» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
130 / 357
»»

pegasus ::

Bil prejšnji teden v Uxbridgeu ... odsvetujem. Sem raje v kakem plesnivem hlevu na prekmurskem podeželju.

Mufasa ::

BorutF je izjavil:

Nameravam se preseliti v London in tam iskati službo kot programer. V katerem delu Londona priporočate, da si najprej poiščem nastanitev.


Eno vprašanje...zakaj vas tako vleče v London namesto npr v Dublin, Edinburgh, Nottingham, če se že fijakate z avijoni..? Ne me narobe zastopit ampak sam probam jaz vas zastopit če greste že tja brez projekta/joba a se res hočete svaljkat ko sardele zato da grete lah vsak dan na London Eye? :)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

BorutF je izjavil:

Nameravam se preseliti v London in tam iskati službo kot programer. V katerem delu Londona priporočate, da si najprej poiščem nastanitev.


Eno vprašanje...zakaj vas tako vleče v London namesto npr v Dublin, Edinburgh, Nottingham, če se že fijakate z avijoni..? Ne me narobe zastopit ampak sam probam jaz vas zastopit če greste že tja brez projekta/joba a se res hočete svaljkat ko sardele zato da grete lah vsak dan na London Eye? :)

Eh London je meni bistveno bolj zanimivo mesto kot Dublin (v obeh bil pol leta) ali Edinburgh (tle sem prezivel samo 3 tedne). Potem sem ze raje v Ljubljani. Si pa predstavljam, da starejsi kot si, manj ti pase tako mesto.

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


Eno vprašanje...zakaj vas tako vleče v London namesto npr v Dublin, Edinburgh, Nottingham, če se že fijakate z avijoni..? Ne me narobe zastopit ampak sam probam jaz vas zastopit če greste že tja brez projekta/joba a se res hočete svaljkat ko sardele zato da grete lah vsak dan na London Eye? :)

V Londonu je življenje :D.

Če si samski, idealen plac da malo sprobaš različne rase in kulture ;).

Ni pa preveč prijazen do družinskega življenja. Predvsem predrag.

Mi je pa zanimivo, da ljudje silijo v ta mesta brez zagotovljene službe. Očitno imate dovolj prihrankov, ali pa mama hotel časti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

BorutF je izjavil:

Nameravam se preseliti v London in tam iskati službo kot programer. V katerem delu Londona priporočate, da si najprej poiščem nastanitev.


Em, najprej najdi službo in potem išči stanovanje. Totalno neumno je da si najdeš stanovanje, kjer boš rabil uro in pol da prideš do delovnega mesta, London je velik in res nočeš preživeti par ur na dan na podzemni.

Začasno komot za kak mesec ali dva vzameš AirBnB (zato da opraviš čimveč intervjujev), obenem pa dobiš občutek za mesto in lokacije, ki so ti všeč. Ni zelo poceni, te pa na dolgi rok manj stane.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Okapi ::

Mi je pa zanimivo, da ljudje silijo v ta mesta brez zagotovljene službe. Očitno imate dovolj prihrankov, ali pa mama hotel časti ...
Zakaj je treba biti žaljiv do tistih, ki si upajo?

Ljudje so pred 100 leti hodili v ZDA, sami, brez denarja in brez povratne vozovnice, in brez znanja jezika. Če se malo znajdeš, lahko tudi v Angliji vsaj nekaj časa, zasilno, živiš zelo poceni. Mogoče bivakiraš na kavču pri kakšnem znancu, se švercaš pri kom v študentskem domu ... SluŽb je pa tudi veliko takih, za katere se ne moreš vnaprej po netu zmenit.

O.

Jerry000 ::

Odvisno kako se znajdeš...vse se da :)

AndrejO ::

Stavek "V katerem delu Londona priporočate, da si najprej poiščem nastanitev." mi ne da misliti, da se bo nekdo prebijal skozi s poceni variantami v Londonu. Lahko zunaj GLA in drugje v UK, ne verjamem pa za London.

Mufasa ::

Malo s šmirom po faci, vrži stran pasuš pa reč das iz Sirije...đabe hrana, prenočišče in tašngeld garantirana :).
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

McMallar ::

Samo da odgovorim na komentarje. Situacija je pac bila taksna, da dezurni vcasih ni mogel dobiti katerega od sistemcev in je zato klical mene. Vcasih se je zgodilo, da smo imeli tezave z internet povezavo in doloceni kriticni servisi niso bili dosegljivi. In ker sem bil kot vodja ekipe odgovoren za to, so me pac klicali.

Vsi ste se obesili na to, nihce pa ni odgovoril na moje vprasanje: zakaj se smatra, da je sluzbeni telefon nek plus? Zato, da ti na koncu meseca ni treba placati 20 ali 30 EUR racuna? No ja...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jukoz ::

McMallar je izjavil:

Samo da odgovorim na komentarje. Situacija je pac bila taksna, da dezurni vcasih ni mogel dobiti katerega od sistemcev in je zato klical mene. Vcasih se je zgodilo, da smo imeli tezave z internet povezavo in doloceni kriticni servisi niso bili dosegljivi. In ker sem bil kot vodja ekipe odgovoren za to, so me pac klicali.

Vsi ste se obesili na to, nihce pa ni odgovoril na moje vprasanje: zakaj se smatra, da je sluzbeni telefon nek plus? Zato, da ti na koncu meseca ni treba placati 20 ali 30 EUR racuna? No ja...


In kot odgovorni vodja si se javil.

Službeni telefon dandanes ni noben plus. 15 let nazaj mogoče, danes pač ne. Seveda je odvisno od dela ki ga opravljaš - vodja ekipe seveda ima službeni telefon oz katerikoli telefon, na katerega je po potrebi dosegljiv.

Isotropic ::

McMallar je izjavil:

Samo da odgovorim na komentarje. Situacija je pac bila taksna, da dezurni vcasih ni mogel dobiti katerega od sistemcev in je zato klical mene. Vcasih se je zgodilo, da smo imeli tezave z internet povezavo in doloceni kriticni servisi niso bili dosegljivi. In ker sem bil kot vodja ekipe odgovoren za to, so me pac klicali.

Vsi ste se obesili na to, nihce pa ni odgovoril na moje vprasanje: zakaj se smatra, da je sluzbeni telefon nek plus? Zato, da ti na koncu meseca ni treba placati 20 ali 30 EUR racuna? No ja...

fora je v tem, kako ti v takem primeru obračunavajo nadure...

Invictus ::

Isotropic je izjavil:


fora je v tem, kako ti v takem primeru obračunavajo nadure...

Saj jih ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

BorutF je izjavil:

Nameravam se preseliti v London in tam iskati službo kot programer. V katerem delu Londona priporočate, da si najprej poiščem nastanitev.


Jaz bi ti priporočil Shoreditch ali pa Hackney. Tam je veliko mladih, vedno kaj dogaja in je blizu centra. Vsekakor pa ne it dlje kot od 3. cone. Za tretjo ceno je cena mesečne Oyster 141 GBP, kar je še kolikor toliko sprejemljivo.

SambaShare ::

McMallar je izjavil:

Vsi ste se obesili na to, nihce pa ni odgovoril na moje vprasanje: zakaj se smatra, da je sluzbeni telefon nek plus? Zato, da ti na koncu meseca ni treba placati 20 ali 30 EUR racuna? No ja...


Saj ga nihče ne smatra za plus. Ga pa vzameš če:
- imaš dosegljivost posebej plačano
- imaš plačo dovolj dobro da ne kompliciraš

V SLO pa je žal večinoma tako, da ti firma plača naročnino, potem pa se pričakuje da boš 24/7 dosegljiv. Potem pa odvisno od osebe koliko se pusti (nategovati). Obstaja sicer majhna verjetnost da mogoče zaradi tega dobiš kakšno povišico, ali pa te še bolj izkoriščajo, odvisno od podjetja.

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Invictus je izjavil:


Mi je pa zanimivo, da ljudje silijo v ta mesta brez zagotovljene službe. Očitno imate dovolj prihrankov, ali pa mama hotel časti ...

Kot programer zelo hitro dobiš službo v Londonu, če se potrudiš (in nisi ravno začetnik) že v parih dneh.

Greš na monster.co.uk ali pa reed.co.uk, uploadaš svoj CV ter cover letter in že isti dan začne zvonit telefon. Rekruterjev je kot listja in trave, IT podjetij, ki iščejo programerje, pa še več. Seveda pa si je dobro spimpati CV, torej natančen opis dosedanjih izkušenj in kaj si se pri vsakem jobu/projektu naučil.

ABX ::

Za CV priporočam firmo ki se s tem ukvarja.
Še vedno ga moreš sam napisat, samo potem ti ga oni uredijo da zgleda kot se spodobi.
Torej dobiš cover letter, CV in Linkedin text.
Cena je okoli 100Eur.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SimplyMiha ::

Ni kaj, molzenje brezposelnih je dober posel!

Red_Mamba ::

v tujini je tko, da ce ze mas sluzbeni telefon se nisi dolzan javit nanj izven delovnega casa :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

ABX ::

Niti v Slo nisi dolžen (če ni tako napisano v pogodbi, in ponavadi ni). Ampak če želiš imeti povišico konec leta, tudi to bo štelo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mavrik ::

Red_Mamba je izjavil:

v tujini je tko, da ce ze mas sluzbeni telefon se nisi dolzan javit nanj izven delovnega casa :)


V kateri magični "tujini" (populacija 6 miljard in 190+ držav) je pa to res? :) Ker on-call ljudje so praktično v vseh naših datacentrih po svetu.
The truth is rarely pure and never simple.

Red_Mamba ::

v UK, vsaj firma kjer jaz delam je tko. Ob 17.30 pa do 9.00 je komunikacijski mrk :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

McMallar ::

@Isotropic: Invictus ti je prav povedal, nadure se ne obračunavajo oz. se niso. Sedaj nimam službenega in šef niti noče vedeti privat številke. Prava milina :)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Orias ::

MaCoFaCo je izjavil:

Iz seznama top 100 podjetij z najvišjimi povp. plačami za leto 2014:

  • Microsoft, 9.307 EUR

  • IBM Slovenija, 5.274 EUR

  • Hewlett-Packard, 5.260 EUR

  • Ekipa2, 3.077 EUR

  • S & T Slovenija, 2.917 EUR

  • Adacta, 2.635 EUR

  • Halcom, 2.634 EUR

  • Actual, 2.536 EUR

  • Comtrade, 2.374 EUR

  • SRC, 2.277 EUR



Komentar? :)


Moj komentar; delal v enem podjetju iz te liste, pa bi bil vesel, če bi imel takšno plačo, kot vodja oddelka. To je prej povprečna plača med družbeniki podjetij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Mufasa ::

Red_Mamba je izjavil:

v UK, vsaj firma kjer jaz delam je tko. Ob 17.30 pa do 9.00 je komunikacijski mrk :D


Tako je tudi (bilo) v Sloveniji če ti ga podturijo, brez da si za razpoložljivost IN delavne ure izven rednega delavnega časa, dodatno plačan. Korenček je da ti probajo prodati to kot perk in ti dajo 25€ "impulzev" na razpolago...in neseš domov čes glup.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Gogo ::

No za vse iskalce zaposlitve v UK je tale Salary Calculator - UK Tax, upam vsaj, koristen pripomoček za oirentacijo:
http://www.thesalarycalculator.co.uk/
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Red_Mamba ::

Gogo je izjavil:

No za vse iskalce zaposlitve v UK je tale Salary Calculator - UK Tax, upam vsaj, koristen pripomoček za oirentacijo:
http://www.thesalarycalculator.co.uk/


ce prides prisn iz univerze je bruto ponavad 20k GBP
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

def0r ::

Malce nizka zacetna placa glede na stroske bivanja v UK ali pac?

Invictus ::

Ah, saj se da tudi v UK poceni živeti. Saj ne živijo vsi v coni 1. in 2. v Londonu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Red_Mamba ::

1900EUR neto kot zacetnik pa se ni zadovoljen :D
ne rabis zivet v londonu, in tudi drugje se najdejo sluzbe.
po parih letih bos pa cez 2k prilezel, navzgor si pa omejen samo s svojo sposobnostjo
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Red_Mamba je izjavil:

ne rabis zivet v londonu, in tudi drugje se najdejo sluzbe. se vedno je pa to bolje kot 800EUR v slo za zacetnika, al se motim?

Jaz bi rekel, da je povprecna zacetna placa za nekoga iz faksa okoli 1500EUR bruto. Kar znese 18k€ na leto + regres. Kar pa ni vec tako bistveno razlicno.

def0r ::

Red_Mamba je izjavil:

1900EUR neto kot zacetnik pa se ni zadovoljen :D
ne rabis zivet v londonu, in tudi drugje se najdejo sluzbe.
po parih letih bos pa cez 2k prilezel, navzgor si pa omejen samo s svojo sposobnostjo


Ni problem v tem, sem imel pac vtis da je vse dosti drazje v Londonu, v smislu da das najbrz 1k eur + za najemnino samo.

ZaphodBB ::

def0r je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

1900EUR neto kot zacetnik pa se ni zadovoljen :D
ne rabis zivet v londonu, in tudi drugje se najdejo sluzbe.
po parih letih bos pa cez 2k prilezel, navzgor si pa omejen samo s svojo sposobnostjo


Ni problem v tem, sem imel pac vtis da je vse dosti drazje v Londonu, v smislu da das najbrz 1k eur + za najemnino samo.

Zato v mestih kjer so cene visoke, ljudje živijo s cimri.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Ah, saj se da tudi v UK poceni živeti.
Izkušnja "poceni" nastanitve v Londonu:
* prideš na recepcijo ... "od kod ste" ... "iz Slovenije" ... "a to je tam kjer zdaj vsi bežijo ven?"
* zadeva je "bed & breakfast" ... od breakfasta imaš samo mikrovalovko v omari za cunje
* nastanjen si v polovici bivše garaže, vse vlažno in smrdi iz greznice
* ponoči ti skozi zadnja vrata uleti v sobo pijan sosed
* domača špajza je večja kot tu wc+kopalnica+tuš
Ugodno, samo 400 funtov za 5 noči za 3 ljudi.

AndrejO ::

Hi, hi. Za center Londona so to hoteli s tremi zvezdicami.

Pač, kot stvari stojijo bi za nekoga, ki prvič prihaja gor in išče službo, raje napotil v smeri severno od Londona. Plače so samo nekoliko nižje, stroški bistveno nižji, kvaliteta pa bistveno boljša, kot pa London Metro Area.

Kdor pa želi in delati ravno v Londonu, pa bo pač moral sprejeti ta del folklore.

Invictus ::

pegasus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ah, saj se da tudi v UK poceni živeti.
Izkušnja "poceni" nastanitve v Londonu:
* prideš na recepcijo ... "od kod ste" ... "iz Slovenije" ... "a to je tam kjer zdaj vsi bežijo ven?"
* zadeva je "bed & breakfast" ... od breakfasta imaš samo mikrovalovko v omari za cunje
* nastanjen si v polovici bivše garaže, vse vlažno in smrdi iz greznice
* ponoči ti skozi zadnja vrata uleti v sobo pijan sosed
* domača špajza je večja kot tu wc+kopalnica+tuš
Ugodno, samo 400 funtov za 5 noči za 3 ljudi.

Če ne znaš najti poceni bivanja v Londonu, niso to Londončani krivi.

Sam dostikrat uporabljam Travelodge. Če nisi ravno tam za kak sejem dobiš sobo v centru Londona za 50 funtov. Sem jo dobil 1x zraven Towra. Izven Londona zna biti celo džabe.

Potem imaš še AirBnB. Se tudi najde precej luštne zadeve. Recimo studio apartma za 60 funtov na dan. Kjer imaš svojo kuhinjo in vse ostalo.

Nehaj jamrat ...

Najcenejši hotel, sicer izven Londona, sem plačal 20 funtov z zajtrkom. O.K., pol me je še karta prišla 5 funtov na dan, ampakjebi, sem bil on-short-budget.

Da se najti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ragezor ::

V katerem pomenu besede "poceni" je 30x50 funtov?

pegasus ::

Verjamem da se da najti, nisem jaz iskal ...

PrimozR ::

Londonskem.

McMallar ::

Pa kje drugje tudi...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Invictus ::

ragezor je izjavil:

V katerem pomenu besede "poceni" je 30x50 funtov?

Kaj je za te 30x50 funtov?

Drugače se cene "normalnih" hotelov začnejo tam pri 100 funtih na dan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ragezor ::

Pegasus je napisal izkusnjo poceni prenocitve 400 funtov, za 5 noci za 3 osebe. to je 27 funtov na nocitev. Poceni je dal v narekovaje, ker niti to ni glih poceni.

Potem pa si pa ti napisal, da je nesposoben najti poceni prenocitev in mu kot primer poceni prenocitve dal 50 funtov na noc, kar je skoraj dvakrat vec od njegovega zneska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

Mufasa ::

Ma nej raj spoka v kak Berlin če je mlad...ne dogaja tam kaj dosti manj, pa flete maš od 500 dalje, špecerija cnej k v slo, startup scena je tudi živa, ipd ipd...za junior slo IT prospects, navajene žuranja, nenavajene živeti drugje ko pri mami, imho PRECEJ boljš mest k fkin LDN.

Da ne omenim da tudi tam 1900 začetniška neto plača ni nič kaj posebnega..dobiš povsod.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

pegasus ::

V Berlinu ne dajo dost dnarja, da bi se bilo smiselno selit. Sem doma na boljšem.

Mufasa ::

Letelo je na juniorja ki bi šel za 1900 v LDN vs 1900 v Berlin...meni je to no brainer...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

ragezor je izjavil:

Pegasus je napisal izkusnjo poceni prenocitve 400 funtov, za 5 noci za 3 osebe. to je 27 funtov na nocitev. Poceni je dal v narekovaje, ker niti to ni glih poceni.

Potem pa si pa ti napisal, da je nesposoben najti poceni prenocitev in mu kot primer poceni prenocitve dal 50 funtov na noc, kar je skoraj dvakrat vec od njegovega zneska.

Fant, malo se še nauči o Londonu in hotelskih zmogljivostih.

Kar sem jaz ponudil, je soba, čista, brez svinjarije, v centru Londona. Kjer lahko notri prespijo 4. Ni to 50 funtov na osebo, ampak na sobo. Sicer sam ne bi ravno rad spal s kom na zakonski postelji ali raztegljivem kavču, ampak če ni keša je to to.

On je plačal 80 funtov na dan za greznico. Ob tem je mojih 50 funtov prava milina ...

V drugo pa ne nabijaj in preveri kaj na Googlu ... Hint: Travelodge ...

Mufasa je izjavil:

Letelo je na juniorja ki bi šel za 1900 v LDN vs 1900 v Berlin...meni je to no brainer...

Nemčija za veliko ljudi odpade, ker ne znajo nemško.

Za službo ni panike, za socialno življenje je ... Pa še tako te domačini ne šljivijo 5%. Pač odvisno od dežele do dežele.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mufasa ::

Jest ko gledam nazaj čeb bil mlad, samski in v Lj imel podobno plačo ko v Berlinu povrh vsega pa živel v hotelu mama, bi definitivno vseeno šel gor. Te utrdi tako osebnostno kot profesionalno, povrh vsega ti je pa v najslabšem primeru vseskp en velik žur/dopust in še jezika se naučiš.

Invictus je izjavil:

Za službo ni panike, za socialno življenje je ... Pa še tako te domačini ne šljivijo 5%. Pač odvisno od dežele do dežele.


Ah toj ena taka fama..vse je odvisno od vertiranosti/urejenosti. Kot gastarbeiter boš to težko razumel..prejkoslej, vsaj če si bolj ekstrovertiran človk, reach-outaš in vidiš da je povsod folk za žur za druženje, pomoč ipd.. napaka je ker vsi mislijo da je tko ko doma..da ti skoz telefon zvoni za kufe pa pir...je ja, ampak je treba najprej mal truda vložit v to.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


Ah toj ena taka fama..vse je odvisno od vertiranosti/urejenosti. Kot gastarbeiter boš to težko razumel..prejkoslej, vsaj če si bolj ekstrovertiran človk, reach-outaš in vidiš da je povsod folk za žur za druženje, pomoč ipd.. napaka je ker vsi mislijo da je tko ko doma..da ti skoz telefon zvoni za kufe pa pir...je ja, ampak je treba najprej mal truda vložit v to.

Niti ne. Vsaj velja za Hamburg. Tam imajo še Nemci iz okolice težave pri komuniciranju s Hamburžani ...

Na koncu se pač družijo expati z expati. Saj jih je povsod dosti. Dovolj izbire, tudi eksotike ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

sebastjan28 ::

Glede na moje izkušnje je daleč najlažje dobiti expat prijatelje. Mislim, da je v tem primeru glavni faktor dejstvo, da smo vsi bolj ali manj na istem:)

Obstajajo tudi spletne strani, ki organizirano dogodke(ala meetup.com) in pa seveda "lokalne" FB grupe. Mislim, da "znance", ki imajo podobne interese vsaj v malo večjih mestih, res ni tako težko dobiti. Je pa res, da se isti ljudje dokaj pogosto selijo - ali pa se sam seliš.

McMallar ::

Tocno. Ampak potem imas pa zastonj prenocisce ko gres na obisk. V mojem primeru ni kontinenta (drzave zaenkrat se ne), kjer nebi poznal vsaj 3 ljudi in povsod sem dobrodosel (seveda velja isto v obratni smeri).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25
««
130 / 357
»»