» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
294 / 357
»»

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:


Skratka, če svoj poslovni model gradiš zgolj na tem, da si stranke ne bodo mogle privoščit menjave, je to slaba strategija.


Googlu kot kaže špila =)

Ne, ker Googlov software v resnici ni slab.


Odlično vohunsko orodje je ja =)

Kakorkoli pozna kdo optiweb? Lahko v ZS?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Steinkauz ::

estons je izjavil:

Imate kakšne izkušnje s Toptal? Na LinkedInu imam med jobs prvih 10 strani samo njihove oglase...


Ja ker spamajo pač. Full so velki.
Maš 4 runde, prva je sam spoznavna, da vidjo, da znaš anglešk pa to.
Druga runda je eno urni codility iziv, kjer morš 3 naloge rešit in dobit vsaj 210 od 300 pik, da greš naprej.
Tretja runda je live coding challange.
Četrta pa take home assigement, kjer moraš skucat projekt in maš en teden cajta


Sam sm pršu do druge runde. Baje si pol določaš sam urno postavko pa to.
Če hočeš freelancat so baje ok, če se ti da tolk ukvarjat s tem da prideš čez, ma pomoje za večino bolš dobit neki bolj permanent pozicijo.

Mato989 ::

Steinkauz je izjavil:

estons je izjavil:

Imate kakšne izkušnje s Toptal? Na LinkedInu imam med jobs prvih 10 strani samo njihove oglase...


Ja ker spamajo pač. Full so velki.
Maš 4 runde, prva je sam spoznavna, da vidjo, da znaš anglešk pa to.
Druga runda je eno urni codility iziv, kjer morš 3 naloge rešit in dobit vsaj 210 od 300 pik, da greš naprej.
Tretja runda je live coding challange.
Četrta pa take home assigement, kjer moraš skucat projekt in maš en teden cajta


Sam sm pršu do druge runde. Baje si pol določaš sam urno postavko pa to.
Če hočeš freelancat so baje ok, če se ti da tolk ukvarjat s tem da prideš čez, ma pomoje za večino bolš dobit neki bolj permanent pozicijo.


Take vedno bolj ignoriram ko majo ŽNJ razgovorov za plačo itd... se spomnim sem hodil lani septembra na razgovor za nek šiht, in na koncu razgovora vprašam za plačo in da kao to na drugem razgovoru sem jim samo rekel kaj pol še 1x moram porabit 20€ bencina da zvem da je prenizka za mene??? In so gledali kot butli, res so eni pravi talenti.
Pol so me pa 4x klicali na mobitel pa sem ji rekel naj mi na mail javijo če me želijo še 1x videt ampak kot da so mutavi. Pa vlka firma to, ni 5 zaposlenih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Toptal je freelance agency, kot Upwork / freelancer.com / peopleperhour , s to razliko da imajo očitno "sprejemne izpite" tako težke da jih samo 3% pride čez.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tody ::

Zato pa so Toptal == top talend ker se jim splača ker so plačani vrjetno na % od tvoje plače. In če si TOP imaš plače 100.000 in oni dobijo 10% (številke sem si zmislil)

Choc ::

Dela mogoče kdo s projekti na Toptal platformi? Kakšne so vaše izkušnje, se da tam kaj dodatno zaslužiti?

Choc ::

Ni nobenega notri v Toptalu, da bi delil izkušnje? Je res tako težko priti noter kot pravijo?

Steinkauz ::

Mene so pol spustili čez drugi krog, live coding sm tudi prestal, mam sam še zadnji krog zdej, kjer je 10-20ur dela za projekt.
Pomoje tudi če pridem čez ne bom za njih delu, ker preferiram full time za enega, sam sm vzel kot iziv.
No maš pa opcijo part time extra delat za njih recimo.

Drugače reviewi so mešani. Odvisno kake pare pričakuješ na uro.
Se mi zdi da iz SLO bi lažje dobil dobro plačan UK/USA šiht.
Recimo UK so redno oglasi za 400-800 funtov na dan za pogodbenika.
Si predstavljam da je v toptal en kup freelancerjev iz manj razvitih držav z nižjimi pričakovanji.

Choc ::

Kakšna je bila težavnost tega kar so ti dali reševati do zdaj, od 1 do 10? :) Verjetno dobiš na koncu stranke dosti lažje, ker vedo da nekaj znaš in se ne rabijo ukvarjati s testiranji kandidatov.

maticb492 ::

Meh, pomojem je bolj to da sfiltrirajo ven Wordpress Indijce in Pakistance, da nimaš underpaid konkurence, pa da so stranke pripravljene plačati zahodnjaške tarife.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Steinkauz ::

No ni glih trivialno.
Men niso ble tolk težke naloge, sam je pa kr časovno k maš za 3 rešit 90 minut in če maš kje kak bug ti hitro gre cajt preden najdeš.
Pa pol full vse corner case pregledajo s testi in tudi performančno.
Lahk jih probaš par rešit k maš tudi opcijo vaj https://www.codility.com/

estons ::

Prosim bolj izkušene kolege za informacijo - kaj v praksi za slovenski normiran s.p. pomeni angleški "inside IR35"? Kolikor (na hitro in površno) razumem naj bi to bil status kot da si zaposlen pri njih, ampak si sam moraš plačevat njihove davke in prispevke, ki bi jih sicer za normalno zaposlene plačalo podjetje?

Steinkauz ::

Jst sm razumel Inside IR35 kot no go za nas, tako da te oglase preskočim.
Lahk pa da se motim.

Invictus ::

Imaš ponudbe za službe, kjer posebej piše "outside IR35".

Kaj točno to pomeni, pa še nisem pogruntal, čeprav sem bral.

Britanska davčna zakonodaja je baje najbolj kompolicirana na svetu >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

estons ::

Ok, hvala obema.

sbawe64 ::

estons je izjavil:

Prosim bolj izkušene kolege za informacijo - kaj v praksi za slovenski normiran s.p. pomeni angleški "inside IR35"? Kolikor (na hitro in površno) razumem naj bi to bil status kot da si zaposlen pri njih, ampak si sam moraš plačevat njihove davke in prispevke, ki bi jih sicer za normalno zaposlene plačalo podjetje?


https://www.simplybusiness.co.uk/knowle...
When you’re inside IR35 you:
are classed as an employee for tax purposes

need to pay income tax and National Insurance Contributions

pay this tax by making a ‘deemed payment’ at the end of the tax year



When you’re outside IR35 you:
are self-employed and operate as a proper business

are responsible for your business’s taxes

can pay yourself in a tax-efficient way
2020 is new 1984
Corona World order

Mato989 ::

Pozna kdo kakšne so plače v Agilcon d.o.o.? Za Consultante, administratorje ipd...?

lahko v ZS tudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Steinkauz ::

estons je izjavil:

Imate kakšne izkušnje s Toptal? Na LinkedInu imam med jobs prvih 10 strani samo njihove oglase...


No jst sm zdej pršu čez njihov proces uspešno.
Za zadnji projekt sm rabu ene 15ur, če bi mel že kakšen template od prej bi par ur manj rabu.

Glede keša sm reku nekje 75$ na uro pa je un reku da ni niti low niti high.
Kolker vidim če bi bil stranka toptala bi imel izbiro


sam morš odštet provizijo, ki je seveda skrivnost.

So pa kr požrešni očitno, sm mislu da ene 10% poberejo:
How Much Do Clients Pay to Hire a Toptal Software Developer?

Clients pay, on average, double the rate that Toptal pays its software developers.

Flexiple says the hourly rate for a Toptal software engineer ranges from $60 to $150+ per hour. The part-time hire rate is $1,000 to $2,400 per week. The full-time hire rate is $2,000 to $4,800 per week.

Note that Flexiple is a direct competitor to Toptal, so these rates have not been verified with Toptal. However, the rates do seem to be reasonable estimates.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Pegaz ::

Jaz sem tudi čez Toptalov proces prišel nekaj let nazaj. Algoritmične naloge (po nekaj učenja) sem naredil v prvo. Končno nalogo sem prvič padel, ker kao ne bi smel delati POST zahtev za neke queryje, ampak GET (uporabil sem POST, ker je tekst imel non-URL-valid znake) in ker nisem povsod z errorji vrnil status kode 4xx.

Po parih tednih sem lahko delal celoten proces še enkrat, vedel sem kaj narediti glede končne naloge in prišel skozi.

Dejansko nisem prek njih kasneje delal nič, ker sem imel dovolj drugega dela. Mi pa vsake par tednov pošljejo opomnik. Tako da je verjetno dostop do portala za vedno, ko enkrat prideš skozi.

Ahim ::

Lahko morda tisti, ki imate v svojih IT sluzbah med nalogami tudi dezurstvo, napisete kaj vec o tem kako to izgleda? Iztocnice za primerjavo: kaksna je kompenzacija (lahko tudi v procentu od bruto place, ce vam je nerodno pisati v absolutnih stevilkah), kaksen odzivni cas je pricakovan, koliko casa na mesec morate biti potencialno na voljo, s koliko kolegi pokrivate to dezurstvo, koliko je potem realno dodatnega dela (npr. koliko ur na mesec) in kako bi opisali svoje delovno mesto & branzo (npr. "sistemski administrator pri ponudniku gostovanja")?

kriptobog ::

Lahko povem kako je bilo pri srednje velki firmi 5 let nazaj. Dezurstvo je bilo vsak dan od 17:00 do 06:00, med vikendi in prazniki 24ur. Placano je bilo 10% od urne postavke. Bili smo stirje sistemci, tako da si vsak mesec dezural en teden. Odzivni cas pol ure. Ce si imel intervencijo si dobil placane nadure. Ker je bilo to vecinoma ponoci, je bila postavka visja (nocna postavka), prav tako za praznike in vikende je bila visja. Intervencij pa ne vem, ce je bilo vec kot 5 na leto. Sama pripravljenost je nanesla kar lep dodatek k placi, okoli 600e bruto mesecno.

Steinkauz ::

Prva firma, tehnična podpora notranjega produkta. En teden dežuraš 24/7. Če gre karkoli narobe na produkciji, morš rešit čim prej oziroma dobit ostale člane ekipe.
Vsaka ura down gre v 100k izgube. Dela kukr potrofiš. Kdaj rešuješ do 1ih zjutri, kdaj v celem tedni nimaš praktično nič.
700eur bruto/teden extra.

Druga firma, tehnična podpora notranjega produkta, isto en teden 24/7, praktično nič dela, skor free money, samo vseeno se morš čemu odpovedat k morš vseeno bit bliz neta/računalnika
300eur bruto/teden extra

Men je blo na začetku vredno, zdej bi pa full raj da nikol ne dežuram pa tut če mi dajo 1000+ na teden.
Morš dežurat glih k maš zuni top vreme in bi kam šel, pa če je ogromna izguba za vsako minuto je še tolk bolj stresno.

TheBlueOne ::

Mi smo sicer v tujini imeli omejitev na max trije tedni na dva meseca, max 8h/dan dezuranja. Placano je bilo menda 7€/uro dezuranja. V primeru intervencije pa fiksno nekje 150€ in se ure po 200% normalne postavke.

black ice ::

Multinacionalka, tedenske rotacije, en do dva tedna na mesec, 24/7. Placilo za pripravljenost 20% bruto urne postavke, za delo obicajna nadura (150%). Izgube visje kot pri Steinkauzu, ne bi o detajlih, dela priblizno isto. Odzivni cas cim prej, idealno v manj kot 10 min.

Dezurstvo je kul, ker te prisili v code ownership in zacnes na resitve gledati z drugacne perspektive. Ce si ti ali nekdo drug v ekipi len in/ali povrsen bos naslednjo rotacijo trpel in takih napak ne bos zelel ponavljati v nedogled.

Dezurstvo ni kul, ker po mojih izkusnjah ti unici work-life balance, spanec ter se marsikaj drugega. Po mojem mnenju ni dovolj placano glede na stres in negativno nagrajuje (veckrat si aktiviran, bolje si placan). Bom tule nehal, ker sem ze zdaj prevec povedal.

c3p0 ::

Steinkauz je izjavil:


Flexiple says the hourly rate for a Toptal software engineer ranges from $60 to $150+ per hour. The part-time hire rate is $1,000 to $2,400 per week. The full-time hire rate is $2,000 to $4,800 per week.


To je strošek za stranko, ali to kar dobiš od njih kot plačilo?

Steinkauz ::

Za stranko, devi dobijo pomoje pol manj.

Ampak uro si sam določiš, pol pa sam al boš dubu kako stranko.

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

Hvala vsem za odgovore!!!

black ice je izjavil:

Dezurstvo ni kul, ker po mojih izkusnjah ti unici work-life balance, spanec ter se marsikaj drugega. Po mojem mnenju ni dovolj placano glede na stres in negativno nagrajuje (veckrat si aktiviran, bolje si placan). Bom tule nehal, ker sem ze zdaj prevec povedal.

Zakaj? Dejansko je dobro, da kdo omeni tudi druge aspekte (pluse/minuse), ne samo financnega ...

Gregor P ::

Za statistiko; ravno te dni sem slišal z nekega IT podjetja, ki delujejo tako pri nas kot v tujini, da se pri njih gibljejo plače za seniorje razvijalce okoli 10.000 evrov bruto mesečno in da ne delajo razlik med državami glede plač; spet od drugega podjetja pa, da stane ura njihovega dela pri nas od 70-80 evrov brez DDV.

Če je komu v pomoč:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cupakabra123 ::

Gregor P je izjavil:

Za statistiko; ravno te dni sem slišal z nekega IT podjetja, ki delujejo tako pri nas kot v tujini, da se pri njih gibljejo plače za seniorje razvijalce okoli 10.000 evrov bruto mesečno in da ne delajo razlik med državami glede plač; spet od drugega podjetja pa, da stane ura njihovega dela pri nas od 70-80 evrov brez DDV.

Če je komu v pomoč:)

70 do 80 eur je povprecna postavka za podjetje, ki ne deluje samo na slovenskem trgu. 10k je pa kaki Microsoft verjetno. Oziroma zakaj ne poves ime? :)

Gregor P ::

Zakaj neki misliš?!?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hbgqzR ::

En drug znanec je rekel, po mojem mnenju se je kosmato zlagal, da so mu v Sloveniji ponudili začetno postavko 50€/h, da pa si je kadrovnica premislila in potem vztrajala na redni zaposlitvi. Čemu, menda ni želela pojasniti, menda zaradi pritiska po vertikali. Se vam zdi to sploh možno, kaj šele - verjetno? Jaz kar dvomim.

LukiYo ::

Gregor P je izjavil:

Za statistiko; ravno te dni sem slišal z nekega IT podjetja, ki delujejo tako pri nas kot v tujini, da se pri njih gibljejo plače za seniorje razvijalce okoli 10.000 evrov bruto mesečno in da ne delajo razlik med državami glede plač; spet od drugega podjetja pa, da stane ura njihovega dela pri nas od 70-80 evrov brez DDV.

Če je komu v pomoč:)


Očitno je, da so urne postavke, ki se omenjajo v tej temi vedno bolj dosegljive. Že prej so bile, a sedaj so še širšem krogu. 6k-12k mesečno za profesionalca z 5-15 let izkušnjami ni nič ekstremnega. IT je trenutno deficitaren na potenco in kdor tega ne vidi / zna zbrskat, je sam kriv.

cl1ck ::

Pozdravljeni!

A bi zamenjali službo v SLO z full-remote delom v USA za cca 15-20.000€ letno več? Trenutno 40.000 vs ponudba za 55-60.000€ bruto.

Minusi so seveda več dela popoldne, neznanka glede tega kakšen pressure je v podjetju, itd.
Plus je seveda večja plača.

Kako ste se Vi odločali pri menjavi službe in na kaj vse je potrebno biti pazljiv ob morebitnem sodelovanju/delu z USA?

Steinkauz ::

To je precej slaba plača za USA in vsekakor jst nebi menjal, razn če se boš full naučil pa recimo hitro šel na višjo plačo.
V slo prilezeš do 50-60k na let, USA se pa začenjajo pri 100k USD na leto.

endelin ::

Pa kako prilezeš do 50-60k letno če je 80% devov med 2500-3500 bruto po anketi?
Potem pa dajate Valvolinom neke nerealne predstave o plačah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

LukiYo ::

Torej 3500 daj na bruto 2, dodaj vse dodatke za zaposlene (regres, božičnica, malica, prevoz) in prideš že bližje tem cifram.

Mike_Rotch ::

cl1ck je izjavil:

Pozdravljeni!

A bi zamenjali službo v SLO z full-remote delom v USA za cca 15-20.000€ letno več? Trenutno 40.000 vs ponudba za 55-60.000€ bruto.

Minusi so seveda več dela popoldne, neznanka glede tega kakšen pressure je v podjetju, itd.
Plus je seveda večja plača.

Kako ste se Vi odločali pri menjavi službe in na kaj vse je potrebno biti pazljiv ob morebitnem sodelovanju/delu z USA?


60k sicer ni vrhunska plača za USA, ampak še vedno 15-20k več kot v Sloveniji, kot si napisal. Če boš delal na normiranca lahko pričakuješ tudi precej višje neto izplačilo.

full-remote je pa v mojih očeh izključno en ogromen plus. Odvisno je sicer od firme, kako so navajeni delati in od kje je večina drugih članov tvojega tima.

Vprašaj kakšen imajo urnik, če je OK, da delaš v svojem času. Če je cela firma remote, ne bi smelo biti problema, verjetno imajo urejeno asinhrono komunikacijo in PM, tako, da sploh ne boš opazil, da so v drugem časovnem pasu. Ali pa boš mogoče imel kak daily standup med 15:00 in 17:00 popoldne namesto dopoldne.

Kar je IMHO še najbolj pomembno, dobil boš izkušnje z remote delom za USA firmo. Ostaneš tukaj pol leta, da se navadiš dela, potem pa začneš iskati nove ponudbe za 40, 50% višjo plačo.

kriptobog ::

endelin je izjavil:

Pa kako prilezeš do 50-60k letno če je 80% devov med 2500-3500 bruto po anketi?
Potem pa dajate Valvolinom neke nerealne predstave o plačah :D


Če si povprečni dev, potem težko. Če si expert greš pa precej čez te cifre lahko. Jaz sem imel v 2019 ko sem še delal, kot sistemc 3500 bruto, potem so pa še dodatki nanesli dodatnih 500€ mesečno, plus regres, božičnica, letna nagrada.

cl1ck ::

LukiYo je izjavil:

Torej 3500 daj na bruto 2, dodaj vse dodatke za zaposlene (regres, božičnica, malica, prevoz) in prideš že bližje tem cifram.

No, že trenutno delam kot normiranec, tako da vseh teh dodatkov pri meni ni :)

Glede tega da v SLO lahko prideš do 50-60.000€ pa vem da je možno, ampak zagotovo traja veliko dlje časa kot tak preskok, torej SLO -> USA.

Sam razmišljam da bi poizkusil, in si, če ne drugega pridobim izkušnje z delom z USA stranko, kar mi v prihodnosti tudi zna priti prav.

Invictus ::

Zamenjaš.

Dela se za denar, sploh če si normiranec.

V Končni fazi lahko furaš 2 službi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

estons ::

cl1ck je izjavil:

Sam razmišljam da bi poizkusil, in si, če ne drugega pridobim izkušnje z delom z USA stranko, kar mi v prihodnosti tudi zna priti prav.


Seveda poizkusiš. V najslabšem primeru ti čez mesec-dva-tri rečejo "hvala lepa, nasvidenje" in si nazaj pri slovenskem delodajalcu na verjetno še boljši poziciji kot do zdaj.

Edit: In ja, lahko probaš tudi 2 službi istočasno. Glavni stranki/delodajalcu rečeš, da bi malo manj delal oz. zmanjšal obremenitev, malo vzameš zdaj dopusta poleti... vmes pa vidiš kako gre z USA firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

Mike_Rotch ::

V Končni fazi lahko furaš 2 službi...


Za to moraš biti na obeh remote.

Steinkauz ::

Mislm meni, sam jst bi se za višji dnar probu zment...
To si skor nelojalna konkurenca za USA.

Truga ::

lol "nelojalna konkurenca", saj nisi ti kriv da je tam najemnina 2-4k/mesec

maticb492 ::

Steinkauz je izjavil:

Mislm meni, sam jst bi se za višji dnar probu zment...
To si skor nelojalna konkurenca za USA.


Ja, pejt to razlagat indijcem, ki delajo za 10$ na uro :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Cupakabra123 ::

cl1ck je izjavil:

Pozdravljeni!

A bi zamenjali službo v SLO z full-remote delom v USA za cca 15-20.000€ letno več? Trenutno 40.000 vs ponudba za 55-60.000€ bruto.

Minusi so seveda več dela popoldne, neznanka glede tega kakšen pressure je v podjetju, itd.
Plus je seveda večja plača.

Kako ste se Vi odločali pri menjavi službe in na kaj vse je potrebno biti pazljiv ob morebitnem sodelovanju/delu z USA?

Nope. Za americane je to drobiz. Z njimi se za manj kot 7500 ne bi menil. Za primerjavo iz Slovenije za nemsko firmo poberem cca 5600 bruto pa je bolj ugoden time zone. Zdaj razen ce imas opcijo da delas v svojem casu brez vecernih sestankov.

tony1 ::

Za Ameriske razmere je 60k plača kot bi te pri nas placali 1000 EUR bruto.

Kar pa ne pomeni, da se ne izplaca, le svojo angažma prilagodi njihovemu plačilu

Mike_Rotch ::

To ni ravno res. 60k EUR je več od srednje plače v ZDA. S tem, da tam povprečje močno dvigujejo HCOL območja in plače raznih FAANG podjetji in drugih velikanov, ki imajo izjemno visok zgornji prag.

tony1 ::

60k je revščina v nekem velikem mestu, revščina za karkoli iz IT panoge,... Za smetarja v ZDA je pa to dobra plača.

Programerja, ki živi v ZDA in bo delal za tako plačo verjetno sploh ni.

spegli ::

Zadnjič sem bral, da se v usa ljudje delajo 2 šihta. Je to res ?
««
294 / 357
»»