» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
119 / 1133
»»

kmetek ::

če je kdo za hoh naročilo, prosim ZS :)

Janac ::

kaj bos kupo

kmetek ::

kravselj ::

hvala za odgovore, napajalnik bo treba boljši ja http://www.mlacom.si/napajalniki/lc-pow... Dugače pa je po mojem mnenju boljše kupiti malo boljši procesor pa malo slabšo grafično, pa potem čez dve ali tri leta menjaš grafično, kot da moraš čez dve ali tri leta menjati ceu komp, ker ni primeren za nadgradnje.

Sem pa razmišljal, če sploh potrebuje z77 matično, ker ne bo navijal procesorja, bi bilo bolje vzeti eno h67 ali pa h77 http://www.mlacom.si/gigabyte-ga-h77m-d... ???
Prenovljen komplet http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...


Mi je pa kar smešno, da sem jaz kupil računalnik pred 10 meseci pri dinokomp in sem dal točno 600€ (p67, 2500k, 6850oc), pa sem poskusil sestaviti enakega, pa je sedaj cena skoraj 680€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kravselj ()

kmetek ::

vmes so cene diskom šle x 2, cene procesorju ne padejo kar tako....edino kar pade je cena grafičnim, rsmi skačejo gor in dol....ostalo drži cene.

stock ::

Kaj sta pa vidva pomešala tiste 4 točke zgoraj... Prve 3 nimata niti en niti drug prav. Četrto ima pa @BiG33k

Res nevem kaj bo tistemu sistemi SSD, dodaj k grafi, plati pa napajalniku te EUREUR boš naredil več dobrega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Starcraft|| ::

Za windowse in ''nujne'' špile :D

Rokic ::

Še jaz bi potreboval pomoč.
Kupujem sestavljen PC (nov). Pogoji, ki jih mora izpolnjevati:
- čim cenejši
- obvezno Windows OS (Vista, 7)
- obvezno nov, sestavljen (nočem po komponentah kupovat)

Potrebujem pa ga za pisarniško delo, parkrat na teden, tako da ne potrebujem neke superzmogljive različice. Čim ceneje tem bolje. Vglavnem, da spodobno laufa Win 7 ali Vista, ter da ima licenčne windowse zravn.

Hvala in LP

Janac ::

do?

Rokic ::

po pravici povedano ne vem še sam.

Nekaj sem našel, recimo:
Procesor Intel Celeron 430 1,8GHz
Osnovna plošča G41MT-S2P vgrajeni GLAN, VGA, 8xUSB, RS-232
Pomnilnik DDR3 2Gb, DDR800, 1.prosta reža
Trdi disk Fujitsu 120 GB, SATA
DVD-/+RW pogon, ohišje ATX s 500 W napajalnikom

WINDOWS VISTA Home Premium 32bit SLO
Cena: €179

Sedaj, če je mogoče dobiš za kakšen € več boljše, zakaj pa ne.

Vse kar bo laufalo na tem PCju je blagajniški program, OpenOffice ter Firefox. Za ostale aplikacije imam druge računalnike oz. prenosnike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokic ()

Janac ::

lahko tujina?

Voluhar88 ::

gruntfürmich ::

Amd A6-3500 66€, Asus F1A75-M LE 64€, ram 2/4GB 12/20€, ssd Crucial m4 64GB 82€, dvdrw 17€, napajalc/+ohišje (skupaj ali samo napajalc: corsair/cougar) 43€.

morda tole zgoraj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

00mare00 ::

Mene pa zanima katera gaming grafična je trenutno na trgu (oz. bo v kratkem) najbolj ugodna (s tem mislim da za svoj denar dobiš najbolje). pripravljen sem dat okrog 300€ za grafično (oz cca 1000€ za celoten komp)

mtosev ::

to je verjetno HD 7850
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

7870

Starcraft|| ::

gtx 570

00mare00 ::

grafa 7870 je kr mal draga, no odvisno kaj bom druzga ukluču notr... A je kej novga in dobrga na vidiku... Zakaj sprašujem to... Ko sm nazadne komp kupoval (4-5 let nazaj) se je ful govorilo o grafi Geforce 8800gt in sm mogu jo čaka takrat še en mesec da so jo dal na trg... in moram rečt da sm zelo zadovoljen bil s to grafo (mogoče me je motilo edino to da se je občasno pregrevala). Zato če kej tazga vn pride se splača tud počakat (vsaj iz predhodnjih izkušnjah)

VelikiTun ::

Trenutno aktualni in dokaj sveži sta AMD HD7xxx in Nvidia 6xx seriji.

Pro_moted ::

7870 te pride v sloveniji že od 320 evrov, gtx 570 pa 20-30 evrov manj.Za moje pojme tu ni kaj razmišlat in takoj vzet 7870, edino če si želiš nvidio.Ker 7870 je krepko hitrejša, hladnejša in pa manj požrešna.Za 230-250 pa dobiš 7850 , ki je nekako enaka po zmogljivosti kot gtx 570, ampak še manj požrešna :D
Odločitev je pa seveda tvoja.
Tudi jaz sem razmišljaj med gtx 570 in pa 7850. Na koncu sem vzel slednjo (7850) in mi ni žal.Pa še ni nič overclockana ;).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Starcraft|| ::

Pro_moted ::

Starcraft|| je izjavil:

http://www.hwcompare.com/12346/geforce-... HD 7850 ni boljša ;)

Pogovarjamo se o gtx 570 :D Proti 680 valda da nima za burek ;)
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

gruntfürmich ::

čisto vsaka naslednja po vrsti v ceni je p/p slabša od prejšnje. tukaj ni izjem.
zato moraš edino vedet, koliko € želiš zapravit in kako slab bo tvoj p/p.
sam pa bi se trenutno v seriji amd7 odločil za 7850. je pa to veliko slabši p/p kot recimo 6870.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeFacto21 ::

Ali pa kupiš x2 6870 in daš v crossfire, ki obe skupaj prideta v slo okrog 320e, v tujini pa par 10 evrov manj. Pol nimata za burek niti 570 niti 7850 :)

FlyingBee ::

FlyingBee je izjavil:

na strani techpowerup imajo teste grafičnih in pri vsakem testu je zelo koristen skupek grafov proti koncu testa in sicer relativno gledana zmogljivost glede na vse skupaj, glede na porabo električne ennergije in glede na ceno le-te, primeri:

1. http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...
2. http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...
3. http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tomi ::

DeFacto21 je izjavil:

Ali pa kupiš x2 6870 in daš v crossfire, ki obe skupaj prideta v slo okrog 320e, v tujini pa par 10 evrov manj. Pol nimata za burek niti 570 niti 7850 :)

Dve taki se precej radi pregrevata, oz. je pametno imeti boljši način hlajenja ali pa visoko toleranco na hrup.
metrodusa.blogspot.com

Jaqen ::

evo razmišljam o novem računalniku, moj cilj je bil sestaviti komp za 400 eu ali manj, pa da lahko normalno špilam vse špile do leta 2010 brez težav [ajde, jebeš Skyrim pa Crysis] .... sestavljeno na sestavi.si

Mainboard Socket-FM1 ASUS F1A55-V, ATX
Procesor AMD A-Serie A6-3500, 2,10GHz, Tripple-Core, S-FM1 - komot lah poboljšam, ko bom želel
DDR3-RAM 4 GB, 1333 MHz, CL9, KINGSTON HyperX blu - isto kot pri procesorju
Grafična kartica PCI-E 2.0 POINT OF VIEW GeForce GTX 550 Ti, Retail, 1024MB
Trdi disk Western Digital 320GB 16MB SATA2/300 WD3200AAKS - če bom rabil več placa, si bom že neki ubodu enkrat
DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122, bulk, črn - poceni stvar, ampak dvomim, da rabim kaj boljšega
Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W

cena: 443.53

kaj pravite? se mi splača to kupit? ali lahko še nižjo ceno dosežem? plus mi lahko odgovorite na email? matjazvercic@gmail.com

Starcraft|| ::

Raje kupi grafično od katere druge firme (gigabyte,evga,asus)

matejo ::

Pozdravljeni,

prosil bi za nasvete, kako oblikovati konfiguracijo glede na izbrane komponente, da ne bo kje preveč ozkega grla. Comp kupujem po principu "low budget" oz. "best for money".

V konfiguraciji bi želel:

CPU i5 2400
GPU Radeon HD 6850

Zanima me predvsem matična plošča, RAM in napajalnik/ohišje. Cena kompleta do 650 EUR.

Hvala za pomoč.

Robi :P ::

SSD lahko zamenjaš z manjšim in cenejšim če ti je to predrago 60gb je 30 e ceneje

Volk| ::

http://www.mylemon.at/

jaz sem si tu sestavil mašino za 700€ pa ni glih slaba.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

matejo ::

Robi :P je izjavil:

SSD lahko zamenjaš z manjšim in cenejšim če ti je to predrago 60gb je 30 e ceneje



Hvala za odgovor, zanima me samo še razlika med posameznimi grafičnimi karticami - recimo od XFX je HD68500 za 50,60€ cenejša od recimo ASUSa ali ostalih proizvajalcev. Po pregledu neta vidim, da naj bistvene razlike ne bi bilo.

Disk bi vzel kar navaden, kakšen seagate ali WD recimo (SATA). Ali priporočaš za sistem SSD in za programe/igre SATA?

Je ohišje z 600W napajalnikom dovolj za poganjanje sistema ali je bolje kupiti ločeno, kot predlagaš?

Hvala in LP.

P.S. Tole je iz strani dinokomp.si ane?

FlyingBee ::

- asus ima mogoče boljše komponente, boljši hladilnik in navito grafično in tako lahko pride do te razlike, čeprav se tega sploh ne opazi kaj dosti ali pa toliko, da večina uporabnikov ne porajta

- pravjo, da SSD za windows in najbolj pogoste uporabljene programe, za ostale podatke HDD, kar je v bistvu nujno, ker pri teh cenah na GB pri SSd-jih nikakor ne prideš skozi

- pri napajalnikih nimam pojma, naj bi bila neka razlika, nisem se v te zadeve nikkoli poglabljal, tisti napajlniki vgrajeni so poceni in sigurno slabše kvalitete, kot recimo seasonic-ovi ...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Robi :P ::

stojanstvo ti je use razložil glede napajalnikov pa je tko tisti ki so v ohišju za 50e al mal več so totaln drek!
tale kot sem ti ga js predlagal je cist zadost 600W je modularen in pa 80+bronze kar pomeni da ima več kot 80% izkoristek moči...

freesty ::

Pri napajalniku lahk prsparas 10€ pac ne uzames modularnega. In pa pri procesorju bi dal js na tvojem mestu 20€ vec pa bi uzel 2500k.
SSD se tut ne splaca za 30€ cenejsega, ker 120GB mas ravn prav za windowse in aplikacije, ker ce uzames 60 mors pol met polovico aplikacij na HDDju polovico na SSDju..
Pri grafi pa ni nobene razlike. Mogoce je drazja tovarnisko navita ampak tut to lahk navijes pa je isto... Je pa dost pocen tale grafa za 108€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hazlhof ::

Bi bilo tole dobro za neko povprečno rabo, kakšna igra...

Intel G620
Gigabyte H61m-D2-B3
8gb rama - Kingston, Teamgroup,... pač najcenejši
Powercolor HD 6850
Be Quiet L8 530w
SSD Crucial M4 64gb
+ 2 trda diska od prej

Edino za matično ploščo nekako ne vem, kaj točno izbrati, mogoče še kakšna Asrock H61m-vs,...?
Taka sestava pride na hitro okoli 450€, kaj več pa tudi ne bi trenutno dajal.

Starcraft|| ::

Da samo grafično vzemi od drugega proizvajalca ker naj bi bile te glasne :)

Janac ::

power color je dobra znamka graf in ne seri ker niso prav nic glasnejse od ostalih

freesty ::

Firma nima nobene veze skor. Ce je 20€ cenej uzames cenejso, ce je razlike 5€ mogoc mal postudiras. Vazn pa je kaksen hladilnik ma gor.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tomi ::

Pordečeli: nivo debate je padel prenizko.
metrodusa.blogspot.com

hazlhof ::

Hehe, ja debata je bila kar zanimiva :)

Grafična sigurno ostane 6850, ki je pri nas okoli 130€, kolikor je trenutno največ kar bi dal za to. Saj pozneje se z lahkoto zamenja za močnejšo, če bo potreba.

Bolj me zanima glede matične plošče, če je vredu izbira?
Pa še napajalnik, če ni že malo pretiravanje, saj je cena blizu 80€.

Volk| ::

kaj pa manjka toti grafični?
http://geizhals.at/723566
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Robi :P ::

Volk| je izjavil:

kaj pa manjka toti grafični?
http://geizhals.at/723566

slaba oz počasna in nezmogljiva kak dober špil poganjat...

budili ::

Če je kdo tok dober pa spiše eno best buy konfiguracijo pri domačem dobavitelju za cca. 400eur, brez monitorja in OS.

Hvala

Starcraft|| ::

Za igre?

budili ::

Splošna uporaba,net,muzka, igrice niso lih prva prioriteta,tok da se da kaj igrat, če pride kaka pametna grafična v ta rang denarja 400 max.+50 več

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Killermode ::

budili je izjavil:

Če je kdo tok dober pa spiše eno best buy konfiguracijo pri domačem dobavitelju za cca. 400eur, brez monitorja in OS.

Hvala

Use z diskom ohišjem napajalnikom še kakšnim pekačem zraven?

budili ::

Use z diskom ohišjem napajalnikom še kakšnim pekačem zraven?


Da, komplet.

PC-Freak ::

Mogoče kaj takšnega:

Trenutne komponente v sistemu:
Osnovna plošča: ASRock H61M-VS
Procesor: Intel Core i3 2100 (3,10Ghz, 3MB) BOX
Pomnilnik: Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
Grafična kartica - Radeon: Sapphire Radeon HD 7750 1GB
Trdi disk 1: Seagate Barracuda 7200.14 - 500GB 16MB SATA3 - 6Gb/s
Optični pogon: SATA LG GH-24NS
Napajalnik: .Rasurbo Silent & Power 650W
Ohišje: .Rasurbo BC-13
Sestava računalnika: Sestava in testiranje računalnika

Skupaj = 450,00€

http://www.dinokomp.at/build.php

miraldi ::

Sam kaj je zdej to z grafičnimi radeon 7850 kr nikjer jih nimajo. Povsod treba čakat 14dni? kaj a čez 14 dni takrat pride cel šleper al kaj?
««
119 / 1133
»»