» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
791 / 1133
»»

matobeli ::

900€ ni ravno "budget"... Tole ti bo pokrilo vse 1080p potrebe.

Jaz bi vzel drug napajalnik (kvalitetnega, mogoče celo modularca) in drugačno ohišje, z LC power ohišjem nazadnje nisem bil zadovoljen (za cca podoben denar). Bi pa vsekakor vzel miniITX build.

D3m ::

RAM zamenjaj za:

DDR4 HyperX FURY 8 GB kit 2666 MHz, CL15, (HX426C15FBK2/8)

Napajalnik zamenjaj za:

EVGA B3 80 Plus Bronze, modular - 450W 220-B3-0450-V2
|HP EliteBook|R5 6650U|

Škrti Palček ::

Pozdravljeni,
to je moj 2,5 let star build in razmišljam o nadgradnji zanima me katerega od kosov se splača obdržati in kaj prodati.
Hvala, počakal bi pa na novo serijo grafičnih, ki pa ne vem kdaj pridejo ven.

Zaslon pa je 1440p

Crucial Ballistix Tactical 16GB DDR3 Kit ,

Toshiba DT01ACA Series 2TB, 7200U/min, SATA3, 3.5

Gigabyte GA-Z97X-UD3H Sockel 1150 ATX

Intel Xeon E3-1231 v3 Boxed mit Lüfter

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 GAMING 4GB GDDR5

Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold 550 Watt

Crucial SSD MX200 (CT256MX200SSD1) 250GB

D3m ::

Za igre?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Škrti Palček ::

D3m je izjavil:

Za igre?

ja tako sem pozabil povedat izključno za igranje novejših naslovov

smacker ::

Ne rabiš nič menjat, počakaj na izid novih graf (early 2018), teste in padec cen - kupiš enkrat pred poletjem.

Škrti Palček ::

smacker je izjavil:

Ne rabiš nič menjat, počakaj na izid novih graf (early 2018), teste in padec cen - kupiš enkrat pred poletjem.


Nekako tako sem sam razmišljal vednar me zanima glede tega procesorja bo zdržal še recimo naslednjih 2,5 let ?
Sicer nebi niti spraševal vendar v nekaterih igrah zahaja tam na nekje 88-93% (Witcher 3)
Drugače je super cpu ....
550W pa bo dovolj za nove grafike ? sicer je gold pa vprašam še to

matobeli ::

550w bo verjetno čist dovolj za eno grafično.

Če misliš nadgrajevat GPU počakaj nanj in ga nadgradi. Če boš potem videl da je CPU bottleneck boš pa moral menjat. Kakorkoli boš moral menjat grafično, CPU pa komot počaka.

scenic16 ::

opeter je izjavil:

Če ne drugo, pri Hofru dobiš bolši proc, orig. Windows 10 in 3-letno garancijo.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


111111111111 je izjavil:

Pa res ni slaba ponudba. Vržeš notri še eno hudo grafo pa imaš soliden mlinček.


PSU je 250W brez kabla za dodatno napajanje "hude grafe" - torej no-go... ;) Zamenjal jo bo(š) čez nekaj let za neko ki bo kurila do 75W ...
Sicer pa ja, pravzaprav je to čisto spodobna ponudba... Za nekoga ki potrebuje zmogljivejši home PC (npr. za osnovno foto/video obdelavo), ki išče budget ceno, ki NE igra (novejših) igric in nima volje sam sestavljati... Orig. Windows 10 in 3-letno garancija -> bonus.

Sem nabavil!

TEST: https://www.computerbase.de/2017-11/med...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

Kurzweil ::

smacker je izjavil:

Ne rabiš nič menjat, počakaj na izid novih graf (early 2018), teste in padec cen - kupiš enkrat pred poletjem.


Kdaj pa pridejo ven nove grefične? Kje tam do februarja? Nekje takrat planiram nakup nove grafične kartice... predvsem da padejo cene 1070 in 1080, bolj realno 1070?! Torej se zdej ne splača kupovat omenjenih grafičnih?

smacker ::

Kupiš ko rabiš, izbereš med tistim kar je na trgu. Izid novih je zaenkrat še "govorica" in predviden zgodaj 2018 (karkoli pač zgodaj pomeni). To se lahko 4x prestavi. Če maš spodobno grafo in ne rabiš nujno boljše, pol čakaš. Če rabiš za gaming, pol je bvz čakat. Čakaš lahko v nedogled, ker je vsakih par mesecev nekaj novega.

Bevcan ::

Lep dan.

Moj PC je zdaj star okol 6 let in bi ga malo nadgradil. Imam namen obdržati.

Ohišje: Antec Nine Hundred
Napajalnik Chieftec BPS-650C
Disk Samsung SSD 840 EVO 250GB in Western Digital WD Green WD10EARS 1TB 5400

Zdaj pa bi za cca 500€ nabavil novo Grafično, procesor, osnovno ploščo in ram.
Kaj svetujete.

Sedaj imam AMD phenom II x4 955, in GeForce GTX 460.

So komponente ki jih imam namen obdržati sploh še kompatibilne z novimi.
Govoril sem.

smacker ::

Naštete komponente lahko obdržiš, za predlog ostalih komponent pa nam moraš zaupat namen uporabe ;)

Bevcan ::

Seveda namen uporabe. Za YouTube in Facebook seveda zadostuje že sedaj :). Vglavnem je računalnik za Solidworks (risanje 3d objektov, ne preveč zahtevnih a se trenutna konfiguracija na trenutke precej pritožuje) in tu pa tam kaka igra, to je nekako to. Photoshop in Ilustrator tudi nista težava.
Govoril sem.

smacker ::

Potem daš več za procesor kot za grafo. Tole: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Bevcan ::

Hvala za odgovor. Torej nadaljujem z AMD-jem? :)
Govoril sem.

smacker ::

Ja, pri Intelu boš za matično dal čez 100eur, kar je težko stisnit v 500eur budget.

Kurzweil ::

smacker je izjavil:

Potem daš več za procesor kot za grafo. Tole: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


Škoda, da teh RAMov ni več oz. jih ne najdem nikjer v Sloveniji. 3000MHz za 66€, to je vsaj 20€ ceneje, kot je običajno za takšne RAMe, škoda da nimajo nikjer več, ne razumem pa kako je lahko bilo tako poceni. Ali je to bila zgolj stara cena?!

smacker ::

Očitno. Ah ja, kje so cajti ko si dobil 16gb za 50-60eur :'(

nejc051 ::

Zdravo!
Iščem gaming računalnik. Cena do 700€. Predlogi?

DarwiN ::

nejc051 je izjavil:

Zdravo!
Iščem gaming računalnik. Cena do 700EUR. Predlogi?

Klik za 699EUR. Dostava je 25EUR, ampak uporabiš kodo za 25EUR popusta (CN3PG8TF), če še velja..

Sicer manjka SSD, kar je smrtni greh, zato bi ga moral dokupit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

andregino ::

A je mogoče kdo že naročal komplet sestavljen namizni pc iz tujine? Kakšne so bile kaj vaše izkušnje pri tem, a komplicirajo kaj pri carini in teh stvareh?

abyssus ::

Iz EU ni carine. Izogibaj se šumnikov, ostalo vse kul. Jaz sem z naročilom PC-ja imel tudi prve izkušnje z naročili v tujini in kljub moji napaki je bilo zelo dobro opravljeno. Plačaš s PayPal, da se še bolj zaščitiš, ostalo ne bi smelo biti težav. So mi tudi že ventilator menjali brez problem (na podlagi posnetka s telefonom). Recimo Boostboxx tudi preverjeno vzame samo komponento nazaj, prav tako pa je pošiljanje nazaj na njihove stroške (oddaš na pošti). Nisem še koristil, sem pa se pozanimal. :)

schurda ::

smacker je izjavil:

Potem daš več za procesor kot za grafo. Tole: https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


Še malo rama.

gexi45 je izjavil:

Potrebujem mnenje glede komponent za pc ki se bo uporabljal za photoshop, autocad, solidworks... A se bi dal se kaj spremenit da bi bil ta build cenejsi ampak da bi vseen se dobr delo.



Več rama.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

smacker ::

Lahko rečt, ampak ram je trenutno drag, 200eur za 16gb presega meje razuma ;) Poleg tega 8gb bo dost za pol leta, da se cene umirijo. Ko je ugodno, enostavno nadgradiš-

JebatGa ::

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega PC-ja. Trenutno imam intel i5 2500 in me zanima, če vzamem najnovejši intel procesor ali bi moral zamenjati tudi matično ploščo? Se trenutno sploh splača kupit nov računalnik ali so cene previsoke?

Hvala za odgovore.

Kurzweil ::

Iščem...

1. dober napajalnik, da je TIH, po možnosti modularen in da ima rezerve da lahko nanj v prihodnosti navesim tudi 1080GTX oz. nekaj v tem rangu, recimo cca, če je kakšen € več potreben za to, da je garancija vsaj 5 ali več let tudi dan, sicer pa nekje 100-120€
2. dobro ohišje, ki je kvalitetne izdelave, tiho, ima fino zravčenje (filtre po možnosti), nekako preferiram Fractal Design, imam rad clean design in čim manj plastike in raznega kiča v smislu led osvetlitev, neonk on ne vem česa še, tudi tu nekje od 100-120€

Hvala za vaše predloge

Kurzweil ::

p.s. vidim, da sem ga tole za garancijo mimo usekal. Zgleda po procesorjih, RAMih, grafičnih,... (da ne govorim o ceni) tudi pri napajalnikih 3 leta garancije velja za pravo čudo. Kot je smacker napisal par postov nazaj, kje so časi ko si za 60-70€ dobil 16Gb RAMa... jaz pa bi pristavil samo še to... kje so časi ko so imeli RAMi doživljensko garancijo, napajalniki tudo od 5-10 let garancije, isto velja za Intelove procesorje (verjetno tudi AMD).

Za nasvete glede napajalnika in ohišja pa se še vedno toplo priporočam - hvala.

amacar ::

Js imam napajalca corsair rm650x pa ima 10 let garancije. Js gonim za minanje dve grafi (gtx 970 + 1070) gor bp, je full modular, semi pasiven, pa tudi v rangu 110EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

the_monster ::

pozdrav!
mene pa zanima gaming komp za okoli 1.500€.kje se splača sedaj kupovat?
https://www.boostboxx.com/exxtreme/exxt... npr o tem kaj mislite? lih ker sem zasledil malo gor to stran.
hvala za odgovore.lp

smacker ::

@Kurzweil: napajalc maš Corsair RMX serijo ali pa EVGA G3. Oba izklapljata fan ko nista obremenjena, če vzameš 750W bo 90% časa povsem neslišen.
Ohišje pa kak Define r5, sicer staro ampak je klasika. Ostalo je odvisno od okusa. Poglej še NZXT, ampak večina so bolj barviti :)

smacker ::

@the_monster: za 1680eur bi pa kaj boljšega od i7 7700k in gtx1070 moral dobit. Ryzen 1700 in gtx1080 bi znal prit okoli 1500eur. Na mindfactory je 1300 brez ohišja, a ne pošiljajo v SLO (razen za firme): https://www.mindfactory.de/shopping_car...

hojnikb ::

še en glas za evga g3. Top shit napajalc, ga mam tut sam v main kišti

Kurzweil je izjavil:

p.s. vidim, da sem ga tole za garancijo mimo usekal. Zgleda po procesorjih, RAMih, grafičnih,... (da ne govorim o ceni) tudi pri napajalnikih 3 leta garancije velja za pravo čudo. Kot je smacker napisal par postov nazaj, kje so časi ko si za 60-70€ dobil 16Gb RAMa... jaz pa bi pristavil samo še to... kje so časi ko so imeli RAMi doživljensko garancijo, napajalniki tudo od 5-10 let garancije, isto velja za Intelove procesorje (verjetno tudi AMD).

Za nasvete glede napajalnika in ohišja pa se še vedno toplo priporočam - hvala.

Proci nikol niso mel doživljenske garancije (niti 5 oz 10 let) ampak vedno 3 leta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kurzweil ::

@hojnikb, lifetime warranty so imeli RAMi, tu sem mislil RAMe... procesorji pa so 100% imeli 5 let garancije, za 10 let pa nisem prepričan. Tudi napajalnik vem da sem imel davno nazaj 220W, ki je imel 10 let garancije.

hojnikb ::

nope, noben proc ni mel 5 let garancije ,vsaj ne od intla.
#brezpodpisa

smacker ::

CPU itak ne crkne (+se ne spomnim druga kot 3 leta za CPU), RAM zelo zelo redko (če pa, je minimalni strošek menjave - no, razen trenutno, ko so cene adijo). Napajalci višjega ranga (tudi predlagana corsair rmx in evga g3) majo še zdaj 10 let. Edini problem so matične - najbolj boli ko crkne, pa več kot 3 leta ne da noben (razn kake "military" grade, ki stanejo za 2-3 navadne).

the_monster ::

nevem.jaz sem bolj ljubitelj intela. keri so zdej boljši?

Kurzweil ::

hojnikb je izjavil:

nope, noben proc ni mel 5 let garancije ,vsaj ne od intla.


Maš zgleda prav, malce googlam in ne najdem več od 3 let. Je pa res, da nikjer več ne najdem nekega vira, kjer bi bile cene/garancije za tiste Intele v začetku 90' let naprimer. Zdej si me že skoraj prepičal, ampak še vedno mi ne da miru. Bom malce pobrskal, imam še ves hardware in račune od Atarija naprej :D

Meiniken ::

Kurzweil je izjavil:

Iščem...

1. dober napajalnik, da je TIH, po možnosti modularen in da ima rezerve da lahko nanj v prihodnosti navesim tudi 1080GTX oz. nekaj v tem rangu, recimo cca, če je kakšen EUR več potreben za to, da je garancija vsaj 5 ali več let tudi dan, sicer pa nekje 100-120EUR
2. dobro ohišje, ki je kvalitetne izdelave, tiho, ima fino zravčenje (filtre po možnosti), nekako preferiram Fractal Design, imam rad clean design in čim manj plastike in raznega kiča v smislu led osvetlitev, neonk on ne vem česa še, tudi tu nekje od 100-120EUR

Hvala za vaše predloge


Ohišje sem ravnokar kupoval in med izbiro sem dal tudi Fractal Design Meshify C. Simpl dizajn, top airflow, smatra se pa med boljšimi ohišji v tem cenovnem rangu 100eur +/-.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Kurzweil ::

@Meiniken, tale bo kar vredu... in pa seveda eden od teh dveh napajalnikov, ki ste jih omenili zgoraj...

Kurzweil ::

amacar je izjavil:

Js imam napajalca corsair rm650x pa ima 10 let garancije. Js gonim za minanje dve grafi (gtx 970 + 1070) gor bp, je full modular, semi pasiven, pa tudi v rangu 110EUR.


Kjerkoli gledam ima 2 leti garancije... kje si to vzel ?

smacker ::

Kurzweil ::

Grem naprimer na Mlacom, Funtech,.. in prav vsi imajo napisano 2 leti

smacker ::

Lahko uveljavljaš garancijo direktno pri proizvajalcu, tam velja tako kot piše na zgornjih linkih, 10 let (oz. 7 let za evga g3 z manj kot 750w).

Kurzweil ::

Kar pomeni, da moram poslati napajalnik potem v Hong Kong ali pooblaščenem prodajalcu v Sloveniji... nekak diši po tistih 45 garancijskih dneh... oz. da čakaš celo večnost, da se ti od čakanja bolj "splača" kupiti novega. Nimam izkušenj s tem, kako gre pri vračanju v tem primeru ?

smacker ::

Sploh ne, jaz sem slišal večinoma pozitivne izkušnje. Sam sem pomagal kolegu, ki mu je crknila Asusova matična. Vložiš RMA (obrazec na spletni strani ali pošlješ mail), dobiš naslov kam pošlješ, posreduješ kopijo računa in TRR za vračilo potšnine. V konkretnem primeru je kolega čez en teden dobil novo matično.
Pooblaščen prodajalec v Sloveniji mora čez isti postopek, s tem da jih večina najprej skuša sama preverit/testirat, potem se kak dan čaka ker se jim ne da na pošto odnest, na koncu pa te hočejo še napizdit da moraš doplačat za boljši model, ker stari več ni dobavljiv.

amacar ::

Kurzweil je izjavil:

amacar je izjavil:

Js imam napajalca corsair rm650x pa ima 10 let garancije. Js gonim za minanje dve grafi (gtx 970 + 1070) gor bp, je full modular, semi pasiven, pa tudi v rangu 110EUR.


Kjerkoli gledam ima 2 leti garancije... kje si to vzel ?

Prejšnjega rm650 (brez X) sem vzel na hardwareversand.de, ki je itak že propadel. Ker se mi je pokvaril sem poslal direkt corsairju na nizozemsko (20EUR poštnine) in so mi poslali novega. Vseskupaj s pošiljanjem v obe smeri je trajalo max 1 teden, tako da so bili zelo hitri. Ker je rm650 že star model so mi ga zamenjali z rm650i. Ker se mi ni dalo čakati (nisem vedel, da bo rešeno v enem tednu), pa sem v vmesnem času že kupil 650x. 650x pa sem kupil za nekih 100EUR (na spletu še našel nek kupon) tule: https://www.alzashop.com/corsair-rm650x...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

GupeM ::

Zanima me nakup stacionarnega računalnika za arhitekta. Je tole overkill? Večina dela v AutoCadu, nekaj SketchUp in V-Ray za render. Nekaj se dela tudi v Photoshopu.

Drugo vprašanje, ali je možno podobno močno (ali primerno, če je ta overkill) kišto dobiti ceneje, če bi jo sestavil sam?

Kurzweil ::

GupeM je izjavil:

Zanima me nakup stacionarnega računalnika za arhitekta. Je tole overkill? Večina dela v AutoCadu, nekaj SketchUp in V-Ray za render. Nekaj se dela tudi v Photoshopu.

Drugo vprašanje, ali je možno podobno močno (ali primerno, če je ta overkill) kišto dobiti ceneje, če bi jo sestavil sam?


Računalnik ni overkill, za resno delo z grafiko, modeliranjem, renderiranjem je tole ravno prav... cena je pošteno overkill... dobiš lahko neprimerljivo ceneje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Uporabnix ::

Ker rabim info bolj na hitro, bom kar vprašal, čeprav je sigurno že povedano:
Za sorodnika z zelo nizkimi računalniškimi potrebami (word, internet, pošta, pdf.) rabim nov namizni računalnik. Sicer te zadeve sam sestavljam, a v tej situaciji rabim že sestavljeno, z nameščenim sistemom. Kje v Ljubljani imajo najboljše deale + da je kišta že takoj za prevzem?

Pa še to - verjetno naj bo kar nek i3? Ali je vredno gledati razne pentium, celeron in amd-a6 procesorje? In v normalni veliki kišti? Res za ta spodnji rang kompov sploh nimam občutka, kok so zmogljivi...
««
791 / 1133
»»