» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
177 / 357
»»

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ja, točno to je problem. Zato sem se zgoraj zafrkaval da tista cena ni pravična. Je pa problem, da pri ključavnici vidiš ali je odklenjena, pri IT je pa možna tudi razna šalabajzerija...

V IT je večina šalabajzerij zaradi butastih strank.

Prvič, ne znajo definirati kaj bi radi...

Drugič, ko se štarta, bi še kar radi zadeve, ki niso del prvotne projekta. Kao izboljšave... Seveda za isto ceno...


In če bi znali verificirati delo, bi bil rezultat tudi hitro lepo viden...

Invictus ::

codeMonkey je izjavil:

In če bi znali verificirati delo, bi bil rezultat tudi hitro lepo viden...

Če ne znaš niti zastaviti projekta, kako ga boš potem verificiral ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

In če bi znali verificirati delo, bi bil rezultat tudi hitro lepo viden...

Če ne znaš niti zastaviti projekta, kako ga boš potem verificiral ;).



Vem, razumem. Bolj sem se nanašal na komentar, da avto vidiš, če je odklenjen, za IT pa ne oz težko... Tudi se da...

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

kakšna je pri nas povprečna plača elektrotehnika in informatika z višjo, VS in UNI izobrazbo v javnem sektorju in kakšna v privatnem?
//

111111111111 ::

JS:
Srednja šola: 850€ neto
VŠ: 950€ neto
UNI: 1050€ neto na mesec.

Privatni sektor:
- kolikor si izpogajaš toliko dobiš. Reference + pogajalske sposobnosti = plača Če si pripravljen delati za minimalca, ti bodo brez problema dali minimalca.

Primer:
1. kolega SŠ, javni sektor: 850€ neto Admin.
2. kolega SŠ, privatni sektor: cca. 2400€ bruto + letni bonusi (pribl 1,2x plača) Java EE programer
3. kolega doktorat privatni sektor: 6000€ bruto + letni bonusi (približno 2x plača) Senior Scala programer.

hruske ::

Če se prijavljaš na razpis v javnem sektorju, je del razpisa tudi naziv delovnega mesta, ta je naveden v katalogu delovnih mest, kjer je napisan tudi plačni razred, ti pa so tudi javno objavljeni.
Rad imam tole državico. <3

Spura ::

111111111111 je izjavil:


3. kolega doktorat privatni sektor: 6000€ bruto + letni bonusi (približno 2x plača) Senior Scala programer.

A to v Sloveniji, 6000 bruto redna zaposlitev?

111111111111 ::

Drži.

Rudolfo ::

111111111111 je izjavil:

JS:
Srednja šola: 850€ neto
VŠ: 950€ neto
UNI: 1050€ neto na mesec.

Privatni sektor:
- kolikor si izpogajaš toliko dobiš. Reference + pogajalske sposobnosti = plača Če si pripravljen delati za minimalca, ti bodo brez problema dali minimalca.

Primer:
1. kolega SŠ, javni sektor: 850€ neto Admin.
2. kolega SŠ, privatni sektor: cca. 2400€ bruto + letni bonusi (pribl 1,2x plača) Java EE programer
3. kolega doktorat privatni sektor: 6000€ bruto + letni bonusi (približno 2x plača) Senior Scala programer.

Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 5000 E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.

Rudolfo je izjavil:

111111111111 je izjavil:

JS:
Srednja šola: 850€ neto
VŠ: 950€ neto
UNI: 1050€ neto na mesec.

Privatni sektor:
- kolikor si izpogajaš toliko dobiš. Reference + pogajalske sposobnosti = plača Če si pripravljen delati za minimalca, ti bodo brez problema dali minimalca.

Primer:
1. kolega SŠ, javni sektor: 850€ neto Admin.
2. kolega SŠ, privatni sektor: cca. 2400€ bruto + letni bonusi (pribl 1,2x plača) Java EE programer
3. kolega doktorat privatni sektor: 6000€ bruto + letni bonusi (približno 2x plača) Senior Scala programer.

Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 4-5000 neto E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.
Edit: sele zdajle videl da so cifre bruto. Tko da maybe.
Lp rudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rudolfo ()

retrz ::

@Rudolfo, kakšno je kaj stanje plc/scada na splošno v avstraliji? Me mika če bi kdaj dobil priložnost da bi priletel dol :)

Invictus ::

Rudolfo je izjavil:


Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 4-5000 neto E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.
Edit: sele zdajle videl da so cifre bruto. Tko da maybe.

85-100K za inženirja je precej slabo za Avstralijo. Si ziher, da ne gre več?

Sploh delo v rudniku v neki vukojebini...

Meni so ponujali 120k začetne plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Čaki, a samo 120? A ti niso 150? Men se zdi, da so ti 150 :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OrkAA ::

Rudolfo je izjavil:

Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 4-5000 neto E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.
Edit: sele zdajle videl da so cifre bruto. Tko da maybe.


Gre za SCALA, ne SCADA programerja - https://www.scala-lang.org/

Sicer pa take place za evropo niso nic posebnega. 70-80k bruto se da dobiti marsikje.

BlaY0 ::

Zdaj smo malo preskočili z AUD na EUR... razmerje je 1 proti 0,7...

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Čaki, a samo 120? A ti niso 150? Men se zdi, da so ti 150 :|

Samo zdi se ti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trstenjak ::

SCALA je programski jezik. Drugače v Avstraliji drugače povprečna bruto plača developerja 130k njihovih dolarjev, cca. 100k evrov. Plače pa so bistveno manj obdavčene, mislim da okoli 25-30% . Torej neto na mesec 6k evrov. Ko odšteješ še bivanje in hrano, recimo da ti ostane 3k mesečno.

Horejšio ::

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

111111111111 ::

Rudolfo je izjavil:


Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 4-5000 neto E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.
Edit: sele zdajle videl da so cifre bruto. Tko da maybe.

Scala. Scala. Čisto nekaj drugega kot Scada. Za scado nimam pojma koliko se plačuje.

Smurf ::

A scalo v Sloveniji uporablja se kaksno drugo podjetje poleg Celtre?

Nublet ::

111111111111 je izjavil:

Rudolfo je izjavil:


Wauv, 6000 E za Sen Scada programerja??? A je to kak ful niche kot kaksen nuclear weapon dev thing al? Ker tukaj v Avstraliji delam z kar nekaj senior scada sen consultanti za ene od najvecjih rudnikov in portov na svetu in so max na okrog $85.000-100K AUD per year e.g. okrog 4-5000 neto E per month. Tko da bi mal dvomil v tele tvoje cifre.
Edit: sele zdajle videl da so cifre bruto. Tko da maybe.

Scala. Scala. Čisto nekaj drugega kot Scada. Za scado nimam pojma koliko se plačuje.

Ah za SCADA niso neke bajne plače ker je pičkin dim zadeva.

jype ::

Smurf je izjavil:

A scalo v Sloveniji uporablja se kaksno drugo podjetje poleg Celtre?
Ja, poznam še dve, ampak ne morem povedat, kateri. IMO te tudi ne zanima pozicija v teh podjetjih, ker gre za standardne dinozavre, uporaba scale pa je posledica samoiniciative inženirjev, management zanjo verjetno sploh ne ve.

Ajnstajn` ::

Mi lahko kdo razloži recimo, kako se delodajalec in bodoči zaposlen zmenita glede nadur? ali se to mora oziroma ali se to lahko zapiše tudi v pogodbo in na kak način ?

Ravnotako me zanima, ali se da recimo v podogbo zapisat da delaš za 3 mesece kot uvajanje za neko plačo, recimo 550EUR in potem po treh mesecih 1000EUR ?
//

Zgodovina sprememb…

otago ::

Glede nadur ti povedo. Ali se koristijo kot kak dan fraj, oz. so v dobro podjetja ali pa so placane. Lahko se tudi zapise.

V pogodbo se zapise, kaj so obveznosti in dolznosti zaposlenega, varnost na delu, zaupnost informacij, konkurencna klavzula, placa, dopust, odpovedni rok, preizkusno obdobje.

V pogodbo se lahko zapise, da se ob uspesnem preizkusnem roku zvisa placa na y eur. Delodajalec ponavadi v preizkusnem roku vidi tvojo vrednost in kako jo bo nagradil. Zato dvomim, da bodo napisali zdaj x, cez tri mesece y. Razen ce si super sposoben in gre za menjavanje sluzb, samo potle ne bi taksnih pihal na s-t.

Vse je odvisno od podjetja, branze.

Pogodbe so v bruto zneskih, pristojna zakonodaja se bi naj spostovala. Torej v Slo manj kot 804.96eur bruto naj ne bi dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

ales85 ::

otago je izjavil:

Glede nadur ti povedo. Ali se koristijo kot kak dan fraj, oz. so v dobro podjetja ali pa so placane. Lahko se tudi zapise.

Vso srečo z uveljavljanjem takšnega določila, predvsem na kakršenkoli pisni način.

otago ::

ales85 je izjavil:

otago je izjavil:

Glede nadur ti povedo. Ali se koristijo kot kak dan fraj, oz. so v dobro podjetja ali pa so placane. Lahko se tudi zapise.

Vso srečo z uveljavljanjem takšnega določila, predvsem na kakršenkoli pisni način.


Neumno vprasanje, se bolj cuden odgovor. Zgleda, da prvic isce sluzbo. Nekateri delodajalci se drzijo ustnih dogovorov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

BlaY0 ::

Večji imajo skoraj sigurno to definirano v internih aktih. Vse pa zavezuje delovna zakonodaja.

Aero01 ::

Gandalfar je izjavil:

Jaz sem bolj sel na nacin - "cene na trgu so sle gor, moja nova cena je X". Ce vam ni vsec, imam vsak teden par ponudb pa se samo zmenimo kako predam stvari.


Deluje v redu, iskreno in direktno =) Ampak v primeru, da ugodijo zahtevi, kako potem takšen pristop vpliva na odnose v prihodnje? S tem seveda ciljam na delo v podjetju, kjer si član teama in si s temi ljudmi v stiku na dnevni ravni. Za zunanje sodelavce/pogodbenike verjmaem da tu ni hudih preprek =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aero01 ()

Gandalfar ::

Načeloma je to med tabo in tvojim šefom. Ker tipično plače niso javne, se moraš samo vprašat, če te bo šef takoj šel menjat ali si pa dovolj dober. (Sicer pa itak, če lahko tako samozavestno se pogajaš, nimaš težav z iskanjem nove službe).

theanswer3 ::

Rabil bi vaše mnenje, ker se bom pogajal za novo pogodbo pri trenutnem podjetju. Kakšno je vaše mnenje če bi zahteval 1500€ plače (to ni bruto ampak, kar bi želel dobiti ven z malico in prevozom). Imam eno leto delovnih izkušenj, diplomant fakultete za računalništvo (bolonc/uni), full stack web developer PHP (vglavnem symfony in laravel), tudi nekaj Jave, frontend občasno tudi angular js, sicer pa javascript/jquery (css in html itak zraven). Se vam zdi to previsoko zahtevana plača za nekoga, ki je v firmi eno leto? Morda prenizka? Imate nasvet pri pogajanju? Prvo leto sem praktično delal za 800€ neto in se mi zdi da bi bil preskok previsok, da bi se delodajalec strinjal s tem. Po drugi strani pa je eno leto ogromno in če sem bil takrat brez izkušenj, jih imam sedaj bistveno več. Stranke/projektni vodje so bili z mojim delom vedno zadovoljni, kar je sicer moje subjektivno mnenje.

Veron ::

Popolnoma odvisno od znanja, ki si ga osvojil. Predvidevam, da imaš stroške prevoza in malice nekje 200eur, torej 1300eur neto. To je načeloma OK, je pa tukaj spet veliko faktorjev.

Če gre za kako agencijo, bojo verjetno raje zaposlili koga drugega za 800eur. Če gre za kaka znanja, katera nekdo rabi kar nekaj časa, da osvoji, potem bojo pristali.

black ice ::

LOL, preskok bi bil previsok. Sploh ni čudno, da so plače redno zaposlenih take kot so.

Smurf ::

Da bi si podvojil placo? Ni nemogoce, ampak to potem verjetno pomeni, da so ti prvo leto dali bistveno premalo. Za 1500 neto placo z 1 letnimi izkusnjami moras spadati med bolj perspektivnimi (+ biti v pravi firmi).

black ice ::

Ali pa se dobro spogajat pri drugi/boljši firmi.

theanswer3 ::

Je agencija ja, mam pa to prednost da novega kadra kar ne najdejo in vprasanje ce se jim splaca vzeti novega studenta kot sem bil jaz eno leto nazaj in ga uvajati v celoten sistem se enkrat.

Vbistvu sem prvo leto delal res pod ceno ampak se nisem ravno zmenil za to, ker so mi bile izkusnje bolj pomembne. Sedaj pa pac vidim da sem sposoben delati vse kar mi dajo in se naj bi to poznalo tudi pri placi. Ce so cool bi morali to razumeti.

Nocem nobenega izsiljevati z nemogocimi placami zato raje vprasam za nasvet. Moja ideja je tudi bila da najprej njih vprasam koliko sem zanje vreden podjetju in ce se bi placa res zelo razlikovala potem vidim koliko me dejansko cenijo. Torej ce bi zahteval nekje 1200€ bi bilo verjetno bolje kajne?

black ice ::

Vreden si točno toliko kot se izpogajaš.
Če boš ti zahteval 1200, ti bodo ponudili 900 in boš presrečen. C'mon, tvoj čas je nekaj vreden, izkušnje gor ali dol.

Vazelin ::

Imaš backup plan, če ti ne ponudijo več? Toliko, da ti je vseeno, če ne pristanejo?;)

tony1 ::

Lej, fant:
a) naštudiraj, kaj je to bruto plača in se začni pogajat tako kot to delajo veliki fantje: v bruto plači. (Resneje: odrasli ljudje pa o letni bruto plači.)

Bruto plača o kateri se pogovarjaš je bruto1. Tle maš link do izračuna plače, pa ga čimprej naštudiraj:
http://www.adecco.si/izracun-place/

b) v naši kulturi je nekako tako, da (razen v izrednih razmerah, ko npr. zelo cenjen sodelavec ali šef da odpoved, tebe pa firma nujno še naprej rabi) je običajno največ kar se boš izpogajal 20% povišica.

c) Če meniš da bi moral dobiti več, začni iskati drugo službo. Ko jo boš našel, se lahko pri prvotni firmi poskušaš pogajati še za več, ali pa greš drugam.

Lonsarg ::

Načeloma je politika podjetij da se počasi dviga zaposlenemu, ne pa že prekmalu na maks kar boš kdaj dobil v lajfu. Za podjetje je idealno da nekomu po malem povečujejo plačo do njegovih 10 let delovnih izkušenj, ker mu z tem skoz daje nek občutek da raste.

Bi pa vseeno pričakoval zdaj skok, ker je bila plača pač zdaj celo leto ultra-začetniška. Nič ni narobe če rečeš 1300, ampak tudi če dobiš 1100 z samim 1 letom izkušenj ne moreš tega zavrniti.

black ice ::

Seveda lahko, če mu drugo podjetje ponudi več.

Blinder ::

Ali ste si scvrli mozgane? 800 € neto je ultra-zacetniska placa?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

black ice ::

Ja, premajhna plača je. Kaj hočeš povedati? Da se tebi po x letih izkušenj ni uspelo izpogajati za več?

trstenjak ::

theanswer3 je izjavil:

Rabil bi vaše mnenje, ker se bom pogajal za novo pogodbo pri trenutnem podjetju. Kakšno je vaše mnenje če bi zahteval 1500€ plače (to ni bruto ampak, kar bi želel dobiti ven z malico in prevozom). Imam eno leto delovnih izkušenj, diplomant fakultete za računalništvo (bolonc/uni), full stack web developer PHP (vglavnem symfony in laravel), tudi nekaj Jave, frontend občasno tudi angular js, sicer pa javascript/jquery (css in html itak zraven). Se vam zdi to previsoko zahtevana plača za nekoga, ki je v firmi eno leto? Morda prenizka? Imate nasvet pri pogajanju? Prvo leto sem praktično delal za 800€ neto in se mi zdi da bi bil preskok previsok, da bi se delodajalec strinjal s tem. Po drugi strani pa je eno leto ogromno in če sem bil takrat brez izkušenj, jih imam sedaj bistveno več. Stranke/projektni vodje so bili z mojim delom vedno zadovoljni, kar je sicer moje subjektivno mnenje.

Najmanj 1600 evrov neto + stroški. Vse ostalo najedaš svojo substanco.

RunoTheDog ::

Magister računalništva in informatike. 1300€ bruto. Ja, vem.

codeMonkey ::

Kot kaže imaš slabo pogajalsko izhodišče. Najprej malo poglej naokoli koliko si vreden na trgu in potem zahtevaj to plus še nekaj zraven. Pri teh zadevah je vedno fino imeti plan B. Ne samo da je pametno, s tem pride tudi samozavest pri pogajanju.

111111111111 ::

trstenjak je izjavil:


Najmanj 1600 evrov neto + stroški. Vse ostalo najedaš svojo substanco.

Pretiravanje, ker ni šans da je vreden toliko z 1 letom izkušenj. Popolnoma nerealno.

Blinder je izjavil:

Ali ste si scvrli mozgane? 800 EUR neto je ultra-zacetniska placa?

Za programerja vsekakor.

EDIT: OP ko se greš pogajat imej pripravljen odgovor ZAKAJ si zaslužiš višjo plačo. Navedek da imaš sedaj 1 leto izkušenj pač ne bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

@theanswer3 kako bi se samoocenil, da si sposoben v primerjavi s svojimi vrstniki (povprecen, nadpovprecen, zgornjih 10%, ...).

trstenjak ::

111111111111 je izjavil:

trstenjak je izjavil:


Najmanj 1600 evrov neto + stroški. Vse ostalo najedaš svojo substanco.

Pretiravanje, ker ni šans da je vreden toliko z 1 letom izkušenj. Popolnoma nerealno.

Če dela samostojno to kar je napisal, je vreden še več. Sem prepričan, da v tem trenutku v Sloveniji najde vsaj 20 ponudb z višjo plačo (od 1600 neto). Če pa je pripravljen iti v s.p. normiranca in si delo iskati na trgu, pa vsaj 20 evrov bruto na uro, kar je neto cca. recimo 2700 neto.

111111111111 ::

Dajva realno pogledat.
- diplomiranec
- 1 leto izkušenj

Če res ni super pameten in sposoben, še ni vreden 1600 NETO v SLOVENIJI. Ampak odločen delavec, ki ve kolioko je vreden, ne sprašuje po forumih, ampak gre in se pogaja za plačo, kar tudi kaže na določeno neizkušenost in da še ni team leader material, kjer se začnemo pogovarjat o 2500 NETO+.

thramos ::

theanswer3 je izjavil:

Je agencija ja, mam pa to prednost da novega kadra kar ne najdejo in vprasanje ce se jim splaca vzeti novega studenta kot sem bil jaz eno leto nazaj in ga uvajati v celoten sistem se enkrat.

Vbistvu sem prvo leto delal res pod ceno ampak se nisem ravno zmenil za to, ker so mi bile izkusnje bolj pomembne. Sedaj pa pac vidim da sem sposoben delati vse kar mi dajo in se naj bi to poznalo tudi pri placi. Ce so cool bi morali to razumeti.

Nocem nobenega izsiljevati z nemogocimi placami zato raje vprasam za nasvet. Moja ideja je tudi bila da najprej njih vprasam koliko sem zanje vreden podjetju in ce se bi placa res zelo razlikovala potem vidim koliko me dejansko cenijo. Torej ce bi zahteval nekje 1200€ bi bilo verjetno bolje kajne?


1300 € neto ni niti približno nemogoča plača, ampak pomojem mnenju nekje spodnja meja za človeka s tvojim znanjem in izkušnjami.

Svojo dejansko ceno ugotoviš tako, da greš na trg. In ta trenutno cveti. Zato ne primerjaj s trenutno plačo ampak z razmerami na trgu in ustrezno prilagodi svojo ponudbo. Seveda pa moraš zato na par razgovorov, dobiti par ponudb, ker drugače malo ugibaš, mi preko foruma pa še bolj. Čisto vse seveda ni le v denarju, tako da če imaš v trenutni firmi druge ugodnosti, jih lahko ustrezno ovrednotiš.

Ko enkrat veš svojo ceno, pa predstaviš ponudbo trenutnemu podjetju - "več ponudb imam za toliko in toliko". Vsekakor pa so preskoki x2 ponavadi znotraj podjetja težko dosegljivi (kljub temu, da jih kadriranje/uvajanje novega delavca na koncu stane več), zato moraš biti itak resno pripravljen zamenjati službo.

FriK25 ::

To da ni vredno diploma + 1 leto izkušenj v firmi vsaj 1300€ neto je neumnost, sej se ne štejejo izkušnje samo v firmi tud na faksu se dela dost zahtevne naloge, da bi prištel še par let k temu realno.
Sam sem študent FRI-ja in lahko povem da so nekateri bolj izkušeni ali pa taki, ki so se znali dobro zmenit brez problema dobili ŠTUDENTSKO delo plačano 8-12€ na uro.
Torej so recimo v tem času ko ni faksa lepo delali polni delovnik torej 1000€+ brez redne zaposlitve pa so se med temi našli dosti tudi tisti, ki niso bili "najboljši v letniku" ampak s povprečnim znanjem.

Tako da če znaš to kar počneš dobro in so vsi zadovoljni s tvojim delom kar pogumno pri pogajanju, za to kar ti plačajo zdej te bo pa vzelo vsako podjetje :P
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.
««
177 / 357
»»