» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
295 / 357
»»

maticb492 ::

Fantje $67,521 je MEDIAN HOUSEHOLD income v ZDA... to pomeni dobrih 30k na moža in ženo... tako da to je tako kot da bi reku da je v sloveniji slabo 4k bruto za programerja (2x povprečna plača).

Torej 60k je zelo dobra plača, razen če je to neka Seniorska pozicija pri facebooku, potem te hočejo malo izkoristit zato ker si tujc in poceni.

Po domače povedano če boš vzel job boš zaslužil več kot vsaj 50% gospodinjstev v ZDA... in to naj bi bilo slabo lol?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

60k je revščina v nekem velikem mestu, revščina za karkoli iz IT panoge,... Za smetarja v ZDA je pa to dobra plača.


V velikih mestih ja. V kakšni Montani, Idaho, na jugu ZDA itd. je pa to verjetno precej blizu povprečne programerske plače in krepko nad povprečjem vseh plač.

Se strinjam, da se verjetno da dobiti več. Ampak za slovenske razmere je to zelo soliden dohodek. Pa nikjer ne piše, da je treba ostati pri tem naslednjih 10 let. Človek bo zaslužil 15k več kot trenutno pa dobil bo odlično izkušnjo za naprej.

Zadnjič sem bral, da se v usa ljudje delajo 2 šihta. Je to res ?


Jaz trenutno delam 4, pa nisem v USA :)

nejc_nejc ::

spegli je izjavil:

Zadnjič sem bral, da se v usa ljudje delajo 2 šihta. Je to res ?


Da, kar dober procent.

tony1 ::

Seveda je 60k USD v redu plača za SLO razmere, ampak prav je, da se zavedamo, da je dobra plača za Ameriškega programerja več 100k USD.

Razlogi zakaj naj OP sprejme to pozicijo (če lahko dela ob SLO urah) so bili že povedani, je pa prav, da je obveščen, kako dobro plačilo je to. Delodajalec namreč to hudičevo dobro ve, prav je, da to ve tudi delavec.

Opozarjam še, da je pri median household cifri treba upoštevati tudi, da ima pomemben delež (številke se mi ne da iskati) Am. gospodinjstev samo enega delavca...

Obenem pa tukaj govorimo o IT plačah, ki so trenutno (zelo) visoke, če bi hoteli videti prave številka rabimo Am. mediano programerskih plač...

Steinkauz ::

maticb492 je izjavil:

Fantje $67,521 je MEDIAN HOUSEHOLD income v ZDA... to pomeni dobrih 30k na moža in ženo... tako da to je tako kot da bi reku da je v sloveniji slabo 4k bruto za programerja (2x povprečna plača).

Torej 60k je zelo dobra plača, razen če je to neka Seniorska pozicija pri facebooku, potem te hočejo malo izkoristit zato ker si tujc in poceni.

Po domače povedano če boš vzel job boš zaslužil več kot vsaj 50% gospodinjstev v ZDA... in to naj bi bilo slabo lol?



Pa ne v ITju...

https://www.coursera.org/articles/it-sa...
http://www.salaryexplorer.com/salary-su...
https://www.payscale.com/research/US/In...

Povsod je average okol 100k USD, za 60k si na dnu. Ampak valda bodo vzel nekoga iz SLO, ki je pripravljen za 60k, ker bi mogl za enga v USA plačat 2x tolk.

estons ::

OP, pusti tele tukaj, da pametujejo. Ti boš s tako plačo definitivno na boljšem kot v Sloveniji, pridobil boš izkušnje, buildal CV, ustvaril nove kontakte čez lužo... Lahko se še pogajaš za plačo (v USA je to pričakovano preden sprejmeš ponudbo), pa vidiš do kje prideš.

borut_p ::

nejc_nejc je izjavil:

spegli je izjavil:

Zadnjič sem bral, da se v usa ljudje delajo 2 šihta. Je to res ?


Da, kar dober procent.


samo ne za 8 ur x 2 ... to je tista napačna percepcija.

tony1 ::

estons je izjavil:

Ti boš s tako plačo definitivno na boljšem kot v Sloveniji, pridobil boš izkušnje, buildal CV, ustvaril nove kontakte čez lužo... Lahko se še pogajaš za plačo (v USA je to pričakovano preden sprejmeš ponudbo), pa vidiš do kje prideš.


S tem se lahko samo strinjam.

Gregor P ::

Tudi pri nas pravijo, da je konkurenca za dobre IT razvijalce kar huda; da jih npr. pokliče konkurenčno podjetje in ponudi 2,5 do 3x večjo plačo od sedanje in to ne glede na to, kakšna je sedanja pri trenutnem delodajalcu. Plus da so primeri, ko ponudijo še 3k nagrade, če pripelješ sodelavca s seboj.

Ampak to "zlato obdobje" se bo najbrž na neki točki moralo končati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Geho ::

Gregor P je izjavil:

Tudi pri nas pravijo, da je konkurenca za dobre IT razvijalce kar huda; da jih npr. pokliče konkurenčno podjetje in ponudi 2,5 do 3x večjo plačo od sedanje in to ne glede na to, kakšna je sedanja pri trenutnem delodajalcu. Plus da so primeri, ko ponudijo še 3k nagrade, če pripelješ sodelavca s seboj.

Ampak to "zlato obdobje" se bo najbrž na neki točki moralo končati.

Če ti nekdo ponudi 2,5-3x višjo plačo, pomeni, da imaš svojo v izhodišču zelo slabo...

kuall ::

jest sem se zdele hotel srečat v živo s 3 rekrutarkami za foro. vse bi samo preko fona ali teamsa. :) pol pa nič. :) pa bi tudi menjal šiht za 2x višjo plačo, samo to bo pa mau težko pri moji plači najti. po x letih se človek naveliča istega dela, rabi spremembo, ker rata fakin dolgčas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

IgorCardanof ::

Ja, ravno še to rabijo, da jih nek weird geek peca na pijači.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kuall ::

Možnosti bi se jim s tem zvišale. Je pa to isto kot uno ko greš na masažo zarad ženske družbe pol pa hodiš zarad masaže. So pa ble pripravljene za klic takoj vse tri. Samo menjava je stres, ostat je pa udobje.

poweroff ::

Zakaj bi si "višale" možnosti? Saj imajo še cel kup boljših kandidatov na spisku, s katerimi je manj dela (samo virtualni kratek sestanek in to je to)?
sudo poweroff

kuall ::

zato, ker bi me tako lažje prepričale.
cel kup? hahaha. pol mi ne bi jamrale, kako bo težko najti koga takega, kot sem jaz. ne bluzi levak.

Mike_Rotch ::

S tem, ko niso prišle na sestanek v živo, so ti jasno pokazale kaj si mislijo o takšnih komplikatorjih. Pa še prav imajo. Nismo leta 1997.

kuall ::

itak je bil samo experiment z moje strani, sem pričakoval, da ne bodo za. ena bi bila celo pripravljena se mi zdi. če mi stalno pišejo pol pa ne zagrabijo mojega predloga jih pa tudi klinc gleda.

nekdonekje ::

Si poslal sliko iz fitnesa?

Tody ::

A si mogoče pomislil da je to njihova služba, boli njih patak za tebe in tvoja znanja in izkušenje, od vsakega ki gre skozi dobi provizijo.

poweroff ::

Kuall, kaj te nobena ne pogleda, pa moraš potem rekruiterke pa kelnarce pecat? :))
sudo poweroff

Cupakabra123 ::

poweroff je izjavil:

Kuall, kaj te nobena ne pogleda, pa moraš potem rekruiterke pa kelnarce pecat? :))

Dost sad ja. Programerji so ze tak znani kot ekstra weird ljudje, samo tole je pa ze next level.

FireSnake ::

Dokaj bolano, res je.
Prvo je blodil, da nobena ni želela, nato celo menda ena je.
Pa tak pomemben je, a po drugi strani ima čas spraševati, če se lahko dobijo v živo.

Ker so rekle ne, že ni tako pomemben, kot se njemu zdi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Po eni strani ima prav. Če imajo oni tam 8 razgovorov na dan, se jim jebe za enga kualla. Ampak zakaj se pa njemu ne bi jebalo, če je samo en od osmih...sestanek v živo pač vzame več časa, to je 1x1, če ga nimajo, jim že ni tako pomemben. Če je njim nepomemben, je tudi njemu lahko vseeno. Itak bojo vzeli nekoga cenejšega.

poweroff ::

Človek bi pomislil, da če se izmišljuje glede tega (najprej, da nobena ni želela, nato menda ena celo je), d ase izmišljuje tudi glede drugih zadev.

Še dobro, da smo na internetu, kjer spletni anonimneži skoraj vedno govorijo resnico! :))
sudo poweroff

Invictus ::

Utk je izjavil:

Po eni strani ima prav. Če imajo oni tam 8 razgovorov na dan, se jim jebe za enga kualla. Ampak zakaj se pa njemu ne bi jebalo, če je samo en od osmih...sestanek v živo pač vzame več časa, to je 1x1, če ga nimajo, jim že ni tako pomemben. Če je njim nepomemben, je tudi njemu lahko vseeno. Itak bojo vzeli nekoga cenejšega.

Nič se jim ne jebe, ker delajo na provizijo.

Ima pa vse svojo mero... V končni fazi pa ima končni zaposlovalec zadnjo besedo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korodani ::

Mene pa zanima kakšne imate kaj plače administratorji podatkovnih baz - DBA . Poleg prosim napišite koliko let že opravljate delo DBA in ali se gre za Oracle / Microsoftove baze ali katere druge. Zanimala bi me tudi regija opravljanja dela in če delate remote ali hibridno. Hvala.

Utk ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Po eni strani ima prav. Če imajo oni tam 8 razgovorov na dan, se jim jebe za enga kualla. Ampak zakaj se pa njemu ne bi jebalo, če je samo en od osmih...sestanek v živo pač vzame več časa, to je 1x1, če ga nimajo, jim že ni tako pomemben. Če je njim nepomemben, je tudi njemu lahko vseeno. Itak bojo vzeli nekoga cenejšega.

Nič se jim ne jebe, ker delajo na provizijo.

Ima pa vse svojo mero... V končni fazi pa ima končni zaposlovalec zadnjo besedo...

Kaj če bi prebral več kot 3 besede? Če ima 6,7 razgovorov na dan, ne bo 2,3 termine zapravljala za nekoga, ki ima neke čudne fore.

mr_chai ::

A so šle v SLO IT plače že kj gor z inflacijo ?

hendriks ::

Najbrž nisem edini, ki je dobil tole ponudbo preko LinkedIn-a, objvljam tekst v celoti, da malo pokomentiramo:

Postanite prvi razvijalec za švicarsko FinTech podjetje v Sloveniji

Želela bi vam predstaviti priložnost postati prvi Full stack razvijalec za švicarsko podjetje v Sloveniji, ki je vodilni ponudnik FinTech rešitev za skladnost poslovanja in upravljanja s strankami v Švici, prisotni pa so tudi drugod po svetu. 🌎

🏭 Področje dela: Vzdrževanje in razvoj visokotehnološke rešitve za preverjanje identitete, preprečevanje pranja denarja in monitoring transakcij. Kratkoročni cilj je tudi vzpostavitev CI/CD procesov, zato so izkušnje z dockerizacijo dodatna prednost.
💻 Stack: JavaScript, C#, .NET Core. Na FE uporabljajo Angular, ste pa dobrodošli tudi strokovnjaki v React ali Vue.js z željo po delu v Angular.
👥 Ekipa: V Sloveniji so že 4 strokovnjaki zadolženi za client services and third level support. Z vzpostavitvijo novega razvojnega huba je do konca leta planirana rast na 7 oseb. Skupaj je v podjetju zaposlenih 32 oseb, del razvoja je tudi v Švici in Nemčiji.
💎 Finančni paket: 40.000 – 60.000 EUR bruto letno.
📍Lokacija dela: Koper – možnost hibridnega dela in pomoči pri relokaciji v kolikor je želja.
🍬 Prednosti: Visoko strokovna in usposobljena ekipa, možnost kariernega napredovanja, work-life ravnotežje in možnost prispevka k prebojnim tehničnim rešitvam, med drugim na področju kriptovalut. Velika ekipna povezanost, vsak četrtek virtualni »coffee break«, organizirani pohodi in božična zabava v Švici.

V kolikor vas izziv zanima, bom vesela, če se lahko slišiva in prosim, da mi sporočite številko ali mail in se dogovoriva za klic. 😉

Lep pozdrav


Menim da je spodnja meja v intervalu prenizka. Interval bi moral biti 60-80K.

Steinkauz ::

Ja zakaj misliš, da iščejo švicarji v SLO.
Da je cnej ane.

Maš dva tipa podjetja, eni ki gredo v tujino, da dobijo najboljši kader, drugi, da dobijo cenejši.

Drugače pa je to dokej klasična slovenska ponudba, do 5k bruto mesečno.

hendriks ::

Itak, to mi je jasno. Saj pravim, da je ponudba prenizka, glede na to da iščejo seniorja oz. team leada.

IgorCardanof ::

Lol, ker nateg. Tudi 60k - 80k ni nic bolje, za svicarske razmere.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mike_Rotch ::

Saj niso švicarske razmere, dela se v Sloveniji.

Meni se plača na zdi glavni problem pri tem oglasu. 40-60k ni slabo. Bolj se mi zdi problematičen "hibridni" način dela, virtualni "coffee break", organizirani pohodi...

kuall ::

raje naj napišejo 100% flexibilen delovni čas, možnost dela v pisarni. kako zgleda 100% flexibilen delovni čas? važen je samo skupen seštevek ur, ki jih oddelaš na teden, 30 ur recimo. kdaj jih opraviš in kje ni važno. 8-)
btw povprečneži se radi zgražajo. odgovor unim zgoraj, ki so se zgražali nad mojimi "experimenti" z rekruterkami. dobil sem potrjeno od ene ,da je možna plača 3 jurja nakazila na kartico, ampak ne grem naprej s tem tudi zaradi napisanega čist zgoraj (teženje kdaj in kje delaš je po moje kr prisotno). itak pa 3 jurj ni dost več kot dobim, 4 jurje pol bi pa razmišljal.

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

wanna be ::

Pozdravljeni, bi še sam postavil vprašanje, kakšne so kaj pri nas plače za npr: Tehnična podpora prvi nivo in sicer za spremljanje telekomunikacijskega prometa? Hvala :)

secops ::

wanna be je izjavil:

Pozdravljeni, bi še sam postavil vprašanje, kakšne so kaj pri nas plače za npr: Tehnična podpora prvi nivo in sicer za spremljanje telekomunikacijskega prometa? Hvala :)


Kaj točno misliš pod spremljanje telekomunikacijskega prometa? Če gre dobesedno za gledanje v grafe in čakanje na nek izpad, kjer obvestiš drugi nivo, potem si lahko sam predstavljaš, da je plača slaba.

Bolj važno je to, kakšne možnosti "napredovanja" imaš. Če se gre za nekega ISPja, ali boš počasi začel prevzemati tudi druge naloge, recimo konfiguriranje usmerjevalnikov (Juniper, Cisco), postavljanje VPN tunelov med lokacijami itd...

wanna be ::

secops je izjavil:

wanna be je izjavil:

Pozdravljeni, bi še sam postavil vprašanje, kakšne so kaj pri nas plače za npr: Tehnična podpora prvi nivo in sicer za spremljanje telekomunikacijskega prometa? Hvala :)


Kaj točno misliš pod spremljanje telekomunikacijskega prometa? Če gre dobesedno za gledanje v grafe in čakanje na nek izpad, kjer obvestiš drugi nivo, potem si lahko sam predstavljaš, da je plača slaba.

Bolj važno je to, kakšne možnosti "napredovanja" imaš. Če se gre za nekega ISPja, ali boš počasi začel prevzemati tudi druge naloge, recimo konfiguriranje usmerjevalnikov (Juniper, Cisco), postavljanje VPN tunelov med lokacijami itd...


Ni bolj točnega opisa, tako da glede na prvi nivo predvidevam, da najprej čiste osnove nato pa postopoma dodajanje ter učenje.

Seveda pa ravno to, želim predvsem opcije učenja, izobraževanja, rasti ter napredovanja. Vseeno pa bi rad preživel s plačo, za katero vem, da ne bo visoka. Ampak ker menjam svojo poklicno smer se pripravljen malo potrpet.

secops ::

wanna be je izjavil:


Ni bolj točnega opisa, tako da glede na prvi nivo predvidevam, da najprej čiste osnove nato pa postopoma dodajanje ter učenje.

Seveda pa ravno to, želim predvsem opcije učenja, izobraževanja, rasti ter napredovanja. Vseeno pa bi rad preživel s plačo, za katero vem, da ne bo visoka. Ampak ker menjam svojo poklicno smer se pripravljen malo potrpet.


Najboljše, da se to na razgovoru zmenite. Za razliko od programiranja se v tem svetu zelo cenijo razni vendor certifikati. Mogoče lahko povprašaš, če ti bodo financirali razne certifikate. Podjetjem to načeloma koristi, ker potem dobijo razne popuste pri nakupih njihove opreme. Ti pa se lahko pri tem kaj koristnega naučiš, sploh če si na začetku. Glede plače pa ja, verjetno bo na začetku okoli 1500 bruto, mogoče 2000 bruto.

link_up ::

NOC je za start fin, je pa zelo hitro dolgocasen. Good luck!
In and Out

Malidelničar ::

A se plače v IT-ju kaj ohlajajo? Lahko potegnete kakšne vzporednice s krizo 2008, ali so zadeve povsem neprimerljive? (off-topic: a je recesija 2008-2012 sploh vplivala na takratne plače IT kadra pri nas?)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

Glede na aktivnost head hunterjev in ponujene postavke, ne vidim ohlajanja.

secops ::

Malidelničar je izjavil:

A se plače v IT-ju kaj ohlajajo? Lahko potegnete kakšne vzporednice s krizo 2008, ali so zadeve povsem neprimerljive? (off-topic: a je recesija 2008-2012 sploh vplivala na takratne plače IT kadra pri nas?)


V Sloveniji zaenkrat še ne, rekrutanje je še vedno zelo zelo aktivno. Ljudi ni, ponujene plače pa rastejo v nebo.

Se bo pa to verjetno v bližnji prihodnosti spremenilo, ko nas doseže kriza iz Amerike, tam IT firme že odpuščajo in zamrzujejo zaposlovanje. Vprašanje pa koliko tega kadra je res inženirjev in koliko podpore in šefov.

LukiYo ::

Malidelničar je izjavil:

A se plače v IT-ju kaj ohlajajo? Lahko potegnete kakšne vzporednice s krizo 2008, ali so zadeve povsem neprimerljive? (off-topic: a je recesija 2008-2012 sploh vplivala na takratne plače IT kadra pri nas?)


Na višino kriza ni vplivala, je pa (lahko) na datum izplačila.

wanna be ::

Hvala za odgovore, imam vsaj nek ball park. Vzamem tudi 1500€ v kolikor so pripravljeni vlagati v zaposlene in za večje plačilo down the line.

Mike_Rotch ::

Se bo pa to verjetno v bližnji prihodnosti spremenilo, ko nas doseže kriza iz Amerike, tam IT firme že odpuščajo in zamrzujejo zaposlovanje. Vprašanje pa koliko tega kadra je res inženirjev in koliko podpore in šefov.


Sicer so določena odpuščanja, ampak tudi USA market je še vedno zelo vroč.

endelin ::

Kako bodo davčne spremembe vplivale na place?

kriptobog ::

endelin je izjavil:

Kako bodo davčne spremembe vplivale na place?


Bomo videli, ko bodo objavili kaksne bodo davcne spremembe :))

Invictus ::

wanna be je izjavil:

Pozdravljeni, bi še sam postavil vprašanje, kakšne so kaj pri nas plače za npr: Tehnična podpora prvi nivo in sicer za spremljanje telekomunikacijskega prometa? Hvala :)

Delo za opice... Buljiš v ekran, v času SLA se moraš odzvati na napake, odpreš ticket. Ponavadi se naredi za te opice kaka right-click tool, da lahko same poskusijo rešiti problem. Za bolj pogoste, seveda...

Če ke kdo malo bolj pameten, celo napiše kako skripto, ki kaj avtomatizira ali poenostavi. Ampak redkost. Taki tudi dolgo ne zdržijo v NOC centrih...

Lahko je en lep vstop v telco svet in monitoring, ampak kot projektno delo je pa v EU čisto zasičen. Vem, ker sem ga sam zapustil, sicer v nekaj letih dobro zaslužil, in šel v druge branže. Sam nisem bil nikoli opica...

wanna be je izjavil:

Hvala za odgovore, imam vsaj nek ball park. Vzamem tudi 1500EUR v kolikor so pripravljeni vlagati v zaposlene in za večje plačilo down the line.

Če nimaš službe, pač vzameš, delaš nekaj časa, in iščeš dalje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

srus ::

secops je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

A se plače v IT-ju kaj ohlajajo? Lahko potegnete kakšne vzporednice s krizo 2008, ali so zadeve povsem neprimerljive? (off-topic: a je recesija 2008-2012 sploh vplivala na takratne plače IT kadra pri nas?)


V Sloveniji zaenkrat še ne, rekrutanje je še vedno zelo zelo aktivno. Ljudi ni, ponujene plače pa rastejo v nebo.

Se bo pa to verjetno v bližnji prihodnosti spremenilo, ko nas doseže kriza iz Amerike, tam IT firme že odpuščajo in zamrzujejo zaposlovanje. Vprašanje pa koliko tega kadra je res inženirjev in koliko podpore in šefov.


Kakšne so razmere v Slo ne vem, v EU in NA so super, jaz na svojem področju krize v NA ne vidim. Dodatno pomagajo še sankcije proti Rusiji, ko podjetja tam zapirajo razvojne oddelke in pošiljajo ljudi na dopust ali odpuščajo. Pomaga nam še šibek eur nasproti dolarju, se službe lepo selijo iz NA v EU, ne samo v APAC.

Trenutno je stanje super, dokler nam nova vlada ne bo nabila “poštenih” davkov in prispevkov ter hkrati zatrla normirance.
««
295 / 357
»»