» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
158 / 357
»»

Invictus ::

Seveda je avto, bencin, čas na cesti (1000 ur), nevarnost poškodbe in smrti, zastonj...

Tudi v ITju je tega nekaj. Sem vsak dan naredil 120 km v nekem času, pa se je nabralo mesečno za kredit avta (20k) plus bes bencin, ki sem ga porabil.

200km x 0,18 EUR = 36 ur/dan. Povprečno 720 EUR/mesec.

To je skoraj polovica OPove plače ;).

Seveda, pa če to zdališ z dvema urama na dan, plus stroški avta, je to prekleto slaba urna postavka ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Ja, kaj pa če ti podjetje krije javni prevoz? Pa prideš iz tvojih 720EUR na 250EUR.
Zato ne moremo posploševat s temi potnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FTad ::

RockyS je izjavil:

Ja, kaj pa če ti podjetje krije javni prevoz? Pa prideš iz tvojih 720EUR na 250EUR.
Zato ne moremo posploševat s temi potnimi.


Ja, samo koliko casa bos pa zabil sele potem na poti do doma? Meni ne bi odtehtalo. Vse kar traja dlje od 30min v eno smer za pot v sluzbo/domov je prevec zame osebno.

Mufasa ::

Tudi jaz dam glas za selitev bližje domu. Prej - vstajat ob 6h da sem bil 6:15 na cesti, ko je bil promet še tekoč - 45min / 1:15 do šihta... in popoldne ujet pravo časovno okno da sem bil čimhitreje doma...

Sedaj ko so otroci.. 7min z avtom, 15min z javnim prevozom ali 45min z kolesom...je pa res da sem si izboril 15% paybump v štartu in potem še enega v tem rangu pa še big fat bonus. Verjetno je imela oddaljenost tut učinek na učinkovitost, kapavem... Da potni stroški v splošnem v TUJINI niso plačani je tut menda jasno. (do neke mere se implicitno odbijejo od obdavčljive osnove)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

sebastjan28 ::

Mislim, da mora podjetje pri izplačilu potnih stroškov upoštevati najnižjo ceno javnega prevoza. To(neobdavčen znesek) je ena prvih stvari v katero se bodo dacarji zapodili ob reviziji,...

RockyS ::

FTad je izjavil:

RockyS je izjavil:

Ja, kaj pa če ti podjetje krije javni prevoz? Pa prideš iz tvojih 720EUR na 250EUR.
Zato ne moremo posploševat s temi potnimi.


Ja, samo koliko casa bos pa zabil sele potem na poti do doma? Meni ne bi odtehtalo. Vse kar traja dlje od 30min v eno smer za pot v sluzbo/domov je prevec zame osebno.


Zato pa noben, ki dnevno migrira, ne uporablja javnega prevoza ampak se posložuje prevoz.org in drugih rešitev. Razen svetle izjeme, ki lahko delajo na vlaku ali busu.

Besna Glista ::

FTad je izjavil:

a za selitev v Lj ali bliznjo okolico s celotno druzino pa ni opcije?


Ne, ni opcija. Življenje v trenutnem manjšem kraju nam ustreza, 1 leto smo zdaj tudi v svoji hiši in selitev ne pride v poštev.

jype je izjavil:

Na cesti si torej preživel dobrih 1000 ur oziroma več kot 40 celih dni oziroma več kot 60 dni, če upoštevaš samo čas, ko si buden, v tem času pa si imel tudi bistveno povišana tveganja za vrsto neprijetnih dogodkov.


Jup. Zato citiranemu tudi odsvetujem menjavo službe in sam iščem alternativo bližje domu oz. imam že poiskano oz. sem bil že poiskan ;) ...

Invictus je izjavil:

Ne splača se mu, ker bo potem brez potnih stroškov...


Niso sploh problem potni stroški, nikjer nisem trdil da imam profit od tega. Ravno se mi pokriva nafta + vzdrževanje.. Beri zgoraj, zakaj selitev v LJ odpade.

Invictus je izjavil:

200km x 0,18 EUR = 36 ur/dan. Povprečno 720 EUR/mesec.


Sicer se lepo sliši, ampak vseeno ni taka cifra.

Invictus ::

Besna Glista je izjavil:


Sicer se lepo sliši, ampak vseeno ni taka cifra.

Mogla bi biti.

To je cifra, ki bi jo dobil, če ni alternative direktnemu javnemu prevozu. Če se moraš presesti, potem ti morajo izplačati kilometrino za prevoz v službo.

So se pa lahko kaj ti pogoji spremenili v zadnjih 10 letih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Iluvatar ::

Invictus je izjavil:


200km x 0,18 EUR = 36 ur/dan. Povprečno 720 EUR/mesec.


Razumem point, ki ga hočeš povedati, ne razumem pa od kod si dobil 0,18 EUR na mesec?
Kaj vse si računal v teh 0,18 EUR na kilometer?

Recimo jaz naredim 700km z 42l dizla. To je poraba 6,7l na 100 kilometrov. Torej z 1 litrom naredim nekje 13,35 kilomentorv. Po domače, za 200km pri ceni dizla 1,189 porabim 15,87 EUR.
Torej cca 318 EUR na mesec, če delam 20 delovnih dni. Torej 402 EUR do tvojih 720 EUR/mesec mi še manjka.
Kaj si ti vse računal, da si prišel na 36 EUR na dan? oz. da je razlika med tvojim in mojim izračunom kar 402 EUR?
Servis vsak mesec?
Obrok za avto?
Poraba 14l goriva na 100km?

Mufasa ::

sebastjan28 je izjavil:

Mislim, da mora podjetje pri izplačilu potnih stroškov upoštevati najnižjo ceno javnega prevoza. To(neobdavčen znesek) je ena prvih stvari v katero se bodo dacarji zapodili ob reviziji,...


Mislim da je (bilo) v Sloveniji ali ali - zato da ne moreš težit če ti ne izplača zate ugodnejše variante.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Besna Glista ::

0,18EUR je max neobdavčena postavka za izplačilo kilometrine.

E: Naj me kdo popravi, če nimam prav..

Zgodovina sprememb…

Iluvatar ::

Aha štekam. Jaz sem mislil da so to njegovi stroški za prevoz na delo :)
Hvala za info.

AndrejO ::

čuhalev je izjavil:

Fortran 77.

Mene najbolj tare razlog obstoja CI/CD oziroma ali so razvijalci premalo plačani, da bi za svoje delo odgovarjali?

Ko razvoj preseze neko tocko kompleksnosti (po metrikah stevila razvijalcev, stevila komponent, stevila povezanih aplikacij, distribuiran sistem, ...), ga vec ni cloveka, ki bi bil sposoben razumeti celotno globalno sliko in brez avtomatiziranega preverjanja soodvisnosti v nekem razumnem casu odgovoriti na vprasanje, ce je sprememba za sistem dovolj varna oz. tveganje napake dovolj majhno.

Ce bi citiral enega svojega kolega: kompleksni sistemi se pojavljajo v dveh oblikah: medsebojno povezane kompleksne komponente ali pa medsebojno povezane enostavne komponente. Nad prvim smo obupali, drugo pa za prvo silo se obvladujemo s testiranji na vseh stopnjah zivljenskega cikla sistema.

perci ::

Iluvatar je izjavil:

Aha štekam. Jaz sem mislil da so to njegovi stroški za prevoz na delo :)
Hvala za info.

Sej so. V stroške je treba še kaj drugega računat (servise, gume, amortizacija...) kot samo gorivo. Kilometrina je pa nek pavšal teh stroškov. Če imaš drag in požrešen avto, komot prideš čez 18 centov na km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Invictus ::

Iluvatar je izjavil:

Invictus je izjavil:


200km x 0,18 EUR = 36 ur/dan. Povprečno 720 EUR/mesec.


Razumem point, ki ga hočeš povedati, ne razumem pa od kod si dobil 0,18 EUR na mesec?
Kaj vse si računal v teh 0,18 EUR na kilometer?

Za neizobražene...

https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

srus ::

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

Invictus je izjavil:

Cobol...

Največ kode je napisane v njem ;).

Po bitih morda res, po številu naročnikov in po obsegu naročil pa ne :).

Da se zdajle specializiraš za Cobol, moraš res dobro vedeti zakaj.

To govori samo tvoje neznanje...
https://blog.codinghorror.com/cobol-eve...
Praktično ves bančni software je napisan v Cobolu.
Eno leto star članek...
www.cio.com/article/3050836/developer/w...


Če ni to tisti gospod Invictus, ki se je pred časom pridušal kakšna dinozavrska orodja uporabljajo v Iskratelu.

Invictus ::

srus je izjavil:


Če ni to tisti gospod Invictus, ki se je pred časom pridušal kakšna dinozavrska orodja uporabljajo v Iskratelu.

Saj jih še vedno ;).

Da ne govorim o razvojnem modelu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Nič narobe z dinozavrskimi orodji, če zadeva funkcionira.

Sam, da bi šel načrtno v učenje dinozavrskih orodij, moraš pa vedeti, zakaj to delaš.

Danes v SLO se it Cobol, je tvegano. Službe so zelo specifične (v glavnem gre za legacy rešitve, kjer moraš dobro poznati samo rešitev in poslovni proces) in ni jih tako veliko kot to predstavlja Invictus.

Drugo je freelancerstvo in tujina, česar se veliko ljudi (Cobolaši so vsaj v SLO v glavnem malo starejši in imajo otroke), noče it.

Smurf ::

Da ne govorimo o tem, da je ucenje cobolta in podobnih zastarelih tehnologij precej dolgocasna rec.

Invictus ::

perci je izjavil:


Danes v SLO se it Cobol, je tvegano. Službe so zelo specifične (v glavnem gre za legacy rešitve, kjer moraš dobro poznati samo rešitev in poslovni proces) in ni jih tako veliko kot to predstavlja Invictus.

Drugo je freelancerstvo in tujina, česar se veliko ljudi (Cobolaši so vsaj v SLO v glavnem malo starejši in imajo otroke), noče it.

Slovenci na splošno nočejo iti na delo v tujino. Ker jim je pir s prijatelji bolj pomemben od finančne varnosti družine. Ampak za večino keš tako ni problem, ker živijo še pri mamicah...

Dosti dela danes je na remote, sploh če jim zaradi tega ponudiš nižjo ceno. So takoj pripravljeni na tak način.

Smurf je izjavil:

Da ne govorimo o tem, da je ucenje cobolta in podobnih zastarelih tehnologij precej dolgocasna rec.

Učenje večine zadev je precej dolgočasno. Seveda je učenje weba, ko ven vrže neke slikce in page bolj zanimivo. Ampak samo dokler se ne pogrunta da je 95% dela na backendu :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Učenje večine zadev je precej dolgočasno. Seveda je učenje weba, ko ven vrže neke slikce in page bolj zanimivo. Ampak samo dokler se ne pogrunta da je 95% dela na backendu :).

Jaz poskusam delati stvari, ki me zanimajo, in mi trenutno precej uspeva. Programerji imamo to sreco, da smo lahko precej izbircni glede sluzbe.

Osebno mi je tudi web precej dolgocasen. Bi pa verjetno prej to pocel, kot pa programiral cobolt. Postaviti nek novi financni software s sodobnim jezikom se recimo slisi kot zanimiv izziv, popravljati 30 let staro zanic kodo, v zastarelem jeziku, pa niti slucajno ne. Ampak to je seveda cisto osebno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Postaviti nek novi financni software s sodobnim jezikom se recimo slisi kot zanimiv izziv, popravljati 30 let staro zanic kodo, v zastarelem jeziku, pa niti slucajno ne. Ampak to je seveda cisto osebno mnenje.

Nobena firma ne bo šla na novo pisat softwara, ki teče že 30 let. Bi bila to tudi precej neodgovorna odločitev.

Drugače je pa popravek starega sranja čisto kul. Če si dober, narediš planirano 8 urno delo v 2-3 urah. Ostalo delaš kaj drugega ali pa si fraj. Sploh pri velikih firmah ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Ker jim je pir s prijatelji bolj pomemben od finančne varnosti družine. Ampak za večino keš tako ni problem, ker živijo še pri mamicah...

Stvar definicije finančne varnosti. Za velik del prebivalstva plača 1.500 neto pomeni finančno varnost. To lahko dosežeš v tem fohu v SLO BP. Večina ne rabi več in da v življenju prioritete drugim stvarem - tudi družini. Pir s prijatelji tudi, seveda.

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Nobena firma ne bo šla na novo pisat softwara, ki teče že 30 let. Bi bila to tudi precej neodgovorna odločitev.

Prej ali slej bo neka firma morala zamenjati software, ali pa bo propadla. Osebno sem bil prisoten pri menjavi 30-40 let stare tehnologijo za telemetrijo v launch roomu Nase. Vcasih je morala ekipa 40 inzenirjev brati na papirju izrisane grafe in iskati glitch, sedaj lahko to naredi 1 inzenir, bistveno hitreje. Ne bom sploh omenjal vseh absurdnih problemov za vzrdzevanje 40 let stare tehnologije. Google recimo v 4 letih prepise prakticno svojo celotno kodo

Invictus je izjavil:


Drugače je pa popravek starega sranja čisto kul. Če si dober, narediš planirano 8 urno delo v 2-3 urah. Ostalo delaš kaj drugega ali pa si fraj. Sploh pri velikih firmah ;).

Zeh.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Prej ali slej bo neka firma morala zamenjati software, ali pa bo propadla. Osebno sem bil prisoten pri menjavi 30-40 let stare tehnologijo za telemetrijo v launch roomu Nase. Vcasih je morala ekipa 40 inzenirjev brati na papirju izrisane grafe in iskati glitch, sedaj lahko to naredi 1 inzenir, bistveno hitreje. Ne bom sploh omenjal vseh absurdnih problemov za vzrdzevanje 40 let stare tehnologije. Google recimo v 4 letih prepise prakticno svojo celotno kodo

Pač ste napisali nov GUI in nekaj avtomatizacij. Big deal. Pač z nekim novim reporting softwarom napišeš par poročil in vizualizacij. Jasno da to zamenjaš...

FCS za Shuttle pa najbrž ne bi na novo pisali ;). Ker je preverjeno in stestirano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Pač ste napisali nov GUI in nekaj avtomatizacij. Big deal. Pač z nekim novim reporting softwarom napišeš par poročil in vizualizacij. Jasno da to zamenjaš...

FCS za Shuttle pa najbrž ne bi na novo pisali ;). Ker je preverjeno in stestirano...

Sej isto kot bancne storitve, mal GUIja pa branja iz baz. Simple.

Za Shuttle ne, ker je za passe, Orion pa je druga zgodba.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Sej isto kot bancne storitve, mal GUIja pa branja iz baz. Simple.

Za Shuttle ne, ker je za passe, Orion pa je druga zgodba.

Orion je nova zadeva, bo treba FCS tako ali tako na novo napisati. Boš zraven?

Banke imajo cel kup zadev v backgroundu. Verjemi, da tja nočeš iti brskat...

Pa ne samo banke. Zadnjič mi je na tečaju tip rekel, da imajo v firmi en 15 let star programček, brez source kode, ki pa ima zelo važno funkcijo. Non stop problemi...

Samo nihče ne ve kaj počne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

Less Evrospin, more IT.

poweroff ::

Eno vprašanje. Za nekoga (s katerim se sicer dobro poznava) sem postavil OpenVPN server na RaspberryPi. Gor je povezanih 7 odjemalcev, ki se med seboj vidijo v internem omrežju. Zadeva lepo teče, narejen je "backup" plan - če kaj crkne, je zraven še en RPi s kopijo kartice in v tem primeru tajnica samo pretakne UTP kabel ter zažene novo napravo.

Vprašanje pa je, koliko računat za postavitev take zadeve. Poleg "serverja" sem mu pomagal postaviti še dva odjemalca (ostale je po istem kopitu postavil sam).
sudo poweroff

BlaY0 ::

Na uro. Urno postavko imaš pa tako ali tako v ceniku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

poweroff ::

Hja, saj to je problem. Jaz recimo sem precej zverziran v postavljanju OpenVPN serverjev in to naredim razmeroma hitro. Nekdo, ki nima pojma, bi porabil 10x več časa. Je torej smiselno računat 10x več?

Poleg tega je bil eden bolj dolgotrajnih delov generiranje ključev, ker sem jih pač dal generirati na RPi. Na moji mašini bi to trajalo precej manj časa.

Tako da urna postavka se mi ne zdi ravno dobra metrika...
sudo poweroff

111111111111 ::

10€ + Pivo, saj je kolega.

OpenVPN strežnik = 150€
Klient (samo prvega) = 80€
Klient (drugi, porabljene ure, saj tukaj ni znanja) = €/h?

+ DDV če hoče račun. tam nekje 200-250€. Če ni tako dober kolega lahko kamot dodaš 100€ zraven.

poweroff je izjavil:

Hja, saj to je problem. Jaz recimo sem precej zverziran v postavljanju OpenVPN serverjev in to naredim razmeroma hitro. Nekdo, ki nima pojma, bi porabil 10x več časa. Je torej smiselno računat 10x več?


Ali računaš 10x več ali pa višjo urno postavko, oz. se ne ukvarjaš z urno postavko ampak lepo specificiraš. VPN tolk, klient tolk... Pa če si porabil 10 min.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Pa vseen povej, koliko ur si porabil, za firbec.

čuhalev ::

Na x86 se porabi največ 2 uri.

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:

Hja, saj to je problem. Jaz recimo sem precej zverziran v postavljanju OpenVPN serverjev in to naredim razmeroma hitro. Nekdo, ki nima pojma, bi porabil 10x več časa. Je torej smiselno računat 10x več?

Poleg tega je bil eden bolj dolgotrajnih delov generiranje ključev, ker sem jih pač dal generirati na RPi. Na moji mašini bi to trajalo precej manj časa.

Tako da urna postavka se mi ne zdi ravno dobra metrika...

Hmm, why not? Če si zverziran pomeni da imaš s tem veliko prometa in vedno manj dela "na komad" in si lahko ugoden. Stvar ki jo 1x na leto počneš pa ti naredi malo prometa pa veliko dela "na komad". Jaz vedno stranko na to opozorim... rečem pač da sicer lahko to naredim, ker je trivialno, vendar ne delam pogosto tega, tako da bo malo dlje trajalo postavka je pa pač urna, in da če lahko dobi za to koga cenejšega bo pač to bolje zanj. Meni je ta "metrika" čisto OK.

poweroff ::

perci je izjavil:

Pa vseen povej, koliko ur si porabil, za firbec.

Recimo ene 3. V bistvu nisem v enem kosu dela, ker če ti nekaj procesira 10 minut, vmes delaš pač kaj drugega. Ta glavni del je bil počasno generiranje ključev, pa neki sem moral dokumentacijo brat, ker so šli developerji v zadnjih verzijah spreminjat eno izmed core funkcionalnosti in tega seveda nisem vedel.

Je pa res, da sem imel skripte oz. confige že prej spisane. Configi sicer niso neki default, ampak so precej "security hardened" optimizirani. Kar mi je vzelo dodatno delo je bila pa optimizacija oz. izbor ustreznih šifrirnih algoritmov za ARM arhitekturo.

OK, zadevo je bilo treba iti še "montirati" na lokacijo, pa potem je trajalo ene 10 dni, da so mi na Ciscotu routing pravilno nastavili...
sudo poweroff

BlaY0 ::

Se pravi 300 EUR.

Spura ::

Eh. Pa se cajt, da se pogovarjas z ljudmi kaj hocejo, se ukvarjas z racunom, sprasevanjem po forumih kaj racunat, it podobono rezijo. Ce mene vprasas ima vsak projekt startnino, tako kot taksi. Tut ce je cist majhen. Pravis da ti je vzelo 3 ure (ali pa bilo kaj 8 ur). A bi ti zneslo naredit tak projekt vsak dan v mesecu? Met posel, ki traja cel mesec v kosu, al pa met 22 poslov za en dan ni isto. In temu primeren je tudi racun. In ce si sposoben to narest v treh urah namesto v osmih, potem ti pa itak pripada ta denar za ekspertizo. Fak se v tem poslu obremenjujemo z urami. Premontaza gum stane 50 evrov. A so oni porabili 15 minut al pa 30 sekund me pa ne zanima. Ce so tok dobri, da so sposobni premontirat dvakrat tolk gum v enem dnevu kot nekdo drug je to denar v njihov zep. Jst pac placam storitev.

BlaY0 ::

Spura je izjavil:

A so oni porabili 15 minut al pa 30 sekund me pa ne zanima...

O mene pa. Biti hiter pri menjavi gum ne pomeni da si dober. Zato raje jaz to počnem sam in sem ekstra počasen!

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Se pravi 300 EUR.

Zaokrožiš na 500 ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Zaokrožiš na 500 ;).

Tako se dela. :)

Če imaš znanje, skripte tudi nisi iz neba potegnil, sedaj pa ti je nerodno, da bi to kar si vložil delo noter in čas računal. Jaz keramičarja vprašam koliko je po kvadratu, kakšna je kvaliteta in še raje vidim da je prej fertik ne da mi en teden polaga.

Danes sem pri zobarju pustil 80€ za dve plombi. Fertik je bil v 15 minutah, pa ga nisem niti vprašal, če se mu ne zdi urna postavka prevelika, bi mi 2 uri šaril po zobih. :D

Saul Goodman ::

dej mi rajš povej, če rpi dela solidno in stabilno s 7 klienti in openvpn? kakšen je throughput? si to kej stestiral prej? rpi sklepam, da zadnja verzija? mora bit, prejšne variante so prešvoh zarad procesorja.

jaz se v takih primerih poslužujem pfsense inštalacije z openvpn na kakšnih thin clientih ali drugih low powered varijantah. različne arhitekture, sam da podpira pfsense. :-) se mi zdi velik bolj trotlziher kot karkoli na RPI, če postavljam to nekomu v firmi. RPI je dober zame doma, ker lahko trubleshootam iz golega užitka.

ceno namestitve so pa že ostali kar zadel - 250e - *. odvisno koliko je še dodatnega dela (na klientih, ali pa na mreži, da tvoj vpn sploh zaživi).

če lahko malo hijackam: a bi kdo sharal z mano kakšno "one man band" vzdrževalno pogodbo za ta mikro podjetja po sloveniji? lahko jaz nazaj svojo pošljem, pa mal primerjamo in izboljšamo, če bo treba. ravno sestavljam, da malo uredim ta popoldanski hojladri z naročniki in navijem cene (sicer je preveč dela).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

FTad je izjavil:

RockyS je izjavil:

Ja, kaj pa če ti podjetje krije javni prevoz? Pa prideš iz tvojih 720EUR na 250EUR.
Zato ne moremo posploševat s temi potnimi.


Ja, samo koliko casa bos pa zabil sele potem na poti do doma? Meni ne bi odtehtalo. Vse kar traja dlje od 30min v eno smer za pot v sluzbo/domov je prevec zame osebno.


Večina folka po Svetu se vozi dosti več kot 30 min v eno smer :) čeprav po razdalji ni dosti ampak samo pomisli kakšna večja mesta ipd... suburbs itd.

Slovenci na splošno nočejo iti na delo v tujino. Ker jim je pir s prijatelji bolj pomemben od finančne varnosti družine. Ampak za večino keš tako ni problem, ker živijo še pri mamicah...


Ne vem zakaj bi to bilo narobe, kot da je samo en lajf pravi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

[
Slovenci na splošno nočejo iti na delo v tujino. Ker jim je pir s prijatelji bolj pomemben od finančne varnosti družine. Ampak za večino keš tako ni problem, ker živijo še pri mamicah...


Ne vem zakaj bi to bilo narobe, kot da je samo en lajf pravi...

Seveda, sam naj mi potem ne jamrajo kako slabo zaslužijo, so kreditno nesposobni, itn ...

Ko jim pa ponudiš dober job, pa rep med noge.

Ampak to je že malo ponarodela slovenska shizofrenija ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Zaokrožiš na 500 ;).

Tako se dela. :)

Če imaš znanje, skripte tudi nisi iz neba potegnil, sedaj pa ti je nerodno, da bi to kar si vložil delo noter in čas računal. Jaz keramičarja vprašam koliko je po kvadratu, kakšna je kvaliteta in še raje vidim da je prej fertik ne da mi en teden polaga.


Toliko ti nihče ne bo dal, zavedaj se tega najprej. Za nekaj kar teče na hardveru za slabih 100 EUR ti nihče niti pod razno ne bo dal 5x toliko. Druga stvar je urna postavka... meni se zdi 100 EUR/ura OK inženirska ura, ki je rezultat tvojega v 10ih letih pridobljenega znanja. To pač ni ura specialista, ki je v tem primeru itak ne moreš zaračunati. Vedet je pa treba tudi da za postavitev tegale ne potrebuješ nujno znanja ampak lahko samo skill. Bolje je seveda če imaš znanje ampak v 99% bo efekt enak tudi če imaš samo skill ki si ga osvojil s ponavljanjem izvajanja nekega na internetzih najdenega gajda in to lahko pocne tudi clovek brez izobrazbe oziroma mogoče z enim tečajem enako kot oni ki sestavlja mašine za Mercedeza.

Skratka če boš za tole hotel 500 EUR boš moral najprej zamenjati stranko, kateri boš poleg storitve prodal še za vsaj 1x toliko hardvera, za konfiguriranje igrače ti nihče ne bo dal toliko.

Roko na srce, danes v štacuni kupiš ruter za 150 EUR ki že sam po sebi dela vse to kar je zgoraj našteto, torej če ti za isto stvar nekoga "nategneš" za 2x toliko si po moje naredil kar dober biznis.

111111111111 ::

@BlaY0: 500 je bila fora. 350€ pa je realna cena.

Router kupiš, ampak je treba zadevo skonfigurirat, saj se zavedaš, da je hardware povsod manjši del naložbe? Kupiš npr. Cisco router potem je vprašanje cene in potrebe koliko boš dal za IOS in koliko človeku, ki ti bo zadevo postavil. NIL računa za postavitev 3 MPLS povezav (ob predpostavki da imaš ti že vse pripravljeno) 580€, pa ti pride inženir praktično 3 skripte pognat.

Drugače pa boš dobil toliko za koliko si se sposoben spogajat. Enkrat sem dobil posel, ker so nujno rabili in sem delal 50 ur za 6000€ v accessu, ki je vreden na palec 100€. Prodal sem znanje. Kaj me briga če je bil komp na katerem sem pognal svoje skripte, da sem dobil podatke, vreden 200€ + 100€ access. Če bi računal 5x toliko kot je bil hardware vreden bi moral dobiti 1500€ tako sem pa dobil 20x toliko. Res pa je da taki projekti pridejo mimo redkokdaj, posebej v Slovenistanu. :)

BlaY0 ::

Dobro, zdaj si nekako preskočil z inženirske urne postavke na urno postavko urgentnega posredovanja oziroma intervencije. Za takšno uro jasno računaš več, recimo od 250 do 500 EUR. Se pravi če nekdo do tebe ob pol treh zjutraj s kolesom pribrca z dvema RPi-jema v ruzaku in ti ves zadihan reče:"Ej stari, ful nujno nucam zdele takoj neko VPN rešitev na hardveru ki ga mam tle v ruzaku!", pa ti nazaj:"Jah ne vem no, ura je pol treh ponoč. A je res nujno?", pa model spet nazaj:"Gre za življenje!!", in ti spet:"Jah nč, pol pa jurja pa roka.", pa model:"Tle maš dva, sam nared hitr pa dobr plis!"...

111111111111 ::

Si prav predstavljam. :)

Hotel sem samo povedat, da se lahko računa več glede na situacijo v kateri si. Če imaš konkurenco in si želiš/rabiš delo, potem pač prilagodiš ceno, drugače pa računaš. V zgornjem primeru se mi zdi 350€ čisto razumna cena, vseeno je potrebno nekaj znanja, zapravil je kar nekaj uric in že prej je vlagal čas v izobraževanje, nekje se mora to povrnit.

Invictus ::

500 EUR za postavitev OpenVPN skupaj s hardwarom ni nič previsoka cena.

Cena ni odvisna od cene hardwara RPI, ampak tudi od tega koliko bi stala neka komercialna rešitev ala Cisco ;).

Seveda pa lahko delate tudi zastonj ;). Ali za skodelo riža...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

@Matthai: no koliko boš računal? :)
««
158 / 357
»»