» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
276 / 357
»»

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Pri nas v korporaciji v Avstriji se začnejo plače za razvijalce pri 2300 netto, ja? Najboljši seniorji dobivajo alzo preko 5000 netto 14 izplačil na letto. Sehr gut?

Jaz pa dobim v Nemčiji od 15.000 - 17.600 bruto na mesec. Na normiranca... Wirklich gut :)).


Te lahko izkoristim malo za nasvet?

Vceraj so me kontaktirali za Belgijo s ponudbo za priblizno 12k za 100% remote. Pozicija je Embedded senior software engineer v avtomobilski industriji, zraven je se funkcionalna varnost (certificiran ISO 26262 functional safety engineer), kot neke vrste specializacija. Projekt bi bil dolg nekje dve plus leti, pogodbe pa na sest mesecev. Zdaj zelijo od mene zvedeti koliko vec od tega pricakujem, ker sem dal okvirno oceno na 15k. Kaksno menenje koliko naj se trudim povisati prvo ponudbo? To bi bil prvi freelance projekt, pa se 100% od doma je. V firmi, ki je ena najvecjih na tem podrocju, racunamo priblizno 75 EUR na uro.

111111111111 ::

user4683 je izjavil:


Tudi moje so ;)

Potem pa lahko samo čestitam. :D Koliko pa je letni privez za jadrnico?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

user4683 ::

111111111111 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Tudi moje so ;)

Potem pa lahko samo čestitam. :D Koliko pa je letni privez za jadrnico?

Odvisno kje, ampak dvomim, da je to on topic :))

Invictus ::

Belgijec ponuja 12k, to je pa novo :)). Očitno res rabijo folk... To je cirka 600/dan, več boš težko dobil, sploh ker ti je to prva freelance zadeva. In pa 2 leti plus...

Samo vzemi... Če boš preveč mutil, bodo našli drugega... Poleg tega 15k/mesec pomeni 180k letno, pa boš po 2 letih padel ven iz normiranca... Z 12k ravno prideš skozi... Če lahko izsiljuješ, si raje izpogajaj 4 dnevni delovnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

codeMonkey je izjavil:



Vceraj so me kontaktirali za Belgijo s ponudbo za priblizno 12k za 100% remote. Pozicija je Embedded senior software engineer v avtomobilski industriji, zraven je se funkcionalna varnost (certificiran ISO 26262 functional safety engineer), kot neke vrste specializacija. Projekt bi bil dolg nekje dve plus leti, pogodbe pa na sest mesecev. Z


Se jaz sem malo radoveden. :) Kje najdes kaj takega? So te sami poklikali, kje si prisoten ...?

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

Belgijec ponuja 12k, to je pa novo :)). Očitno res rabijo folk... To je cirka 600/dan, več boš težko dobil, sploh ker ti je to prva freelance zadeva. In pa 2 leti plus...

Samo vzemi... Če boš preveč mutil, bodo našli drugega... Poleg tega 15k/mesec pomeni 180k letno, pa boš po 2 letih padel ven iz normiranca... Z 12k ravno prideš skozi... Če lahko izsiljuješ, si raje izpogajaj 4 dnevni delovnik...


Thnx! Normiranca ni vec odkar sem s familijo na Dunaju :) Bo nekoliko manj ostalo tukaj :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

user4683 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Tudi moje so ;)

Potem pa lahko samo čestitam. :D Koliko pa je letni privez za jadrnico?

Odvisno kje, ampak dvomim, da je to on topic :))

Super, če ti uspe tako delati. Meni zaenkrat še ni... Najbrž ne bi smel kupit bajte v Ljubljani :D.

BTW. dnevni privez do 12m jadrnice ne pride več o 4k... V kaki malo bolj zakotni marini pa še manj. Hrvaška seveda. Pač delaš 1-2 tedna za privez in zavarovanje...

Sicer se pa ne splača kupiti jadrnice, ampak bolj najeti...

To je 3F pravilo...

If it flies, float or fucks, rent it...

codeMonkey je izjavil:


Thnx! Normiranca ni vec od kar sem s familijo na Dunaju :) Bo nekoliko manj ostalo tukaj :)

Se lahko vednmo preseliš nazaj v Slovenijo :D.

Imaš kak link za avstrijski s.p.? Kako to poteka tam?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:



Imaš kak link za avstrijski s.p.? Kako to poteka tam?


Ce se prav spomnem je Kleingewerbe do 50k€. Takih opcij kot v Sloveniji menda ni, bi koristilo tudi meni. :)

SloKin ::

Invictus je izjavil:



If it flies, float or fucks, rent it...

Revcek...

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


If it flies, floats or fucks, rent it...


Rent a duck? :D

user4683 ::

SloKin je izjavil:

Invictus je izjavil:



If it flies, float or fucks, rent it...

Revcek...

He's not wrong there :)) Alternativni rek z lokalnim pridihom bi bil - če rabiš kozarec mleka tudi ne kupiš cele krave.

codeMonkey ::

TheBlueOne je izjavil:

codeMonkey je izjavil:



Vceraj so me kontaktirali za Belgijo s ponudbo za priblizno 12k za 100% remote. Pozicija je Embedded senior software engineer v avtomobilski industriji, zraven je se funkcionalna varnost (certificiran ISO 26262 functional safety engineer), kot neke vrste specializacija. Projekt bi bil dolg nekje dve plus leti, pogodbe pa na sest mesecev. Z


Se jaz sem malo radoveden. :) Kje najdes kaj takega? So te sami poklikali, kje si prisoten ...?


Sami preko Linkedina.

Invictus je izjavil:

Imaš kak link za avstrijski s.p.? Kako to poteka tam?


Ne se. Moram malo raziskati.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

@CodeMonkey, ne raziskuj preden ne gres na WKO. Tam ti dosti natancno povedo vse.

codeMonkey je izjavil:


Sami preko Linkedina.


Smem vprasati kaj imas v iskalniku pri zaposlitvah kot kategorije kjer isces oz. kjer se spoznas? Ker podrocje je moje, lokacija podobna, dobivam pa ponudbe izkljucno za onsite.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

111111111111 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Tudi moje so ;)

Potem pa lahko samo čestitam. :D Koliko pa je letni privez za jadrnico?


13k za mojo bavario. V Portorožu.

Invictus ::

user4683 je izjavil:

SloKin je izjavil:

Invictus je izjavil:



If it flies, float or fucks, rent it...

Revcek...

He's not wrong there :)) Alternativni rek z lokalnim pridihom bi bil - če rabiš kozarec mleka tudi ne kupiš cele krave.

To razumejo tudi kmetje tukaj, zgleda ne bi smel pisati v angleščini... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

codeMonkey ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:



Imaš kak link za avstrijski s.p.? Kako to poteka tam?


Ce se prav spomnem je Kleingewerbe do 50kEUR. Takih opcij kot v Sloveniji menda ni, bi koristilo tudi meni. :)


Thnx, nasel kalkulator:
https://svrechner.wko.at/

Ce se prav spomnim pogovora z davcno svetovalko, gres lahko pri softverju na Neuer Selbständiger, v obliki normiranca na 12% letno. Ker za to ne potrebujes specializacije. Torej iz nekih 12k bruto bi prisel na 7k neto na mesec po kalkulatorju. Ni kot v SLO, so pa tukaj druge prednosti :)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Vprasanje, ker so menda razlike tudi od branze do branze. Pac res je najboljse it na WKO, seveda po predhodnem dogovoru. Jaz sem bil pozitivno presenecen, povedo vse pluse in minuse vseh oblik itn. Ne stane nic, imajo ljudi specificno za taka svetovanja.

Poleg tega sledijo se kako je okoli pomoci, recimo zna biti, da si marsicesa oproscen prvo leto itn.

AK ni optimalen, ko zeis biti podjetnik, to je bolj za zaposlene. WKO je specificno za podjetja.

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Sam imam samo 5000€ netto, je pa res da sem trenutno zraven pri treh večjih projektih kjer črpamo evropski denar. Tam so urne postavke če preračunaš nenormalne (tudi po 1000€ na uro in gor) in sploh ne bi pisal preveč o tem javno... Je pa to popoldanska zadeva do katere je zelo težko priti če si Kekec.

pegasus ::

Dvomim. Če so EU projekti v čem dobri, je to nadzor nad porabo sredstev.

hujsk1999 ::

pegasus je izjavil:

Dvomim. Če so EU projekti v čem dobri, je to nadzor nad porabo sredstev.

Tu se da tako mutit, da glava peče. Rabiš pa seveda izkušenega človeka, ki vodi projekt.

Mike_Rotch ::

hujsk1999 je izjavil:

Sam imam samo 5000€ netto, je pa res da sem trenutno zraven pri treh večjih projektih kjer črpamo evropski denar. Tam so urne postavke če preračunaš nenormalne (tudi po 1000€ na uro in gor) in sploh ne bi pisal preveč o tem javno... Je pa to popoldanska zadeva do katere je zelo težko priti če si Kekec.


Čestitam za jurja povišice v enem mesecu:

hujsk1999 je izjavil:

3500€ netto, 14 izplačil, Avstrija, razvijalec. Ni veliko, se pa da preživet če se vlaga v kripto občasno.

pegasus ::

hujsk1999 je izjavil:

Tu se da tako mutit, da glava peče. Rabiš pa seveda izkušenega človeka, ki vodi projekt.
Nope ... na podlagi mojih izkušenj lahko zaključim, da nakladaš.

hujsk1999 ::

pegasus je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Tu se da tako mutit, da glava peče. Rabiš pa seveda izkušenega človeka, ki vodi projekt.
Nope ... na podlagi mojih izkušenj lahko zaključim, da nakladaš.

Ne vem. Jaz vsako leto pokradem EU sigurno okoli 100.000€.

poweroff ::

Že samo izrazoslovje nakazuje na to, da nakladaš.
sudo poweroff

tony1 ::

hujsk1999 je izjavil:

pegasus je izjavil:

Dvomim. Če so EU projekti v čem dobri, je to nadzor nad porabo sredstev.

Tu se da tako mutit, da glava peče. Rabiš pa seveda izkušenega človeka, ki vodi projekt.


Lahko potrdim. Na projektu EU dela efektivno 5 ljudi, plačajo pa za 30. Nato (velika) firma pač da še ostalim 25im podpisati poročila o delu (ki jih za vse skupaj pripravi eden od tistih petih).

maticb492 ::

EU sredstva moraš znati črpati, ni 2x za rečt da je res kar piše. Par let nazaj sem bil zraven enega, ki je začel nek svoj spletni app (nima veze kaj), in je prišel preko vez do nekoga, ki je rekel da zrihta neko ogromno vsoto EU sredstev (mislim da je bilo govora čez sto tisoč - mind you za par mescev razvoja), s tem da on pobere par procentov od tega, zrihta pa papirologijo. Potem sicer ni šlo nič skozi, ampak očitno je nekaj na tem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuall ::

poweroff je izjavil:

Že samo izrazoslovje nakazuje na to, da nakladaš.

a zato, ker je uporabil narečno besedo sigurno namesto ljubljanske gotovo? no no, to je diskriminacija, to bi se do zdaj pa že lahko naučil.

hujsk1999 ::

Fantje, ko si enkrat notri v tem kolesju, teče to kot dobro naoljen stroj. Človeška pogoltnost je neskončna, EU pa tiska z rekordno hitrostjo. Toliko denarja ni bilo še nikoli v obtoku. Res je nor občutek zaslužit v enem mesecu toliko, kot večina povprečnih Janezov v nekaj letih. Sem pa opazil, da sem iz dneva v dan bolj pogolten in škrt. Ampak taka je pač človeška narava v dani situaciji. Denar človeka pokvari, pravijo siromaki. Mislim, da imajo kar prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

WhiteAngel ::

hujsk1999 je izjavil:

Fantje, ko si enkrat notri v tem kolesju, teče to kot dobro naoljen stroj. Človeška pogoltnost je neskončna, EU pa tiska z rekordno hitrostjo. Toliko denarja ni bilo še nikoli v obtoku. Res je nor občutek zaslužit v enem mesecu toliko, kot večina povprečnih Janezov v nekaj letih. Sem pa opazil, da sem iz dneva v dan bolj pogolten in škrt. Ampak taka je pač človeška narava v dani situaciji. Denar človeka pokvari, pravijo siromaki. Mislim, da imajo kar prav.


To zato, ker nimaš familije. Potem, ko ti froci požrejo drugo polovico dneva energije in živxev, se skuliraš :P

TheBlueOne ::

hujsk1999 je izjavil:

Fantje, ko si enkrat notri v tem kolesju, teče to kot dobro naoljen stroj. Človeška pogoltnost je neskončna, EU pa tiska z rekordno hitrostjo. Toliko denarja ni bilo še nikoli v obtoku. Res je nor občutek zaslužit v enem mesecu toliko, kot večina povprečnih Janezov v nekaj letih. Sem pa opazil, da sem iz dneva v dan bolj pogolten in škrt. Ampak taka je pač človeška narava v dani situaciji. Denar človeka pokvari, pravijo siromaki. Mislim, da imajo kar prav.


Problem je, da govoris zelo splosno, kar nakazuje, da samo delas antipropagando EU sistemu. Torej trol?

Tody ::

Nekaj je resnice. Na razpise se lahko vsak prijavi... Papirologije je kar nekaj sicer ni neka raketna znanost... Vzame pa kar nekaj časa. Drug del je da mores dokazovat stroške, kar spet ni težko če imaš nek projekt zadaj pač ga napihneš malo. Večji projekt več denarja se prime. Ni pa da so v eu čisto butasti da bodo dal za nek s.p. par mio sredstev medtem ko kaki krki to ni problem ampak dobit biznis v krki spet ni tako easy.

TheBlueOne ::

Tody je izjavil:

Nekaj je resnice. Na razpise se lahko vsak prijavi... Papirologije je kar nekaj sicer ni neka raketna znanost... Vzame pa kar nekaj časa. Drug del je da mores dokazovat stroške, kar spet ni težko če imaš nek projekt zadaj pač ga napihneš malo. Večji projekt več denarja se prime. Ni pa da so v eu čisto butasti da bodo dal za nek s.p. par mio sredstev medtem ko kaki krki to ni problem ampak dobit biznis v krki spet ni tako easy.


Pa imas izkusnje s tem ali govoris v sankovskem stilu? Kolikor imam potakov jih je kot prvo tezko dobiti, kot drugo pa ne poznam koga, ki bi od njih obogatel.

Mi pa lahko kot poznavalec poves naslednje:
- Kje isces te razpise na katere se lahko vsak prijavi? Prosim nekaj virov, ker vecina kar najdem jaz je zelo omejeno kdo se lahko prijavi, kaj so predpogoji, praviloma ne mores sam itn.
- Koliko imas izkusnj z mahinacijami v smislu, da jih nafarbas, da dosegas cilje, med tem ko ne delas nic?

Tody ::

Ni zastonj kosila, vsake x mesecev je razpis za digitalizacijo podjetji, kjer se lahko podjetje prijavi, seveda sama ne more oz nima virov da bi speljalo zadevo. Tako se najema enega od teh podjetji ki znajo te razpise delat, rabis seveda se podjetje ki bo dejansko nek razvoj naredila. Ni to da prijavis 100.000 eur investicije in bse pobases. Kot rečeno nekaj dela je in ponavadi priprava teh razpisov vzame cca 30 procentov, koliko more kdo delat za ta denar je drugo. Koliko kdo obogati od tega pa...

Mike_Rotch ::

- Koliko imas izkusnj z mahinacijami v smislu, da jih nafarbas, da dosegas cilje, med tem ko ne delas nic?


Jaz zaradi pogojev in načina ugotavljanja doseganja ciljev nisem vzel 70 jurjev od SPS, čeprav sem bil na rapisu izbran.

Sicer še od nikogar nisem slišal, da bi dejansko vračal denar, ampak možnost vseeno obstaja, preverjajo pa tudi resno skozi poročila, ki jih moraš pošiljati.

Ni zastonj kosila, vsake x mesecev je razpis za digitalizacijo podjetji, kjer se lahko podjetje prijavi, seveda sama ne more oz nima virov da bi speljalo zadevo.


Prijava na razpise v resnici ni tako komplicirana, kot ti želijo prodati tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo :)

Tody ::

Vem ampak nekdo se mores s tem ukvarjati in v večini podjetji je to lažje plačati kot pa da enega od zaposlenih s tem obremeni

Malidelničar ::

hujsk1999 je izjavil:

pegasus je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Tu se da tako mutit, da glava peče. Rabiš pa seveda izkušenega človeka, ki vodi projekt.
Nope ... na podlagi mojih izkušenj lahko zaključim, da nakladaš.

Ne vem. Jaz vsako leto pokradem EU sigurno okoli 100.000EUR.


Se da kar mutit, lahko potrdim iz prve roke imam 10 let izkušenj s projekti.
Ni to seveda kraja kot pri slovenskih razpisih, se pa da nedoseganje ciljev tako kar lepo zaviti v celofan, da ocenjevalci in nadzorniki potrdijo (ja veste nismo mogli tega narediti, ker .... nam je poplavilo klet s serverji 8-)).
Je pa vprašanje, če bo to dolgoročno ostalo, ali pa bo tudi Evropa uvedla vračanje denarja ob nedoseganju rezultatov.
Poleg tega (evropski) projekti niso več toliko vabljiv vir denarja (in plač) ker so vsi navalili na to. Si pa predstavljam, da IT-jevci bolj delate projektno B2B, se bolj splača.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Tody je izjavil:

Ni zastonj kosila, vsake x mesecev je razpis za digitalizacijo podjetji, kjer se lahko podjetje prijavi, seveda sama ne more oz nima virov da bi speljalo zadevo. Tako se najema enega od teh podjetji ki znajo te razpise delat, rabis seveda se podjetje ki bo dejansko nek razvoj naredila. Ni to da prijavis 100.000 eur investicije in bse pobases. Kot rečeno nekaj dela je in ponavadi priprava teh razpisov vzame cca 30 procentov, koliko more kdo delat za ta denar je drugo. Koliko kdo obogati od tega pa...


Potem se kot prvo ne more vsak prijavit, kot drugo ni enostavno, kot tretje pa se kaj naredi. Ce je bilo narejeno drago ali poceni pa menda tezko sodimo kar pocez?

Katere razpise imas v mislih? Kje so objavljeni? Da malo vidim kaksna je substanca...

Tody ::

Seveda so omejitve ampak ce imas projekt za 10.000 eur ne mores dobit ven 50.00p ane ? https://podjetniskisklad.si/sl/produkti...

Vrjetno pa je na voljo se več tega, jaz sem bil bolj na izvedbeni strani

uvodV?? ::

pegasus je izjavil:

Dvomim. Če so EU projekti v čem dobri, je to nadzor nad porabo sredstev.

Ni res. Na papirju je morda že res, v realnosti pa ko enkrat projekt dobiš, se bi moral prav potrudit da denar izgubiš. Vsaj v IT je tako.

pegasus ::

Moje izkušnje na projektih s šest in sedem-mestno cifro financiranja so drugačne. Še poslovno večerjo je bilo treba opravičevati, zakaj smo šli v dražjo oštarijo in ne v cenejšo ...

kuall ::

pegasus je izjavil:

Še poslovno večerjo je bilo treba opravičevati, zakaj smo šli v dražjo oštarijo in ne v cenejšo ...

To je znana narava ljudi: iz muhe bodo delali slona, velike stvari jih ne bodo zanimale, malenkosti so jim zanimive. Nimajo prioritet pošlihtanih. Stranka ti bo težila za 30€ račun, medtem ko jo un za 3 jurje ne bo zanimal.

njyngs ::

Mike_Rotch je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Sam imam samo 5000€ netto, je pa res da sem trenutno zraven pri treh večjih projektih kjer črpamo evropski denar. Tam so urne postavke če preračunaš nenormalne (tudi po 1000€ na uro in gor) in sploh ne bi pisal preveč o tem javno... Je pa to popoldanska zadeva do katere je zelo težko priti če si Kekec.


Čestitam za jurja povišice v enem mesecu:

hujsk1999 je izjavil:

3500€ netto, 14 izplačil, Avstrija, razvijalec. Ni veliko, se pa da preživet če se vlaga v kripto občasno.

Hehe ja, tip več nima meje pri trolanju, pa zgublja sled v lastnih lažeh.

hujsk1999 ::

Da ne gremo preveč offtopic. 6500EUR neto - Švica. Delam že 6 let. Začel s 5500EUR neto. 100% remote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

Invictus ::

Si pa poceni. Za Švicarje >:D. Si malo nad njihovim minimalcem...

Kasirati bi moral tam 50+ CHF/uro
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hujsk1999 ::

Invictus je izjavil:

Si pa poceni. Za Švicarje >:D. Si malo nad njihovim minimalcem...

Kasirati bi moral tam 50+ CHF/uro

Potem pa 12500€ neto. Bo ok? Gremo dalje. Ti? 18500€ še vedno ali višaš?

IL_DIAVOLO ::

Shintaro je sel v drugo branzo :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

maticb492 ::

hujsk1999 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Si pa poceni. Za Švicarje >:D. Si malo nad njihovim minimalcem...

Kasirati bi moral tam 50+ CHF/uro

Potem pa 12500€ neto. Bo ok? Gremo dalje. Ti? 18500€ še vedno ali višaš?


Vem da trollaš ampak vseeno;

Človek je omenil senior pozicijo in ISO certifikate, cifre so takšne, to ni Wordpress developer direkt iz faksa, seveda ne poznam nobenega v temi osebno, oz. zaradi nickname-ov je možno da kdo mene pozna jaz pa vas ne, ampak cifre so takšne, ne pride pa kar tako vsak do njih seveda.

Še v sloveniji so take cene.. 2016 sem vprašal eno stranko od firme, kjer sem delal, koliko so plačevali maintenance za en software, in je bila tarifa 100€ na uro, obe firme iz Ljubljane. Nekaterim na forumu je preko normirancev pač uspelo dobiti šiht, kjer tako rekoč stran vržejo middle man-a in oni pokasirjo corporate tarifo oz. so v tujini celo še višje tarife.

Saj tudi za mene firma, kjer sem full-time dobi vsaj 50€ na uro na pogodbah za par let.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

Če je prijava na EU razpise res tako enostavna, me zanima kako to, da paa vseeno tako malo slovenskih podjetij in drugih organizacij uspe na EU razpisih?

Poleg tega me zanima koliko od vas je že delalo na EU projektih, koliko od vas vas je pripravljalo poročila in na koncu dalo tusi revizijo skozi? Vsebinsko in finančno revizijo, da ne bo pomote.
sudo poweroff

hujsk1999 ::

A niso za to določeni ljudje da se ukvarjajo samo z razpisi, poročili in ostalimi papirji? Samo prašam. Ti si samo izvajalec z 1000€/h postavko in to je to.

111111111111 ::

poweroff je izjavil:

Če je prijava na EU razpise res tako enostavna, me zanima kako to, da paa vseeno tako malo slovenskih podjetij in drugih organizacij uspe na EU razpisih?

Poleg tega me zanima koliko od vas je že delalo na EU projektih, koliko od vas vas je pripravljalo poročila in na koncu dalo tusi revizijo skozi? Vsebinsko in finančno revizijo, da ne bo pomote.

Jaz. max 150.000 €. Majster je sodelavka, ki pripravlja eseje, jaz pa čimveč tehnike zrinem v ceno noter. Ena zunanja za cca. 1500€ popravi pravopisno in zloži skupaj, da dabimo. Jaz sem zadolžen za realizacijo, kolegica ureja papirje in račune in nas lovi ko kaj zajebemo. Razpis za 150k, sva dva delala pol leta polovični delovni čas. TAko iz občutka bi rekel, da rabiš enega precej sposobnega človeka za pol leta v firmi, da ti spravi zadevo skozi in jo potem tudi izvede. Govorim seveda od priprave, in izvedbe, cca. 6x 176 ur. Zraven niso štete ure, ko mora sedaj mislim da 5 let poročati, kjer se investicije gibljejo. To bi rekel da ji bo vzelo še cca. 1 mesec dela.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
276 / 357
»»