» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
155 / 357
»»

Dpool ::

No prej smo dobri začeli z naštevanjem podjetij, kjer delamo. Nadaljujmo debato v tej smeri. Problem za nas nekatere je, da ne poznamo imena SLO IT podjetij in posledično ne moreš preveriti če potrebujejo kader kot si ti. Na zavodih ponavadi pa ne najdes delovna mesta za IT, če pa že, pa ponavadi ni ravno najbolj obetavno podjetje za IT.

jype ::

Shejn> No prej smo dobri začeli z naštevanjem podjetij, kjer delamo. Nadaljujmo debato v tej smeri. Problem za nas nekatere je, da ne poznamo imena SLO IT podjetij in posledično ne moreš preveriti če potrebujejo kader kot si ti. Na zavodih ponavadi pa ne najdes delovna mesta za IT, če pa že, pa ponavadi ni ravno najbolj obetavno podjetje za IT.

http://ljubljanatech.herokuapp.com/ je počasi rastoča slack skupnost mnogih ljudi iz IT področja. Vprašanja tvoje vrste so tam dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dpool ::

Thanks!

Sem se pridruzil.

PrimoZ_ ::

Zemanta, Celtra, 3fs. Pozna kdo kake so razmere interno v teh podjetjih ? Pros/cons posameznega ?

Hvala :)

SimplyMiha ::

Malo tipam po kariernih opcijah in gledam oglase... Vsi ti zaposlitveni portali so en sam glavobol. Katerega priporočate?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Celtra, da ogromno na zaposlene, team building, dobre plače, je pa precej pestro in nadure se ne štejejo, poglihajo pa z nagradami.

Smurf ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zemanta, Celtra, 3fs. Pozna kdo kake so razmere interno v teh podjetjih ? Pros/cons posameznega ?

Hvala :)

Kul firme. Izberi tisto katero podrocje ti je najbolj zanimivo (oz. ti da najboljso ponudbo).

PrimoZ_ ::

Želim si okolja kjer te imajo za odgovorno odraslo osebo in da če so stvari narejene ne težijo z točnim časom prihoda na delo.
Pa raznim stalnim vpisovanjem ur in mikro upravljanjem dveh nivojev nadrejenih.

Smurf ::

Tega nimas v nobenih od teh 3 firm.

PrimoZ_ ::

Česa ? Željene svobode. Ali "teženja" ki mi sedaj najeda.

Tr0n ::

Imas. Comtrade ima recimo drseci delovni cas. Sicer moras bit 8 ur, ampak naceloma je vseeno, ce prides prej (in gres prej) ali prides pozneje (in gres pozneje). Izjeme so seveda kaksni sestanki s stranko, releasi, podpora ipd. kjer pac moras bit v sluzbi ob dolocenem casu.

Kar se tice pa "te imajo za odgovorno odraslo osebo" je pa cisto odvisno od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Smurf ::

Imas svobodo. Kolikor vem vse te 3 firme delujejo po precej modernih principih, in ne komplicirajo.

Sicer pa pojdi do njih na kaksen intervju, pa ti bodo razkazali firmo, odgovorili na tvoja vprasanja. Pa bos dobil informacije iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

RockyS ::

PrimoZ_ je izjavil:

Želim si okolja kjer te imajo za odgovorno odraslo osebo in da če so stvari narejene ne težijo z točnim časom prihoda na delo.
Pa raznim stalnim vpisovanjem ur in mikro upravljanjem dveh nivojev nadrejenih.


Zanimivo kako smo si različni, jaz delam remote in ni variante, da bi kdaj zamudil na "štemplanje", kljub temu da imam drseč delovnik.

111111111111 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Želim si okolja kjer te imajo za odgovorno odraslo osebo in da če so stvari narejene ne težijo z točnim časom prihoda na delo.
Pa raznim stalnim vpisovanjem ur in mikro upravljanjem dveh nivojev nadrejenih.


V Celtri imaš drseč delovni čas, razen dežurstva so obvezna. Možno je delo od doma, ampak se bolj spodbuja ekipa in delo na sedežu.

Zemanta ima po besedah kolega isto.

Tody ::

Kaj pa Povio? Zdaj lih iščejo nek kader...

OrkAA ::

Sem delal tako v Zemanti kot tudi v Celtri in obe firmi toplo priporočam. Iz Celtre imam precej sveže spomine, ker sem tam preživel zadnja 3 leta.

- Delovni čas je tak kot se zmeniš in v nekih normalnih okvirjih nič ne komplicirajo. Delo od doma praviloma ni zaželjeno, je pa omogočeno kadar imaš doma opravke, si prehlajen, itd.
- Velika skrb se namenja "čistosti" kode in dobrim praksam. Vsak git commit mora biti pregledan s strani drugega inženirja, pokrit s testi. Redko se dela nekaj po svoje, brez prej spisane specifikacije. Tako okolje te sili v to, da so rešitve, ki jih pišeš relativno elegantne in zato lepo rasteš kot razvijalec.
- Vsa infrastruktura je popolnoma avtomatizirana in jim teče v AWS oblaku, zato si vsak razvijalec z lahkoto postavi kopijo produkcije in razume kako celoten proces deluje.
- Dobiš budget za izobraževanje, kar pomeni, da si izbereš konferenco, ki ti je zanimiva in dobiš vse stroške povrnjene. Večina nas je hodila v Kalifornijo.
- En dodaten plus, ki ga ima Celtra pred Zemanto in 3fs je po mojem mnenju odlična lokacija pisarne - direktno na kongresnem trgu. Stara Ljubljana je res lepa, imaš ogromno restavracij, po službi je enostavno it na pivo/žurat.
- Vsake toliko časa se organizirajo res fajn teambuildingi. Meni je najbolj ostal v spominu party vikend v Miami Beachu. :) Celo firmo (takrat dobrih 100) so nas peljali v en hud hotel direktno na plaži in smo potem cel vikend hodili v odlične restavracije in klube.

En minus, ki bi ga omenil je, da je ekipa razdrobljena po celem svetu. Razvijalcev je največ v Ljubljani, San Franciscu in pa New Yorku. To seveda pomeni, da se je treba vsake toliko organizirat za večeren klic. Hkrati pomeni tudi to, da veliko odgovorov na mail dobiš šele naslednji dan.

mcvoy ::

Pozna kdo podjetje Innovatif iz Ljubljane?

čuhalev ::

OrkAA je izjavil:

Sem delal tako v Zemanti kot tudi v Celtri in obe firmi toplo priporočam. Iz Celtre imam precej sveže spomine, ker sem tam preživel zadnja 3 leta.

Kaj pa so razlogi, da si zamenjal?

OrkAA ::

čuhalev je izjavil:

Kaj pa so razlogi, da si zamenjal?


Veliko manjših razlogov in nobenega velikega. Vsake toliko časa rad naredim spremembo v življenju, da spoznam kaj novega.

Jasno je pa tudi, da je menjava službe najlažja pot do več denarja.

xardas ::

Lahko priporoči kdo kakšno v redu firmo na goriškem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

l0g1t3ch ::

OrkAA je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Kaj pa so razlogi, da si zamenjal?


Veliko manjših razlogov in nobenega velikega. Vsake toliko časa rad naredim spremembo v življenju, da spoznam kaj novega.

Jasno je pa tudi, da je menjava službe najlažja pot do več denarja.


O kakih zneskih se govori ?
Kolikor vem so plače na Celtri kar top.

jype ::

l0g1t3ch> Kolikor vem so plače na Celtri kar top.

Če dobivaš plačo, potem definitivno ne služiš veliko.

mcvoy> Pozna kdo podjetje Innovatif iz Ljubljane?

Kaj te zanima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

čuhalev ::

jype je izjavil:

Če dobivaš plačo, potem definitivno ne služiš veliko.

Za kaj več moraš že krasti 8-)

l0g1t3ch, lahko da je bilo njegovo delovno mesto manj plačano. Povprečje ni ravno pokazatelj, če ima direktor 10k, 10 delavcev pa 1k bruto, je povprečje malo nad 1k8, torej ima nad provprečjem plačo 1, pod povprečjem pa 10 ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

mcvoy ::

Zanima me kaksna firma je to, kaj delajo, konkretno ni nekih referenc vidnih, obrnejo pa kr lepo vsoto na letni ravni... Kakno je podjetje za delavca in pa kaksne so kaj place?

Truga ::

Dela se PHP, podjetje je precej kul, placa zal ne tolk zlo kul.

čuhalev ::

Vprašanje na mestu je, kam gre potem denar?

OrkAA ::

l0g1t3ch je izjavil:


O kakih zneskih se govori ?
Kolikor vem so plače na Celtri kar top.


Sem že kar nekaj delal po Sloveniji ali pa vsaj bil po razgovorih, pa je za senior kadre plača praviloma vedno nekje v rangu ~3-4k, kar neto znese med ~2-2,5k.

jype ::

batt67> Vprašanje na mestu je, kam gre potem denar?

Vprašaš lahko lastnike.

batt67> Za kaj več moraš že krasti

Ali pa imeti kapitalske dobičke, kar ni isto.

FTad ::

SmeskoSnezak je izjavil:

FTad je izjavil:

111111111111 je izjavil:

FTad je izjavil:


Hvala. Ja, ampak vseeno ne vem, a naj povem v podjetju P (prvem), da so mi drugje bolje ponudili, pa če oni kaj izboljšajo, ali naj enostavno dam odpoved?

Glede na to da nekih hudih razlik v plači ni. cca. 50€ izberi tisto delo, ki ti je bolj všeč oz. se ti zdi, da je firma bolje pisana tebi na kožo oz. firmo v kateri se boš več naučil v krajšem obdobju. Če ti pa YZ ponudita več denarja potem pa sploh ni vprašanje.


Razlike v plači:

- Podjetje P mi da plačo X€ bruto že takoj (uzakonjenih 14. plač) + bonus 15. plačo, ki je bruto X€. S tem, da sem rekel, da bi želel X+100€, ko so me vprašali za plačo (tukaj se sedaj vprašam, zakaj se nisem bunil, ko so mi dali v roko pogodbe)
- Podjetje X mi da plačo X€ prve tri mesece (določen čas), potem je plača X+250€ (konkretne cifre bom še enx videl, ko mi v ponedeljek pošljejo predpogodbo)....
- Pri podjetju Y in Z imam še v ponedeljek drugi krog razgovorov, kjer sem zahteval iste cifre, kot pri podjetju X

Torej je vse bolj tko tko...



Ce si res tako dober, da imas te ponudbe, zakaj zahtevas isto placo kot pri podjetju X? Povisaj ze osnovno placo pri ostalih podjetjih, da vidis, koliko so oni pripravljeni vec dat in ne isto kot pri X... Sicer samo cas zapravljas vsem, pa se sebi zivce.

Drugac pa je tudi pomembno, da je podjetje tebi vsecno: kolektiv, bonusi, druzenja, ip.

Jaz bi se osredotocal na te tocke in izbral najbolje. Kolega v tujini mi razlaga, da ima podobno tezavo ta mesec. In je ze povisal svojo najnizjo placo, ki jo je pripravljen vzet. Sedaj se osredotoca, v kaksno podjetje bo prisel. Ali so podpirajoci, zabavni, ip. ljudje, ki znajo drug drugemu pomagat.



Ce koga zanima, kako se je potem razpletlo glede moje dileme. Sem sicer sprejel delo v podjetju P, zavrnil ponudbo pri podjetju X (placa P+X). Sem sicer ze nameraval ostati tam, vendar so mi v podjetju Y ponudili toliko visjo placo (pride letno ccca 3k€ neto razlike), tako da odlocitev potem ni bila vec tako tezka. Pa tudi podjetje je veliko (2500+ zaposlenih) in je na dolgi rok vec moznosti za napredovanje, veliko je na voljo izobrazevanj.

Pa po treh tednih dela v podjetju P sem tudi videl, da tisto, kar bi delal tam, pravzaprav ni tako zanimivo...

Pahuljone ::

Katero podjetje, ki dela v .NET svetu priporočate na Ljubljanskem koncu? Za middle/senior developerja.

Tody ::

Upam da bolje pišeš kodo kot pa poste :)

bedak ::

menda je Agito/Agitavit ok

Invictus ::

Pahuljone je izjavil:

Katero podjetje, ki dela v .NET svetu priporočate na Ljubljanskem koncu? Za middle/senior developerja.

Zakaj ne probaš freelancat in iščeš službo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Tody je izjavil:

Upam da bolje pišeš kodo kot pa poste :)


na koga zdaj to leti?

Pahuljone ::

Invictus je izjavil:

Pahuljone je izjavil:

Katero podjetje, ki dela v .NET svetu priporočate na Ljubljanskem koncu? Za middle/senior developerja.

Zakaj ne probaš freelancat in iščeš službo?


Že imam službo, samo ta več ne izpolnuje mojih želja. Zato, se ogledujem okoli po ostalih .NET podjetjih.

Za freelance mi še ni uspelo preklopit mišljenja :) kakšne izkušnje z tem?

Invictus ::

Samo dobre ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

xardas je izjavil:

Lahko priporoči kdo kakšno v redu firmo na goriškem?
Odvisno kaj bi rad počel ... za masiranje eu projektov pojdi vprašat na Arctur.

Tody ::

@FTad sem bral pred kavo :) Zdaj je bolj razumljivo... Velke firme tud niso lih zmeri ok :)

Pahuljone ::

Invictus je izjavil:

Samo dobre ;).


Vrjamem, da so tudi dobre. Sam vidim en velik minus, če imaš namen vzeti posojilo pri bankah. Le tega po vsej vrjetnosti ne dobiš oz. zelo slabega.

BlackLight ::

A imamo mogoče tukaj kakšnega delodajalca, ki bi mogoče bil tako dober in preveril moj življenjepis in ocenil kaj je ok in kaj ne (oziroma kaj mu je pomembno in kaj ne), bi ga objavil tukaj pa ga zaradi trenutnega delodajalca ne morem :). Hvala

ales85 ::

Pahuljone je izjavil:

Invictus je izjavil:

Samo dobre ;).


Vrjamem, da so tudi dobre. Sam vidim en velik minus, če imaš namen vzeti posojilo pri bankah. Le tega po vsej vrjetnosti ne dobiš oz. zelo slabega.

Bistvo bi naj bilo v tem, da boš v relativno kratkem času zaslužil dovolj, da kredita (skoraj) ne boš potreboval.

Invictus ::

ales85 je izjavil:

Pahuljone je izjavil:

Invictus je izjavil:

Samo dobre ;).


Vrjamem, da so tudi dobre. Sam vidim en velik minus, če imaš namen vzeti posojilo pri bankah. Le tega po vsej vrjetnosti ne dobiš oz. zelo slabega.

Bistvo bi naj bilo v tem, da boš v relativno kratkem času zaslužil dovolj, da kredita (skoraj) ne boš potreboval.

Točno to.

Če bo šlo meni letos vse po planu (zaenkrat pogodba do konca septembra), bom lepo zaslužil za eno bajto ;). Plus nekaj prihrankov in kredit na banki, pa bo še denar za obnovo po mojih željah.

Seveda bo težje najti bajto, ki bi ustrezala mojim zahtevah, predvsem po lokaciji in dovolj velikem vrtu. Da ne govorim seveda o optiki ;(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Ko je govora o freelance poslu, povejte kako dolgo ste v tem, koliko ur na dan v povprečju delate, kaj delate in kako dolgo ste kucali kodo da ste prišli do ugleda na freelance portalih, ali jih ne uporabljate?
Rečt "v tem letu bom zaslužil za bajto" pove bolj malo, ali si delal 10 let da boš letos dosegel X€ itd. .

Smurf ::

Trenutno glavna prednost freelancerjev, ki delajo za tujino je v tem, da imajo lahko normirane SPje.

Pahuljone ::

Na kakšen način si kar najhitreje kot freelancer narediš "ugled" na freelance portalih? Ali delaš, čim več manjših poslov pod ceno/čakaš na večji posel/...

Kakšno vlogo pri freelance ima narejena diplomska z naših fakultet, MS certifikat?

harmony ::

Pahuljone je izjavil:

Na kakšen način si kar najhitreje kot freelancer narediš "ugled" na freelance portalih? Ali delaš, čim več manjših poslov pod ceno/čakaš na večji posel/...

Kakšno vlogo pri freelance ima narejena diplomska z naših fakultet, MS certifikat?

Nobene.

Invictus ::

RockyS je izjavil:

Ko je govora o freelance poslu, povejte kako dolgo ste v tem, koliko ur na dan v povprečju delate, kaj delate in kako dolgo ste kucali kodo da ste prišli do ugleda na freelance portalih, ali jih ne uporabljate?
Rečt "v tem letu bom zaslužil za bajto" pove bolj malo, ali si delal 10 let da boš letos dosegel X€ itd. .

Delam v povprečju 2 uri na dan. Pač specifika posla ;). Ekipa na drugi strani predolgo pošilja feedbacke...

Linkedin je pač portal, kjer se da navezati marsikaj. Meni je bil vstopna točka, kjer so me našli.

Vsi ne kucamo samo kode, čeprav brez tega ne gre.

Seveda pa je treba včasih preprosto spokati kufre in iti...

Pahuljone je izjavil:

Na kakšen način si kar najhitreje kot freelancer narediš "ugled" na freelance portalih? Ali delaš, čim več manjših poslov pod ceno/čakaš na večji posel/...

Kakšno vlogo pri freelance ima narejena diplomska z naših fakultet, MS certifikat?

Preprosto delaš. Potem so pomemebne reference in priporočila bivših šefov. Moje so tudi poklicali, če res znam toliko kot sem napisal.

Diplomska in certifikati so prednost pri boljših plačanih službah za večje firme. Vsi brez tega in nekih pametnih referenc odpadejo. Kasneje, ko imaš reference in priporočila, niso več tako pomembni. Ampak še vedno pogledajo kaj si končal in kako si certificiran.

Če boš čakal na nek velik projekt, ki bo tvoj preboj, si že v osnovi zajebal.

harmony je izjavil:

Pahuljone je izjavil:

Na kakšen način si kar najhitreje kot freelancer narediš "ugled" na freelance portalih? Ali delaš, čim več manjših poslov pod ceno/čakaš na večji posel/...

Kakšno vlogo pri freelance ima narejena diplomska z naših fakultet, MS certifikat?

Nobene.

V Sloveniji z garažnimi firmami, in prcanjem malih projektov, res nobene. Sploh če je tvoj bodoči šef nima ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

RockyS ::

Dobro s kucanjem kode sem mislil, da si delal stvari samo zato da si rangiral oz. da si bil prisoten na trgu. Vsi vemo, da IT pokriva boga in pol.

thramos ::

Pahuljone je izjavil:

Vrjamem, da so tudi dobre. Sam vidim en velik minus, če imaš namen vzeti posojilo pri bankah. Le tega po vsej vrjetnosti ne dobiš oz. zelo slabega.


Dobiš, višino pa glede na svoje dohodke. No, verjetno ne prvi mesec SPja.

Invictus ::

Življenjepis je poden.

Podatki o osebi so skoraj skriti v header strani.

Napisan je kot prosti spis, in se ne vidi takoj ven kaj je človek sploh počel. Moraš cel razdelek prebrati. Alineje namesto prostega spisa.

Izobrazba je takoj za osebnimi podatki, ne nekje na koncu.

Kaj delaš v prostem času, ne sodi na prvo stran v center. Sploh ne sodi na prvo stran CVja. Nepomembno.

Oblika je nepregledna. Težko razbrati ven kaj naj bi pisalo pred in po črti. Izbira fontov obupna.

Kadrovnik ne more v 30 sekundah ugotoviti kaj in kdo si. Vrže zadevo v smeti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
155 / 357
»»