» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
335 / 358
»»

TheMentor ::

Vanquish je izjavil:

jeremenen je izjavil:

Mene pa bolj zanima koliko časa rabite, da najdete novo stranko. Sam sem ravno v iskanju nove in z izkušnjami v Pythonu (15 let) & Rustu (3 leta) (low latency trading) sem pričakoval, da bo v manj kot tednu. Niti približno :).


ce si delal tud z aws se mi javi v privat :)


Al pa če ni delal z AWS še :). Milsmi, kot da je važno če je delal z AWS. A je AWS nekaj kar je intelektualno izredno kompliciranega in rabiš PhD iz matematike, da naštudiraš. Če je model pameten se ti ne bo javil :) Že tvoj odgovor na vabilo je zgrešen za ene 100% in se že na daleč vidi da niti ne veš kaj je pomemben skill.

Če si rekruter ti je še oproščeno. Če delaš pa v techu ali si pa celo kak tehnični vodja pa niti pod razno.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, resno...kdo zaboga sprašuje po takih specifičnih stvareh, ki za povrh niso še niti nič posebnega.
V resnici je tako, da več ima pojma tist, ki te sprašuje, manj natančno te bo spraševal. Ker ga zanima če znaš razmišljat, itd., ne pa če si že delal s tistim jezikom, tistim frameworkom, in ne vem kaj.

TheMentor ::

Vanquish je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot kaže ne bom, ker mamo pač neko semi varianto tukaj... pač pišem avtomatske teste za user experience side in jih executam ko postavim instance itd... zaenkrat kr zabavno


pisanje testov je trivialno in se da hitro naucit, razlika se dela v postavljanju frameworka in tukaj se fejst zoza stevilo uporabnikov, ki je sposobno napisat res dober framework po katerem te developerji vidijo kot value in ne breme.

samo nadaljuj kot si zacel in imej tudi to v glavi, ko se ucis.



hahahaha...upam, da te ne plačujejo 3500 bruto za take izjave. Ja maš prav, da pr frameworkih se število ljudi zoža, ampak pri testih si pa tako butnil mimo, da kr glava boli. Ker so testi zate trivialni po vsej verjetnosti niti ne odkrijejo slabosti sistema. Pač so tam, ker morajo biti zaradi standardov in, da se stranki lahko kaj dodtano zaračuna. Dober test je učasih težje naredit, kot je bilo naredit samo kodo ki jo testiraš.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

@TheMentor

zanimivo - 200+ AWS servisov ni komplicirano, njihova certifikacija je ocitno brezveze, pisanje testov pa je rocket science :D

Povedal si vse :D

Ostalo nimiti nima smisla odgovarjat :)

TheMentor ::

Vanquish je izjavil:

@TheMentor

zanimivo - 200+ AWS servisov ni komplicirano, njihova certifikacija je ocitno brezveze, pisanje testov pa je rocket science :D

Povedal si vse :D

Ostalo nimiti nima smisla odgovarjat :)


Aha....in eden developer z 15 letnimi izkusnjami mora poznat vseh 200 naenkrat, da lahko dela. Bog ne daj, da bi porabil 2 dni, da se tisti servis, ki ga rabiš naučiš. Pisanje edge case testov, še posebej če je business domain komplicirana zadeva je težko da. In po izkušnjah se največ nezadovoljstva pri strankah dogaja ravno pri edge casih, kjer je ponavadi zelo težko zadeve reproducirat in tudi ugotovit root cause ter popravit.

50% namena certifikacije je, da firma še dodatno pobira profit. Ne rečem, da so brez veze. Tiste najbolj zahtevne certifikacije so pomoje res vredne, če jih nekdo uspe narediti.

Zadeve zelo posplošuješ....detajli so ti nepomembni. Upam, da si rekruter.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

jaz ne posplosujem, postavil sem ti samo ogledalo tvojemu posplosevanju, kjer kontekst prilagajas sebi v prid in gres na obeh straneh v ekstreme in sam sebe demantiras.

Najvecjo napako, ki jo pa delas je - da se subjektivno spuscas v debato in iz lastnega razmisljanja vleces zakljucke (zaradi tega prihaja pri razvoju in testiranju do najvec napak). Preden si zacel vlect zakljucke in mene predalckat bi lahko vprasal za utemeljitev.
Tvojih odgovori povejo dosti o tebi in tvojem nacinu razmisljanja, ampak za razliko od tebe jaz ne mislim it v tej smeri.

S tem pa tudi iz moje strani zakljucujem to debato, ker je brezpredmetna.

ps: AWS certifikat ni ISTQB certifikat, ki je sam sebi v namen :)

user4683 ::

Tole potem ni posplosevanje, ampak sveta resnica? "pisanje testov je trivialno in se da hitro naucit". (TheMentor sicer ni uporabil besede "pisati" ampak "narediti", kar sklepam da vkljucuje se precej vec, kot zgolj kucanje kaksnega trivialnega unit testa po navodilih)

Vanquish ::

znupy - tukaj pridemo ravno do tega, da se isce utemeljitev napisanega in ne predalckanje, kjer v 2 postih eno zadevo popolnoma razvrednotis, drugo zadevo pa naredis rocket science

In da ti se odgovorim - ne govorim o unit testih temvec funkcijskih in govorim o pisanju testov, kar ni enako kot iskanje nacina kako se bo nekaj testiralo in soocanje z gapi.

Vse skupaj pa je za off topic, lahko nadaljujeva privat, ce imas potrebo po nadaljnji diskusiji.

Kurzweil ::

Ascendor je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Vprašanje glede plač programerjev.

Da bi raziskali kam s plačami spadamo bi radi naredili raziskavo koliko programerji zaslužijo.

Tole je dobra iztočnica:
https://www.boljsaplaca.si/placa/racuna...
ali obstaja kaj podobnega po regijah?


Ta raziskava že obstaja. Dvomim pa, da je po regijah.
https://klele.si/place/2022


Tole je bilo pa res veselje prebrati... bi pa bilo zanimivo, če bi se dopisalo v posamezne skupine (koliko so plačani)... tudi s katerimi tehnologijami, programskimi jeziki in podobno delajo...

user4683 ::

Vanquish je izjavil:

znupy - tukaj pridemo ravno do tega, da se isce utemeljitev napisanega in ne predalckanje, kjer v 2 postih eno zadevo popolnoma razvrednotis, drugo zadevo pa naredis rocket science

In da ti se odgovorim - ne govorim o unit testih temvec funkcijskih in govorim o pisanju testov, kar ni enako kot iskanje nacina kako se bo nekaj testiralo in soocanje z gapi.

Vse skupaj pa je za off topic, lahko nadaljujeva privat, ce imas potrebo po nadaljnji diskusiji.

Ta tema je ze zdavnaj en velik off topic. Prav ti si v prvem postu povsem brez utemeljitve razvrednotil pisanje testov, TheMentor ti je zgolj napisal, da je dober test včasih težje narediti, kot je bilo napisati kodo, ki jo testiraš. V tej trditvi rocket science vidiš zgolj ti, ostali pa verjetno "ne posplošuj". Pa si ga potem po nekem ključu ti obtožil, da posplošuje. ;(( No, nisem njegov odvetnik, tako da bom zakljucil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Vanquish ::

znupy - ja ok :)

lep dan se naprej

matg11 ::

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala

ViperR ::

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


To verjetno gledaš Petrol in HSE. Kot analitik boš najverjetneje napovedoval domač odjem in proizvodnjo, kasneje mogoče greš napovedovat cene na trgih po vsej evropi. Šiht od 8-16, ni preveč zahtevno in stresno, možnost napredka je odvisna od tebe, plača tudi.

Kot trgovec z energenti boš verjetno na short term oddelku, najverjetneje intraday. To večinoma trguješ po vseh evropskih borzah, fajn je met predznanje trgovanja kaksnih delnic/crypto, če ne si bolj operativc. Dost bolj stesno kot analitika, tud urnik ni samo 8-16. Možnost napredka in višje plače velika, če si dober lahko greš čez kako leto za kak hedge fund delat, kjer so plače nekje base + 10% tvojega pnl-a.

111111111111 ::

ViperR je izjavil:



To verjetno gledaš Petrol in HSE. Kot analitik boš najverjetneje napovedoval domač odjem in proizvodnjo, kasneje mogoče greš napovedovat cene na trgih po vsej evropi. Šiht od 8-16, ni preveč zahtevno in stresno, možnost napredka je odvisna od tebe, plača tudi.

Kot trgovec z energenti boš verjetno na short term oddelku, najverjetneje intraday. To večinoma trguješ po vseh evropskih borzah, fajn je met predznanje trgovanja kaksnih delnic/crypto, če ne si bolj operativc. Dost bolj stesno kot analitika, tud urnik ni samo 8-16. Možnost napredka in višje plače velika, če si dober lahko greš čez kako leto za kak hedge fund delat, kjer so plače nekje base + 10% tvojega pnl-a.

Pa ne pozabi jeklene živce, ko vse razpada, čez pol ure se pa vse postavi nazaj. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kriptobog ::

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


Placa srednja zalost, bonusi so pa dobri, ko si jih prisluzis. Ce te dajo na trgovanje z nafto potem imas popoldanski delovnik (NY borza). Tezavnost je odvisna od tvojega znanja in izkusenj. Lahko prides tja brez izkusenj in te oni vse naucijo. Nekih hudih trejderjev itak nihce ne zaposljuje, ker jih ne morejo placati toliko, kot bi oni zeleli. Jaz imam v svoji ekipi enega, ki je trejdal v Londonu z energenti za eno firmo. Skupaj z bonusi je bil na 5M gbp letno. V Sloveniji to lahko samo sanjas. Imam se enega na gen-i-ju. Bom povprasal kako je tam.

IgorCardanof ::

Kako a kar vsaka firma nekaj trejda nafto ali druge energente in dela plus? Kdo pa je counter party, ki ves ta minus pobere?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matg11 ::

ViperR je izjavil:

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


To verjetno gledaš Petrol in HSE. Kot analitik boš najverjetneje napovedoval domač odjem in proizvodnjo, kasneje mogoče greš napovedovat cene na trgih po vsej evropi. Šiht od 8-16, ni preveč zahtevno in stresno, možnost napredka je odvisna od tebe, plača tudi.

Kot trgovec z energenti boš verjetno na short term oddelku, najverjetneje intraday. To večinoma trguješ po vseh evropskih borzah, fajn je met predznanje trgovanja kaksnih delnic/crypto, če ne si bolj operativc. Dost bolj stesno kot analitika, tud urnik ni samo 8-16. Možnost napredka in višje plače velika, če si dober lahko greš čez kako leto za kak hedge fund delat, kjer so plače nekje base + 10% tvojega pnl-a.


Najlepsa hvala za obsiren odgovor. Tako je, te dve firmi in pa recimo gen-i pa se kaksno energetsko podjetje. Kaj pa recimo zacetek kot analitik ter nato prehod v smeri trgovanja, bi bila to neka logična nadgradnja ali je boljse ze v startu zaceti kot trejder?

kriptobog je izjavil:

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


Placa srednja zalost, bonusi so pa dobri, ko si jih prisluzis. Ce te dajo na trgovanje z nafto potem imas popoldanski delovnik (NY borza). Tezavnost je odvisna od tvojega znanja in izkusenj. Lahko prides tja brez izkusenj in te oni vse naucijo. Nekih hudih trejderjev itak nihce ne zaposljuje, ker jih ne morejo placati toliko, kot bi oni zeleli. Jaz imam v svoji ekipi enega, ki je trejdal v Londonu z energenti za eno firmo. Skupaj z bonusi je bil na 5M gbp letno. V Sloveniji to lahko samo sanjas. Imam se enega na gen-i-ju. Bom povprasal kako je tam.


Hvala za odgovor. Gen-i je eno izmed podjetij katero me tudi zanima, tako da ce bi dobil kakrsne koli informacije od tam zaposlenih bi bil zelo hvalezen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matg11 ()

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Kako a kar vsaka firma nekaj trejda nafto ali druge energente in dela plus? Kdo pa je counter party, ki ves ta minus pobere?


Saj ni vsak trejd plus. Moj winrate recimo jr leto 54%. Torej 46% trejdov mi gre v stop loss. Ampak ker ciljam z vsakim trejdom vsaj 1:5 risk to reward, sem se vedno v zelo lepem plusu.

IgorCardanof ::

No sej nima veze. Če praviš, da imaš lep plus, potem ima nekdo drug lep minus. Ker trejderji ne generirajo nobene koristi družbi. Pa bi si mislil, da če si trejder za neko to podjetje, in delaš minus, da najbrž hitro letiš.
Torej kdo je na drugi strani, ki ta minus pobere?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Lonsarg ::

Saj je podobno kot v svetu delnic, dejansko je povprecje trga nad 50%. Tistih nekak % nad 50% je pac provizija ki jo placa koncni kupec elektrike, torej koncni kupec elektrike je teh nekaj % na slabsem, vsi trgovci pa v povprecju nekaj % na dobicku.

AMPAK zaradi trgovanja je sam trg bolj konkurencen in zdrav, ce pa teh nekaj % provizije to optimizacijo trga upravici pa je lahko dolga filozofska debata. Jaz bi rekel da je trg gotovo konkretno bolj optimalen kot v jugoslaviji kjer so drzavna podjetja dolocala kam gre koliko elektrike brez prostega trga. Morda obstaja tudi vmesna pot med nicno optimizacijo in med cisto odprtim trgom, gotovo pa je nicna optimizacija slabsa opcija kot imamo trenutno ko damo pac nekaj % v zameno za konkretno dobro optimizacijo.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

No sej nima veze. Če praviš, da imaš lep plus, potem ima nekdo drug lep minus. Ker trejderji ne generirajo nobene koristi družbi. Pa bi si mislil, da če si trejder za neko to podjetje, in delaš minus, da najbrž hitro letiš.
Torej kdo je na drugi strani, ki ta minus pobere?


Ja verjetno te ne bodo gledali prav dolgo. Drugace pa nekje 90% trejderjev dela minus v retailu. Na drugi strani je vedno nekdo, drugače ne moreš zapreti pozicije.

gojira ::

matg11 je izjavil:

Hvala za odgovor. Gen-i je eno izmed podjetij katero me tudi zanima, tako da ce bi dobil kakrsne koli informacije od tam zaposlenih bi bil zelo hvalezen!


Poznam iz druge roke. Ena oseba je prej delala tam kot programer, druga pa je tam kot trejder z energenti. Za slednjega ti povem da je sicer zelo dobro plačan ampak človek je že tako zgaran in vedno bolj brez volje ter se konstantno pritožuje (splošni jamr) da mu nisem nič nevoščljiv in tudi ne razumem zakaj vstraja. Vmes pa mu otroci odraščajo doma on pa čepi v službi zaradi nekaj eur več, ki jih ironično nima časa porabit.

kriptobog ::

gojira je izjavil:

matg11 je izjavil:

Hvala za odgovor. Gen-i je eno izmed podjetij katero me tudi zanima, tako da ce bi dobil kakrsne koli informacije od tam zaposlenih bi bil zelo hvalezen!


Poznam iz druge roke. Ena oseba je prej delala tam kot programer, druga pa je tam kot trejder z energenti. Za slednjega ti povem da je sicer zelo dobro plačan ampak človek je že tako zgaran in vedno bolj brez volje ter se konstantno pritožuje (splošni jamr) da mu nisem nič nevoščljiv in tudi ne razumem zakaj vstraja. Vmes pa mu otroci odraščajo doma on pa čepi v službi zaradi nekaj eur več, ki jih ironično nima časa porabit.


Pa niti ni tak odobro plačano. Ajde bonusi so ok. Jaz ne razumem zakal nekdo, ki zna trejdati, čepi v službi in trejda za nekoga, medtem ko bi lahko trejdal doma zase.

ViperR ::

kriptobog je izjavil:

gojira je izjavil:

matg11 je izjavil:

Hvala za odgovor. Gen-i je eno izmed podjetij katero me tudi zanima, tako da ce bi dobil kakrsne koli informacije od tam zaposlenih bi bil zelo hvalezen!


Poznam iz druge roke. Ena oseba je prej delala tam kot programer, druga pa je tam kot trejder z energenti. Za slednjega ti povem da je sicer zelo dobro plačan ampak človek je že tako zgaran in vedno bolj brez volje ter se konstantno pritožuje (splošni jamr) da mu nisem nič nevoščljiv in tudi ne razumem zakaj vstraja. Vmes pa mu otroci odraščajo doma on pa čepi v službi zaradi nekaj eur več, ki jih ironično nima časa porabit.


Pa niti ni tak odobro plačano. Ajde bonusi so ok. Jaz ne razumem zakal nekdo, ki zna trejdati, čepi v službi in trejda za nekoga, medtem ko bi lahko trejdal doma zase.


Saj lahko trejdaš tudi zase. Če si zares dober s finančnim trgovanjem je definitivno najboljša opcija hedge fund, kjer imaš ogromen kapital, ti pa dobiš 10% profita.

Fora je, da je večina trgovanja s fizično dostavo(elektrika, plin) in do teh trgov kot posameznik sploh nimaš dostopa.

matg11 je izjavil:

ViperR je izjavil:

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


To verjetno gledaš Petrol in HSE. Kot analitik boš najverjetneje napovedoval domač odjem in proizvodnjo, kasneje mogoče greš napovedovat cene na trgih po vsej evropi. Šiht od 8-16, ni preveč zahtevno in stresno, možnost napredka je odvisna od tebe, plača tudi.

Kot trgovec z energenti boš verjetno na short term oddelku, najverjetneje intraday. To večinoma trguješ po vseh evropskih borzah, fajn je met predznanje trgovanja kaksnih delnic/crypto, če ne si bolj operativc. Dost bolj stesno kot analitika, tud urnik ni samo 8-16. Možnost napredka in višje plače velika, če si dober lahko greš čez kako leto za kak hedge fund delat, kjer so plače nekje base + 10% tvojega pnl-a.


Najlepsa hvala za obsiren odgovor. Tako je, te dve firmi in pa recimo gen-i pa se kaksno energetsko podjetje. Kaj pa recimo zacetek kot analitik ter nato prehod v smeri trgovanja, bi bila to neka logična nadgradnja ali je boljse ze v startu zaceti kot trejder?


Definitivno najboljše začet kot trader, vendar lahko tudi znotraj podjetja menjuješ oddelke, če pokažeš neko zanimanje/znanje o tem. Ni pa enostavno in lahko traja dlje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

bajsibajsi ::

ViperR je izjavil:

matg11 je izjavil:

Zanima me če ima kdo slučajno kaksne informaciji o tem kaksno je delo recimo pozicije analitika portfelja ter trgovca z energenti - oboje v podjetjih z energetiko. Torej tezavnost, stresnost dela, delovna dinamika, moznosti napredka ter razvoja, placilo..
Hvala


To verjetno gledaš Petrol in HSE. Kot analitik boš najverjetneje napovedoval domač odjem in proizvodnjo, kasneje mogoče greš napovedovat cene na trgih po vsej evropi. Šiht od 8-16, ni preveč zahtevno in stresno, možnost napredka je odvisna od tebe, plača tudi.

Kot trgovec z energenti boš verjetno na short term oddelku, najverjetneje intraday. To večinoma trguješ po vseh evropskih borzah, fajn je met predznanje trgovanja kaksnih delnic/crypto, če ne si bolj operativc. Dost bolj stesno kot analitika, tud urnik ni samo 8-16. Možnost napredka in višje plače velika, če si dober lahko greš čez kako leto za kak hedge fund delat, kjer so plače nekje base + 10% tvojega pnl-a.


Ko ze ravno omenjate HSE, sem preletel pozicije, ki jih ponujajo. Koliko kaj ponujajo za Inzenir informacijskih tehnologij? Nekih blaznih znanj ni videti, da bi zahtevali. Predvidevam, da ima HSE dobro financno stanje.

maticb492 ::

bajsibajsi je izjavil:


Ko ze ravno omenjate HSE, sem preletel pozicije, ki jih ponujajo. Koliko kaj ponujajo za Inzenir informacijskih tehnologij? Nekih blaznih znanj ni videti, da bi zahtevali. Predvidevam, da ima HSE dobro financno stanje.



X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

3k neto, bruto? Jebo jih nepismene trote.

tony1 ::

Pavla sluzbeno poznam in nikoli ni bil nek presezek, ne tehnicno ne osebnostno.

Glede na 900 mio drzavne dokapitalizacije pa se kopajo v denarju in cifra je morda tudi neto. Priblizno enako verjetno je, da gre le za limanice za naivneze. Pred pisanjem prijave je edino smiselno poklicati, ce so se samo zajebavali...

mirator ::

tony1 je izjavil:

Pavla sluzbeno poznam in nikoli ni bil nek presezek, ne tehnicno ne osebnostno.
...

Jaz Pavla ne poznam, ne osebno, ne službeno in verjetno, ga še nikoli nisem videl, ali pa sem ga pa nisem vedel kdo je. Vidiš, koga misliš da tu na forumu zanima ali ti Pavla poznaš ali ne in tvoje mišljenje o njem? Mogoče gre samo za tvojo zavist?

Mato989 ::

osnovno pravilo je da če ne piše neto ali bruto smatraš da je bruto kajti v osnovi se bi naj napisalo to kar piše v pogodbi in tam še nisem videl neto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

3k neto, bruto? Jebo jih nepismene trote.


Vedno bruto.

tony1 je izjavil:

Pavla sluzbeno poznam in nikoli ni bil nek presezek, ne tehnicno ne osebnostno.

Glede na 900 mio drzavne dokapitalizacije pa se kopajo v denarju in cifra je morda tudi neto. Priblizno enako verjetno je, da gre le za limanice za naivneze. Pred pisanjem prijave je edino smiselno poklicati, ce so se samo zajebavali...


Ni bil on se ne dolgo nazaj na Petrolu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

tony1 ::

mirator je izjavil:

tony1 je izjavil:

Pavla sluzbeno poznam in nikoli ni bil nek presezek, ne tehnicno ne osebnostno.
...

Jaz Pavla ne poznam, ne osebno, ne službeno in verjetno, ga še nikoli nisem videl, ali pa sem ga pa nisem vedel kdo je. Vidiš, koga misliš da tu na forumu zanima ali ti Pavla poznaš ali ne in tvoje mišljenje o njem? Mogoče gre samo za tvojo zavist?


Odrasti bo treba, fant.

Poznam ga izpred 15ih let, in kot zun. izvajalec smo nanj več let čakali, kdaj bo izpeljal eno prenovo, pa je nikoli ni. Je pa tista firma prenovo brez njega naredila v enem letu po tistem, ko so dobili novega šefa ITja. Na njegove obljube se gre zanesti toliko kot na lanski sneg. Si zdaj skapčil, zakaj pišem kar pišem?

"Ni bil on se ne dolgo nazaj na Petrolu?"

Tam ga ni že dolgo, v zadnjem času pa je bil, khm... na več koncih. Upam, da bo tu vsaj mirneje dočakal penzijo.

Buggy ::

Na Petrol so iz nase firme sli razni nesposobni egotriperski Agilent certificirani managerji, ki jih tam tudi sedaj ni vec :))

mirator ::

tony1 je izjavil:

mirator je izjavil:

tony1 je izjavil:

Pavla sluzbeno poznam in nikoli ni bil nek presezek, ne tehnicno ne osebnostno.
...

Jaz Pavla ne poznam, ne osebno, ne službeno in verjetno, ga še nikoli nisem videl, ali pa sem ga pa nisem vedel kdo je. Vidiš, koga misliš da tu na forumu zanima ali ti Pavla poznaš ali ne in tvoje mišljenje o njem? Mogoče gre samo za tvojo zavist?


Odrasti bo treba, fant.

Poznam ga izpred 15ih let, in kot zun. izvajalec smo nanj več let čakali, kdaj bo izpeljal eno prenovo, pa je nikoli ni. Je pa tista firma prenovo brez njega naredila v enem letu po tistem, ko so dobili novega šefa ITja. Na njegove obljube se gre zanesti toliko kot na lanski sneg. Si zdaj skapčil, zakaj pišem kar pišem?

"Ni bil on se ne dolgo nazaj na Petrolu?"

Tam ga ni že dolgo, v zadnjem času pa je bil, khm... na več koncih. Upam, da bo tu vsaj mirneje dočakal penzijo.

Ja, anonimno klevetati je pa zelo odraslo, a ne?

user4683 ::

Pavel, si to ti? :D Kleveta je neresnicna ali zlonamerna izjava. Glede na zapisano cloveka baje ne poznas, tako da tezko sodis o resnicnosti ali neresnicnosti zapisanega. Sta pa v tej temi ze dva potrdila, da so se v petrolu ocitno zbirali ljudje podobnega kalibra.

tony1 ::

"Ja, anonimno klevetati je pa zelo odraslo, a ne?"

Nehvaležnost je plačilo tega sveta! Bajsibajsi ni objave citiral zato, da se bomo tu pogovarjali, kdo koga pozna, pač pa zato, ker ga zanima kvaliteta objavljenega delovnega mesta. Del tega je tudi "lik in delo"* šefa ITja potencialnega delodajalca.

In, mimogrede, povprečen ITjevec, ki dela zadnjih 20 let v Slo IT-ju bi moral vsaj po imenu vedeti, kdo je ta in ta. Tudi sam ta in ta direktor ITja je oglas objavil zato, ker ga po direktorskih IT pozicijah velikih Slo firm pozna pol naše branže, in računa na reklamo svojega imena, ne pa zato, ker kadrovske HSEja ni na netu. In če se nekdo tako javno izpostavi, mora računati tudi, da bo kdo vanj usmeril kakšno puščico.

Če pa že hočeš objektivnost o tem in tem, ima tudi pozitivne lastnosti: človek tudi v stresnih situacijah ni bil kričač, ko je bilo treba nekaj rešiti, je dal človeku mir, in na koncu vikend akcije je prinesel pice. Za tako pozicijo je to pozitivno. Nisem pa prepričan, da v državi ni boljših direktorjev.

*Po slovensko: značaj in delo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

mirator ::

Če ne razumeš, kaj pomeni anonimno klevetanje (vsak povprečen IT-jevec bi to razumel), potem je nadaljna debata, ki je sicer glede na temo, tudi off-topic, brezvezna.

tony1 ::

Anonimna kleveta je tudi nekomu napisati, da iz kleveta drugega iz zavisti.

gaoZjQP ::

Verjetno je neto (čeprav mamijo z ustrezno izkušen kader veliko več - v številkah je to!?), drugače je to katastrofa od ponudbe... Možno sicer je, da iščejo juniorje - kar pomeni, da so rezultati zamaknjeni v nedoločeno prihodnost. Ajd, izkušeni kadri, javite se tam in poročajte.

IgorCardanof ::

Kolikšne so marže med plačo programerja in plačilom podjetju, ki tega programerja oddaja. Torej, če je recimo urna postavka 50 evrov, koliko od tega potem dejansko dobi programer, ki te ure oddela?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Lonsarg ::

gaoZjQP je izjavil:

Verjetno je neto (čeprav mamijo z ustrezno izkušen kader veliko več - v številkah je to!?), drugače je to katastrofa od ponudbe... Možno sicer je, da iščejo juniorje - kar pomeni, da so rezultati zamaknjeni v nedoločeno prihodnost. Ajd, izkušeni kadri, javite se tam in poročajte.
3000 neto da bi bla ponudba za "od", kljub temu da glede na tisto anketo zgolj cirka 15% ITjevcev v Sloveniji pride nad ta znesek? Optimist :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gaoZjQP ::

Kakšne pol v bruto, Igor? Long, ne vem, itak vas trolam, a-ha-ha, bedniki, grem malo s Fordom okrog, s komolcem na vratih in turbooooof...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

Moe_Lester ::

IgorCardanof je izjavil:

Kolikšne so marže med plačo programerja in plačilom podjetju, ki tega programerja oddaja. Torej, če je recimo urna postavka 50 evrov, koliko od tega potem dejansko dobi programer, ki te ure oddela?


Ko sem par let nazaj delal za digitalno agencijo so moje ure prodajali po 120$, meni so plačali $35. Sicer nisem programer, ampak sodelavci programerji so imeli podobno razmerje, cca. 1:3.

srus ::

maticb492 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:


Ko ze ravno omenjate HSE, sem preletel pozicije, ki jih ponujajo. Koliko kaj ponujajo za Inzenir informacijskih tehnologij? Nekih blaznih znanj ni videti, da bi zahtevali. Predvidevam, da ima HSE dobro financno stanje.





HSE se potaplja. Okoli vratu ima dva mlinska kamna - TEŠ in velenjski premogovnik. Kariera - obvoz.

TheMentor ::

srus je izjavil:

maticb492 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:


Ko ze ravno omenjate HSE, sem preletel pozicije, ki jih ponujajo. Koliko kaj ponujajo za Inzenir informacijskih tehnologij? Nekih blaznih znanj ni videti, da bi zahtevali. Predvidevam, da ima HSE dobro financno stanje.





HSE se potaplja. Okoli vratu ima dva mlinska kamna - TEŠ in velenjski premogovnik. Kariera - obvoz.



Hočeš reči potaplja se zaradi enega največjih scamov trenutno v EU in na splošno v svetu in to so CO2 kuponi. Zardi tega sranja imamo usi 65% višjo elektriko od Januarja 2023 (razen seveda tistih, ki imajo elektrarno na strehi)

Elektrika v EU na rekordih...slovenske elektrarne pa delajo izgubo. Burleska, ki si je 20 let nazaj nebi mogel niti zamisliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

dexterboy ::

Strokovno vprašanje;
do kakšnega leta starosti kandidata je še sprejemljivo za IT področje?
Sodelavca bi rad "porinil" naprej... ga sploh še kdo vzame na razgovor, če se spogleduje s 5-ko v EMŠO-u?
In ne govorim o programerju, ampak o sistemcu?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

TheMentor ::

dexterboy je izjavil:

Strokovno vprašanje;
do kakšnega leta starosti kandidata je še sprejemljivo za IT področje?
Sodelavca bi rad "porinil" naprej... ga sploh še kdo vzame na razgovor, če se spogleduje s 5-ko v EMŠO-u?
In ne govorim o programerju, ampak o sistemcu?


pa seveda se da. Kaj misliš, da jemljejo samo 25 letnike? Najbrš nek startup bi se ga izognil. Maš pa veliko podjetjih z legacy kodo in kompleksnimi sistemi, ki bodo še dolga leta delovali v vseh mogočih sistemih in kjer so izkušnje zlata vredne, mladi pa niti nočejo s temi zadevami se ukvarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

immortan ::

katere so top 5 firme, gledano po plačilu bruto? Petrol, S&T...?

IgorCardanof ::

Pomoje so visje plače v manjsih podjetjih, ki so uspešna prišla iz startup faze, potencialno z nekim svojim produktom.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

user4683 ::

MS, SAP, IBM z naskokom vodijo v povprecni bruto placi na zaposlenega.
««
335 / 358
»»