» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
780 / 1133
»»

abyssus ::

Z obstoječim hladilnikom?

DarwiN ::

Ajde rečma raje 3.7Ghz.. Sem najprej mislil, da je bolj hud hladilnik, ampak zdaj vidim, da je nekje na nivoju stock hladilnika.. In s stock hladilnikom gredo zlahka do 3.7Ghz... Lahko tudi 4Ghz, ampak potem je treba voltažo dvignit in so temperature mogoče malo previsoke za moj okus. Sploh pa ni nobene potrebe po takšnem navijanju, a ne.. 3.7Ghz na easy naviješ, voltaže vse privzete in rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filips ::

Ali je pri https://www.boostboxx.com/advanced-3780... sestavljanje računalnika vključeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

abyssus ::

Glede na to, da je na računu ena postavka, to je celotni setup, bi rekel, da gre za sestavljen računalnik. :)

prtprt ::

Pozdravljeni,

Ali mi lahko nekdo, ki se bolj spozna, sestavi namizni PC (sestavi.si ali kakšna cenejša opcija?)v vrednosti do max 1200eu? Uporabljali bi ga za gaming, filme,itd

Najlepsa hvala gospodje :)

filips ::

@abyssus, na tisti strani je možnost da dodaš/spremeniš komponente. Ali v tem primeru tudi sestavljen računalnik? Sprašujem, ker ga bom verjetno ga naročil, ampak bi dodal še disk in druge stvari.

DarwiN ::

Vse je sestavljeno filips.. Ampak imajo dodatno delo in drugačne nabavne cene z menjavanjem komponent, zato so le-te toliko dražje.. Vsaka sprememba te drago stane.

Če misliš naročit, naroči takoj, ker so najbrž prodali že več sto komadov in znajo vsak hip umaknit akcijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Ajnstajn` ::

malo si bom sposodil tole temo.

imam tole plato:
https://www.asus.com/us/Motherboards/MA...
in te rame:
https://geizhals.eu/g-skill-ripjawsz-di...

Glede na to da enakih (skoraj) ne morem kupit, katere mi priporočate, da bodo ok za dat zraven k tem?
Rad bi dodal 2x8GB.
//

filips ::

Še nekaj me zanima. Če naročim še sistem Windows 10 Pro, 64 Bit, inkl. USB-Stick, ali je sistem že naložen in je USB samo priložen ali je treba sistem ročno namestiti. Ali je licenca prenosljiva ali ne? Zakaj je USB 10 EUR dražji od DVD-ja?

Ker mi mogoče te ponudbe ne bo uspelo naročiti, me zanima, kdaj/kje bodo na voljo druge podobne ponudbe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

DarwiN ::

Ti lepo piše, da je sistem že nameščen. Licenca mora bit prenosljiva, ker je očitno retail verzija, na kar kaže tudi cena... Medtem pa OEM verzije niso prenosljive.

8Gb USB ključ stane nekaj denarja, medtem ko DVD stane 10 centov, zato razlika 10€.

Ker mi mogoče te ponudbe ne bo uspelo naročiti, me zanima, kdaj/kje bodo na voljo druge podobne ponudbe?


Dubaro ima vedno kakšne ok ponudbe.. Trenutno imaš to R5 1600/GTX1080 sestavo za 1200€. Pač cenovno malo slabši deal kot tisti zgornji komplet. Pa z OEM windowsi te nategnejo za 45€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filips ::

Ali se mi bolj splača kupiti sistem v teh akcijah, v Sloveniii ali kjr drugje?

abyssus ::

V Sloveniji zadevo precej preplačaš (poglej na primeru zgoraj, kjer je build iz Nemčije in iz Slovenije - razlika 400 €).

alese ::

Mene pa nekaj zanima, kako je pravno gledano z garamcijo če v avstriji kupiš računalnik ali televizor, če se pokvari kaj potem, neseš nazaj ali v slo ali kaj.

filips ::

DarwiN je izjavil:

Ti lepo piše, da je sistem že nameščen. Licenca mora bit prenosljiva, ker je očitno retail verzija, na kar kaže tudi cena... Medtem pa OEM verzije niso prenosljive.

8Gb USB ključ stane nekaj denarja, medtem ko DVD stane 10 centov, zato razlika 10EUR.


Sepravi se mi bolj splača vzeti verzijo na DVD-ju. Ali je tudi tista prenosljiva? Če je sistem že naložen, ali je na njem že kaj programov oziroma ali ga je priporočljivo formatirati? V katerem jeziku je sistem in ali se ga da spremeniti?

Kako je pa z garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

filips ::

Ali je matična plošča ASUS PRIME B350M-A v redu? Teli https://www.newegg.com/Product/Product.... niso najbolj zadovoljni.

filips ::

Prosim za hiter odgovor, ker bom.verjetno naročil računalnik..

alese ::

tale je prava ASUS Prime B350M-A/CSM

filips ::

Ali se mi bolj splača vzeti verzijo na DVD-ju. Ali je tudi tista prenosljiva? Če je sistem že naložen, ali je na njem že kaj programov oziroma ali ga je priporočljivo formatirati? V katerem jeziku je sistem in ali se ga da spremeniti?

Kako je pa z garancijo? Ali moram računalnik poslati nazaj?

Ali je matična plošča ASUS PRIME B350M-A v redu? Ali naj izberem drugo?

hojnikb ::

dvd verzija še ni nujno prenosljiva. Imaš tudi OEM verzije, ki so na dvdju. Ti rabiš fpp
#brezpodpisa

filips ::

Ali je Windows 10 pro na https://www.boostboxx.com/advanced-3780... iz DVDja prenosljiv? Ali naj raje izberem USB?
Ali je sistem že naložen? Ali je priporočljivo sistem potem pormatirati?
V katerem jeziku je sistem in ali se ga da spremeniti?
Kako je z garancijo? Ali moram računalnik poslati nazaj?
Ali je matična plošča ASUS PRIME B350M-A v redu? Ali naj izberem drugo?

Prosim za hitre odgovore.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

Miha 333 ::

To so vse OEM/DSP verzije, vezane na računalnik.

abyssus ::

Racunalnik moras poslat nazaj v celoti.

Maticna ima oz je imela tezave z ram frekvenco pri vec kot 2400, kar pri teh ramih naceloma ni problem. V primeru m2 diska ne delujeta sata 5 in 6. Naceloma so tezave ocitno bile odpravlje e z bios updejti.

Vec ti ne znam povedat. Amazon ima mostly pozitivne reviewe.

filips ::

Kje naj potem kupim prenosljivo verzijo Windows 10 pro?
Kaj pa če kasnjeje vgradim RAM, ki ima večjo frekvenco kot 2400? Ali potem ne bo delovalo oz. kaj bo narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

pobcc ::

Pozdravljeni, sestavlja se neka solidna postaja za doma (uporaba nič specifičnega, je pa želja, da je vseeno hitra in zmogljiva). Sestavil sem tole:



Kakšne so možnosti za izboljšave, če ostanem pri tej ceni. Kako je s konkurenco AMD Ryzen glede price/performance ?

lp

matobeli ::

AMD je kul, ampak če se ne motim nimajo integrirane grafike, kar pomeni dodatni nakup grafične kartice. Ampak za razliko v ceni verjetno dobiš tudi eno pasivno grafiko, ki bo bolje špilala kot tista integrirana v Intlu.

Če kupiš v tujini bo najbrž še malo ceneje vse skupaj, kar lahko vložiš v ločeno ohišje in napajalnik. Če bi rad videl kašno boljšo vgrajeno grafično bo ta 350W napajalec prešvoh.

Možna izboljšava je tudi NVMe SSD disk z M.2 konektorjem (veliko hitrejši), ali pa navaden sata M.2 disk, zgolj tolk da ti ni treba kablov vlečt, cene so tam-tam.

Premisli če bi šel mogoče v miniITX build. Te velke kište so passé.

markosismis ::

Pozdravljeni,

mene samo zanima kako je z garancijo oz. z uveljavljanjem le te, če dele naročiš iz Nemčije (npr. Mindfactory)? Se potem del pošlje v Nemčijo (zraven priložiš račun in garancijo)? se plača poštnina? kako dolgo ponavadi traja, da del popravijo oz. pošljejo novega?

lp

Kurzweil ::

Kupujem novo ohišje. Iščem predvsem nekaj kar ima clean design (zelo mi je všeč Fractal Design), da je iz tehničnega vidika čim bolj kvalitetno in praktično in da se seveda fino zrači in filtrira zrak, kar se praha tiče. Nekako sem se zapičil v tole ohišje -> Fractal Design Define R5 Black Window

Ga ima kdo? kakšne izkušnje? Obstaja kaj boljšega za ta denar? Vaša mnenja...

NejcSSD ::

Jaz imam R3ko brez okna. Od 2011 mi odlično služi, letos sem menjal ventilatorje z NoiseBlockerji za še tišje delovanje. Ohišje mi bo še dolgo služilo. Všeč so mi filtri in zvočna izolacija. Imam pa po novem dva venta spredaj in enega zadaj, original je 1 spredaj 1 zadaj. Možnost je še na vrhu za 2 pa na dnu tudi. Pa še lepo se kable skrije. R5 mislim, da ima že večje ventilatorje, jaz imam 3x120mm. Pa še za manj kot 100 eur sem ga takrat dobil, zmaga !
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Kurzweil ::

Študiram, da bi raje vzel kaj brez tega okna na strani, ga prav nič ne potrebujem...

matobeli ::

Potem vzemi enak model brez okna. Tudi za odtenek tišji so modeli brez okna.

Kurzweil ::

Toćno to sem razmišljal...

markosismis ::

Pozdravljeni,

ker nisem želel ustvariti nove teme, bom vprašal kar tukaj.
Uglavnem problem je sledeč:

Imam HDD disk WD 1TB blue, ki je star malo manj kot 1 leto. Disk je vgrajen v ohišje NZXT S340 in spušča ZELO NADLEŽNE ZVOKE (nekakšne vibrirajoče zvoke). Že preden vstopim v sobo slišim, kako disk (mogoče ohišje?) vibrira - res nadležen zvok. Disk spušča takšne zvoke že od začetka, ko sem ga vgradil (dobil sem ga iz Mindfactorya).

Je možno, da sem dobil pokvarjen disk?
Obstaja kakšen program, da se preveri delovanje diska?

lp

gddr85 ::

kak crystal disk info, hdtune, wd_lifeguard..pa poglej, če si ga dobro montiral v kišto

THXMASTER ::

Kurzweil je izjavil:

Kupujem novo ohišje. Iščem predvsem nekaj kar ima clean design (zelo mi je všeč Fractal Design), da je iz tehničnega vidika čim bolj kvalitetno in praktično in da se seveda fino zrači in filtrira zrak, kar se praha tiče. Nekako sem se zapičil v tole ohišje -> Fractal Design Define R5 Black Window

Ga ima kdo? kakšne izkušnje? Obstaja kaj boljšega za ta denar? Vaša mnenja...

poglej si še fractal design define s....men je še boljši kot r5 :)

pobcc ::

matobeli je izjavil:

AMD je kul, ampak če se ne motim nimajo integrirane grafike, kar pomeni dodatni nakup grafične kartice. Ampak za razliko v ceni verjetno dobiš tudi eno pasivno grafiko, ki bo bolje špilala kot tista integrirana v Intlu.

Če kupiš v tujini bo najbrž še malo ceneje vse skupaj, kar lahko vložiš v ločeno ohišje in napajalnik. Če bi rad videl kašno boljšo vgrajeno grafično bo ta 350W napajalec prešvoh.

Možna izboljšava je tudi NVMe SSD disk z M.2 konektorjem (veliko hitrejši), ali pa navaden sata M.2 disk, zgolj tolk da ti ni treba kablov vlečt, cene so tam-tam.

Premisli če bi šel mogoče v miniITX build. Te velke kište so passé.


Ker ni potrebe po ločeni grafiki (računalnik se bo pretežno uporabljal za office orodja, kakšnen film, youtube, brskanje) potem ostajam na intel-u. Prostor prav tako ni problem, tako da ni potrebe po miniITX buildu, edino če se da sestavt nekaj za isto ceno. Prav tako ni potrebe po še hitrejšem M.2 disku.

Sicer če ni kakšnih drugih pripomb (druga matična, drug procesor), se bo šlo verjetno kar v naročilo teh komponent.

lp

matobeli ::

Glede velikosti ATX proti ITX so cene precej podobne.

Imajo pa seveda tamale platke samo eno PCIe režo in samo dva ram slota.

Na M.2 konektorju se dobi tudi tapočasne ssdje ki so cenovno tam nekje kjer klasična 2.5" oblika. Vse kar pridobiš je to da je v primeru M.2 pospravljen brez dodatnih kablov.

Je pa nekaj drugega za premislit, če se ti ne mudi z nakupom bodo 8. gen Intli malo napimpali svoja jedra, kot odgovor AMDju.

Torej i3 4core/8thread, i5 6core/6thread

Če rabiš pa relativno takoj bo to čist OK build.

Han ::

"8. gen Intli" za tako bolj pisarniško rabo bodo na voljo šele čez dobrega pol leta... Integrirana grafika bi delovala nekoliko hitreje, če bi imel 2×4 GB RAM, a je to +10 eur.

DarwiN ::

Mogoče se vseeno splača počakat..

Zdajle ima v košarici H110 ploščo in I5 4-core 3.0Ghz cpu komplet za skupaj 236€.

Nov komplet, Z370 plošča in I3 4-core 3.6Ghz cpu, bo pa predvidoma ~265€ (~125 plošča, ~140 cpu) po naših "funtech" cenah.

Uraden izid je 5. oktober. Pri nas nekoliko kasneje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Kljub temu so to (pre)drage gaming plate... Poleg tega bo spet trajalo vsaj pol leta, da polovijo vse hrošče (BIOS + Windows).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

Jah, ali bo kupil predrago plato, ali pa predrag procesor.. Usrani I5-7400 ni nikoli vreden niti blizu 175€.. Pravzaprav bo čez teden dni vreden samo še 100€, če bo boljši I3-8100 res ~120€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

i3-8100 vsaj pri nas še dolgo ne bo pod 150 eur. i5-7400 je trenutno pod 170.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

DarwiN ::

Core i7-8700K 3.8/4.7GHz 6/12 Cores/Threads $359
Core i7-8700 3.2/4.6GHz 6/12 Cores/Threads $303
Core i5-8600K 3.6/4.3GHz 6/6 Cores/Threads $257
Core i5-8400 2.8/4.0GHz 6/6 Cores/Threads $182
Core i3-8350K 4GHz 4/4 Cores/Threads $168
Core i3-8100 3.6GHz 4/4 Cores/Threads $117

Takšne bi naj bile okvirno cene v $ in tudi v EUR.. Zdaj, če bodo prve tedne prodajalci malo nabili te cene, in kakšne cene bodo pri nas čez 2 tedna, otom potom.

Jaz bi vsekakor počakal. Razen če je človek brez računalnika in teče voda v grlo...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

filips ::

Ali je na https://www.boostboxx.com/advanced-3780... Windows 10 pro na ključku prenosljiv? Ali je prenosljiv tudi na DVD-ju? Če ni, kje naj kupim prenosljiv Windows 10 pro?
Če prav razumem so bile težave z matično ploščo odpravljene s pododobitvjo BIOSa?

alese ::

RAM G.Skill Trident Z 16GB DDR4 16GTZKW K2 3200 C16 kaj pomeni K2,ker eni so brez in kaj pomeni CL16 CL 15 CL 14 HVALA

smacker ::

CL so latence - nižje so boljše je. Pri višjih frekvencah je normalno da so višje. Primerjaš lahko razmerje: frekvenca/latenca. Pri 3200mhz je CL16 normalno. Za K2 ne vem, nič pomembnega najbrž.

filips ::

filips je izjavil:

Ali je na https://www.boostboxx.com/advanced-3780... Windows 10 pro na ključku prenosljiv? Ali je prenosljiv tudi na DVD-ju? Če ni, kje naj kupim prenosljiv Windows 10 pro?
Če prav razumem so bile težave z matično ploščo odpravljene s pododobitvjo BIOSa?

Prosim za hiter odgovor.
Hvala

matobeli ::

Medij na katerem dobiš nima veze.
Ali je to prenosljiva verzija, ali ne pa nič ne piše. Ampak bi rekel da ne, vsaj taka je ponavadi praksa.

emnv ::

Koliko bi bila vredna 5 mesecev stara grafična 4GB KFA2 GeForce GTX 1050 Ti OC Aktiv?

filips ::

Kje naj potem najceneje dobim prenosljivo verzijo? Če izberem neprenosljivo verzijo, ali je možno kasneje nadgraditi na prenosljivo verzijo?

Če prav razumem so bile težave z matično ploščo odpravljene s pododobitvjo BIOSa?

Han ::

FPP Windows 10 Home lahko kupiš direktno pri M$ prek spleta ali v eni od naših štacun za ~120 eur.
««
780 / 1133
»»