» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
677 / 1142
»»

fokz8 ::

hojnikb je izjavil:

normalno se registriraj (ime daj na nosilca firme) in jim potem piši na mejl, da ti pošljejo račun brez ddv (ker v vsakem primeru pošljejo z ddv, tudi če se registriraš kot firma)..


hvala!

hojnikb ::

v emajlu seveda napiši veljavno davčno številko :)
#brezpodpisa

Mato989 ::

Eno hitro vprašanje, se splača kupit PC te dni, ali je bolje počakat na malo pred izidom Battlefielda novega (tisto mam namen špilat) sicer zdaj občasno igram Star Wars the old republic pa Starcraft 2 in kakšen "old game" sem pa prodal grafo za 100€ dokelr je bla še kaj vredna (270x OC) in pač zdaj ne morem igrat špilov.

Iščem sicer po delih PC za cca. 900€ (oz max 950€ s poštnino) ohišje mam oz. ga bom nabavil pri prijatelju, ma eno nerabljeno vrhunsko, napajalnik mam pa 750W Coolermaster bronze in sicer tegale:

https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...

Tako da nisem ziher če rabim novega, star je cca. 5 mesecev.

hojnikb ::

če se ti ne mudi, lahko počakaš na amd zen
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

če se ti ne mudi, lahko počakaš na amd zen



Želja je da bi imel kišto do izida Battlefield 1 ki je kolko vem planiran 21. oktobra... kolko pa bi naj ta Zen pridobil napram intelom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pennywis3 ::

DarwiN je izjavil:

Najprej se naučit screenshote delat, šele potem razmišljat o navijanju. :D

Raje cheap plata in I7 non-k + 250Gb ssd.. za podoben budget.


Glih od plate in napajalnika je odvisno, koliko dolgo in kako bo delal comp.
Na neke cheap plate nimaš kaj i7 gor devat.

Kot model iz par strani nazaj, ki bi i7 + grafo za 450 eur na plato za 57 eur tiščal.
To je neumnost.

hojnikb ::

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če se ti ne mudi, lahko počakaš na amd zen



Želja je da bi imel kišto do izida Battlefield 1 ki je kolko vem planiran 21. oktobra... kolko pa bi naj ta Zen pridobil napram intelom?

zen je pričakovan oktobra, tako da se defenitivno splača počakat do takrat. Kako bo pridobil pa ni jasno
#brezpodpisa

issak ::

innerspace je izjavil:

Zanimivo, ker sem slisal, da ima folk s 980-kami 750W+ napajalnike. Old school mentaliteta?


Ker ljudje kupujejo poceni napajalnike. LC POWER SUPER DRAGON 750W ULTRA DUPER, v bistvu jih ima pa le 400 na 12V. Če bi kupil 450W poceni napajalnik, bi bil prešvoh oziroma preveč obremenjen in bi lahko crknil, zato nvidia/amd raje napišejo da rabiš 200W več da se krijejo kakšnih težav. OEMji vgrajujejo precej šibkejše napajlnike po specifikacijah, ampak so ustrezno boljši. MSI Vortex ima mislim da 450-500W napajalnik noter za i7 in dve GTX980, pa ima še malo fore za navijanje.
Poglej malo specifikacije na nalepki najcenejšega 750W napajalnika in dobrega 500W napajalnika, ti bo preci jasno. Pa tudi kakovost komponent (vročina) je v cenejših napajalnikih vprašljiva, tako da če bi ga res matral na 750W bi kaj hitro odpovedal, medtem ko dober 500W napajalnik zdrži 500W ali pa vsaj 490W obremenitve tudi dalj časa.

na primer
oba 750W, prvi ima 36A na 12V, drugi pa 62,5, se pravi bi komot vzel 300W švohnejši RMx napajalnik pa bi imel isto moči kot 750W cheap PSU.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

DarwiN ::

Glih od plate in napajalnika je odvisno, koliko dolgo in kako bo delal comp.
Na neke cheap plate nimaš kaj i7 gor devat.

Meh, tole je bolj marketing o premium komponentah ala japonski kondenzatorji vs kitajskim in tajvanskim, dejansko pa mora danes vsaka plata zdržat v povprečju ~10 let. Kupiš plato s tistimi priključki/bonbončki, ki jih potrebuješ, pa naj bo i5 ali i7 cpu. Za veliko večino ljudi je torej cheap plata za 50EUR polna kapa.

Napajalnik pa ja. Tega se splača vzet vsaj v nekem srednjem kakovostnem razredu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

helsing ::

gddr85 je izjavil:

imo zgleda ok, če boš navijal, če ne pa cenejšo matično in non "k" cpu, ram imo katerikoli 2133 bo ok (lahko sicer tudi hitrejše), ki ti je vizualno všeč, psu je ok (lahko tudi 450w)

btw gainward gpu bo ok, je isto kot palit afaik..


Si me pa nasmejal :D
Primerjava podjetja za katerega sem slišal ravno 2x s podjetjem za katerega pa res prvič slišim :D

Za ohišje pa sem gledal in so temperature res lahko 5-10° višje kot pri nekem bolj mišljenem za gamer setup. To mi ni všeč, saj se bojim da se bo efekt tišine izgubil zaradi tega ker bodo pač venti morali hitreje laufat... kot se mi je zgodilo par let nazaj na podobnem ohišju sicer od coolermaster.

DarwiN ::

Helsing, Define R5 je eno najboljše ocenjenih ohišij ever. Ne ga srat s temperaturami/hrupom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Isotropic ::

kakšne so pa nanoxia kište?
midi tower

helsing ::

DarwiN je izjavil:

Helsing, Define R5 je eno najboljše ocenjenih ohišij ever. Ne ga srat s temperaturami/hrupom.

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/...
Tu se ne strinjajo... vsaj kar se tiče temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

DarwiN ::

helsing, te temperature ne povedo veliko, ko pa nimaš zraven podatka o hrupu.. Ta dva podatka gresta z roko v roki, a ne... Poleg tega lahko namontiraš dodatne ventilatorje.. Ampak boš verjetno prvi na svetu, ki je mel s tem ohišjem težave s temperaturami. :)

@Isotropic: Deep Silence 3, ja, ima lepo oceno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Višjih temperatur si v nobenem primeru ne želimo, ne glede na glasnost.
Zgleda res vrhunsko ohišje za glasnost ampak če je trade off 5-10° se mi ne tdi ravno smiselno, saj je če ne drugega bolj vroče v prostoru. Občutek imam kot da je to ohišje namenjeno vodnemu hlajenju da malo zaduši pumpice, kar se pa tiče čistega zračnega hlajenja pa ostajam skeptičen. Kako za vraga naj pride kaj noter če je celotna sprednja plošča v enem in ima le stranske reže za zrak.

Je pascal res toliko hladnejši da nebi smelo večati temperatur? Kaj pa skylake? Ta se mi zdi da je bolj vroč od sandy bridge s katerim sem sedaj mel izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

DarwiN ::

Imam sam to ohišje. Na sprednji strani je ventilator, plus možnost vgradnje dodatnega ventilatorja, in spredaj okoli in okoli so zračne reže. Preveč kompliciraš. Overall je to eno najboljših ohišij, če ne celo najboljše in skoraj zagotovo najbolj popularno.

Pascal in skylake se v idle ne grejeta praktično nič, pod obremenitvijo boš pa tudi preživel z enim najboljših ohišij, brez skrbi. Jesus, saj ne boš namestil štirih GPUjev. Pa tudi v tem primeru bi bilo to eno najboljših ohišij, le da bi dodal par ventov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dj_uro ::

sam imam sicer define R4, prejšnjo generacijo. Spredaj imam 2x 140mm FD ventilatorja (intake), zadaj pa enega FD 140mm za ven (STAY POSITIVE =) ). CPU i7 4790K OC na 4.7ghz in MSI 1070 OC imata pri sobni temperaturi 28.C cca 40 stopinj v idle (+ - kakšna stopinja).

meni se zdi sprejemljivo
vw-klub.si

helsing ::

Kakšne so pa load tmperature? Idle je vse lepo in prav, tudi na mojem takrat ampak na load pa sem mel glasno pečico ob sebi pa sem tudi imel le en cpu in eno grafično. Bilo je tako grozno da sploh nisem želel igrati zahtevnejših iger, ker je bilo kot v kolarnici na kaki križarki... pretiravam ampak prijetno res ni bilo.

Tile stock ventilatorji so kul? Če se odločim bi še en dodaten enak kaj doprinesel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

Shadow666 ::

Imel define R2 in trenutno lastim Define R3, boljše bombe od ohšija ne poznam.svetujem sicer cooler za CPU, sam imam od Thermal Macho Rev2 varjanto in je računalnik tudi pri igrah kot miška. =)

Intel xeon je pri igrah do 45C in grafika mislim da do 80C, pa še to je bil peak, povprečje bi rekel okoli 65-68C. Stock ventilatorja v ohišju in extra na CPU.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

Load temperature so okoli 70°C CPU in 65°C GPU. Fan profile na custom. Vsaka dva tedna sčistim sprednji filter. Kaj pomeni oz. doprinese dodatni ventilator? Če ne drugega, se lahko ostali počasneje vrtijo, pa bo efekt isti, samo manj hrupa bo.
vw-klub.si

helsing ::

Kolikor gledam dost folka zamenja vente za noctue. Kako nujno je to? Ti izboljšajo hlajenje? Potem bi si namreč za ta denar lahko kupil dražje ohišje :P

helsing ::

Hjoj že 2 dni iščem in gledam različna ohišja pa ne pridem nikamor :D
Dejstvo da je se lahko core temp procesorja in grafične dvigne za 5-10°C mi obrača želodec. In tale R5 definitivno ni med hladnejšimi ohišji. Morda kompliciram, ampak nočem še enkrat skozi proces izbire in menjave ohišja za že sestavljen računalnik. Ne da je težko ampak mi je škoda časa živcev in denarja.

Ma kdo kakšne izkušnje z Corsairovimi in CM ohišji ranga 100-150€?
Sam sem prej imel corsair 500r ampak sem opazil da side fan ne doprinese dosti ampak le bolj vleče prah v računalnik. Sprednji filter pa prah pa tudi ni bil preveč učinkovit.

tt2 ::

http://www.bequiet.com/en/case/642
Tole? Tiho ohišje. Poleg tega pa imaš na voljo, da reguliraš hitrost ventilatorjev (3 stopnje).

helsing ::

Sam tole je spet ista fora kot R5. Čim bolj zaprto z čim manj lukenj.

vilonja ::

Potlej glej taka ohišja, ki imajo spredaj mrežo in ki so ti všeč, npr. kaj takega:
https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

smacker ::

Mam nzxt h440, tut dokaj zaprto ohišje na pogled: https://www.nzxt.com/products/h440-blac...
Luknje so le spredaj na strani in zgoraj na strani, ter zadaj in spodaj za napajalnik. Ma 3 fane spredaj, ki vlečejo zrak not, zadaj pa 1 ki izpihuje. V ohišju je pravi prepih, nobenih težav s pregrevanjem. Če mene vprašaš, preveč kompliciraš. Pri tistih mrežastih boš vse prah posesal in se bo komp posledično bolj grel oz. ga boš moral redno čistit.

user-pass ::

Kupi kar hoces, samo se nisem slisal, da kdo ne bi bil zadovoljen z Fractal Define. Sam ga imam in sem 100% zadovoljen s cisto vsemi vidiki. Ene stvari ne bi spremenil, se cena je normalna.

helsing ::

http://www.mindfactory.de/Hardware/Geha...
Gledam študiram pa je ali predrago, mi ni všeč, se bojim da ne hladi dovolj, da je preglasno zaradi slabih stock ventov ali pa enostavno preveliko, čemur bi se načeloma tudi rad izognil.

Prahu sem vajen zato redno spihujem PC.
Moj razlog za skrb je tole: Tiho ohišje > manj zračenja > nabiranje vročega zraka znotraj > višja temperatura komponet > hitrejše delovanje vseh ventilatorjev > izgubi učinek tišanja.
Tole se mi je zgodilo na prejšnjem "tihem ohišju". Potem se mi je še najbolj splačalo imeti stranico ohišja odprto saj je bila zadeva na koncu celo malo manj glasna in dosti hladnejša.

helsing ::

user-pass je izjavil:

Kupi kar hoces, samo se nisem slisal, da kdo ne bi bil zadovoljen z Fractal Define. Sam ga imam in sem 100% zadovoljen s cisto vsemi vidiki. Ene stvari ne bi spremenil, se cena je normalna.

Tudi jaz nisem zasledil velikih pritožb glede hlajenja ampak nihče ne pravi da je hladno ohišje. Ampak večina jih ima ali vodno hlajenje, vse zamenjane in dodaneventilatorje z Noctuo ali pa ne poganjajo premočne grafične (sicer je tudi res da je večina mnenj iz pred par let. Morda je še vredno omeniti da imam napram ostalim sobam v stanovanju najbolj vroče poleti (zaradi lege, ne računalnika), zato mi je škoda vsake dodatne stopinje.

Berni_01 ::

Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

MrStein ::

Hmm, a niso "strokovnjaki" par strani nazaj (3. avgust) trdili, da je vsako ohišje od 20 EUR dalje OK?

Just saying...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smacker ::

MrStein je izjavil:

Hmm, a niso "strokovnjaki" par strani nazaj (3. avgust) trdili, da je vsako ohišje od 20 EUR dalje OK?
Just saying...

Ja, to smo govorili nekomu ki je sestavljal budget PC, brez GPUja in ne bo navijal. Ti si pa že takrat primerjal tak PC z enteprise serverjem v firmi. Zdaj primerjaš isti budget office PC z gaming/overclock buildom. Spet mešaš jabolka in hruške.

duxzenzieger ::

Kaj je boljše i7 6700k ali i7 6800k? Rabil bi za gaming.
Hvala v naprej !

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::


V AotS 6800k, v vseh ostalih igrah pa 6700k.. Itak kupiš slednjega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

smacker je izjavil:

MrStein je izjavil:

Hmm, a niso "strokovnjaki" par strani nazaj (3. avgust) trdili, da je vsako ohišje od 20 EUR dalje OK?
Just saying...

Ja, to smo govorili nekomu ki je sestavljal budget PC, brez GPUja in ne bo navijal. Ti si pa že takrat primerjal tak PC z enteprise serverjem v firmi. Zdaj primerjaš isti budget office PC z gaming/overclock buildom. Spet mešaš jabolka in hruške.

Ti mešaš, je lepo povedal: "Ne mislim postavljat rekordov v navijanju"
Ampak hoče, da ni glasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

če hočeš tih sistem, potem zbereš tihe komponente (pasivn napajalc, velik tower hladilnik, grafa z fan off) šele potem iščeš tiho ohišje.
#brezpodpisa

Sneijderman ::

Nekaj sem probal sestaviti na mindfactory.de pa mi ne gre ravno najboljše...Mi lahko prosim en sestavi računalnik za 600€ za občasno igranje novejših iger, da bi delale kar se da gladko (npr. FIFA, GTAV, Battlefield)? Vem, da so buildi že na prejšnjih straneh, ampak vedno bi nekdo nekaj z nečim zamenjal itd...Ti na mindfactoryu tudi sestavijo računalnik in za kakšno ceno? Od trenutnih komponent, ki jih imam v računalniku ne pride prav nič. Kaj pa monitor? Samsung 2343 NW. Bi ga moral menjati ali bi zadostoval? Odkar sem jaz nazadnje kupoval računalnik sem trendom še nekako sledil, sedaj sem pa totalni laik. Koliko časa traja, da dostavijo iz mindfactorya?

Hvala!

helsing ::

Kaj pa recimo Cooler Master CM 690 III?

gddr85 ::

sem imel II in je imo zelo solidno ohišje

DarwiN ::

Sneijderman je izjavil:

Nekaj sem probal sestaviti na mindfactory.de pa mi ne gre ravno najboljše...Mi lahko prosim en sestavi računalnik za 600€ za občasno igranje novejših iger, da bi delale kar se da gladko (npr. FIFA, GTAV, Battlefield)? Vem, da so buildi že na prejšnjih straneh, ampak vedno bi nekdo nekaj z nečim zamenjal itd...Ti na mindfactoryu tudi sestavijo računalnik in za kakšno ceno? Od trenutnih komponent, ki jih imam v računalniku ne pride prav nič. Kaj pa monitor? Samsung 2343 NW. Bi ga moral menjati ali bi zadostoval? Odkar sem jaz nazadnje kupoval računalnik sem trendom še nekako sledil, sedaj sem pa totalni laik. Koliko časa traja, da dostavijo iz mindfactorya?

Hvala!


Ena mini sestava, ampak žal ni dudgeta za SSD, kar je skoraj že tragedija, in pa moral bi počakat ~2 tedna na dobavo grafične. No, če se mudi, vzameš drugo večjo grafo+matično in pri nas v Sloveniji eno ohišje. MF dostavijo v 2-3 dneh od trenutka, ko so vse komponente na zalogi.

Pri MF ti lahko tudi sestavijo računalnik, ampak za ceno 100€, tko da pozabi. Monitor imaš za silo OK, edino tu in tam katera igra najbrž ne podpira te smešne resolucije 2048x1152.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wazzock ::

Darwin zamenjaj i5 za i3 in si tam. V špilih bo preživel bp.

EDIT:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

Mato989 ::

Prosil bi za eno kištico za gaming po delih, ne rabim ohišja in napajalnika (mam coolermaster 750W bronze modularnega) da bi bla vsaj za kake 3 leta za špile... predvsem pa rabim za Battlefield 1.... sem mislo da bom lahko počakal do septembra pa moram zdaj počasi nabavit.

Hvala vnaprej


Skoraj sme pozabil, cena z poštnino naj ne bi bila čez 900EUR, izjemoma par EUR preko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Jerry000 ::

Koliko vas ima PC vizualno urejen? Torej na mizi, neonke, steklo da se vidi drobovje itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

helsing ::

Ah.. sem si rekel "f it" in vzel r5 z dodatnim ventilatorjem... Če bo prevroče vam zategnem vrat :D
Hvala za predloge.

Mimogrede, kdo ve kje se najceneje v MB da dobit eno stabilno in dovolj veliko stojalo za PC, da bo dvignjen kakšnih 15cm od tal. Moje trenutno je že malo bogo..
Vprašal bi še tudi, če ma kdo od vas kak DXRacer stol za sedenje ob PCju. Men deluje udoben in kr ok za hrbtenico ampak me zanima če menite da je vreden denarja.

Markus386 ::

Za žlahto iščem desktop PC (sestavljen v kompletu) za ~250eur, pa iščem nek best buy? (torej samo škatla, brez monitorja in periferije).

Uporaba web, office, nič posebnega.

hojnikb ::

#brezpodpisa

vilonja ::

@hojnikb
A za to ohišje pa ne plačaš dodatne poštnine?

hojnikb ::

nope, ker je manjša škatla.
#brezpodpisa

Markus386 ::

Sori, bom edital :) Po možnosti v sloveniji, garancija pa te zadeve...

gledal sem tole:
https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...

samo me malo procesor skrbi, drugo mi zgleda ok

hojnikb ::

beži stran od tega jajca, ga pentium naseka grdo.

pa še ssdja nima...

Če bo problem za garancijo, se lahko na mindfactory stroške pošlje nazaj in je to to. Če sploh pride do tega. Plačajo pa lahko na pošti po predračunu (tako kot vse položnice), sestaviš jim pa ti za flašo pira :)

win-win
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
677 / 1142
»»