» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
275 / 357
»»

maticb492 ::

pen testi so dober biznis, enkrat ko boš mel proces narjen lahko samo "prodajaš" neke pakete po Upworku itd. pa bo lep zaslužek. To glede networkinga itd. pa dvomim da bo šlo konkretno višje, ker to težko delaš remote verjetno?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Invictus ::

Zakaj ne bi networking delal remote? razen če odklopi stranko iz interneta :)).

pentest dečko, ki mi privleče samo software in nima pojma o programiramju, ni vreden nič. To znam tud sam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Za networking je izrazito pogosoteje zahteva da si onsite, kot pa naprimer programiranje.

Invictus ::

Če priklapljaš kable, pol ja. Sam takega ne plačaš niti 2k bruto...

Pa z netwokingom tako ni veliko dela. Če je, vrzi network admina iz firme, ker je nesposoben...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kriptobog ::

viper66 je izjavil:

kuall je izjavil:

okoli 2 jurja izplačila bi dobil. v večjih do 3 jurje, če si kak vodja. ampak to govorim za večje firme, ki imajo 10+ milijonov prometa letno, ne kake majhne firmice.
delavci v proizvodnji imajo po dobrega jurja izplačila, direktorji 4-5 jurjev (=10 jurjev bruto), čistilke pa 700€ izplačila.


firma, cca 300+ zaposlenih, proizvodnja, delam kot IT support, dva sva v ekipi...večinoma supportiram delovne procese, delno projekti se dodatno še furajo, nekaj malega na vpn, rdp ipd podpori, počasi se premikam v vode AD in EXC supporta.

trenutno cca 2000+ bruto...

je to sprejemljivo, ali kaj še moram nadgraditi da se lahko pogajam za vsaj 2700+ bruto?


Za support imas odlicno placo. Ce nastudiras AD, Exchange, M365. In kaj vec od same administracije bos sel pa lahko dlje. Vzami kak powershell tecaj. Brez tega bos obtical nasupportu.

viper66 ::

kriptobog je izjavil:

viper66 je izjavil:

kuall je izjavil:

okoli 2 jurja izplačila bi dobil. v večjih do 3 jurje, če si kak vodja. ampak to govorim za večje firme, ki imajo 10+ milijonov prometa letno, ne kake majhne firmice.
delavci v proizvodnji imajo po dobrega jurja izplačila, direktorji 4-5 jurjev (=10 jurjev bruto), čistilke pa 700€ izplačila.


firma, cca 300+ zaposlenih, proizvodnja, delam kot IT support, dva sva v ekipi...večinoma supportiram delovne procese, delno projekti se dodatno še furajo, nekaj malega na vpn, rdp ipd podpori, počasi se premikam v vode AD in EXC supporta.

trenutno cca 2000+ bruto...

je to sprejemljivo, ali kaj še moram nadgraditi da se lahko pogajam za vsaj 2700+ bruto?


Za support imas odlicno placo. Ce nastudiras AD, Exchange, M365. In kaj vec od same administracije bos sel pa lahko dlje. Vzami kak powershell tecaj. Brez tega bos obtical nasupportu.


ravno to je plan za letos, AD, Exchange, še malce poglobit networking..

potem pa pogledam kako naprej...

kolikor lahko sklepam po vaših besedah sem trenutno s plačo lahko zadovoljen, dokler ne dodam na svoji vrednosti

hvala za feedback, jaz pa vem kaj mi sedaj sledi....

kuall ::

viper66 je izjavil:

Invictus je izjavil:

V isti firmi težko, razen če daš odpoved. Poleg tega je za support to v redu keš.

Ampak imam občutek, da imaš premalo znanja...


na tem delam, programer pač nisem in nikoli ne bom, v cisco se ne bom spuščal, poglobit hočem znanje o mreži, firewall, varnostni vidiki, pen testi itd...


tisto, kar sem jaz pisal so daleč od programerjev. bolj vodijo/organizirajo vse skupaj, kar se tiče IT v firmi. če je treba programirat pa najamejo. vodje imajo vedno višje plače.

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Če priklapljaš kable, pol ja. Sam takega ne plačaš niti 2k bruto...

Pa z netwokingom tako ni veliko dela. Če je, vrzi network admina iz firme, ker je nesposoben...


To lahko reče nekdo ki ni videl kompleksenga networka :)

Pa nisem v omrežjih.

Sicer pa tisti jobi za networking niso bili neko priklaplanje kablov.
Mogoče se firma počuti neugodno dati poln dostop nekomu zunanjemu ali pa samo želijo imeti ljudi nekje sorazmerno blizu za primer ko drek udari v ventilator.

Dva ISP-ja, HA par firewallow dediciranih za filtriranje vsega promet iz javnega interneta. Prvi firewall se obesi, drugi prevzame in se čez par minut obesi še sam :)

Seveda imaš lahko lokalno enega dežurnega, ki bo šel resetirat škatlo, samo nekateri imajo pa vseeno raje da so tudi pravi eksperti lokalno. Ni vedno samo resetiranje škatel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:


To lahko reče nekdo ki ni videl kompleksenga networka :)

Pa nisem v omrežjih.


No, jaz sem pa delal kot network admin >:D. Cisco, Lan, Wan, VPN, Wifi, plus DNS, DHCP zadeve... Cela Juga plus cela bivša Sovjetska zveza. Poleg ostalega sranja, ki so mi ga nakopali, od network printerjev do monitoringa infrastrukture, pa še kaj...

Cisco ti tako ali tako da načrt omrežja zastonj, na tebi je to samo da spelješ. Simple ko pasulj za LAN... Mogoče včasih malo dražje kar se tiče kablov, ampak na dolgi roki enostavnost konfiguracije prevlada. Bi rad videl debila, ki znotraj mreže podjetja še vedno inštalira routerje.

- 2 ISP providerja ?? Ne me hecat, kupiš pač router z 2 WAN portoma, ki zna delati load balancing med njima in ob izpadu enega ISP preusmeri promet.
- VLANi in routing med njimi? Simple ko pasulj...
- Firewall ? Kupiš firewall, in se priklopiš na nek servis, ki ti zagotavlja update? Tistih par izjem za lastne aplikacije že nastaviš.
- DPI? Spet škatla, kjer moraš tako ali tako plačati za redne update vzorcev.
- VPN, ni panike. Nastaviš za userje, da lahko delajo od doma, Site-toSite VCPON pa tudi ni rocket science.

Kompleksen network je lahko samo na nekem routingu, pa še tam povprečna firma rabi edino route do interneta, in to je to... Vse ostalo je zanič design.

Zato vem, kaj delo obsega. Operative pač ne štejem... Nekdo mora pač dodati nove škatle po pravilih v network ;). Dostikrat moraš biti zato onsite, ampšak če napišeš pravila, jih lahko izvede tudi naučena opica...

Zato jobi v networkingu niso najbolje plačani, tudi če si Cisco CCIE. So drugi jobi bolje plačani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrimoZ_ ::

Poanta je bila, da pri remote delu lahku kljub redundanci ostaneš odrezan v najbolj nepravem trenutku. Sploh ni bil zajeb v konfiguraciji pač pa bug.

Seveda imaš lahko lokalno enega dežurnega, ki bo šel resetirat škatlo, samo nekateri imajo pa vseeno raje da so tudi pravi eksperti lokalno. Ni vedno samo resetiranje škatel.

majster123 ::

Sem pa res prepričan da brez programiranja/skriptinga v prihodnjih letih ne bo šlo. Vem še za serviserje, da se morajo učiti Powershell, Git pa te zadeve.
Tudi eden ko je čisti sistemc že 20 let, pa je dejansko na nivoju, se je moral naučiti programiranja. In se je. Tak je. Nekaj moraš :)

marska83 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Poanta je bila, da pri remote delu lahku kljub redundanci ostaneš odrezan v najbolj nepravem trenutku. Sploh ni bil zajeb v konfiguraciji pač pa bug.

Seveda imaš lahko lokalno enega dežurnega, ki bo šel resetirat škatlo, samo nekateri imajo pa vseeno raje da so tudi pravi eksperti lokalno. Ni vedno samo resetiranje škatel.


Dober si da se ti da še z njim ukvarjati :)

V resnici imaš prav. Remote job-i za network admin so bolj izjema kot pravilo. Mogoče se je to v zandjih dveh letih malo povečalo. Edino če nas Invictus mogoče razsvetli pa da kak link kje je cela lista oglasov za network engineer-je.

Tudi network je lahko še kaj drugega kot par switchev in VLAN-ov. Ponavadi imaš zraven vsaj še datacenter, redundančno lokacijo, WAN omrežje. Ampak sem se danes naučil, da si debil če postaviš kaj drugega kot 2 VLAN-a in en router/firewall za dostop do neta :)

l0g1t3ch ::

Invictus, mojster za vse in hkrati za nič :)

Ob njegovem simplističnem pogledu se samo nasmehneš.

uvodV?? ::

l0g1t3ch je izjavil:

Invictus, mojster za vse in hkrati za nič :)

Ob njegovem simplističnem pogledu se samo nasmehneš.


Jaz ga legit poznam IRL. Pa še vedel nisem da ga, ampak po pisanju točno vem kdo je - samo en znanec ve tako veliko o čisto vsaki temi kot on :) Master of none.

Invictus ::

marska83 je izjavil:

Ponavadi imaš zraven vsaj še datacenter, redundančno lokacijo, WAN omrežje. Ampak sem se danes naučil, da si debil če postaviš kaj drugega kot 2 VLAN-a in en router/firewall za dostop do neta :)

In kaj datacenter zakomplicira network?!?!?! kaj ti zakompolicira redundančna lokacija? Kaj pa je dostop do interneta drugega kot WAN ?

Razsvetlite me...

V networku že zdavnaj ni več denarja, ker pride zunanja firma, podela v 2 tedsnih ko dobiš opremo, in če lokalni pametnjakovič ne drka stvari, zadeve špilajo. Je potal tako zanesljiv, da samo še "znalci" nabijajo kako je treb non stop nekaj delati...

Cel Novartis je imal zunanje za network, pa rabi slovenska firma stručkote zaposlene in onsite? Ne me hecat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

viper66 je izjavil:

na tem delam, programer pač nisem in nikoli ne bom, v cisco se ne bom spuščal, poglobit hočem znanje o mreži, firewall, varnostni vidiki, pen testi itd...


to je mogoce celo malo protislovno, cisco te ne zanima, zanima pa te mreza itn.

link_up ::

fantje no, kompleksni networki pac nimajo dnevnega sraufanja. ACL se ne steje, kot sraufanje ali pa da kaj popingate. :)
Jaz si ne bi zelel LACPov dnevno sraufat ali peering spreminjat. Inv ima kar prav.
In and Out

damirj79 ::

Tudi set&forget niso...

link_up ::

ves kaj vse je vmes med "dnevno sraufanje" in "set&forget"? Cel svet!
In and Out

damirj79 ::

Tako je. Torej kaj to pomeni?

link_up ::

Ok, da so nepredvidljiva in rabis nekoga onSite? :)
In and Out

TheBlueOne ::

Mi smo se vedno potrebovali striktno onsite. Posebej v vecjih koncernih.

V grobem je menda bilo razbito na pet mrez, ker je vsak preskok bilo treba posebej odpreti. Vsak malo vecji test, da si se povezal na neko napravo v industriji je vedno terjal malo prckanja ITjevcev za mrezo. Ce ne bi bilo onsite, bi vsaka malenkost namesto nekaj minut trajala zelo dolgo. Ce problema nisi nasel takoj in si recimo malo menjal naprave, ki so potem imele drug IP bi namesto, da to delas v tandemu moral vsako zadevo opisati, poslati, cakati, da nekdo od dalec to realizira itn. Smo celo simulirali kako bi bilo, ce to dela zunanji in je 5 min bilo minimalno 30 min, posebej ko isces kaj je narobe. Realno tudi vec ur, kar pa je dovolj izpada, da ze ena okvara lahko placa nekoga onsite za celo leto.

Torej onsite je bilo tako. Vsedes se z ITjevcem, skupaj brainstormas zakaj hudic ne dela, menjas, eksperimentiras itn.

Offsite. Problem. Kaj mislis, da je resitev. Pisna prosnja na zunanjega, da recimo spremeni IP. Cakas na realizacijo. Poskusis, ce je OK. Ce ni ponovis cikel itn. Potem gledas, ce je on naredil napako, razmisljal kaj bi se lahko itn.

Invictus ::

Problem proizvodnje je, tudi IT folka, da imajo druge ideje v glavi kot pa mreža.

Ko sem bil network admin, smo proizvodnji porihtali mrežo 1x za vselej, napisali postopke, pa je bil mir. Stanje je bilo tako:

- ločena mreža, tudi fizično.
- nek svoj network pool IPjev
- itak SCADE, ki so imele 2 mrežni kartici, eno za industrijski del, eno za poslovni del
- sranje, ko je bilo treba industrijski del integrirati v SAP

Zadeva je bila simple, narediš VLANe, ustrezen routing med VLANi in ACLje, pa je bila industrijska mreža in poslovna ena in ista. Da ne govorim o tem, da je bila uporaba DNS imen znanstvena fantastika. Tudi to smo uredili...

Ko so bili ustrezno izobraženi in smo jim napisali postopke, so jih veselo koristili, ker so bili v obojestransko korist. Pa še manj dela je bilo s papirologijo, ker je bila standardna za celo firmo...

Na koncu vsi srečni... Ampak je bil to enkraten ruker, ne pa konstantno delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

To so majckena podjetja. Kjer sem jaz tako enostavna resitev nikakor ne bi delovala.

- Locena mreza
- Potrebujes dostop od zunaj
- Prizvodnja pise SAP
- Notranja pravila za varnsot s strani koncerna

- Nek svoj pool ipjev
- Ze marsikateri senzor ima IP, MAC. Potem zaposleni, ostale naprave itn. To je tisoce naprav, ni enostavno obvladljivo.

- Tudi ce SCADA ima dve mrezni, ti to ne resi problema. Razen ce imas cel security team se na SCADi.

- SAP sem ze omenil :)

Pa to je zgolj povrsinsko, kje so sele detajli. Tal del poznam, ker je moj del, torej recimo polovica.

Pri teh sistemih ce nimas koga ob sebi ti hitro gre cel dan namesto minute. Od tega pa pridejo milioncki minusa in sitni sefi.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

To so majckena podjetja. Kjer sem jaz tako enostavna resitev nikakor ne bi delovala.

Podjetje ni bilo majhno, ampak kar mednarodna farmacevtska... 14 možnih letnih inšpekcij.

Danes je marsikje probleov v ustanovitvi delovnega mesta Security Officer, ki je večinoma teoretik, in za vse najprej reče NE. Tudi za banalnosti. ker pač ne razume tehnično svojega področja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Tezko verjamem, da je farmacija dovolila tako enostaven koncept. Sploh pa ne verjamem, da lahko te zadeve resuje ena oseba, ce je podjetje bilo veliko. Kje sem bil do sedaj na koncernih jaz, je prevec specifik, da bi lahko nek onemanband naredil kaj konkretnega, ce nimas nekih nadcloveskih sposobnosti (kar seveda se nisem dozivel).

Ali si dejansko sam sposoben najti vse specifike za cel koncern, narediti koncept za vse in sam realizirati migracijo? Kaj takega ti nikoli ne bi verjel. Niti za eno podjetje, ce ni mickeno. Torej tisoce strani informacij in skupne resitve vse s strani ene osebe.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

To so majckena podjetja. Kjer sem jaz tako enostavna resitev nikakor ne bi delovala.

Podjetje ni bilo majhno, ampak kar mednarodna farmacevtska... 14 možnih letnih inšpekcij.

Danes je marsikje probleov v ustanovitvi delovnega mesta Security Officer, ki je večinoma teoretik, in za vse najprej reče NE. Tudi za banalnosti. ker pač ne razume tehnično svojega področja...


security officer so ponavadi idioti, ki nimajo obcutka koliko skode njihove restrikcije delajo, ker samo citajo knjige.
Sem imel situacijo kjer sem kot poslovni analitik moral povozit security officera, ker je strosek implenetacije z veckratnikom stroskov povozil morebitne izgube in sem zlobiral spremembo pri poslovnem delu s konkretnimi stevilkami.
Security officer pa se zacel zgovarjat na mojega kolega, ki je nekaj malega pred tem dal odpoved in vec ni bil pri nas :D

oemdzi ::

Security officer vam bo večinoma rekel "ne" enostavno zato, ker ni pač v skladu z ISO standardom in predvsem, ker ko bo (in to slej kot prej bo) kaj narobe, bo neuki uprabnik rekel: "on mi je rekel, da lahko". True story.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

poweroff ::

Številni security officerji so fahidioti. Živijo v svojih slonokoščenih stolpih in gledajo izključno na opravljanje svojega dela. Pozabljajo pa na dve stvari.

Cilj bi moral biti zagotavljanje sistema, ki je uporaben in varen. Ne samo da je varen. Ker popolnoma varen sistem je praviloma tudi popolnoma neuporaben.

In drugič. Pozabljajo na človeško naravo ter so preveč usmerjeni v tehnologijo. Preprosto ne razumejo, da ko bodo zategnili sistem, bodo ljudje začeli iskati bližnjice. Težiš s kompleksnimi gesli, ki se morajo spreminjati vsak mesec? Jih bodo ljudje pač zapisali na listek in nalepili pod tipkovnico. In krivda v tem primeru ni v ljudeh, ampak v tistem, ki je sistem preveč nerazumno zategnil. Problem številnih security officerjev je, da mislijo, da bodo samo s tehnologijo rešili probleme in da da jim ni treba poznati psihologije in ostalih "mehkih" ved.
sudo poweroff

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Tezko verjamem, da je farmacija dovolila tako enostaven koncept. Sploh pa ne verjamem, da lahko te zadeve resuje ena oseba, ce je podjetje bilo veliko.

Kdo je rekel, da sem bil sam... Zadeva je na koncu povsem pila vodo, in je podjetje preživelo vse inšpekcije, tudi FDA... Če so do sedaj kaj upgradali, ne vem, me že dolgo ni tam...

Verjamem da je danes v švabskih koncernih to bolj komplicirano. Ampak oni so sužnji birokracije in organizacije. Njihov nacionalni karakter, bi rekel :D...

Imaš pa včasih pol po takih firmah banalne primerke rešitev, ko je Wifi tako zaščiten, da rabiš 6 gesl in 4 certifikate za priklop, brez problemov pa lahko eno škatlo odklopiš z Etherneta in priklopiš svojo ter posnifaš cel network...

Sem delal 1x na BelgaComu, pa si lahko UNIX workstation odklopil z mreže, priklopil svojega in šopal torrente z 10 MB/s. Itak čez vikend, ampak vseeno... Drugače pa milijavžent firewallov, celo med serverji v istem testnem okolju in scenariju. Trajalo 3-4 tedne, da so ti odprli en port med dvema serverjema..... Sicer 10 let nazaj, ampak dvomim, da je danes kaj bolje... Belgijci so ultra počasni pri teh zadevah, pa z fiksno mrežo se še tečen security officer ne ukvarja :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Malidelničar ::

Ok berem korespondenco zgoraj in če vas pravilno razumem so časi, ko je visoka plača bila dostopna avtomatsko vsakemu dobremu IT-jevcu (slabi so itak obtičali nizko), mimo? Torej se pri plačah v IT industriji lahko pričakuje diverzifikacija (in to velika)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

TheBlueOne ::

Malidelničar je izjavil:

Ok berem korespondenco zgoraj in če vas pravilno razumem so časi, ko je visoka plača bila dostopna avtomatsko vsakemu dobremu IT-jevcu (slabi so itak obtičali nizko), mimo? Torej se pri plačah v IT industriji lahko pričakuje diverzifikacija (in to velika)?


Ne, da se pricakuje, je tako. Drugace je ze problem definicija, kdo sploh je IT-jevec, ker dandanes skoraj vse uporablja te tehnologije. Recimo v koncernih kot IT vecinoma smatramo serviserje opreme, mreze in nek suport, kar je relativno slabo placano. Za programerja niti ne vem, ce sem kdaj slisal, da si kdo rece, da je IT, bolj razvijalec. V programiranju procesov v industriji ti bo programer prej povedal, da je mehatronik, kot pa IT.

Invictus je izjavil:


Kdo je rekel, da sem bil sam... Zadeva je na koncu povsem pila vodo, in je podjetje preživelo vse inšpekcije, tudi FDA... Če so do sedaj kaj upgradali, ne vem, me že dolgo ni tam...


Kul, da vam je nekdo dovolil tako enostaven koncept. V danasnjih dneh zna biti kaj hitro shackan, ker to je menda stara klasika, katero vsak pozna.

Od kdaj FDA preglejuje mreze?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Od kdaj FDA preglejuje mreze?

Saj jih ne. Pregleduje, če je vse v redu s papirji in se s tehnologijo ne ukvarja.

Tako kot večina inšpekcij. Nihče se ne bo priklopil na mrežo in štartal network sniffer. Pač pa bodo zahtevali dokumentacijo, da si ga zagnal in da je bil pregled uspešen.

Moraš delati res nekaj hudega, vojska, policija, nacional security stuff, da ti pregledujejo implementacijo... Ampak v takih primerih tako ali tako dobiš referenčen design, ki ga moraš implementirati.

Malidelničar je izjavil:

Torej se pri plačah v IT industriji lahko pričakuje diverzifikacija (in to velika)?

IT industrija je tako diverzificirana, da dostikrat za kake posle sploh ne slišiš... Sploh če se obračajo denarji...

Danes je za večino folka IT industrija web in mobilne aplikacije. Ampak denar leži drugje >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

OrkAA ::

Tako kot večina inšpekcij. Nihče se ne bo priklopil na mrežo in štartal network sniffer. Pač pa bodo zahtevali dokumentacijo, da si ga zagnal in da je bil pregled uspešen.


Meni PCI auditor (oz. njihova penetration ekipa) redno pregleduje mrezo, tako da se priklopi vanjo in kak teden poganja razlicna orodja. Enako velja za Kubernetes clustre.

vasman ::

No, a ste končal fantje? Torej, kdo ima najdaljšga :)

oemdzi ::

Security officer očitno ne.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

2k22 ::

leeon je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

imam 2 sodelavca, ki sta bila pred kakima 2 letoma se na adacti. rekla sta, da je bilo grozno. npr. za vsak dan pisati ure, kdaj si kaj delal

A to kot redno zaposlena, ali kot najeta "freelancerja" za določen projekt? Če slednje, bi še nekako razumel, drugače pa kar malo alarmantno... :)

Invictus je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

Misliš Fintech?

Ja, sam sem ušel :D.

Slabe plače, hitra fluktuacija folka, nov lastnik od lani, mlada, neizkušena in preveč naduta ekipa ter cel kup starcev z "renomejem", ki se imajo za male bogove...

Software pa piece of crap :D, nepotrebno zakompliciran...

.

Ja Fintech, oz. očitno so sedaj BE-terna, ali kako. :) A to imajo en kompleksen software za celotno platformo?
V kakšnem rangu pa so plače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2k22 ()

majstr255 ::

2k22 je izjavil:

leeon je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

imam 2 sodelavca, ki sta bila pred kakima 2 letoma se na adacti. rekla sta, da je bilo grozno. npr. za vsak dan pisati ure, kdaj si kaj delal

A to kot redno zaposlena, ali kot najeta "freelancerja" za določen projekt? Če slednje, bi še nekako razumel, drugače pa kar malo alarmantno... :)

Invictus je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

Misliš Fintech?

Ja, sam sem ušel :D.

Slabe plače, hitra fluktuacija folka, nov lastnik od lani, mlada, neizkušena in preveč naduta ekipa ter cel kup starcev z "renomejem", ki se imajo za male bogove...

Software pa piece of crap :D, nepotrebno zakompliciran...

.

Ja Fintech, oz. očitno so sedaj BE-terna, ali kako. :) A to imajo en kompleksen software za celotno platformo?
V kakšnem rangu pa so plače?


Imam prijatelja, ki dela na be-terni (prejšnja Adacta. Adacta Fintech je posebej firma), kolektiv pravi, da je odvisen od ekipe ampak v večini dober. Začetna plača za developrje minimalno približno 2300 bruto.

hujsk1999 ::

Pri nas v korporaciji v Avstriji se začnejo plače za razvijalce pri 2300 netto, ja? Najboljši seniorji dobivajo alzo preko 5000 netto 14 izplačil na letto. Sehr gut?

Mike_Rotch ::

Koliko je to bruto?

majstr255 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Koliko je to bruto?

https://data.si/izracun-place/

Mike_Rotch ::

hujsk1999 govori o Avstriji.

Tody ::

Adacta je razpadla na dva dela, en del je Adacta fintech, ki trži neko zavarovalniško zadevo pa se neke druge sw. Drugi je del je ratal Be-terna, ki ga je kupila nemška firma, da bo mela cenejso delovni silo, kot da plačuje nemce po njihovi tarifi. Večinoma se ukvarjajo z BI orodji qlik je bil pred časom prevladajoč

Kripto mesi ::

hujsk1999 samo trola

leeon ::

2k22 je izjavil:

leeon je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

imam 2 sodelavca, ki sta bila pred kakima 2 letoma se na adacti. rekla sta, da je bilo grozno. npr. za vsak dan pisati ure, kdaj si kaj delal

A to kot redno zaposlena, ali kot najeta "freelancerja" za določen projekt? Če slednje, bi še nekako razumel, drugače pa kar malo alarmantno... :)

Invictus je izjavil:

2k22 je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj z Adacto?

Misliš Fintech?

Ja, sam sem ušel :D.

Slabe plače, hitra fluktuacija folka, nov lastnik od lani, mlada, neizkušena in preveč naduta ekipa ter cel kup starcev z "renomejem", ki se imajo za male bogove...

Software pa piece of crap :D, nepotrebno zakompliciran...

.

Ja Fintech, oz. očitno so sedaj BE-terna, ali kako. :) A to imajo en kompleksen software za celotno platformo?
V kakšnem rangu pa so plače?


redno zaposlena

Invictus ::

hujsk1999 je izjavil:

Pri nas v korporaciji v Avstriji se začnejo plače za razvijalce pri 2300 netto, ja? Najboljši seniorji dobivajo alzo preko 5000 netto 14 izplačil na letto. Sehr gut?

Jaz pa dobim v Nemčiji od 15.000 - 17.600 bruto na mesec. Na normiranca... Wirklich gut :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

ti rabiš konkurenco, ker zihr nisi tako dober. ja?

user4683 ::

Invictus je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Pri nas v korporaciji v Avstriji se začnejo plače za razvijalce pri 2300 netto, ja? Najboljši seniorji dobivajo alzo preko 5000 netto 14 izplačil na letto. Sehr gut?

Jaz pa dobim v Nemčiji od 15.000 - 17.600 bruto na mesec. Na normiranca... Wirklich gut :)).

Jaz pa dobrih 200k/leto iz udobne domace pisarne, vcasih pa kar iz jadrnice, ali pa brunarice v hribih, ali pa random drzave na tem prelepem planetu. Kaj pa sedaj?

111111111111 ::

user4683 je izjavil:


Jaz pa dobrih 200k/leto iz udobne domace pisarne, vcasih pa kar iz jadrnice, ali pa brunarice v hribih, ali pa random drzave na tem prelepem planetu. Kaj pa sedaj?

Si ga greš v kleti naprej drkat na Invictusovo plačo. Invuctus je kreten, ampak številke so pa kar prave. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

user4683 ::

111111111111 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Jaz pa dobrih 200k/leto iz udobne domace pisarne, vcasih pa kar iz jadrnice, ali pa brunarice v hribih, ali pa random drzave na tem prelepem planetu. Kaj pa sedaj?

Si ga greš v kleti naprej drkat na Invictusovo plačo. Invuctus je kreten, ampak številke so pa kar prave. :D

Tudi moje so ;)
««
275 / 357
»»