» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
103 / 357
»»

Smurf ::

thramos je izjavil:

Da ne bomo zašli, kar nekaj ljudi tukaj je verjetno iskalo in našlo službo čez severno mejo. So tudi tam tako skrivnostni pri razkrivanju potencialne plače?

Meni so nazadnje takoj povedali (Avstrija), sicer ne tocno dolocenega zneska, ampak obmocje.

Mavrik ::

thramos je izjavil:

Da ne bomo zašli, kar nekaj ljudi tukaj je verjetno iskalo in našlo službo čez severno mejo. So tudi tam tako skrivnostni pri razkrivanju potencialne plače?


Spraševati kot prvo stvar na intervjuju je še vedno faux pas, je pa praktično takoj na prvem pogovoru in dogovoru prišlo na plano vprašanje kompenzacije.
The truth is rarely pure and never simple.

user-pass ::

thramos je izjavil:

/.../ Z ostalim se strinjam, ampak, a je to res problem kapitalizma oz. neoliberalizma? Osebnih izkušenj iz tujine sicer nimam, ampak se mi zdi (tudi glede na poste v tej temi), da je skrivanje plač bolj slovenska posebnost.

V Nemciji je npr tudi tako. Skorajda ni mogoce, da bi imela dva na istem delovnem mestu isto placo. Vse je individualizirano.

ragezor ::

poglej avstrijske oglase za delo. vecina ma napisano okvirno placo.

recimo tle poklikas par linkov: http://www.jobsinvienna.com/?sector=it

jaz sem poklikal tele tri pa majo vsi navedeno kolko je placa

http://jobs.monster-partner.de/job/?id=...

http://jobs.monster-partner.de/job/?id=...

http://www.careesma.at/jobs/technical-a...

FS8384 ::

Da se malo vrnemo na temo:

Delo: podpora, implementacija, svetovanje - redna zaposlitev
Plača: 1700€ neto
Izkušnje:
5+ let dela v networkingu
najvišji certifikati proizvajalca mrežne opreme

Lp

Invictus ::

FS8384 je izjavil:

Da se malo vrnemo na temo:

Delo: podpora, implementacija, svetovanje - redna zaposlitev
Plača: 1700EUR neto
Izkušnje:
5+ let dela v networkingu
najvišji certifikati proizvajalca mrežne opreme

Lp

Če imaš narejen CCIE, potem je to prekleto slaba plača ...

http://www.itjobswatch.co.uk/contracts/...

http://forums.whirlpool.net.au/archive/...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FTad ::

thramos je izjavil:

Da ne bomo zašli, kar nekaj ljudi tukaj je verjetno iskalo in našlo službo čez severno mejo. So tudi tam tako skrivnostni pri razkrivanju potencialne plače?


Iz prve roke ti lahko povem za Avstrijo, kjer trenutno iščem delo in sem bil že na nekaj razgovorih. Že v oglasih za določeno delovno mesto (npr. na karriere.at) piše predvidena minimalna višina plače za to konkretno delovno mesto. Zapisana je bodisi mesečna ali pa letna bruto plača (13. in 14. vključena).

Ponavadi so me najprej kontaktirali po telefonu, kjer te vprašajo le nekaj vprašanj - včasih je med njimi tudi vprašanje glede o želji o plači. Torej, če veš že višino plače, potem pač poveš tisto cifro, oz če se ti zdi, da imaš dobre izkušnje pri podobnih delih, lahko verjetno rečeš tudi višjo cifro.

Kako je pa potem dejansko pa naprej, pa ti ne znam še povedat, ker čakam na odgovore, kjer sem imel 1. krog intervjujev.

pickle_rick ::

http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/... Prispevek iz tedna programiranja na FRI. Očitno se obetajo boljši časi za programerje, v Evropi bo kmalu primanjkovalo milijon programerjev>:D Če ima kdo vir za to številko se priporočam:D

Blinder ::

pa 4000 v sloveniji so rekli, tapravi optimisti :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GGGGG ::

Optimisti so kvečjemu delodajalci, ki želijo zaposliti programerja. Skoraj mission impossible pri nas.

AndrejO ::

Z veseljem se dam zaposliti kot programer v Sloveniji za primerno plačilo. Primerno pomeni primerljivo z mojim trenutnim plačilom zunaj. Bruto, seveda. Da ne bo kdo slučajno začel čivkati o davkih in prispevkih, ki so moj problem in ne delodajalčev.

jype ::

Kolk bruto pa iščeš, približno?

AndrejO ::

Ob upoštevanju nižjih stroškov življenja, približno 75.000 bruto bruto. Seveda pa bo končno dogovorjeno plačilo odvisno od zahtevnosti in raznolikosti konkretnih nalog, ki bi jih prevzel, ter morebitnih drugih ugodnosti (namig: plačan dopust mi veliko pomeni).

jype ::

To se mi zdi povsem spodobna cena. Ti sporočim, ko bo kdo spet iskal ljudi za to, čemur v Sloveniji rečejo "3 jurje" (ni jih tako malo, 4000 takih pa verjetno res ne bo še nekaj časa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nuclear ::

V sloveniji so se vedno plac 5EUR/h ?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

urosz ::

vse od 3€ naprej. navzgor skoraj neomejeno ;)

Isotropic ::

GGGGG je izjavil:

Optimisti so kvečjemu delodajalci, ki želijo zaposliti programerja. Skoraj mission impossible pri nas.

nic ni mission impossible.

jype ::

Isotropic> nic ni mission impossible.

Za podjetje, ki dobrega programerja potrebuje in ga je pripravljeno plačati, to vsekakor drži.

Isotropic ::

bral sem sicer, da je plača nekako 25-33% tega, kar prineseš firmi, tko da bi andrejo tezko dobil kje pri nas, razen v kaksni banki. veliko firm preprosto ne more prodat ure tako drago, da bi se jim tak zaposlen splačal (govorim za programerja, ne managerja ipd.)

jype ::

Hja, SKB banka je iskala šefa razvoja več kot tri leta. Ker so Microsoft shop se niti prijavil nisem, ampak če bi se, se za manj kot 3 jurje neto ziher ne bi pogajal, začel bi pri vsaj štirih, pa potrudil bi se, da bi v enem letu njihove rešitve malo manj srednjeveško mučile uporabnike.

LeQuack ::

Koliko pa lahko prodajo ure manađerja, da se jim splača?
Quack !

GGGGG ::

Za podjetje, ki dobrega programerja potrebuje in ga je pripravljeno plačati, to vsekakor drži.


Ja, če rabiš top strokovnjaka in imaš budget zanj, še nekako drži. V tem primeru pač ponudiš odlične pogoje in ukradeš koga iz druge firme.

Code monkeya, ki bi delal za 1200 do 1500 neto pa je precej težje dobiti. Sploh za kakšne bolj "dolgočasne" stvari, ki niso ravno nek hud izziv. Se da, ampak povpraševanje precej presega ponudbo.

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Koliko pa lahko prodajo ure manađerja, da se jim splača?

Jih ne.

Managerje plačujejo inženirji, ki jih stranke plačujejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

LeQuack> Koliko pa lahko prodajo ure manađerja, da se jim splača?

Tolk, da jim vsak dan pobegne za par sto evrov letnega prometa strank, ker so njihove IT rešitve preslabe, ker si v bančni kulturi nihče ne upa prevzeti odgovornosti za resne, informirane spremembe.

LeQuack ::

Samo vprašanje je, če bi nekajkrat dražji meneđerji res pripomogli k zadevi? Koliko več bi morali npr. plačati meneđerja Adrie, da bo nehal delati zgubo? Ali pa kakšno podobno zgubarsko podjetje?
Quack !

Isotropic ::

GGGGG je izjavil:

Za podjetje, ki dobrega programerja potrebuje in ga je pripravljeno plačati, to vsekakor drži.


Ja, če rabiš top strokovnjaka in imaš budget zanj, še nekako drži. V tem primeru pač ponudiš odlične pogoje in ukradeš koga iz druge firme.

Code monkeya, ki bi delal za 1200 do 1500 neto pa je precej težje dobiti. Sploh za kakšne bolj "dolgočasne" stvari, ki niso ravno nek hud izziv. Se da, ampak povpraševanje precej presega ponudbo.

hahaha
tipicni slovenski podjetnik
itak jih je tezko dobiti, ce imas nerealna pričakovanja.

AndrejO ::

GGGGG je izjavil:


Code monkeya, ki bi delal za 1200 do 1500 neto pa je precej težje dobiti. Sploh za kakšne bolj "dolgočasne" stvari, ki niso ravno nek hud izziv. Se da, ampak povpraševanje precej presega ponudbo.

Ali imate to kakšne zahteve, ki so vezane na specifično slovensko okolje (npr. znanje slovenščine), da ne morete uporabiti svobodnjakov iz katere izmed "posredniških borz"? Ti so praviloma poceni in primerni za nekoga, katerega delo je izključno produkcija kode po specifikacijah.

Sicer pa nekaj nametanih misli, ki so se mi porodile ob branju komentarjev:

Za slovenske banke ne vem, da bi imele perspektivne IT razvojne dejavnosti (HFT, modeliranje, ipd.), čeprav imajo občasno zanimive projekte. Za slednje so svobodnjaki mnogo bolj primerni, mene pa ta oblika dela trenutno (še?) ne zanima.

Dobiti kompetentnega programerja za 1200 neto verjetno res ni enostavno, saj se v Sloveniji še vedno podcenjuje znanje tehnikov. Tudi tisti perspektivni programerji, ki bi jih podjetja lahko zaposlila, se tako večinoma odločajo za nadaljevanje študija, med katerim postanejo prevečkvalificirani za tipične potrebe, kot se mi zdi, da na njih cilja iKst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

FS8384 ::

Invictus je izjavil:

FS8384 je izjavil:

Da se malo vrnemo na temo:

Delo: podpora, implementacija, svetovanje - redna zaposlitev
Plača: 1700EUR neto
Izkušnje:
5+ let dela v networkingu
najvišji certifikati proizvajalca mrežne opreme

Lp

Če imaš narejen CCIE, potem je to prekleto slaba plača ...

http://www.itjobswatch.co.uk/contracts/...

http://forums.whirlpool.net.au/archive/...


Primerjati freelance dnevno postavko v UK z redno zaposlenim v Sloveniji... če se ti to zdi, da je isto, pa naj bo po tvoje. Drugače pa ne skrbi postavke za obstranske projekte so mnogo višje in primerljive s tistimi v linkih, ki jih navedel. Tovrstnih projektov pa je tudi kar nekaj skozi celo leto, tako, da če primerjam celototne prihodke + stimulacije, ki so na mesečni bazi pri delodajalci, je tista cifra mnogo višja. Zaenkrat freelance projektov še ni dovolj za full-time ampak upajmo da tudi to pride... Navedel sem zgolj osnovno plačo, manjka še neobdavčena slovenska posebnost - malica in prevoz, ki jo drugje nimaš.

LP

Invictus ::

FS8384 je izjavil:


Primerjati freelance dnevno postavko v UK z redno zaposlenim v Sloveniji... če se ti to zdi, da je isto, pa naj bo po tvoje. Drugače pa ne skrbi postavke za obstranske projekte so mnogo višje in primerljive s tistimi v linkih, ki jih navedel. Tovrstnih projektov pa je tudi kar nekaj skozi celo leto, tako, da če primerjam celototne prihodke + stimulacije, ki so na mesečni bazi pri delodajalci, je tista cifra mnogo višja. Zaenkrat freelance projektov še ni dovolj za full-time ampak upajmo da tudi to pride... Navedel sem zgolj osnovno plačo, manjka še neobdavčena slovenska posebnost - malica in prevoz, ki jo drugje nimaš.

LP

Če poleg službe delaš še obstranske projekte, je to brez soglasja delodajalca kršenje kolektivne pogodbe in razlog za izredno odpoved. Da ne govorim tudi o plačilu poslovne škode. Te tožbe okoli poslovne škode pa vsaj po mojih infotih dobijo delodajalci. Je bivši sodelavec plačal blizu 10k EUR odškodnine. Bodi previden, CCIE inženirjev ni veliko v Sloveniji :D.

Malica + prevoz je itak posebnost Slovenije, kjer se krpa socialne probleme. Jo bodo prej ali slej ukinili, dobil boš pa konec leta neko splošno olajšavo za dohodnino zaradi malice in prevoza. Marsikdo bo na slabšem.

Stroške se plača tudi freelancerjem. Stvar debate pred podpisom pogodbe. Dobiš plačano stanovanje in letalske karte, ponavadi eno na mesec. Za določene zadeve krijejo tudi stroške za hrano do neke dnevne omejitve. Če delaš od doma, pa tega itak ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Če poleg službe delaš še obstranske projekte, je to brez soglasja delodajalca kršenje kolektivne pogodbe in razlog za izredno odpoved.


A daš link do te kolektivne pogodbe?
The truth is rarely pure and never simple.

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

FS8384 je izjavil:


Primerjati freelance dnevno postavko v UK z redno zaposlenim v Sloveniji... če se ti to zdi, da je isto, pa naj bo po tvoje. Drugače pa ne skrbi postavke za obstranske projekte so mnogo višje in primerljive s tistimi v linkih, ki jih navedel. Tovrstnih projektov pa je tudi kar nekaj skozi celo leto, tako, da če primerjam celototne prihodke + stimulacije, ki so na mesečni bazi pri delodajalci, je tista cifra mnogo višja. Zaenkrat freelance projektov še ni dovolj za full-time ampak upajmo da tudi to pride... Navedel sem zgolj osnovno plačo, manjka še neobdavčena slovenska posebnost - malica in prevoz, ki jo drugje nimaš.

LP

Če poleg službe delaš še obstranske projekte, je to brez soglasja delodajalca kršenje kolektivne pogodbe in razlog za izredno odpoved. Da ne govorim tudi o plačilu poslovne škode. Te tožbe okoli poslovne škode pa vsaj po mojih infotih dobijo delodajalci. Je bivši sodelavec plačal blizu 10k EUR odškodnine. Bodi previden, CCIE inženirjev ni veliko v Sloveniji :D.

Malica + prevoz je itak posebnost Slovenije, kjer se krpa socialne probleme. Jo bodo prej ali slej ukinili, dobil boš pa konec leta neko splošno olajšavo za dohodnino zaradi malice in prevoza. Marsikdo bo na slabšem.

Stroške se plača tudi freelancerjem. Stvar debate pred podpisom pogodbe. Dobiš plačano stanovanje in letalske karte, ponavadi eno na mesec. Za določene zadeve krijejo tudi stroške za hrano do neke dnevne omejitve. Če delaš od doma, pa tega itak ni.


Kolikor sem se jaz pozanimal pri odvetnici za delovno pravo - ker sem imel podobno situacijo pred odhodom na sever, in sicer 50k klavzule - mi je samo pogledala pogodbo in plačilni listek...in rekla da nikjer ni BISTVENEGA zneska katerega mi delodajalec plačuje zato DA NE DELAM za konkurenco. Ergo iz pravna prakse tak primer na sodišču pade.

Se pravi gre šiba v bothways...če ti delodajalec plačuje del plače iz naslova konkurenčne klavzule - recmo nekaj sto evrov da piše na pildku - upoštevanje konk klavzule, pol si fukkd. Sicer pa ni nujno, oz kolikor je meni odvetnica za delovno pravo rekla, da 99% te zadeve padejo, ker noben delodajalc tega načeloma ne plačuje.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

FS8384 ::

Invictus je izjavil:

FS8384 je izjavil:


Primerjati freelance dnevno postavko v UK z redno zaposlenim v Sloveniji... če se ti to zdi, da je isto, pa naj bo po tvoje. Drugače pa ne skrbi postavke za obstranske projekte so mnogo višje in primerljive s tistimi v linkih, ki jih navedel. Tovrstnih projektov pa je tudi kar nekaj skozi celo leto, tako, da če primerjam celototne prihodke + stimulacije, ki so na mesečni bazi pri delodajalci, je tista cifra mnogo višja. Zaenkrat freelance projektov še ni dovolj za full-time ampak upajmo da tudi to pride... Navedel sem zgolj osnovno plačo, manjka še neobdavčena slovenska posebnost - malica in prevoz, ki jo drugje nimaš.

LP

Če poleg službe delaš še obstranske projekte, je to brez soglasja delodajalca kršenje kolektivne pogodbe in razlog za izredno odpoved. Da ne govorim tudi o plačilu poslovne škode. Te tožbe okoli poslovne škode pa vsaj po mojih infotih dobijo delodajalci. Je bivši sodelavec plačal blizu 10k EUR odškodnine. Bodi previden, CCIE inženirjev ni veliko v Sloveniji :D.

Malica + prevoz je itak posebnost Slovenije, kjer se krpa socialne probleme. Jo bodo prej ali slej ukinili, dobil boš pa konec leta neko splošno olajšavo za dohodnino zaradi malice in prevoza. Marsikdo bo na slabšem.

Stroške se plača tudi freelancerjem. Stvar debate pred podpisom pogodbe. Dobiš plačano stanovanje in letalske karte, ponavadi eno na mesec. Za določene zadeve krijejo tudi stroške za hrano do neke dnevne omejitve. Če delaš od doma, pa tega itak ni.


Sej kdo pa pravi da delam konkurenčne stvari in brez vednosti delodajalca. :) Poanta posta ni bila sprožiti polemiko o višini plače ampak slediti topic-u, ker konkretnih cifer je malo...

Smurf ::

Konkurencna klavzula mora imeti minimalno tretjino zneska tvoje trenutne place. Ampak to velja ob menjavi sluzbi, ne ob vzporednem delu.

@AndrejO
Ta pricerange je v SLO cisto mozen. Mi smo ravno mesec dni nazaj iskali razvijalca firmwara in bili pripravljeni placati toliko (pa se je izkazalo, da ga je skoraj nemogoce dobiti). Na kerem podrocju pa delas?

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


Kolikor sem se jaz pozanimal pri odvetnici za delovno pravo - ker sem imel podobno situacijo pred odhodom na sever, in sicer 50k klavzule - mi je samo pogledala pogodbo in plačilni listek...in rekla da nikjer ni BISTVENEGA zneska katerega mi delodajalec plačuje zato DA NE DELAM za konkurenco. Ergo iz pravna prakse tak primer na sodišču pade.

Se pravi gre šiba v bothways...če ti delodajalec plačuje del plače iz naslova konkurenčne klavzule - recmo nekaj sto evrov da piše na pildku - upoštevanje konk klavzule, pol si fukkd. Sicer pa ni nujno, oz kolikor je meni odvetnica za delovno pravo rekla, da 99% te zadeve padejo, ker noben delodajalc tega načeloma ne plačuje.

Seveda, ker si že del odpoved.

Mešaš konkurenčno klavzulo in poslovno škodo. Če bi delal v svojem prostem času na enakih projektih kot jih delaš v službi, bi jih pa dobil po prstih.

Ko daš odpoved itak nihče noče plačevati konkurenčne klavzule. Poleg tega ima delodajalec samo 10 dni da jo uveljavlja po prejeti odpovedi. Poleg tega vćčasih ni nihče znal konkurenčne klavzule pravilno vpisti v kolektivno pogodbo. Ponavadi so samo prepisali člen iz zakonu. Kar pa ni pravilno.

FS8384 je izjavil:


Sej kdo pa pravi da delam konkurenčne stvari in brez vednosti delodajalca. :) Poanta posta ni bila sprožiti polemiko o višini plače ampak slediti topic-u, ker konkretnih cifer je malo...

Sam sem samo opozoril, ker marsikdo fuša popoldne za drugega delodajalca, pa ne bi smel.

Sam ne bom napisal koliko trenutno zaslužim, ker ne bo nihče verjel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

FS8384 je izjavil:


Sej kdo pa pravi da delam konkurenčne stvari in brez vednosti delodajalca. :) Poanta posta ni bila sprožiti polemiko o višini plače ampak slediti topic-u, ker konkretnih cifer je malo...

Sam sem samo opozoril, ker marsikdo fuša popoldne za drugega delodajalca, pa ne bi smel.

Sam ne bom napisal koliko trenutno zaslužim, ker ne bo nihče verjel ...


...cca 500 brut na dan ko delaš, saj si že parkrat napisal ;)...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

trololo2 ::

Smurf je izjavil:

@AndrejO
Ta pricerange je v SLO cisto mozen. Mi smo ravno mesec dni nazaj iskali razvijalca firmwara in bili pripravljeni placati toliko (pa se je izkazalo, da ga je skoraj nemogoce dobiti). Na kerem podrocju pa delas?


Lahko napišeš podjetje ali vsaj branžo? ZS če ne drugače.

Kar se plač tiče zadnjih 5 let ni praktično nobene spremembe. Povprečje se še vedno giblje nekje okrog 1200-1300 neto in do tega zneska niti ni težko priti. Vsakih par 100EUR več pa pospremljajo že precej nerealna pričakovaja, ko naj bi človek bil 100 stvari v eni osebi. Deloma zaradi slabe dodant vrednosti naše industrije, zahojene dohodninske lestvice pa jasno mentalitete tu, kjer so inženirji zadnja briga v podjetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

GGGGG ::

Isotropic je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Za podjetje, ki dobrega programerja potrebuje in ga je pripravljeno plačati, to vsekakor drži.


Ja, če rabiš top strokovnjaka in imaš budget zanj, še nekako drži. V tem primeru pač ponudiš odlične pogoje in ukradeš koga iz druge firme.

Code monkeya, ki bi delal za 1200 do 1500 neto pa je precej težje dobiti. Sploh za kakšne bolj "dolgočasne" stvari, ki niso ravno nek hud izziv. Se da, ampak povpraševanje precej presega ponudbo.

hahaha
tipicni slovenski podjetnik
itak jih je tezko dobiti, ce imas nerealna pričakovanja.


Govorim o plači, ki je 200 do 500€ nad slovenskim povprečjem. So to res nerealna pričakovanja?

Ali imate to kakšne zahteve, ki so vezane na specifično slovensko okolje (npr. znanje slovenščine), da ne morete uporabiti svobodnjakov iz katere izmed "posredniških borz"? Ti so praviloma poceni in primerni za nekoga, katerega delo je izključno produkcija kode po specifikacijah.


To je default način. Ponavadi prideš skozi ceneje, kot z redno zaposlitvijo, ki te stane vsaj 2500 eur na mesec. Ampak po drugi strani je kul imeti in house programerje, ki so ti na voljo podnevi, znajo slovensko, ne delajo projektno ampak so redno pri stvari...

thramos ::

GGGGG je izjavil:


Govorim o plači, ki je 200 do 500EUR nad slovenskim povprečjem. So to res nerealna pričakovanja?


Em, saj sam praviš, da je praktično nemogoče. :))

Če ugibamo, da bi bilo vaše iskanje bistveno lažje, ko bi ponudbo dvignili za petstotaka ali dva ... si človek hitro lahko odgovori na vprašanje, kaj je pravi vzrok jamranja o slabi ponudbi na trgu delovne sile. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

GGGGG ::

V resnici ne bi pomagalo, pa tudi ni smiselno. Imamo precej čudno situacijo. Tisti, z normalnimi pričakovanji, so praktično vsi zaposleni za neko normalno plačo. Tistih, ki hočejo 2 jurja neto, ker znajo spisati 10 vrstic PHPja pa noben noče. Tistih prvih je precej premalo, verjamem, da zgoraj omenjena številka 4000 ni daleč od resnice.

thramos ::

Kaj pa so normalna pričakovanja? In kaj je normalna plača? Zakaj je za programerja treba prišteti povprečni plači samo 200 - 500 € in ne jurja?

A se ne izoblikuje plača glede na ponudbo in povpraševanje?

Isotropic ::

GGGGG je izjavil:

V resnici ne bi pomagalo, pa tudi ni smiselno. Imamo precej čudno situacijo. Tisti, z normalnimi pričakovanji, so praktično vsi zaposleni za neko normalno plačo. Tistih, ki hočejo 2 jurja neto, ker znajo spisati 10 vrstic PHPja pa noben noče. Tistih prvih je precej premalo, verjamem, da zgoraj omenjena številka 4000 ni daleč od resnice.

i call bullshit na tadruge.
mogoce je bilo le, da ste se razhajali po pričakovanjih. ti si hotel deklico za vse, on je pa pac prej delal v kaksnem drugem jeziku vrsto let alpa je imel xx let izkušenj iz administracije, ti si pa hotel enega, ki bi ti danes porihtal email in kakšen local "cloud", jutri pa napisal en web app, pojutrišnjem pa naložil winse.
za 800-1000 neto po možnosti.
alpa enega uber programerja/ sysadmina/ networkerja (certifikati...), plačal bi ga pa "normalno", kot je na trgu pač (1000-1200 neto).

(karikiram, ne leti na citiranega, razen seveda če se prepozna :D)
kar hočem reči je, da taka kriza vendarle ni, da bi dobil bill gatesa ali janšo za 800 neto. tut programerjev je dost, saj jih je en kup tut takih, ki so HS drop-outi. problem je običajno, da delodajalec pričakuje, da bo za recimo 1500 neto dobil jezusa (ki zna vse pač) alpa da bo takega jezusa dobil za 1000 neto.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

A se ne izoblikuje plača glede na ponudbo in povpraševanje?


Ja. Ampak ponudba in povpraševanje velja tudi na trgu. Težko je plačevati 40 eur na uro, ki jo lahko zaračunaš stranki 30 eur. Realno je pri nas težko pričakovati plače nad 1500 eur neto v nekih povprečnih firmah, ki delajo povprečne produkte.

Pa ne mi zdaj razlagat, da naj se takšne firme vržejo v hi-tech research in raisajo 5,6 milijonov kapitala ter prodajajo svoje storitve Googlu. Tudi takšni obstajajo, ampak večina podjetji na trgu še vedno dela bolj kot ne "obrtniška" dela. Ne morjo bit vsi arhitekti, nekdo mora tudi ploščice polagat.

i call bullshit na tadruge.
mogoce je bilo le, da ste se razhajali po pričakovanjih (ti si hotel deklico za vse, on je pa pac prej delal v kaksnem drugem jeziku vrsto let ali kaj drugega...)


Mogoče. Čeprav je bilo dokaj jasno povedano že na začetku kakšen profil človeka se išče.

thramos ::

GGGGG je izjavil:


Ja. Ampak ponudba in povpraševanje velja tudi na trgu. Težko je plačevati 40 eur na uro, ki jo lahko zaračunaš stranki 30 eur. Realno je pri nas težko pričakovati plače nad 1500 eur neto v nekih povprečnih firmah, ki delajo povprečne produkte.

Pa ne mi zdaj razlagat, da naj se takšne firme vržejo v hi-tech research in raisajo 5,6 milijonov kapitala ter prodajajo svoje storitve Googlu. Tudi takšni obstajajo, ampak večina podjetji na trgu še vedno dela bolj kot ne "obrtniška" dela. Ne morjo bit vsi arhitekti, nekdo mora tudi ploščice polagat.


Vsekakor. Ampak ti programerji verjetno imajo službe in to tako dobro plačane, da vaša prenizka ponudba za njih ni zanimiva. Kar pomeni, da jih je nekdo sposoben plačati. Oz. povedano drugače - če jim je ne morete ponuditi zadosti, potem to v osnovi ni posledica slabe ponudbe na trgu delovne sile, ampak vaše nesposobnosti, da njihovo delo prodate za dovolj visoko ceno.

GGGGG ::

kar hočem reči je, da taka kriza vendarle ni, da bi dobil bill gatesa ali janšo za 800 neto. tut programerjev je dost, saj jih je en kup tut takih, ki so HS drop-outi.


Moj point je, da ne dobiš nikogar za 800, ker imajo vsi službe, vključno z dropouti. Tudi za solidno plačo težko dobiš koga, ker verjetno že ima isto solidno plačo in pogodbo za nedoločen čas. Ni razloga, da bi menjal.

Kraja drugim firmam z bajnimi plačami in službenimi avtomobili pa na tem nivoju enostavno ni realna.

če jim je ne morete ponuditi zadosti, potem to v osnovi ni posledica slabe ponudbe na trgu delovne sile, ampak vaše nesposobnosti, da njihovo delo prodate za dovolj visoko ceno.


Lahko tudi tako gledaš na to, ja. Zato pa pravim, da je tista številka "4000 programerjev premalo" realna. Če bi jih bilo še 4000 več, bi verjetno vsi dobili službe, pri tem pa povprečna programerska plača ne bi bistveno padla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

driver_x ::

Programerske firme v Sloveniji so majhne, tako po številu zaposlenih, kakor tudi po projektih, ki jih delajo in tudi po razmišljanju.

thramos ::

GGGGG je izjavil:


Lahko tudi tako gledaš na to, ja. Zato pa pravim, da je tista številka "4000 programerjev premalo" realna. Če bi jih bilo še 4000 več, bi verjetno vsi dobili službe, pri tem pa povprečna programerska plača ne bi bistveno padla.


Če so tako blizu čez severno mejo, če ji dandanes v skupnem trgu sploh še lahko tako rečemo, sposobni plačati bistveno bolje, potem je to edini smiselni pogled.

Me pa vseeno veseli, da se strinjava, da je potrebno izjavi "delavce je nemogoče dobiti" nujno dodati še "za tako nizko plačo, kot jo ponujamo". ;)

GGGGG ::

Programerjev bi bilo še vedno premalo, tudi, če bi vsi od jutri naprej začeli prejemati 6k neto.

AndrejO ::

Smurf je izjavil:

@AndrejO
Ta pricerange je v SLO cisto mozen. Mi smo ravno mesec dni nazaj iskali razvijalca firmwara in bili pripravljeni placati toliko (pa se je izkazalo, da ga je skoraj nemogoce dobiti). Na kerem podrocju pa delas?

Seveda je možen, samo verjetno res ni veliko podjetij, ki bi moje prednosti lahko polno vnovčila, da se bi izplačal. Tako, kot so vaše potrebe specifične (ne, z razvojem firmware nimam izkušenj, tako da odpadem), so tudi moja znanja specifična.

Varnost in varovanje omrežij ter sistemov.

Mufasa ::

AndrejO je izjavil:

Smurf je izjavil:

@AndrejO
Ta pricerange je v SLO cisto mozen. Mi smo ravno mesec dni nazaj iskali razvijalca firmwara in bili pripravljeni placati toliko (pa se je izkazalo, da ga je skoraj nemogoce dobiti). Na kerem podrocju pa delas?

Seveda je možen, samo verjetno res ni veliko podjetij, ki bi moje prednosti lahko polno vnovčila, da se bi izplačal. Tako, kot so vaše potrebe specifične (ne, z razvojem firmware nimam izkušenj, tako da odpadem), so tudi moja znanja specifična.

Varnost in varovanje omrežij ter sistemov.


Ti je SF dokrajčil?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

AndrejO ::

Dublin, Irska. Ne dogaja se vse v Silicijevi dolini.
««
103 / 357
»»