» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
54 / 357
»»

Senitel ::

Ja fajn, da je C++ lahek jezik, potem ne bo problemov.
In pa objektno ali spletno je primerjava jabolk in hrušk. Objektno ali funkcijsko programiranje. Spletno ali hm... nativno (recimo) programiranje.

jype ::

Praktično vse profesionalno spletno programiranje je objektno že leta.

BigMan ::

Za C++ je dobra Bruce Eckel: Thinking in C++(vol 1 in 2). Ko boš obvladal vse kar je not ti garantiram da lahko dobiš službo z 2k+ neto plače(v SLO).
Pa še PDF knjige je free za download.

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigMan ()

Isotropic ::

2k za code monkey? a ni drugace od deitela novejsa in modernejsa?

Zgodovina sprememb…

Genetic ::

BigMan je izjavil:

... Ko boš obvladal vse kar je not ti garantiram da lahko dobiš službo z 2k+ neto plače(v SLO)...


Ko bos obvladal vse kar je not bos postal kritik, v smislu:

"A critic is a man who knows the way but can't drive the car" [Kenneth Tynan]

BigMan ::

Genetic je izjavil:

BigMan je izjavil:

... Ko boš obvladal vse kar je not ti garantiram da lahko dobiš službo z 2k+ neto plače(v SLO)...


Ko bos obvladal vse kar je not bos postal kritik, v smislu:

"A critic is a man who knows the way but can't drive the car" [Kenneth Tynan]


Bilo je mišljeno malo sarkastično, prej kot bo vse obvladal bo že imel za seboj 10 let programiranja v C++ :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigMan ()

System ::

Hvala, sem pobral knjigi.

i33a ::

Sem srednješolec in me veseli programiranje. Zanima me, kateri jezik se po vašem mnenju najbolj splača učiti(da bi čim hitreje lahko kaj zaslužil). Znam nekaj C++, PHP, naj izboljšam znanje teh dveh jezikov ali se naj lotim novega?
Lp

black ice ::

Loti se načrtovanja baz. (Sklepam po tvoji novi temi)

[MYTiX] ::

@System Mi iščemo python programerje že zelo doglo, pa smo dobili vsega skupaj 2 prijavi, tako da sklepam da je na trgu več povpraševanja kot ponudbe.
podpis

Red_Mamba ::

@MYTiX kaj pa delate v pythonu? Spletne na kaksnem frameworku ali kaj drugega?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

FrEaKmAn ::

@MYTiX lahko kaj več o tem? Iščem delo v pythonu...

[MYTiX] ::

@Red_Mamba: tehnično gledano razvijamo b2b/b2c platformo, ki podpira web in mobile kliente. Če te zanima več, piši ZS :)
@FrEaKmAn: poglej ZS.
podpis

BorutF ::

Ok enkrat sem slišal dva, ki sta se nekaj pogovarjala o tem, da dobivata neke krajše programerske službe/naloge na internetu, ki jih potem delata kar od doma. Zanima če kaj takega res obstaja in če pozna kdo kakšno tako stran. Naj povem, da se trenutno vbistvu samo še učim stvari in me samo zanima kakšne so potrebe trga delovne sile, kaj se najbolj splača učit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BorutF ()

dolenc ::

V google vtipkaš freelance, en za primer.

Lion29 ::

freelancer.com je ena najbolj ynanih variant...s am bos mogu konkurirat indijcem s smesnimi niykimi cenami... je pa tut res, da podjetja ne gledajo le na $$ ampak tudi na kvaliteto in predvsem yanesljivost... tako da kar pogumno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

knesz ::

BorutF je izjavil:

Ok enkrat sem slišal dva, ki sta se nekaj pogovarjala o tem, da dobivata neke krajše programerske službe/naloge na internetu, ki jih potem delata kar od doma. Zanima če kaj takega res obstaja in če pozna kdo kakšno tako stran. Naj povem, da se trenutno vbistvu samo še učim stvari in me samo zanima kakšne so potrebe trga delovne sile, kaj se najbolj splača učit.

Obstaja.
Na ta način tudi jaz najemam programerje, čeprav sem se zadnji čas ustavil pri stalnem sodelovanju z enim, kateri po potrebi sam "vpokliče" svoje znance/bivše sošolce... :)

bsslo ::

Kako je razvijalec zavarovan v primeru frilensanja, da ne bo delal zastonj? Koliko lepo vse to laufa v praksi tako za tistega, ki nudi delo, kot za tistega, ki ga išče?

ZaphodBB ::

@bsslo: Tako kot pri drugih poslovnih razmerjih. Vsak skrbi za svoje interese.

Lion29 ::

v redu laufa... lahko se zmenis za milestone placila... in escrow, kar pomeni, da mora on naloziti gor na freelancer racun tako da tiu vidis, da denar je dejansko gor... in ko opravis nek milestone sprozi placilo.... dej malo preberi gor
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Isotropic ::

BorutF je izjavil:

Ok enkrat sem slišal dva, ki sta se nekaj pogovarjala o tem, da dobivata neke krajše programerske službe/naloge na internetu, ki jih potem delata kar od doma. Zanima če kaj takega res obstaja in če pozna kdo kakšno tako stran. Naj povem, da se trenutno vbistvu samo še učim stvari in me samo zanima kakšne so potrebe trga delovne sile, kaj se najbolj splača učit.

ce nimas pojma, raje se ne sodeluj na takih straneh.

Gandalfar ::

> kaj se najbolj splača učit

kar te najbolj zanima. Placuje se eksperte, ki popolnoma obvladuje svojo vertikalo in jim to ni samo sluzba.

ZaphodBB ::

> kaj se najbolj splača učit

Saj ne, da bi koga hotel strašit. Ampak, da (uspešno) dosežeš nivo znanja, ko je nekdo pripravljen poslovat s teboj takole, tkole prek neta. Traja tam... pet do deset let.

AleSX ::

Zanima me kakšno plačo lahko pričakujem kot >>full web site developer<< z 5. letnimi delovnimi izkušnjami. Ker ne mislim več delat preko študenta mi je firma ponudila plačo 1050 €/neto + malica + prevoz (verjetno nebom deležen nobene stimulacije ali izobraževanja). Glede na to, da je treba tudi kdaj delati 10ur+ in da bom imel v pogodbi konkurenčno klavzulo se mi zdi absolutno premajhna plača.
Kaj menite vi oz. koliko sploh gibajo plače php programerjev ?

nekikr ::

Če si code-monkey potem je ok (no, ni ok, ampak tak'le trenutno 'mamo). Če si pa malce samoiniciativen je pa plača premajhna in se zmeni za višjo ali pa pojdi drugam.

LeQuack ::

Valda da premajhna. To je plača za začetnika.
Quack !

imagodei ::

Konkurenčno klavzulo? Povej jim, koliko na mesec (leto) zaslužiš z obstranskim programiranjem in naj ti dajo nadomestilo iz tega naslova. Če ga ne dajo, potem je konkurenčna klavzula itak brezpredmetna in še naprej brez strahu lahko kucaš popoldan za druga podjetja.
- Hoc est qui sumus -

lambda ::

Stvari so odvisne od tega kaj nekdo zmore. Za nekoga, ki ga je potrebno vsak dan malce za roko držat, da stvari ne vodijo ravno v vsesplošen kaos, je to še preveč - gledano iz vidika firme, ker potem potem rabiš še četrtino sposobnega človeka, da nekoga na tem nivoju usmerja in popravlja šlevarije, ki nastanejo, pa še potem imamo na koncu lahko nek duct tape izdelek za katerega velja "don't fix if ain't broken". Na drugi strani imaš pa sposobne ljudi, ki ti bodo na enoto časa zagotovo prinesli trikratno enoto opravljenega dela napram nekomu, ki mu vse skupaj ne leži najbolje, takšnim pa vse prepogosto vodilni nočejo dat niti 2x tolikšne plače, kot začetniku. Bruto.

Meni nedoumljiva uganka. No, razumem edino ta dejavnik, da sposobnega kadra ni enostavno dobiti.

Sem pa že slišal zgodbe, ko je nekdo sposoben, po kar nekaj časa brez povišice, šel k šefu in vprašal za 100 € povišice. Ni varjante. In potem taki ljudje gredo drugam, recimo nekam kjer jih cenijo ... pa se potem rekruira dva študenta (za katera se še ne ve točno kako se bosta obnesla) in je problem kao rešen. Aja, saj res, sploh ne razmišljam - če delaš projekte za javne razpise, je treba imet le kljukice na pogodbi iz razpisne dokumentacije, ko vse skupaj izgleda kot frankensteinova stvaritev, pa se zato ne sekirajo preveč, saj se sestavi nov aneks in vzdrževalna pogodba. Smo brali v zadnjih mesecih po medijih o teh failih. Takšna praksa bi resna podjetja, ki imajo na trgu pametno konkurenco, kaj hitro pokopala.

Ozkogledno se mi včasih zdi tudi rangiranje kadra po tem ali so študentje ali senior developerji s 15 letnimi delovnimi izkušnjami. Jasno je, da izkušnje štejejo, hkrati pa vidimo marsikdaj izpod rok študentov prihajati veliko boljšo kodo in produkte, kot pa izpod rok izkušenih mačkov. Veljajo sposobnosti in pa to, koliko se je nekdo pripravljen učiti, razmišljati, imeti veselja do dela, napredovati v znanjih itd. Najslabše se je zasidrati v nek svoj svet in dolga leta verjeti, da je to najboljše kar obstaja.

Red_Mamba ::

za 1000€ na mesc jst zjutrej sploh iz postle ne vstanem :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Spura ::

AleSX je izjavil:

Zanima me kakšno plačo lahko pričakujem kot z 5. letnimi delovnimi izkušnjami. Ker ne mislim več delat preko študenta mi je firma ponudila plačo 1050 €/neto + malica + prevoz (verjetno nebom deležen nobene stimulacije ali izobraževanja). Glede na to, da je treba tudi kdaj delati 10ur+ in da bom imel v pogodbi konkurenčno klavzulo se mi zdi absolutno premajhna plača.
Kaj menite vi oz. koliko sploh gibajo plače php programerjev ?

Vprasanje je naslednje... koliko prihodkov ima ta firma na zaposlenega letno?

nekikr ::

In kaj ima to veze s čimerkoli?

PrimozR ::

Da si težko privošči 10 jurjev za nekega zaposlenega, če v povprečju zasluži od zaposlenega 2 jurja. Okej, nekateri so zaslužni za večji delež letnega zaslužka, ampak vseeno.

ZaphodBB ::

Kar med vrsticami pove, da je posel možen oz. profitabilen samo zato, ker so ljudje delati za manj denarja od tržne cene.

igor0203 ::

Od začetka oktobra: 1200 neto + malica + prevoz

_Dejan_ ::

Vem da nima to ravno veze z Plačami v IT sektorju me pa zanima naslednje. Ali je ta cenik realen:
www.gzs.si/pripone/19151/Foei31701d1915...

Ker se mi zdijo malo pretirane cene storitev :) ali obstaja kaj podobnega za povprečje na EU območju?
In zanima me v katero rubriko spadajo:
-Izdelava in optimizacija MySql baze
-Izdelava WEB Servisa
-Programiranje LPC2478 mikrokontrolerja (72Mhz ARM7 32Bit processor .NETMF)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

dolenc ::

Je ja...

fosil ::

Realen je, če izstavljaš račune javnemu sektorju, za privatni sektor pa niti ne.
Tako je!

_Dejan_ ::

Aha a je mogoče kje objavljen kakšen okvirni cenik za izstavljanje računov privatnemu sektorju oz firmam?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Gandalfar ::

Seveda da ne. Privatni sektor pac ni reguliran :)

Naceloma za kolikor lahko prodas. Najlazje tako, da malo kolege povprasas in da poskusis in vidis, ce gre tvoja cena skozi.

_Dejan_ ::

Ja problem je v tem da ne poznam nikogar, ki bi se ukvarjal z zgoraj navedenimi zadevami, da bi mi jih znal oceniti...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Marat ::

_Dejan_ je izjavil:

Vem da nima to ravno veze z Plačami v IT sektorju me pa zanima naslednje. Ali je ta cenik realen:
www.gzs.si/pripone/19151/Foei31701d1915...

Ker se mi zdijo malo pretirane cene storitev :) ali obstaja kaj podobnega za povprečje na EU območju?
In zanima me v katero rubriko spadajo:
-Izdelava in optimizacija MySql baze
-Izdelava WEB Servisa
-Programiranje LPC2478 mikrokontrolerja (72Mhz ARM7 32Bit processor .NETMF)


"Referenčni cenik je potrdil Upravni odbor Združenja za informatiko in telekomunikacije na 8. seji, dne 23. 04. 2008"

Ta stavek pove veliko. Cene dela so predkrizne....

_Dejan_ ::

Marat je izjavil:


"Referenčni cenik je potrdil Upravni odbor Združenja za informatiko in telekomunikacije na 8. seji, dne 23. 04. 2008"

Ta stavek pove veliko. Cene dela so predkrizne....


Tudi če jih znižam za 50% so pomoje še vedno previsoke ali se motim? :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Blinder ::

se ne dela to za 4€/h? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LeQuack ::

McDonalds plača 4 EUR na uro, več če delaš nočne ali si vodja izmene. Če delaš karkoli več kot to za ta denar moraš biti zelo mazohist.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Gandalfar ::

Naceloma za ta custom dela, vzames tale kalkulator:

http://freelanceswitch.com/rates/

ocenis stevilo ur dela in prides do ene cifre. Potem pa od tam naprej ugotavljas kje bi se lahko se bolj potrudil, da bi narocniku zvisal dodano vrednost produkta.

_Dejan_ ::

Gandalfar hvala za kalkulator vendar pri programiranju so nekatere zadeve bolj cenjene(dražje) kot pa druge. Recimo programiranje mikrokontrolerjev ponavadi zaračunajo dražje kot pa kakšno php zadevo, pravtako postavitev in optimizacijo baze...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Gandalfar ::

Tale kalkulator je tam, da ves pri kateri ceni je boljse da se odpoves projektu.

gfnhcfgh ::

Zanimiv oglas za delo, predvsem plača http://www.mojedelo.com/visji-strokovnj...

terryww ::

bistveno več kot ponuja gchq za še bolj specializirano znanje... sicer pa primerna plača.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Tody ::

Te bogi revčki že eno leto iščejo to osebo :) Ali ni strokovnjakov ali pa nekaj orng narobe.
««
54 / 357
»»