» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
678 / 1133
»»

DarwiN ::

Ali pa ta opcija, Markus386: klik + klik + klik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Markus386 ::

@DarwiN: ta mi je tudi všeč.. bo moral pogledat, kaj bi raje

Tista @hojnikb konfiguracija pride ~20eur dražja v sloveniji, tako da ni panike tudi to :)

Zdaj se pa samo se mora odlocit kaksno skatlo bi rad mel :)

tnx!

hojnikb ::

itk vzameš desktop pentiuma, ker poseka ta atom jajca (n3050, n3160) grdo...
#brezpodpisa

DarwiN ::

Jah, je nekaj hitrejši, ampak precej glasnejši, večji in bolj grd.. Da ne omenjam večjega in top Samsung SSDja v Brixu... Če je dovolj 128Gb, lahko zamenjaš za nek poceni 128Gb ssd za ~40€ in imaš za đabe mašino.. Tako sem jaz fotru porihtal in vse štima. Za splošno uporabo je še prehiter ta quad celeronček.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

razn če je tist atomček pasiven, bo pentium sestava tišja...
#brezpodpisa

brainhood ::

Zdravo!
Malo sem zgubljen glede teh grafičnih kartic, če naročim tekom tedna v mindfactory RX 480 bom dolgo čakal ali bom dobil v roko tedna ali 2? Pa še sestavil bi si PC, nobene moje kompunente ne pridejo v poštev ker je že star računalnik budget približno 700-800EUR prilagam link. Nekaj podobnega imam v mislih le da bi imel amd grafično. Uporaba pa za igranje igric (bf gta V in podobno)
(https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

helsing ::

Kako deliti mindfactory košarico:

DarwiN je izjavil:



8-)

brainhood ::

Pennywis3 ::

helsing je izjavil:

Višjih temperatur si v nobenem primeru ne želimo, ne glede na glasnost.
Zgleda res vrhunsko ohišje za glasnost ampak če je trade off 5-10° se mi ne tdi ravno smiselno, saj je če ne drugega bolj vroče v prostoru. Občutek imam kot da je to ohišje namenjeno vodnemu hlajenju da malo zaduši pumpice, kar se pa tiče čistega zračnega hlajenja pa ostajam skeptičen. Kako za vraga naj pride kaj noter če je celotna sprednja plošča v enem in ima le stranske reže za zrak.

Je pascal res toliko hladnejši da nebi smelo večati temperatur? Kaj pa skylake? Ta se mi zdi da je bolj vroč od sandy bridge s katerim sem sedaj mel izkušnje.


Mogoče si poglej Thermaltake Suppressor F31.
Ohišje je zvočno izolirano in pripravljeno za 180mm visoke hladilnike in 360mm radiatorje za vodno hlajenje.

Review

Jerry000 ::

Kje pri nas lahko dobim poceni SSD in HDD? SSD 128 ali 256 GB, HDD pa 500 GB. Gre se za stari PC (8let)

smacker ::

edigital.si, napkup nad 50€ brez poštnine

Timmah ::

Zdravo vsem skupaj
Po mnogih letih sem se odločil za menjavo sistema in to v kompletu. Po nekaj tedenskem primerjanju cen s tabelami in še nevem čem sem prišel do zaključka, da če vzamem komponente pri mindfactory.de ali caseking.de me pride med 400 in 600 evri ceneje kot pri kateri koli slovenski trgovini. Moja nemščina ni skoraj ničemur podobna in je vklopljen google translate na strani. Zanimajo me vaše izkušnje. Kako je z garancijo na komponente in kako je z plačilom glede na to da bom dal okoli 3500€. So v trgovini korektni ali so težave. Hvala že v naprej za odgovore.
Vzel pa bom:

Motherboard MSI X99A GODLIKE GAMING
Processor INTEL Core i7 6800K 3.4GHz BOX 2011-3
Graphics card MSI GTX 1080 GAMING X 8G
RAM G.Skill Ripjaws 4 F4-3200C16Q-16GRKD 16GB (4x4GB) PC4-25600 DDR4
SSD SAMSUNG 950 PRO 256GB M.2 SSD PCIe 3.0x4
CPU cooler Cooler Master Nepton 240M
Power supply CORSAIR RM750X 750W Zero Fan mode
monitor Acer LED 34 Predator X34A
HDD WD WD30EFRX 3TB 64M/S600 Red Edition
case Cooler Master CM Storm Trooper
donde esta francesca

DarwiN ::

Timmah, gre za največje trgovine v Evropi. Imajo vse porihtano v nulo.

Ta računalnik bo pil do max 350W, tko da je 550W napajlnik polna kapa. Plata za 500€?

Monitor kupi pri nas - 100€ ceneje
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pennywis3 ::

Timmah je izjavil:

Zdravo vsem skupaj
Po mnogih letih sem se odločil za menjavo sistema in to v kompletu. Po nekaj tedenskem primerjanju cen s tabelami in še nevem čem sem prišel do zaključka, da če vzamem komponente pri mindfactory.de ali caseking.de me pride med 400 in 600 evri ceneje kot pri kateri koli slovenski trgovini. Moja nemščina ni skoraj ničemur podobna in je vklopljen google translate na strani. Zanimajo me vaše izkušnje. Kako je z garancijo na komponente in kako je z plačilom glede na to da bom dal okoli 3500€. So v trgovini korektni ali so težave. Hvala že v naprej za odgovore.
Vzel pa bom:

Motherboard MSI X99A GODLIKE GAMING
Processor INTEL Core i7 6800K 3.4GHz BOX 2011-3
Graphics card MSI GTX 1080 GAMING X 8G
RAM G.Skill Ripjaws 4 F4-3200C16Q-16GRKD 16GB (4x4GB) PC4-25600 DDR4
SSD SAMSUNG 950 PRO 256GB M.2 SSD PCIe 3.0x4
CPU cooler Cooler Master Nepton 240M
Power supply CORSAIR RM750X 750W Zero Fan mode
monitor Acer LED 34 Predator X34A
HDD WD WD30EFRX 3TB 64M/S600 Red Edition
case Cooler Master CM Storm Trooper


Zelo dobra konfiguracija, edino kar ne paše tukaj zraven je cheap vodno hlajenje.
Če že takšno konkretno mašino sestavljaš, mislim da si zasluži tudi proper hlajenje.

Jaz bi posegel po EKWB , poleg tega je še naša firma, hlajenja so pa vrhunska.

smacker ::

Kar vzemi Corsaira RM750, ker se do porabe 300-350W sploh fan ne bo vklopil in bo praktično silent ;) Plus če ti bo premalo si lahko extra grafo omisliš zraven, čeprav so SLI sistemi rahlo nesmiselni.

Timmah ::

@DarwiN hvala za link o monitorju, sem raziskoval pa sem v BigBangu našel najcenejšega a ta tvoj link je še par evrov cenejši. In pa hvala za feedback glede trgovine.

@Pennywis3 vodno hlajenje sem izbral na osnovi ohišja, ki je ubistvu že pri meni doma in na njihovi strani kompatibilnosti AIO hlajenja ni nikjer omenjenega te naše firme. Bom preveril če mi gre tale EK Predator 240 ali celo 360 v škatlo.

@smacker Točno to je bila moja misel ko sem izbiral napajalnik + bo še nekaj stvari v kišti ki mi mo porabo za malenkost dvignila, mogoče nekega dne pa se poigram še z SLI v kar pa močno dvomim.

še enkrat hvala vsem skupaj.
donde esta francesca

sebrozz ::

Fantje iščem en budget gaming build in imam problem glede grafičnih, ker najverjetneje ne bom imel budgeta za 1060gtx oz. radeona 480, kako je pa radeon 460? Vidim, da je izšel in je cena kar ugodna @ 120€.

Lp.

DarwiN ::

460 je švoh.. Primerna za tiste bolj nezahtevne igre tipa LOL, ipd... 470@4gb boš dobil za ~200€, ko bo enkrat zaloga.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Povej raje kolko maš budget, pa ti povemo kaj je najbolše kar dobiš za tako ceno ;) Včasih se da kompromise delat na drugih komponentah, ki na gaming manj vplivajo. Za gtx1060 in i5 se je treba sprsit za enih 600€.

sebrozz ::

Dal bi ~700€, ampak vključno z ekranom, ker sem trenutno na laptopu, miško in tipkovnico/zvočnike sicer že imam.

Kdaj pa mislite, da bo cena za 470 padla? Rad bi mel do konc avgusta, predn launcha WOW Legion.

smacker ::

Do konc avgusta ne bojo cene kaj dosti padle. Z gtx1060 in vsem ostalim na minimumu dobiš kaj takega (vzemi bolj kot idejo, ne kot top nasvet za nakup): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Lahko pa razmišljaš o kaki rabljeni gtx970, to bi moral dobiti pod 200€ pa je performančno boljša od rx470.

DarwiN ::

Jaz bi vzel to mini sestavo, monitor si pa izposodiš eno ~19-22tko od kolega (vsak ima en monitor na podstrešju), dokler ne našparaš 120-150€ za nek pošten nov monitor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jerry000 ::

Pa so Intenso dobr SSDji? Slišal sem da niso preveč dobri...

hojnikb ::

včasih so bli ok budget ssdji, zdej ma ne so much, ker so prešaltal na tlc flash. Če še najdeš kakšnega z mlcjem, je kul
#brezpodpisa

smacker ::

Maš SanDisk z MLC za podobno ceno: http://www.mindfactory.de/product_info....

BlackJew ::

Mi lahko prosim pomagate pri sestavi konfiguracije računalnika - odigral bi kake novejše igre, obdelovanje videa...

SSD in trdi disk bom vzel iz starega, monitor imam Dell-a U2414.

Budget je nekje med 600 - 700 EUR, potrebujem pa tudi škatlo. Nabavil bi kar z mindfactoryja.
Nisem ziher ali bi ga sam sestavljal - nisem sicer lesen v tem, ampak malce se bojim, da ne bi kaj uničil? Morda kak nasvet kam ga dati sestaviti, da ni drago?

Hvala vnaprej!

ziga1990 ::

^^ glede kam ga dati sestaviti:
najcenejše bi bilo, če najdeš kakega tu na forumu ki je pripravljen to narediti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

smacker ::

@BlackJew: iz zgornje sestave za jerrya odstraniš diske, povečaš ram na 16gb, vzemeš plato z 4 ram sloti in i5 6500 CPU tray(brez hladilnika) z aftermarket coolerjem. Če ne boš navijal, bo kak ArcticCooler topblower za 10€ čist ok, so boljši od stock.

helsing ::

Sam sem že naročil zadevo ampak sem šele zdaj videl, da dejanko ni ravno tako vseeno kakšen proc vzameš...
Ne vem zakaj vsi v buildih priporočate TRAY verzijo, ki je mizernih 5€ cenejša vendar je razlika v garanciji. Tray ima 1 leto, WOF pa 3. -.-

helsing ::

Oz. TRAY sploh nima garancije proizvajalca vendar je na srečo ščiten z "Gewährleistung", (kakorkoli se že to prevede) kar bi naj bilo 2 leti v EU?... WOF pa ima 3 leta od proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

Mato989 ::

Lahko kdo priporoči najboljšo izbiro grafe (razmišljam GTX 1060) za cca 300€ s computer universa da bo za Battlefield 1 na high quality laufalo. Pravkar pripravljam sestavo samo graf je pa res 100 različnih modelov in nimam najboljše ideje katero gtx1060 (ali če je kera boljša v tem rangu za vzet) in keri model za vzet.

smacker ::

Pa sej za CPU rabiš 1 tedn garancije. Če dela prvi dan, pol ne bo crknil :D

DarwiN ::

helsing preveč komplicira.. Tudi če te res odj**ejo po dveh letih, imaš še vedno več možnosti, da te strela ubije na cesti, kot da ti cpu crkne. :D

Mato, Palitko imaš za 296€... BTW, pri MF boš prišel ceneje skozi, res pa je, da trenutno nimajo nobene poceni 1060tke na zalogi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SuperVeloce ::

To je res, cpu praktično ne crkne. Če si pa sam krivec, ti pa tudi drugače verjetno garancije ne bodo krili (vsaj intel ne)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

d4rkw1z4rd ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
bi kdo kaj spremenil za tak denar(grafa in cpu naj ostaneta)? ohišje bom kupil pri nas, disk pa že imam. Rad bi tih in kvaliteten sistem za dolga leta :)

smacker ::

Rame zamenjaj za DDR4 - pomota najbrž :)
Pa hladilnik je overkill, ker neboš navijal. Kaj takega ti bo čist zadost: http://www.mindfactory.de/product_info....

d4rkw1z4rd ::

ja, ddr4 rabim :) ok, se mi je zdelo, da bo overkill, ampak, a ne bi bila večja tišina z noctuo?

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

helsing preveč komplicira.. Tudi če te res odj**ejo po dveh letih, imaš še vedno več možnosti, da te strela ubije na cesti, kot da ti cpu crkne. :D

Mato, Palitko imaš za 296EUR... BTW, pri MF boš prišel ceneje skozi, res pa je, da trenutno nimajo nobene poceni 1060tke na zalogi.


Vem da je MF cenej, samo hočem plačat z paypalom, nimam spletne banke, na banko se mi pa ne ljubi hodit... :)

Palitko misliš tole?

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?i...

Kakšna je sploh realna razlika med temi GTX1060, od palita so 4 na voljo na CU...

https://www.computeruniverse.net/en/lis...

Vse so med 284 - 330EUR.... razlika pa je v čem? Cooling? Torej katero vzamem. Včasih je blo tolko enostavneje se mi zdi haha...

Btw, kaj pa tale proc? Je dovolj dober za naslednji 2-3 leta?

https://www.computeruniverse.net/en/pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

smacker ::

d4rkw1z4rd je izjavil:

ja, ddr4 rabim :) ok, se mi je zdelo, da bo overkill, ampak, a ne bi bila večja tišina z noctuo?

Hladilnik bo pomoje ta tišji, ker ma samo 1 fan (če že hočeš Noctuo): http://www.mindfactory.de/product_info....
Checkni še, če ti gre v ohišje, ta je kar visok cooler, zaradi 140mm ventilatorja.
Jaz bi še menjal napajalc, Corsair RM ima zero RPM fan mode, ko ni obremenjen je neslišen: http://www.mindfactory.de/product_info....

helsing ::

DarwiN je izjavil:

helsing preveč komplicira.. Tudi če te res odj**ejo po dveh letih, imaš še vedno več možnosti, da te strela ubije na cesti, kot da ti cpu crkne. :D

Morda, ampak tisti ko bo pa imel nesrečo pa si bo pulil lase.

d4rkw1z4rd je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
bi kdo kaj spremenil za tak denar(grafa in cpu naj ostaneta)? ohišje bom kupil pri nas, disk pa že imam. Rad bi tih in kvaliteten sistem za dolga leta :)

Vzami box verzijo cpu za 5€ več :P

http://www.mindfactory.de/product_info....

DarwiN ::

@Mato, boljši cooler in tovarniško višje frekvence... Ampak GTX1060 se ne greje nič, tko da cooler ne igra neke vloge. Vse bodo hladne in tihe. Zato vzameš najcenejšo in rešeno. Ta je trenutno na zalogi. Hitro naroči.

I5-6500 bo seveda dovolj dober za ~5 let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Bestellartikel
Lieferzeit ca. 1-2 Wochen
#brezpodpisa

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

@Mato, boljši cooler in tovarniško višje frekvence... Ampak GTX1060 se ne greje nič, tko da cooler ne igra neke vloge. Vse bodo hladne in tihe. Zato vzameš najcenejšo in rešeno. Ta je trenutno na zalogi. Hitro naroči.

I5-6500 bo seveda dovolj dober za ~5 let.


Ok cool, hvala ti za info, zdaj bi še samo potreboval eno dobro plato za tole dvoje(Grafo + I5-6500).... z CU.de....

Aja, pa nekaj me še tak zanima, vi ko ste bolj na tekočem, kakšna je realna razlika v RAMih z temi višjimi frekvencami zdaj v trenutnem PCju imam DDR3 1600Mhz... samo zanima me kaj bom pridobil s temi 2133MHz ipd...

Drugače pa z dobavljivostjo mi ni take sile, sredi septembra bi pač vse rad mel doma... torej nekje 4 tedne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

DarwiN ::

hojnikb je izjavil:

Bestellartikel
Lieferzeit ca. 1-2 Wochen

rofl, prej je še bil na zalogi..

Pol pač z boljšim coolerjem

@Mato, z 2133 rami ne boš pridobil nič..Tut cena je ista. Je pa vseeno lepše imet DDR4. :D

Če rabiš sredi septembra, potem naroči septembra, ne danes.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

helsing ::

Koliko sem zasledil kar se tiče iger med rami ni neke rezlike. Bje da so bolj pombni ti časi (CL, manj je bolje), po enem reviewu sodeč pa bi naj bil 2666mhz sweetspot za skylake (torej vsaj toliko da ne izgubiš 1 ali 2 fps). Govorimo pa seveda o DDR4.

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Bestellartikel
Lieferzeit ca. 1-2 Wochen

rofl, prej je še bil na zalogi..

Pol pač z boljšim coolerjem

@Mato, z 2133 rami ne boš pridobil nič..Tut cena je ista. Je pa vseeno lepše imet DDR4. :D

Če rabiš sredi septembra, potem naroči septembra, ne danes.



Aha, kul, thx za info... pa tebi tudi hojnikb glede ramov :)

Ja takrat kišto rabim, samo ne bom pa nič jezen če bo prej :P

Kar se pa tiče onega da je lepše met DDR4, saj tisti proc ki sem ga prilepo je i5-6500 6th gen. Torej so to zraven DDR4 rami ali sem kaj zmrdal?





Kak pa je s platami... je kaj best buy opcija (spet s computer universa) ali je bolj ali manj vseeno kaj vzamem za I5 in gtx1060? Navijal ne bom nič, nekih zvočnih in ostalega ne rabim (5.1 itd...) komp je samo za igrice(99%) in nekaj malega podatkovne baze in izdelava spletnih strani ter učenje jave... (hobi varianta)

SuperVeloce ::

helsing je izjavil:

Koliko sem zasledil kar se tiče iger med rami ni neke rezlike. Bje da so bolj pombni ti časi (CL, manj je bolje), po enem reviewu sodeč pa bi naj bil 2666mhz sweetspot za skylake (torej vsaj toliko da ne izgubiš 1 ali 2 fps). Govorimo pa seveda o DDR4.

nekaj se pozna frekvenca, vsaj pri višjih fps so lahko precej večje razlike kot 2fps... ampak pogovor o hitrosti ramov je izven Z serije osnovnih plošč in K cpujev brezpredmeten.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

DarwiN ::

Kar se pa tiče onega da je lepše met DDR4, saj tisti proc ki sem ga prilepo je i5-6500 6th gen. Torej so to zraven DDR4 rami ali sem kaj zmrdal?

Kak pa je s platami... je kaj best buy opcija (spet s computer universa) ali je bolj ali manj vseeno kaj vzamem za I5 in gtx1060? Navijal ne bom nič, nekih zvočnih in ostalega ne rabim (5.1 itd...) komp je samo za igrice(99%) in nekaj malega podatkovne baze in izdelava spletnih strani ter učenje jave... (hobi varianta)


So tudi 1151 plošče z DDR3 rami... Vzemi eno od najcenejših z ddr4 rami in H110 čipsetom. In 2x8Gb rama zraven.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

husky1 ::

Živjo!

Kupujem računalnik, budget do ~500EUR, pa me zanima, če bi bla ta konfiguracija ok? Če to naročim, se bo prižgal? :) Sem kaj pozabil? Bo pa namenjen za igranje iger... https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: husky1 ()

DarwiN ::

Dodatnega hladilnika in paste ne potrebuješ, husky.. Pa to je mini ohišje, v katero pašejo samo mini kartice to 18cm... Ta Asus je dolg slabih 20cm. Boš moral vzet 1060 mini oziroma si umislit večjo ohišje+plato.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
678 / 1133
»»