» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
351 / 360
»»

sbawe64 ::

Koder10 je izjavil:

Kakšna se vam zdi plača 2500 bruto za entry level pozicijo programerja?

V Slo ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mato989 ::

Koder10 je izjavil:

Kakšna se vam zdi plača 2500 bruto za entry level pozicijo programerja?


Zelo dobro, ker je entry...

Karkoli entry za nekoga s skoraj nič izkušenj in mlajšega od 28 let ki je nad 2k bruto je odlično
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Koder10 ::

sbawe64 je izjavil:

Koder10 je izjavil:

Kakšna se vam zdi plača 2500 bruto za entry level pozicijo programerja?

V Slo ?

V Sloveniji ja.


Mato989 je izjavil:

Koder10 je izjavil:

Kakšna se vam zdi plača 2500 bruto za entry level pozicijo programerja?


Zelo dobro, ker je entry...

Karkoli entry za nekoga s skoraj nič izkušenj in mlajšega od 28 let ki je nad 2k bruto je odlično

Nič profesionalnih izkušenj v razvoju. Sem si mislil, da je to številka v zgornjem delu razpona za tako pozicijo.

maticb492 ::

Jaz sem imel kot junior plačo 1300EUR pred par leti :) (staramo se pizda :D )
Tako da 2500EURje za današnje razmere super plača za začetnika brez izkušenj (relativno gledano - ker 1300EUR je bilo takrat pod povprečno plačo, 2500EUR si pa dobil nad povprečno plačo danes)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Lonsarg ::

Jaz bi za prvo službo preferiral delo nekje kjer se veliko naučiš, vsaj za 3 leta, predno bi zažel gledati na denar.

Idealno je izbrati tako kjer bodo sami cenili tvojo rast in ti sproti dvigovali plačo seveda, sicer pač menjaš :)

Eduardo ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi za prvo službo preferiral delo nekje kjer se veliko naučiš, vsaj za 3 leta, predno bi zažel gledati na denar.

Idealno je izbrati tako kjer bodo sami cenili tvojo rast in ti sproti dvigovali plačo seveda, sicer pač menjaš :)



Samo tehničnega znanja je recimo 1000. V eni službi se boš naučil 0.0001 od 1000. Zato takoj gledaš na denar, ker kdo pa pravi, da ga boš lahko drugje vnovčil? Se prej zgodi, da celo, če najdeš nekaj sorodnega, recimo, da programiraš C, da ima drug delodajalec tako drugačen koncept, da ti vso specifično znanje, ki je edino, ki je kaj vredno, pomeni bolj distrakcijo, ker te vleče v drug koncept.

Idealno obstaja tako redko, da je bolj pametno nehati o tem razmišljati. Če hočeš denar bodi pripravljen, da boš na tri leta menjal skillset, ker podjetja prej plačajo sposobnost učenja kot pa, da boš imel srečo, da si pridobil nek skillset, ki je drugje vreden bistveno več.

Invictus ::

Vzameš prvo službo, ki jo dobiš. ki ustreza tvojemu znanju in tvojim željam. Žal velike ponudbe ni, podjetja pa ne marajo premalo in preveč izkušenih... Denar je seveda pomemben, saj ne delamo zaradi referenc (sploh v večini slovenskih firm) in tlačanjenja za minimalca.

Danes so delodajalci polni kapric in neresnosti. Ko si nekaj časa tam, pač oceniš, ali je to v redu ali ni.

Niso samo tehnična znanja, gre tudi za delovne procese, ali so dobro vodeni in dokumentirani ali ne. Kar zna biti celo večji izziv kot samo tehnično znanje...

Eduardo je izjavil:

Če hočeš denar bodi pripravljen, da boš na tri leta menjal skillset, ker podjetja prej plačajo sposobnost učenja kot pa, da boš imel srečo, da si pridobil nek skillset, ki je drugje vreden bistveno več.

Menjava na 3 leta je nekaj normalnega, če so pa delodajalci glupi... Večina njih. Namesto, da bi ti dal vsake 3 leta 200 EUR povišice. Bruto seveda... Zadosti potrebam po povišici 99% folka. Včasih je dovolj že nov hud laptop za 3k EUR. Ki ga zaposleni tako ali tako rabi...

Seveda ima vsaka služba nekje zgornji limit, koliko denarja lahko dobiš, saj naj bi podjetje vedel koliko zasluži s tabo. 1x se jim pač ne splača več dajati povišice, ker potem delajo izgubo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Lonsarg ::

Eduardo je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi za prvo službo preferiral delo nekje kjer se veliko naučiš, vsaj za 3 leta, predno bi zažel gledati na denar.

Idealno je izbrati tako kjer bodo sami cenili tvojo rast in ti sproti dvigovali plačo seveda, sicer pač menjaš :)



Samo tehničnega znanja je recimo 1000. V eni službi se boš naučil 0.0001 od 1000. Zato takoj gledaš na denar, ker kdo pa pravi, da ga boš lahko drugje vnovčil? Se prej zgodi, da celo, če najdeš nekaj sorodnega, recimo, da programiraš C, da ima drug delodajalec tako drugačen koncept, da ti vso specifično znanje, ki je edino, ki je kaj vredno, pomeni bolj distrakcijo, ker te vleče v drug koncept.

Idealno obstaja tako redko, da je bolj pametno nehati o tem razmišljati. Če hočeš denar bodi pripravljen, da boš na tri leta menjal skillset, ker podjetja prej plačajo sposobnost učenja kot pa, da boš imel srečo, da si pridobil nek skillset, ki je drugje vreden bistveno več.
Zato pa seveda vzameš službo ki je v skillsetu v katerem hočeš delati. Če si na začetku kariere je to sicer težko določit (ponavadi sveži ITjevec niti ne ve kaj vse obstaja) in ponavadi ni druge kot da greš v podjetje ki ima dovolj širok skillset, da sploh prideš do spoznanja v katero smer bi šel.

Jaz redno videvam ljudi ki imajo 5+ let izkušenj pa se pri nas v roku leta/dveh več naučijo kot so prej znali, pa kljub temu da gre za isti (.net) skillset (ravno sedaj imam enega ki je 5 let šravfal eno in isto aplikacijo v prejšnem podjetju, pri nas je pa prec dobil 10+ raznovrstnih aplikacij za vzdrževat). Tak da ja, rast znanja je KONKRETNO odvisna od tega v kako dobri/raznovrstni ekipi/podjetju si. Ni pa to ravno lahko vedit v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Eduardo ::

Lonsarg je izjavil:

Zato pa seveda vzameš službo ki je v skillsetu v katerem hočeš delati. Če si na začetku kariere je to sicer težko določit (ponavadi sveži ITjevec niti ne ve kaj vse obstaja) in ponavadi ni druge kot da greš v podjetje ki ima dovolj širok skillset, da sploh prideš do spoznanja v katero smer bi šel.


Jaz pa ne bi priporočal, da si kdo išče službo glede na to kaj si predstavlja, da bi počel. Jaz bi priporočal, da gleda vse in pusti odprto, da odloči za nekaj kar sploh ne pozna ampak je po opisu OK in je lukrativno.

To v primeru, ko hoče kdo lep denar in kaj zanimivega.

Če pa je kdo recimo zaljubljen v C, kar je meni čudo sveta, pa verjetno ima že vse kompetence okoli same tehnologije brez izkušenj, Ne vem kaj ima tak iskati izkušnje, ker po definiciji lahko dobi samo še specifične za podjetje, ki pa drugje niso vredne dosti.

Tale retorika okoli začni delati za mali denar in potem rasteš je bolj način kako tolažit delovne reveže, ki bodo verjetno ostali reveži, ker tisti iz bogatih gnezd gotovo ne razmišljajo tako.

Invictus je izjavil:


Menjava na 3 leta je nekaj normalnega, če so pa delodajalci glupi... Večina njih. Namesto, da bi ti dal vsake 3 leta 200 EUR povišice. Bruto seveda... Zadosti potrebam po povišici 99% folka. Včasih je dovolj že nov hud laptop za 3k EUR. Ki ga zaposleni tako ali tako rabi...


Niso glupi, večina ne menja. V bistvu uspešno držijo stroške v nekih okvirjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Lonsarg ::

Ni blo mišljeno "delaj za mali denar". V praksi bodo ponudbe za prve službe divergirale za par 100EUR (znotraj države). In vztrajam pri tem da je bolj kot teh par 100EUR gor/dol važno da zbereš dobro podjetje/pozicijo (če že veš kater skillset te zanima gledaš tudi to, če ne veš pač ne).

Ponavadi bodo ravno tista podjetja ki imajo zanimive pozicije hkrati tudi taka ki prej dvigujejo plačo. Tista ki imajo bolj monotono boring delo je več šans da so tudi finančno slabša, to kar pogosto korelira. Ampak ne moreš tega sklepat glede na divergiranje začetne plače 100EUR gor/dol, pač pa se moraš pozanimat o podjetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ni blo mišljeno "delaj za mali denar". V praksi bodo ponudbe za prve službe divergirale za par 100EUR (znotraj države). In vztrajam pri tem da je bolj kot teh par 100EUR gor/dol važno da zbereš dobro podjetje/pozicijo (če že veš kater skillset te zanima gledaš tudi to, če ne veš pač ne).

Ponavadi bodo ravno tista podjetja ki imajo zanimive pozicije hkrati tudi taka ki prej dvigujejo plačo. Tista ki imajo bolj monotono boring delo je več šans da so tudi finančno slabša, to kar pogosto korelira. Ampak ne moreš tega sklepat glede na divergiranje začetne plače 100EUR gor/dol, ampak se pač moraš pozanimat o podjetju.


No jaz pa sem imel izkušnjo kjer so za entry level ponudili razliko v plači nekje 350 EUR... ja to je par 100 gor ali dol kto praviš ti samo če je to razlika med 1.100 bruto takrat in 1.450 bruto je pa to kar lepih cca 30%+

Te razlike par 100 plus ali minus so morda nepomembne pri 3k bruto ali bistveno manj pomembne kot pa danes pri 1.500 bruto...

Seveda pa se še vedno strinjam z tvojo overall "pripombo" Vseeno nerad podpiram logiko vzami nižjo plačo brez konkretne pisne obljube o dobri plači čez X mesecev ko dosežeš neke parametre...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Sej je simpl če se boš izkazal ti bodo dali povišico. Če boš iskal pa papir da bo povišica čez 6 mesecev te bodo pa nekje samo čudno gledali. Ampak vse je možno. Namreč dokazat se moraš in delodajalcu tudi ne raste denar na drevesu :D

Invictus ::

Eh, kolikor se zmeniš na začetku, toliko pol dobivaš še leta...

Cene gredo gor, plače večinoma ne. Povišico dobiš ob grožnji, da greš drugam. Ali pa tudi takrat ne.

Verjeti obljubam, da ti bo plača avtomatsko rasla, je naivno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Sej je simpl če se boš izkazal ti bodo dali povišico. Če boš iskal pa papir da bo povišica čez 6 mesecev te bodo pa nekje samo čudno gledali. Ampak vse je možno. Namreč dokazat se moraš in delodajalcu tudi ne raste denar na drevesu :D


Če bo povišica se boš trudil izkazat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Invictus je izjavil:

Eh, kolikor se zmeniš na začetku, toliko pol dobivaš še leta...

Cene gredo gor, plače večinoma ne. Povišico dobiš ob grožnji, da greš drugam. Ali pa tudi takrat ne.

Verjeti obljubam, da ti bo plača avtomatsko rasla, je naivno...
Saj ne rabiš verjet, vedno lahko greš. Sicer pa sem jaz v 9 letih dobil 7 povišic ker sem se izkazal, brez groženj (vmes nekajkrat celo brez da sem sploh omenil). Tak da dobra podjetja ki cenijo kader dajejo povišice, zdaj vnaprej vedit katero je dobro pa pač res ni lahko :)

nejc_nejc ::

Hawmač, nominalno od 1 fo 7....

Lonsarg ::

Faktor 2.8 od zacetne place do danes. Sem pa tudi sel iz studenta brez izkusenj do cistega vrha (no najvisje kar je mozno brez da postanes kak vodja oddelka).

Pa vmes je seveda bla inflacija tak da je nekaj povisic v bistvu zgolj uskladitev z inflacijo, ampak dobro imas podjetja ki še tega ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bciciban ::

Lonsarg je izjavil:

Faktor 2.8 od zacetne place do danes. Sem pa tudi sel iz studenta brez izkusenj do cistega vrha (no najvisje kar je mozno brez da postanes kak vodja oddelka).

Pa vmes je seveda bla inflacija tak da je nekaj povisic v bistvu zgolj uskladitev z inflacijo, ampak dobro imas podjetja ki še tega ne delajo.


Znotraj istega podjetja?

Pa seveda je odvisno kolk je bil start, če je Mato like na 1100 pol to ni baš nekaj, če je na 2000+ potem je pa zelo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Mato989 ::

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Old Spice ::

Faktor 2.8 od zacetne place do danes. Sem pa tudi sel iz studenta brez izkusenj do cistega vrha (no najvisje kar je mozno brez da postanes kak vodja oddelka).

Pa vmes je seveda bla inflacija tak da je nekaj povisic v bistvu zgolj uskladitev z inflacijo, ampak dobro imas podjetja ki še tega ne delajo.


Tako sem šel jaz. Samo s to razliko, da sem prišel vse do vodje. Razlika v plači začetek vs. sedaj je x4.

ReRMh ::

evo vam tu, digitalni ci nomadi...

pegasus ::

Hm ... prvo zaposlitev smo še v DEM merili, do danes smo že blizu 10x od takrat ...

A110 ::

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.

Mato989 ::

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.


Eh ma kaki 3k, kar 13k pa roka... piece of cake... Medtem pa je realnost da je povprečje tudi v ITju nekje dobrih 2k bruto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

Mato989 je izjavil:

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D


Ti si itak na drobiž startal. :))

Invictus ::

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.

Vem iz lastnih izkušenj, ko sem za foro šel na par razgovorov po Sloveniji, nihče ne da 5000 bruto...

Mogoče par top developerjev dobi več, ampak na redno plačo dvomim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

5000 in 2500 je velika razlika. Ce delas neko normalno delo kjer je potrebno razmisljanje (pustimo wordpress in pa matovo testiranje za kar pac nekih znanj nerabis) se mi zdi da do 4000 prides brez problema v par letih v vecina firmah. Nad 5000 pa se strinjam da tudi jaz poznam redkokoga. Ampak se vedno, govorimo o juniorjih. In ne seniorjih. In nekdo z magisterijem iz fri ki tudi ce je na prvi stopnji studiral kaj druga ima v povprecju kar dosti projektov za pokazat in je v marsikateri stvari dostikrat boljsi od raznih samoukov ki jim kake osnove niso jasne.

Da ne omejiam da je povprecna placa v slo za zadnji mesec 2350e in ne da bo povprecna placa v IT, ki je nadpovprecno placana panoga 2000... Mato in njegova matomatika pac

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D


Ti si itak na drobiž startal. :))


2013/2014 si lahko bil vesel da si v vukojebinah dobil šiht
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

A110 je izjavil:


Da ne omejiam da je povprecna placa v slo za zadnji mesec 2350e in ne da bo povprecna placa v IT, ki je nadpovprecno placana panoga 2000... Mato in njegova matomatika pac

2350 bruto -> okroglo 1500 neto -> 2730 bruto bruto.

Ni nek presežek pri neto plači.

Sicer je to osnovna, potem pa se za stare prdce začnejo nabirati dodatki... Ki dvomim, da so zajeti v izračun povprečne plače, saj marsikdo zagovarja tezo, sploh v javnem sektorju, da dodatki niso del plače. Pol jih pa ukinimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Kanban ::

Dodatki so vključeni v SURSove podatke o povprečni bruto plači. In povprečna bruto plača v IKT je bila septembra 2895eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Koder10 ::

Dodatki so del plače, tako da ne vem kako bi jih SURS lahko sploh izvzel iz podatkov.

Je pa bila povprečna plača za 2023 za J62 Računalniško programiranje, svetovanje in druge s tem povezane dejavnosti po SURS-u okoli 3200 bruto, kar je precej več kot povprečna plača v RS.

Invictus ::

Koder10 je izjavil:

3200 bruto, kar je precej več kot povprečna plača v RS.

To je tarifa 640 EUR/dan, kar je 80 EUR/uro. Če si pogodbenik.

Pa postane 3200 tedenska plača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kanban ::

Se ti je po letu zatišja končno nasmehnila sreča in se spet lahko v vsaki tretji objavi pohvališ s tarifo? :)

Koder10 ::

Invictus je izjavil:

Koder10 je izjavil:

3200 bruto, kar je precej več kot povprečna plača v RS.

To je tarifa 640 EUR/dan, kar je 80 EUR/uro. Če si pogodbenik.

Pa postane 3200 tedenska plača...

Že mogoče res, ampak med redno zaposlenimi z 3200 bruto oz. malo več kot 3200 bruto pomeni, da spadaš v zgornjih 10% populacije po plači v Sloveniji. Najbrž pa potrebuješ v letu 2024 še malo višjo številko, ker so to podatki za 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koder10 ()

bciciban ::

Mato989 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D


Ti si itak na drobiž startal. :))


2013/2014 si lahko bil vesel da si v vukojebinah dobil šiht


Takrat sem startal z 2500 bruto. Sicer v Ljubljani pa vseeno.

kunigunda ::

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.

Vem iz lastnih izkušenj, ko sem za foro šel na par razgovorov po Sloveniji, nihče ne da 5000 bruto...

Mogoče par top developerjev dobi več, ampak na redno plačo dvomim...

Glede na to da se direktorji povprecno ne dosegajo take place, tud developerju ne bojo tok dal, pa ce je sam Ritchie.

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D


Ti si itak na drobiž startal. :))


2013/2014 si lahko bil vesel da si v vukojebinah dobil šiht


Takrat sem startal z 2500 bruto. Sicer v Ljubljani pa vseeno.


LJ je bila vedno svoj Svet... Realnost je bila taka, da so tudidoktorji Kemiej v vukojebinah imeli pač plačo 30% nad minimalcem, ker jih niso rabili, no danes je zelo drugače,danes ima navaden delavec ki krivi pleh na stroju osnove 1.750 bruto kar je cca. 40% NAD minimalcem... takrat leta 2013/2014 je delavec na stroju to lahko samo sanjal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

Mato989 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro saj jaz sem tudi danes na like 3,5x od prve redne zaposlitve :D


Ti si itak na drobiž startal. :))


2013/2014 si lahko bil vesel da si v vukojebinah dobil šiht


Takrat sem startal z 2500 bruto. Sicer v Ljubljani pa vseeno.


LJ je bila vedno svoj Svet... Realnost je bila taka, da so tudidoktorji Kemiej v vukojebinah imeli pač plačo 30% nad minimalcem, ker jih niso rabili, no danes je zelo drugače,danes ima navaden delavec ki krivi pleh na stroju osnove 1.750 bruto kar je cca. 40% NAD minimalcem... takrat leta 2013/2014 je delavec na stroju to lahko samo sanjal.


Sej nisi drevo.
Pri nas se je takrat človek vozil iz ms, 2x na teden, 3 dni pa je bil od doma.
Da ne omenjam še vseh ostalih ki so se dnevno vozili po eno uro v vsako stran.
Ali pa se eventuelno preselili kam bliže.

Excalibur ::

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.

Vem iz lastnih izkušenj, ko sem za foro šel na par razgovorov po Sloveniji, nihče ne da 5000 bruto...

Mogoče par top developerjev dobi več, ampak na redno plačo dvomim...


Se dobi, jaz imam čez 5k - bruto (slovenska firma) in v zadnjem času sem imel 2 razgovora in obe ponudbi sta bili med 5k in 6k bruto. Se nisem odločil za menjavo ker nebi šel na boljše (gledano na vse skupaj in ne zgolj na plačo) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Excalibur ()

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.

Vem iz lastnih izkušenj, ko sem za foro šel na par razgovorov po Sloveniji, nihče ne da 5000 bruto...

Mogoče par top developerjev dobi več, ampak na redno plačo dvomim...


Kje si ti hodil?
Tech leadi imajo tudi po 8000 bruto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

thramos ::

Koder10 je izjavil:

Dodatki so del plače, tako da ne vem kako bi jih SURS lahko sploh izvzel iz podatkov.

Je pa bila povprečna plača za 2023 za J62 Računalniško programiranje, svetovanje in druge s tem povezane dejavnosti po SURS-u okoli 3200 bruto, kar je precej več kot povprečna plača v RS.


Problem te statistike je, da je cel kup razvoja/ITja kot podporna služba osnovni dejavnosti in so službe in plače v statistiki bank, zavarovalnic, ... ne pa J62.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

A110 je izjavil:

pa je 2500 bruto res tako dobra placa za juniorja? dandanes s frija vecina pride ze z kar dobrim znanjem. Te domace naloge in projekti pac v to prisilijo. Je res da nevem ce sploh poznam koga ki je zacel z delom z res nic izkusnjami in ni ze prej vsaj kako poletje kje delal ampak vseeno, okoli 2500 je bila moja prva placa ze par let nazaj. Danes ko se nekateri znanci še prvic zaposlujejo se da dobiti brez pretiranega problema tudi 3000 bruto.


Eh ma kaki 3k, kar 13k pa roka... piece of cake... Medtem pa je realnost da je povprečje tudi v ITju nekje dobrih 2k bruto...


Sem bil zadnjic na pivu s kolegom, ki je it manager v srednje velki firmi. Je imel razpis za sistemca in za 1st level support. Mulci, ki so prisli na razgovor za support so zahtevali zacetno 2500 bruto, sistemci pa niso sli pod 3000... Pa niti prijav ni bilo veliko, 4 za support, 2 za sistemca. Vzame pa vedno mlad kader, ker se hitreje ucijo in so ponavadi bolj zagnani. Lahko pa cakas brez kadra, da pride kak revcek tipa mato, ki nima bas nesto pojma in pripsaras. Samo ce nima pojma tudi ne bo kaj dosti koristi od njega

Eduardo ::

Lonsarg je izjavil:

Faktor 2.8 od zacetne place do danes. Sem pa tudi sel iz studenta brez izkusenj do cistega vrha (no najvisje kar je mozno brez da postanes kak vodja oddelka).

Pa vmes je seveda bla inflacija tak da je nekaj povisic v bistvu zgolj uskladitev z inflacijo, ampak dobro imas podjetja ki še tega ne delajo.


Tvoja napaka pa je, da predvidevaš, da je tvoja pot verjetna povsod. Je tudi vprašanje o kakem časovnem okvirju govoriš.

Dejstvo pa je, da vsak, ki se izpogaja za dobro plačo v štartu začne z dobro plačo. Dejstvo je, da statistično bolj višajo plače tisti, ki menjajo na približno tri leta.

Razumem, da kdo ne najde z dobro plačo, samo se ne bi smel tolažiti s hipotetičnimi povišnicami ampak bi moral nonstop vzporedno delu iskati. Še najslabše pa je, ko nekateri tu planirajo začeti slabo in gindati. Mislim slabo zanje.

Mato989 ::

Mulci, ki so prisli na razgovor za support so zahtevali zacetno 2500 bruto, sistemci pa niso sli pod 3000... Pa niti prijav ni bilo veliko, 4 za support, 2 za sistemca.


Glavno vprašanje je če je koga vzel in zakaj ne če ga kao rabi...

Aja in drugo glavno vprašanje, verjetno je bilo to v LJ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Mulci, ki so prisli na razgovor za support so zahtevali zacetno 2500 bruto, sistemci pa niso sli pod 3000... Pa niti prijav ni bilo veliko, 4 za support, 2 za sistemca.


Glavno vprašanje je če je koga vzel in zakaj ne če ga kao rabi...

Aja in drugo glavno vprašanje, verjetno je bilo to v LJ...


Je vzel. Ker jih rabi. Ce jih ne bi rabil, ne bi dal razpisa ven. Ljubljana, support na lokaciji, sistemc po uvajanju lahko remote. Sicer pa take cifre niso nic nenavadnega tudi izven LJ, le ti jih ne dosegas pa potem mislis, da ni mozno. Meni so ze pred korono ponujali za job na Jesenicah 3600 za sistemca...

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mulci, ki so prisli na razgovor za support so zahtevali zacetno 2500 bruto, sistemci pa niso sli pod 3000... Pa niti prijav ni bilo veliko, 4 za support, 2 za sistemca.


Glavno vprašanje je če je koga vzel in zakaj ne če ga kao rabi...

Aja in drugo glavno vprašanje, verjetno je bilo to v LJ...


Je vzel. Ker jih rabi. Ce jih ne bi rabil, ne bi dal razpisa ven. Ljubljana, support na lokaciji, sistemc po uvajanju lahko remote. Sicer pa take cifre niso nic nenavadnega tudi izven LJ, le ti jih ne dosegas pa potem mislis, da ni mozno. Meni so ze pred korono ponujali za job na Jesenicah 3600 za sistemca...


Če mam pa več kto 2,5k bruto... pa še od doma... kar njegov support sploh nima dovoljenja...... jaki support... v LJ ne bi šel za manj kot 4k bruto to drži, ampak ne zato ker je delo toliko vredno ampak ker je prenočišče tako drago...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

kriptobog je izjavil:



Je vzel. Ker jih rabi. Ce jih ne bi rabil, ne bi dal razpisa ven. Ljubljana, support na lokaciji, sistemc po uvajanju lahko remote. Sicer pa take cifre niso nic nenavadnega tudi izven LJ, le ti jih ne dosegas pa potem mislis, da ni mozno. Meni so ze pred korono ponujali za job na Jesenicah 3600 za sistemca...


Zna biti, da Jesenice niso najboljši primer, ker je blizu Beljak. Beljak pa je ekstra industrijski.

Mato989 ::

Pa saj 2,5k bruto za tech support v LJ ni baš veliko če gledamo najemnine in cene nepremičnin... to je enako kot 1,8k drugje... Ker pa ne moreš delat remote si pa fucked... najemnina garsonjere pa ti požre vse kar dobiš več napram vukojebini ali pa še malo zraven.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

Delodajalec ne gleda teh stroškov ampak za koliko denarja dobi kader. Osnovni faktor s stališča podjetja je obstoj, hitro na drugem mestu profit.

Zato ne gre predvidevati iz lastnega staličša, posebej če ti realno stanje pokaže, da nečesa ne vzemaš v obzir.

Plačo so kakor so. Če pa nekdo hoče recimo vsaj 5000EUR mesečno, kar razumem, pa tudi nima smisla shittalkati nižjih plač in omenjati zakaj ne gredo skupaj s tvojimi okoliščinami. Razen, če imaš željo, da te kdo na ST povabi v svoje podjetje.

Konkretno je pri tebi kar nekaj predpostavk, ki jih jemlješ za samoumevne. Imaš pa b.p. primere, naprimer recimo, da živiš nekje na Goričkem, kjer talentiran tehnik morda dela v proizvodnji za minimalko, ponudi pa se mu 2500EUR v Ljubljani. Iz njegovega stališča je menjava verjetno pametna izbira, morda si dobi samo sobo in je od tiste točke naprej v Ljubljani, kjer je možnosti dosti več. Mreži z ljudmi iz stroke. Seveda mora iskati naprej. Ampak daleč ne drži da plača ni konkurenčna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Tody ::

Spet jabolka pa hruške. Kaj dela sistemc, kaj dela podpora... Inštaliranje printerjev in menjava crkenjenih mišk in tipkovnic ni baš nešto kar bi si človek pretegnil možgan.

Varnost, optimiziranje baz, queryev in skrb da vse stoji je pač nekaj drugega.

Za vnašanje ticketov in težit na l2 support pač ne moreš zahtevati 3k :)
««
351 / 360
»»