ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX - 41,14 EUR
Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G CL9 - 39,42
Trdi disk WD 500GB SATA 6GBs 7200 16MB - 47,42 EUR
Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt - 50,02 EUR

VSE SKUPAJ: 210,90 EUR

Idealo.de>Hardwareversand.de:

Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell - 28,91 EUR
ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX - 39,16 EUR
4GB G.Skill RipJaws PC3-12800U 1600mhz CL9 - 36,03EUR
Trdi disk WD 500GB SATA 6GBs 7200 16MB - 40,17 EUR
Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt - 40,16 EUR

VSE SKUPAJ: 185,35 + 11eur poštnina = 196eur

Monitor isti kot tisti pri chip trade pri idealu je 138,98 EUR to je 19eur ceneje. Drugače je pri tujini dražji deli cenejši posebi kake grafične in procesorji višega ranga.

Recimo Xeon 1231 je v funtech 223eur, preko ideala 206eur ali recimo grafična PowerColor Radeon R9 290, PCS+ v funtechu 383eur, preko idealo 317eur.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

m0LN4r ::

Kako se nakupuje se lahko zbriše in greste prebrat zadnjih par strani v temo:
https://slo-tech.com/forum/t588643/349

Sicer pa, do zdaj vedno tudi s ohišjem vred je bilo 11€. Nevem pa kako je, če je še monitor zravn.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Bye ::

Za 14 evrov razlike pa se ne mislim jajcati s tujino.
Hvala za vse nasvete, zdaj se grem končno igrat z naročanjem :)

hojnikb ::

djready je izjavil:

Funtech:

Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell - 32,90 EUR
ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX - 41,14 EUR
Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1/4G CL9 - 39,42
Trdi disk WD 500GB SATA 6GBs 7200 16MB - 47,42 EUR
Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt - 50,02 EUR

VSE SKUPAJ: 210,90 EUR

Idealo.de>Hardwareversand.de:

Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell - 28,91 EUR
ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX - 39,16 EUR
4GB G.Skill RipJaws PC3-12800U 1600mhz CL9 - 36,03EUR
Trdi disk WD 500GB SATA 6GBs 7200 16MB - 40,17 EUR
Napajalnik XFX Core Edition PRO V2 450 Watt - 40,16 EUR

VSE SKUPAJ: 185,35 + 11eur poštnina = 196eur

Monitor isti kot tisti pri chip trade pri idealu je 138,98 EUR to je 19eur ceneje. Drugače je pri tujini dražji deli cenejši posebi kake grafične in procesorji višega ranga.

Recimo Xeon 1231 je v funtech 223eur, preko ideala 206eur ali recimo grafična PowerColor Radeon R9 290, PCS+ v funtechu 383eur, preko idealo 317eur.

A PC bo pa kr gol meu na mizi ? :D

Pa še to... Za office PC z celeron/pentium ni potrebn napajalc ranga XFX. Jajce zram ohišja so dovolj dobre, ker kjub malo wattom še vedno nebojo obremenjene neki ful. Razn če hočeš tišino, sam to pa stane :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Ja, bom overclockal in konstantno upgradal office zverino, mora bit vse odprto 24/7 ;)
Pač ena cenena mat kišta z napajalnikom. Ja, hrup me pa moti, btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

Če te hrup moti, pa menjaš vent na napajalcu. Stock na procu je pa tako dovolj tih (se še poigraš z nastavitvami v biosu). Disk utišaš skoraj kompletno z gumicami (zato sn ti tut dal green) pa si precej silent za malo dnarja :)
#brezpodpisa

Bye ::

Ne bom vrtal po kompu, da česa ne pokvarim. Če ga sam sestavim, si lahko čestitam, to je to.

hojnikb ::

nič ni treba vrtat. Samo dve zdravi roki sta potrebni :)
Poglej si malo kako je to narejeno
#brezpodpisa

Bye ::

Morda res paničarim, ampak kogar je pičila kača, se boji veje :) Tudi namestitev hladilnika in paste je v bistvu enostavna, pa sem zaj*.

RuN ::

To bi blo za kaj:
 HV

HV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

hojnikb ::

Bye je izjavil:

Morda res paničarim, ampak kogar je pičila kača, se boji veje :) Tudi namestitev hladilnika in paste je v bistvu enostavna, pa sem zaj*.

Če se držiš navodil (magar greš po kakem yt videu) nimaš kej zasrat. Ker je to praktično danes foolproof narejeno.
Druga stvar pa je, če hočeš delat neki po svoje :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

RuN je izjavil:

To bi blo za kaj:
 HV

HV



Če hočeš i7K + navijanje
plato Z97 (110-150€) + 60-70€ hladilnik
XFX 550W
Grafa je vredu.

- Če ne pa Xeon + H plata + boljša grafa
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Bye ::

hojnikb je izjavil:

Bye je izjavil:

Morda res paničarim, ampak kogar je pičila kača, se boji veje :) Tudi namestitev hladilnika in paste je v bistvu enostavna, pa sem zaj*.

Če se držiš navodil (magar greš po kakem yt videu) nimaš kej zasrat. Ker je to praktično danes foolproof narejeno.
Druga stvar pa je, če hočeš delat neki po svoje :)

No, tole ni zgledalo ravno foolproof:
Sam potem je bolje, da že v štartu kupim neslišen PSU. Zakaj bi potem menjaval ventilator in še kaj skuril? Pa še prihranim verjetno ne nič, ravno nasprotno. Kišta bo resda oguljena, sam hrupa ne trpim, mora biti karseda tiha.

hojnikb ::

foolproof se mislil za montažo stock hladilnika, ne menjavo ventov :\
#brezpodpisa

Bye ::

Uf, sem se že ustrašil, da bom moral ciniti kable :) Ampak v vsakem primeru je največji vir hrupa ventilator napajalnika, right?

hojnikb ::

Ni nujno..
#brezpodpisa

Bye ::

Malce off topic, se opravičujem :)

djready ::

Ni samo psu, maš pol tudi bolj tiho ohišje, bolj tiha grafična, bolj tih heatsink ventilator. Bolj slišim grafično, CPU heatsink ventilator, ventilatorje na ohišju kot pa ventilator na napajalniku, vsaj tako pri meni.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Bye ::

Saj če me bo motil hrup, bom spet positnaril tlele gor, ne se bat :)

RuN ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

RuN je izjavil:

To bi blo za kaj:
 HV

HV



Če hočeš i7K + navijanje
plato Z97 (110-150€) + 60-70€ hladilnik
XFX 550W
Grafa je vredu.

- Če ne pa Xeon + H plata + boljša grafa


Zakaj Xeon??

Škatlo mislim uporabljat predvsem za video obdelavo, obdelava slik, mogoče (res mogoče) kako streljačino...pa ne mislim pretiravat z budgetom.

djready ::

90eur cenejši in je v bistvu na performanci isti i7-4770.
tistih 90eur pa lahko kam drugam daš, boljša grafična, večji ssd, ohišje...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

NejcSSD ::

RuN na prejšnji strani in eni poprej smo sestavili 10+ buildov.

- H97
- Xeon 1231v3
- XFX 550w
- mx100
- wd blue
...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

matic492 ::

Kaj se matraš za dvesto evrov nekaj novega.. malo se namtraj po bolhi, klical boš dosti ljudi, malo emailov poslal dokler ne dobiš najboljšega deala in boš lahko celo igre igral.

Točno danes sem končal build za brata, Athlon X2 3.0GHz, Radeon 4830, 4 GB DDR2, 500GB HDD, basically sem dobil vse zastonj ker je bila osnova od sorodnikov ostalo sem pa skupaj navlekel iz kišt v kleti, pa to ti poganja BF3 na manjših resolucijah in nastavitvah.

Ni treba vedno v novo rinat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hojnikb ::

Ni treba vedno v novo rinat.

ampak je žal ponavadi to edina smiselna pot. Vsaj če pogledaš mal cene na bolhi.
#brezpodpisa

naepc ::

i5 4460
ASUS H97M-E
Crucial Ballistix Sport XT 8GB Kit
XFX Core edition pro 650W
ASUS GTX 770 DirectCU 2 2GB


Ali se mi bolj splača vzeti.

i5 4690K
Asus Z97A
Crucial Ballistix Sport XT 8GB Kit
XFX Core Edition pro 650W
ASUS GTX 770 DirectCU 2

Glede na to da bom vzel tudi ta monitor.
http://www.aoc-europe.com/no_cache/en/m...

Bi bilo bolj da obdržim zgornjo izbiro in potem , ko pride Skylake pa zamenjam cel sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naepc ()

Shadow666 ::

Bye je izjavil:

Saj če me bo motil hrup, bom spet positnaril tlele gor, ne se bat :)

Če te bo zanimalo kaj glede menjave fan-a na PSU mi piši, sem ravno 2 tedna nazaj menjal na XFX-u,
ni nobene panike :D Samo spravi se tega delat preden vse kable zvežeš skupaj in pospraviš ( če to delaš).
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

djready ::

Skylake bo bil LGA 1151 socket, torej nova matična. Torej kar koli kupiš zdaj, ko pride skylake boš tako ali tako moral matično menjat, procesor in verjetno tudi rame. (seveda če boš hotu preidit na nov socket)

Procesor raje vzemi xeon E3 1231 v3, ima isto ceno kot 4670K performanca pa ista i7-4770.
Matično Asrock pro4 H97
napajalnik bo gud.

Pa preko idealo.de>hardwareversand.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

naepc ::

Če grem preko idealo.de-> hardwareversand, pride v košarici vse ceneje, ampak me zanima, če se bo cena dvignila ko bom potrdil naročilo glede na to da je davek v slo 22%.

Poštnino sem videl 20EUR, ampak to z cenami pa nisem zasledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naepc ()

amacar ::

Poštnina je 11.9€, takšne cene kot so v košarici na koncu tudi plačaš, poglej še za kuponi (odvisno od zneska nakupa: http://www.gutscheinrausch.de/hardwarev...

jest10 ::

hojnikb je izjavil:


Pa še to... Za office PC z celeron/pentium ni potrebn napajalc ranga XFX. Jajce zram ohišja so dovolj dobre, ker kjub malo wattom še vedno nebojo obremenjene neki ful. Razn če hočeš tišino, sam to pa stane :)

Jp, cele 19€.
Napajalc je neslišen(dvomim, da imam samo jaz tako srečo)
edit... Ne, tudi ostali trdijo, da je tih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hojnikb ::

Hmm, če kupuješ šrot napajalce, vzameš takega ki pride zram ohišja :)
Bo ceneje, efekt bo pa isti :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

Všeč mi je tudi funkcija FAN CONTROL s katero lahko preko matične plošče(če to podpira) nadziram hitrost vgrajenega ventilatorja

Tole je precej scary feature, če mene vprašaš (kako hudiča plata ve, kako vroč je napajalc ?!?!)
#brezpodpisa

Janac ::

Eni napajalci majo priklop za napajalnik zraven ATX 24, pač navaden konektor za vent, ki ga recimo priklopiš na system fan.

En moj XILENCE je mel tko. Zelo useful feature.

hojnikb ::

to je zelo slab design in recept za težave. Napajalnik more sam regulirat vrtljaje ali pa met kak vmesnik z kompom, ki sporoča tempe znotraj napajalca. Ker če ga rukneš na tistega 3 pinskega, ti bo ga bo reguliral na podlagi temparature v ohišju, ne v napajalcu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Ej vrtel se je tut če tega nisi priklopil ;)

Tako, da če ni bil priklopljen, je sam reguliral.

pijavka ::

Kolega kupuje nov PC. Budget max 700 €, prej kakšen evro manj. Ima pa že SSD MX 100 256 GB. Za internet, filme, itd. Nič zahtevega, edini pogoj, da mora imeti ločeno grafično, saj uporablja 2 monitorja. Kupuje v Slo. Prosim za pomoč.

m0LN4r ::

Za 2 monitorja v bistvu ne rabiš ločeno grafo. Pa če potem ne rabi grafične, torej ne igra igre. Lahko pride veliko ceneje skozi, s poudarkom na veliko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Last time i checked, se da na novejših integriranih rešitvah gonit 3 ekrane hkrati brez težav.
Je pa druga stvar na katerih prikjučkih so ti ekrani. Če je recimo en na dvi, drug pa na hdmi/displayport, potem nebo panike...
#brezpodpisa

Janac ::

m0LN4r ::

Kaj pa kak prenosnik in rukneš not SSD ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pijavka ::

Iger ne igra. V kratkem namerava kupit dva Dellova P2714H. Sem ravnokar govoril z njim in ostaja pri tem budgetu.

Janac ::

Si pogledal moj build?

pijavka ::

Ima že Samsung Series 5 s 128 GB SSD. Hoče PC.

hojnikb ::

pijavka je izjavil:

Kolega kupuje nov PC. Budget max 700 €, prej kakšen evro manj. Ima pa že SSD MX 100 256 GB. Za internet, filme, itd. Nič zahtevega, edini pogoj, da mora imeti ločeno grafično, saj uporablja 2 monitorja. Kupuje v Slo. Prosim za pomoč.

Za kej takega bo že kišta za 300€ dovolj.
#brezpodpisa

pijavka ::

@Janac
Sem pogledal tvoj build. Kar všečen. Edino napajalnik. Kaj če v prihodnje doda gafično?

@hojnikb
Sem mu povedal in vztraja pri budgetu.

Res je, ima mx100 SSD 256 GB.
««
373 / 1136
»»