» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
756 / 1133
»»

DarwiN ::

Tu imaš enakega za 13EUR z dostavo. Ali pa tole.

Plačaš 10x več in dobiš čez 5 dni, namesto gratis čez 25 dni. Makes sense, glede na to, da gre za življenjsko pomembno stvar. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

IL_DIAVOLO ::

Hvala darwin

IL_DIAVOLO ::

Dobil sem odgovor :|

Thermalright so eni veliki oderuhi. Najprej naj bi jim placal 5 evrov za shipping (brez kritja) ali 10 evrov s polnim kritjem in tracking. Potem pa se naj bi jim placal 2.5 evra po njihovem posebne vijake za am4.

Sigh

Dejan19 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan19 ()

gddr85 ::

580ka bo boljša, če rabiš pa 8gb verzijo pač vzameš to..
bo ok, če ima monitor samo vga, če ne imaš tud dvi opcijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

issak ::

Dejan19 je izjavil:

Prosim katera grafična je boljša


https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.mindfactory.de/product_info...


in a je tale adapter primeren za glavni ekran
http://m.enaa.com/izd_4957_etmldgq6aymp...


Jasno da je najdražja najboljša. Ampak za 1080p je dovolj 580 4GB, ni potrebe po 8GB. Tudi 570 bi bila dovolj za igre, kakšen detail spustiš malo nižje. Glede na to da imaš VGA monitor, a imaš sploh 1080p ali kakšno manjšo resolucijo?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

D3m ::

Tudi detajle ni potrebno spuščati.

Samo AA pustiš izklopljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

deltacqb ::

Pozdravljeni,

na sestavi.si sem si sestavil naslednje komponente:

Microsoft Windows Home 10 DSP/OEM slovenski, DVD - KW9-00123(Operacijski sistemi) 113.39€
46619 MSI H110M GAMING DDR4 LGA1151 mATX osnovna plošča(Osnovne plošče) 77.35€
51089 Intel Core i5 7400 BOX procesor, Kaby Lake - BX80677I57400(Procesorji) 195.50€
35704 CRUCIAL 16GB (2x 8GB) DDR4 2133 CL15 1.2V DIMM(Pomnilnik) 130.15€
49118 ASUS DRW-24D5MT DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn - DRW-24D5MT/BLK/B/AS(Optične enote) 15.26€
41253 LC-POWER PRO-925B USB3.0 s 600W LC600H-12 napajalnikom midi ATX ohišje(PC Ohišja) 65.83€
35424 SSD KINGSTON HyperX Fury 240GB 2,5'' SATA3 SHFS37A/240G(SSD diski) 95.81€

SKUPAJ: 693 EUR

Grafično imam doma (GTX 750 Ti), HDD imam doma tako da rabim samo SSD za postavitev win.

Računalnik bom uporabljal predvsem za domačo rabo, torej vsega po malem, tudi kako igro ko bo čas (več ali manj kak večer in vikend kako urico). Igra, ki me čaka, da jo začnem malo bolj resno igrati je Battlefield 1, ki mi je kar štekala na 8 gb ddr 2, GTX 750 Ti in intelu Q9550.

Budget sicer ni strogo omejen vendar bi raje plačal manj kot več.

Vesel bom vaših predlogov in mnenj.

smacker ::

Total mimo. Komponente vzemi iz DE, win licenco iz ebaya za 10$ pa boš v ta budget spravil še spodobno grafo (750TI je dokaj švoh danes). Poglej 2-3 strani v tej temi, maš vsaj ene 5 gaming buildov v rangu 500-800eur.

deltacqb ::

:D Točno to sem rabil. :D Bom pogledal še kak alternate.de

IL_DIAVOLO ::

Ve kdo, kje je tezava... motherboard se zasveti, sistem pa se ne zazene.

DarwiN ::

8-pinkega napajanja nisi priklopil na matično ploščo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

IL_DIAVOLO ::

Sem priklopil.

Cpu kabel

Kljub temu se ne zazene.

Zgodovina sprememb…

Zaphod_B75 ::

P8P67 LE, CORSAIR TX750W, i5 2500K, 12GB DDR3, RX460, SAMSUNG 850 EVO 250GB, Toshiba DT01ACA300 3000GB in se en WD 1tb disk

Matična je crknila in ne vem, če lahko kupim novo matično, ki podpira DDR3 RAM. Slišal sem namreč, da Kaby Lake in Skylake ne delujeta z DDR3 ramom, oz. ne delujeta dobro.
Ne najdem vec NIKJER novih motherboardov 1155 socket. A ima kdo link do kakšne plate - LGA1155 ATX form factor.

Kaj naj dokupim (Ker živim v tujini bom naročal iz tujine)? Rad ponucal čim več starih komponent iz zgoraj omenjenega builda.

A se mi sploh splača? In če se mi ne splača in moram vzeti nov build - kaj vzeti/dokupiti ?
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

scenic16 ::

IL_DIAVOLO ::

Napajalnik se mora zasukat, jo ga prikljucis na napajanje kajne? Moj se namrec ne. A je mozno da sem ga skuril? 8-O

gddr85 ::

zasukat?

IL_DIAVOLO ::

Ventilator, da se obrne al kako ti naj razložim no

gddr85 ::

če ni semi pasiven, potem se vrti ja

DarwiN ::

Modularni napajalniki niso za takšne n00be kot si ti Diavolo. Verjetno si ga kje biksnil s kabli, ali pa maš stikalo na 0 zadaj. 8-)



Tole si vse potrebno priklopil kot se spodobi?
Da nisi kak kabel na silo potisnil v luknje, potem ko ni šlo zlahka? :s
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

IL_DIAVOLO ::

Vse je šlo z občutkom, brez tiščanja na silo.

Bom jutri peljal k enemu, da bo pogledal kaj je na stvari,

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Jaz sem si sestavil komponente. Link.
Ima kdo kako pripombo?
Če primerjam s trgovino Mimovrste je razlika več kot 100 €, kar je pa že precej.

Če prav razumem bi to dobil v enem paketu, se pravi v eni pošiljki. Če prav razumem pošiljanje v Slo stane 20 €. Ali so še kakšni drugi stroški? Saj končna cena s pošiljanjem vred je znana v naprej?
Sicer sem mislil kupiti še ohišje, samo nisem še 100 % odločen katerega. Gledal sem Silverstone KL05B-Q (ker ima dobro postavljene sprednje ventilatorje za hlajenje diskov).

gddr85 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse je šlo z občutkom, brez tiščanja na silo.

Bom jutri peljal k enemu, da bo pogledal kaj je na stvari,

kaj pa žice za vklop, reset itd., mogoče si kej narobe zvezal..

IL_DIAVOLO ::

To je edino možno

Upam, da ni skurjeno še kaj drugega

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Wrop je izjavil:

Jaz sem si sestavil komponente. Link.
Ima kdo kako pripombo?
Če primerjam s trgovino Mimovrste je razlika več kot 100 €, kar je pa že precej.

Če prav razumem bi to dobil v enem paketu, se pravi v eni pošiljki. Če prav razumem pošiljanje v Slo stane 20 €. Ali so še kakšni drugi stroški? Saj končna cena s pošiljanjem vred je znana v naprej?
Sicer sem mislil kupiti še ohišje, samo nisem še 100 % odločen katerega. Gledal sem Silverstone KL05B-Q (ker ima dobro postavljene sprednje ventilatorje za hlajenje diskov).

Lepa sestava ja.. Napajalnik, gpu? Pa en aftermarkt hladilnik bi jaz vzel, če misliš navit na 3.9-4Ghz. Bojda s stock hladilnikom dosežeš tudi slabih 90 stopinj ob zvišanju voltaže za 4Ghz.

20€ dostava, za ohišja pa potem še dodatnih 20€ dostave.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wrop ::

DarwiN je izjavil:

Wrop je izjavil:

Jaz sem si sestavil komponente. Link.
Ima kdo kako pripombo?
Če primerjam s trgovino Mimovrste je razlika več kot 100 €, kar je pa že precej.

Če prav razumem bi to dobil v enem paketu, se pravi v eni pošiljki. Če prav razumem pošiljanje v Slo stane 20 €. Ali so še kakšni drugi stroški? Saj končna cena s pošiljanjem vred je znana v naprej?
Sicer sem mislil kupiti še ohišje, samo nisem še 100 % odločen katerega. Gledal sem Silverstone KL05B-Q (ker ima dobro postavljene sprednje ventilatorje za hlajenje diskov).

Lepa sestava ja.. Napajalnik, gpu? Pa en aftermarkt hladilnik bi jaz vzel, če misliš navit na 3.9-4Ghz. Bojda s stock hladilnikom dosežeš tudi slabih 90 stopinj ob zvišanju voltaže za 4Ghz.

20€ dostava, za ohišja pa potem še dodatnih 20€ dostave.


Navijal se ne bo, vsaj ne na začetku, ker ne bo potrebe. Bom pa dokupil, če se bo pokazala potreba.
Napajalnik zaenkrat ostane od starega, bo pa enkrat letos verjetno zamenjan z novim. Za grafično bom še malo počakal, bo pa verjetno treba tudi to kmalu menjati (skupaj z napajalnikom). Napajalnik+grafična pa je spet razlika skoraj 100 €, kot če kupim tukaj :(

Potem ohišje odpade, ker je razlika manjša, kot če bi ga kupil tukaj. DDV je nemških 19% ali slovenskih 22%?

DarwiN ::

19%, preostalih 3% pa zaenkrat še časti MindFactory, ker so poštenjaki. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tick ::

Ve morda kdo, kje bi se dalo dobit kakšno RX580 8gb da je na zalogi, pa po normalni ceni..?

Hvala
Matic

Ergo ::

Normalni ceni? Zavedat se moraš da v sloveniji je normalna cena za takšno grafo vsaj 300 evrov.

harmony ::

Koncno sem se znebil gaming laptopa, zato sledi nakup namiznega gaming pc-ja. Tole je priblizno trenutna sestava. Prosim za komentar. Cenovno lahko gre navzgor max 70EUR, pa se to rajsi ne vidim, ker sem ze cez budget.


    ASRock Z270 Pro4 (90-MXB3Q0-A0UAYZ)
    Intel Core i7-7700, 4x 3.60GHz, boxed
    Corsair Vengeance LPX schwarz DIMM Kit 16GB, DDR4-2400, CL14-16-16-31 x2 = 32Gb
    ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 OC, STRIX-GTX1070-O8G-GAMING, 8GB GDDR5, DVI, 2x HDMI, 2x DisplayPort
    Enermax Triathlor ECO 650W ATX 2.4 (ETL650AWT-M)
    Cooler Master Cosmos SE (ohisje)
    EKL Alpenföhn Brocken ECO (ventilator in hladilnik za cpu)


Skupaj: 1285EUR z vsemi popusti, ki jih dobim

Torej, kaj sem falil? Naj grem vseeno na Intel Core i7-7700K, 4x 4.20GHz, ki je za 40EUR drazji ali pa naj grem na Intel Core i5-7600K, 4x 3.80GHz, ki je 75EUR cenejsi od prvotne konfiguracije.

Brez kakrsnihkoli vlaganj zelim imeti PC za vsaj 3-4 leta. Namenjen bo igricam, na full rezoluciji. Zelim laufati tudi razna testna okolja (windows server, klienti...etc)
Disk ni vkljucen, ker jih ze imam. 2x256gb SSD. Kasneje bom dokupil par Tb za shranjevanje podatkov, do takrat bodo pac na eksternih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Tick ::

Ja za tam okoli 270€ kot so recimo na mindfactotyju oziroma amazonu, vendar je vse out of stock...

hojnikb ::

@harmoney;
napajalnik drug (kakšsen evga) pa raje kak amd r7 1700. Bo za dalj časa :)
#brezpodpisa

smacker ::

Za 1300eur brez diskov moraš dobit i7 7700k in gtx1080 (seveda iz nemčije).

Ergo ::

Tick je izjavil:

Ja za tam okoli 270€ kot so recimo na mindfactotyju oziroma amazonu, vendar je vse out of stock...

v sloveniji ne boš našel nove rx 580 8Gb verzijo pod 300 evrov. Mogoče na bolhi rabljeno. Pri nas stane 4Gb verzija okoli 270.

gddr85 ::

tukej imaš eno 4gb za 245e https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

harmony ::

smacker je izjavil:

Za 1300eur brez diskov moraš dobit i7 7700k in gtx1080 (seveda iz nemčije).

Torej vse ostalo bo stimalo? Plata tud?

issak ::

harmony je izjavil:

smacker je izjavil:

Za 1300eur brez diskov moraš dobit i7 7700k in gtx1080 (seveda iz nemčije).

Torej vse ostalo bo stimalo? Plata tud?


Če misliš virtualke poganjat vzemi Ryzen 1700. 8 jeder, 16 threadov. i7-7700 ma 4 jedra 8 threadov. Virtualke bodo bistveno profitirale od več jeder. Če pa že vztrajaš pri i7-7700, pa vzemi H270 plato, Z270 rabiš za navijat K čipe in za SLI. Tudi kuler je overkill za ne-K 7700. za Ryzen 1700 pa sploh ne rabiš kulerja kupovat ker je stock zelo dober.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Zaphod_B75 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

P8P67 LE, CORSAIR TX750W, i5 2500K, 12GB DDR3, RX460, SAMSUNG 850 EVO 250GB, Toshiba DT01ACA300 3000GB in se en WD 1tb disk

Matična je crknila in ne vem, če lahko kupim novo matično, ki podpira DDR3 RAM. Slišal sem namreč, da Kaby Lake in Skylake ne delujeta z DDR3 ramom, oz. ne delujeta dobro.
Ne najdem vec NIKJER novih motherboardov 1155 socket. A ima kdo link do kakšne plate - LGA1155 ATX form factor.

Kaj naj dokupim (Ker živim v tujini bom naročal iz tujine)? Rad ponucal čim več starih komponent iz zgoraj omenjenega builda.

A se mi sploh splača? In če se mi ne splača in moram vzeti nov build - kaj vzeti/dokupiti ?


Ponudba LGA1155 motherboardov je švoh, motherboard bi bil rabljen in da bi verjetno imel težav z dostavlajnjem v belgijo, tole mogoče ni najbolj optimalna rešitev.
Pogledal sem si tale video
razmisljam da bi stavil not kar neko dokaj OK mamaplato pa AMD FX8320 intel g4560 procesor, mogoče kaj drugega...kaj naj vzemem? Ne mislim nic navijat... Kak predlog, link bi bil nadvse dobrodošel.
hvala
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

D3m ::

Finance?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zaphod_B75 ::

do 250 za oboje
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Trenutno imam ta sistem:

ASUS P8H61-M PRO
Intel Core i3-2120
Crossair 2x2GB RAM
Crucial SSD 256GB MX
WD Blue HDD 1TB
beQuiet System Power 7 - 400W

Kot vidite nisem zahteven uporabnik. Zanimajo me vaši nasveti za CPU in Motherboard, grafa ni potrebna, če bodo finance vzdržale pa si nabavim GTX 1050 Ti. PC se uporablja za basic stuff, ampak fajn bi blo ene 5 let miru pred upgradanjem. Rabim en dober price/performance i3 in pa price/performance matično z veliko USB nastavki, ker imam veliko naprav povezanih na PC.

Torej, hočem PC, ki bo tih, diskreten in zanesljiv, kot je bil ta sistem do zdaj.

Budget 300EUR - 400EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Black Dragon ::

sm4rt4ss je izjavil:

Trenutno imam ta sistem:

ASUS P8H61-M PRO
Intel Core i3-2120
Crossair 2x2GB RAM
Crucial SSD 256GB MX
WD Blue HDD 1TB
beQuiet System Power 7 - 400W

Kot vidite nisem zahteven uporabnik. Zanimajo me vaši nasveti za CPU in Motherboard, grafa ni potrebna, če bodo finance vzdržale pa si nabavim GTX 1050 Ti. PC se uporablja za basic stuff, ampak fajn bi blo ene 5 let miru pred upgradanjem. Rabim en dober price/performance i3 in pa price/performance matično z veliko USB nastavki, ker imam veliko naprav povezanih na PC.

Torej, hočem PC, ki bo tih, diskreten in zanesljiv, kot je bil ta sistem do zdaj.

Budget 300EUR - 400EUR.



Za okoli 387.87€ dobiš R7 1400, 16Gb 2800Mhz ram, B350 z 8 USB porti (6x 3.0, 2x 2.0).

Matična: https://www.mlacom.si/asrock-ab350m-am4...
CPU: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Pomnilnik 2x: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Opcija CPU: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Za 5 let je i3 - i5 po mojem mnenju "prešvoh". Na tvojem mestu bi celo vzel 8Gb rama za enkrat in R5 1600 :P
Vzami ovekill combo, ker se lahko ponovi fenomen i7 2600k, ki po 6ih letih še vedno lepo brca (torej R5 1600 + 8Gb rama in kasneje dodaš 8Gb).
Time will tell.

Black Dragon ::

Btw z AMD R5 procesorji boš rabil diskretno grafično, na bolhi jih dobiš za 10€.
Time will tell.

D3m0r4l1z3d ::

Black Dragon je izjavil:

Btw z AMD R5 procesorji boš rabil diskretno grafično, na bolhi jih dobiš za 10€.

Pa gre tih, zanesljiv in diskreten skozi okno.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

acoman ::

Ali bi kaj spremenili na tej konfiguraciji?
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Računalnik bo za igre, grafično in napajalnik že imam. lp
hvala za odgovor.

DarwiN ::

@acoman, Intel je gotof. Vzemi R5 1600, rame 3200Mhz za isti denar, in pa eno pošteno kovinsko ohišje - če lahk daš 230€ za nek luksuzni SSD, potem menda ne boš vsega skupaj tiščal v kičasto plastično ohišje, kaj?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

i5-7600?

Nahhhh R5 1600 BOX.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Evo, dobil pc iz servisa, za cuda nic ni skurjeno lol

Samo glede tistega coolerja macho 90. Bo sistem deloval dobro, brez pregrevanja?

Black Dragon ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Black Dragon je izjavil:

Btw z AMD R5 procesorji boš rabil diskretno grafično, na bolhi jih dobiš za 10€.

Pa gre tih, zanesljiv in diskreten skozi okno.


Radeon 5450 deluje pasivno btw za 15-20€.
Time will tell.

lopov ::

5450 = R5 230, preverjeno pasiven, sam je švoh :|
««
756 / 1133
»»