» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
322 / 357
»»

Tody ::

Plačo si gres lahko na ajpes pogledat. Če zdaj plačajo povprečno plačo 2k ti imas pa želje po 4k bos moral imeti konkretno znanje za njihov problem da ti bodo dal 4k. Če pa ze imajo visoke plače pa vrjetno ni problem. Na prvem intervjuju se lahko komot pogovarjas o razredu. Če ga nočejo povedati je to ze red fleg

TheBlueOne ::

Praviloma je ja vedno nek dialog, tako da sploh ne vidim sanse, da kdo ne bi imel moznosti vprasati.

Ce nocejo povedati morda niti ni red flag, morda samo tisti, ki sprasuje ni vreden cifre. Tak, ki je izkusen in raztura bo tako ali tako terjal nek podatek, posebej, ce ima izbiro. Tak, ki je v riti in morda ze nekaj casa isce pa bo tezko postavljal pogoje.

Pac tezko posplosis.

Vanquish ::

Saul Goodman je izjavil:


itak da je prvo vprašanje plača. ker ko vprašamo kaj se dela, delodajalec lahko in praviloma vedno nabija do onemoglosti, v praksi pa potem hitro vidiš koliko je ura. kaj in kako se dela boš zvedu v prvi mesecih, če ne nakažejo že na razgovoru, da je podjetje dumpster fire.

nekatere tudi boli kurac v kakšni obliki bodo prodajal svoje Python znanje. počas se bodo mogli delodajalci navadit, da dober delavec več ne prosi za službo, ampak izbira med njimi, ali pa jo celo dada k obstoječim strankam, ker je contractor. vi žal nimate opcije izbirat med top kandidati, ker zanje niste več zanimivi.

to, da vsak delodajalec zase misli, da ima najboljši tooling na svetu, super produkt in ogromno možnosti kariernega napredovanja, je pa že znano.

tisti, ki bo na ta shit od rekrutiranja poslal prilagojen CV, je pač obupan. fact.


seveda je normalno, da se ze od zacetka pogovarjas o placi, ampak dokler nima druga stran vsaj CV tezko govori o cemerkoli drugemu kot o range, kar pa je malo boljse kot nic.

Nas mindset je tocno ta - intervju ni enostranski temvec gre na obe strani. Nam je izredno pomembno, da kandidat dobi obcutek o delovnem okolju, mindsetu firme, tehnologiji in vsem ostalem kar je pomembno za dobro pocutje. Pa to seveda ne gre v tej smeri zato, da bi dobil dobrega kandidata na razprodaji ampak zato, da so dobri temelji za dolgorocno sodelovanje in obojestransko zadovoljstvo.

Kdor misli drugace ne bo privabil top kandidate ali pa bo imel veliko fluktuacijo kot tudi sam omenjas.

Glede toolinga - mislim, da se sploh ne gre tukaj za "najboljsi na svetu", gre se bolj zato, da ne zgubis dobrega cloveka, ker bi ga dal delat na podrocje kjer se posameznik ne zeli razvijat. Ce vse take stvari skomuniciras na zacetku imas res dobre osnove za dobro pocutje.

ps: jaz nisem rekruter - samo sodelavec ob katerem se je delovno mesto odprlo :)

ales85 ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce nocejo povedati morda niti ni red flag, morda samo tisti, ki sprasuje ni vreden cifre.

O hudo, kaj se boste se spomnili :)) Torej tisti, ki sprasuje, se morda prevec potegne zase in ga nocemo.

TheBlueOne ::

ales85 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ce nocejo povedati morda niti ni red flag, morda samo tisti, ki sprasuje ni vreden cifre.

O hudo, kaj se boste se spomnili :)) Torej tisti, ki sprasuje, se morda prevec potegne zase in ga nocemo.


Si na tej tocki nehal brati? Je bolj "Ni nam treba povedati, ker ne izstopas, ker skoraj sigurno zaradi tega ne bos odsel.". Morda ze imajo favorita itn.

In kdo pa pravi, da se potegnes zase, ce izsiljujes visino place? Zares si se potegnil zase, ko si si kaj izpogajal. Pri pogajanjih pa moras kot prvo poznati svoje izhodisce, kar pa tukaj marsikomu ni jasno, ker se predvideva, da obstajajo neka splosna pravila.

Ce si res v riti je bolj stratesko imeti na mizi tri slabe ponudbe po nekaj krogih pogajanj in potem vsaj pri dveh delati pritisk, kot pa biti takoj izlocen, ker imas nek princip. Naceloma je tudi vec sans za pogajanja v kasnejsih krogih, ker je ze dosti ljudi izlocenih in se HRu si skuril kar nekaj casa.

Neki alfa talent z X sansami pa ti seveda ne pride niti blizu, ce ni zadovoljen s tem kar ponuja delodajalec.

Pac ni recepta.

mRhcPf ::

en je trdo kregal mlado rekruterko, da so mu kradli čas in fokus, navdušenost nad sodelovanjem velika, profesionalna demonstracija izkušenj na strokovnem razgovoru, kjer so bili intervjuvitelji vidno v zadregi zaradi manka dejanskih izkušenj... niso pa najprej razčistili poslovne in organizacijske oblike sodelovanja... napake ta tipson ne ponavlja več, čeprav je vse bilo na daljavo. BAJE...

srus ::

Torej, če podjetje z objavo prostega delovnega mesta misli resno, potem imajo tudi rezerviran proračun za to delovno mesto. In ne vidim ovir, da kandidatu ne bi mogli posredovati višine tega proračuna. In to še pred tem, ko jim ti poveš koliko pričakuješ.

Če pa je bila objava bolj v stilu "dajmo malo potipati trg delovne sile, morda že preveč plačujemo naše zaposlene", ali "dajmo si zgraditi bazo kandidatov, morda nam še kdaj pride prav", ali "smo javni sektor, moramo dati razpis in odglumiti izbiro, sicer pa že vemo koga bomo zaposlili", potem verjetno kakšnih pametnih zneskov na razgovoru ne boš slišal.

Vanquish ::

srus je izjavil:

Torej, če podjetje z objavo prostega delovnega mesta misli resno, potem imajo tudi rezerviran proračun za to delovno mesto. In ne vidim ovir, da kandidatu ne bi mogli posredovati višine tega proračuna. In to še pred tem, ko jim ti poveš koliko pričakuješ.

Če pa je bila objava bolj v stilu "dajmo malo potipati trg delovne sile, morda že preveč plačujemo naše zaposlene", ali "dajmo si zgraditi bazo kandidatov, morda nam še kdaj pride prav", ali "smo javni sektor, moramo dati razpis in odglumiti izbiro, sicer pa že vemo koga bomo zaposlili", potem verjetno kakšnih pametnih zneskov na razgovoru ne boš slišal.


bom povedal izkusnje iz prejsnjega podjetja, ki je objavljalo place.
Ogromno prijav, kjer jih 90% ni niti priblizno izpolnjevalo kriterije, so pa se prijavili v stilu probaj, zgubit nimas kaj, ker jim je pac placa bila zanimiva.
Dobilo se je na kvantiteti, ampak kvalitetnih pa se ni dobilo nic kaj vec.

Mato989 ::

Vanquish je izjavil:

srus je izjavil:

Torej, če podjetje z objavo prostega delovnega mesta misli resno, potem imajo tudi rezerviran proračun za to delovno mesto. In ne vidim ovir, da kandidatu ne bi mogli posredovati višine tega proračuna. In to še pred tem, ko jim ti poveš koliko pričakuješ.

Če pa je bila objava bolj v stilu "dajmo malo potipati trg delovne sile, morda že preveč plačujemo naše zaposlene", ali "dajmo si zgraditi bazo kandidatov, morda nam še kdaj pride prav", ali "smo javni sektor, moramo dati razpis in odglumiti izbiro, sicer pa že vemo koga bomo zaposlili", potem verjetno kakšnih pametnih zneskov na razgovoru ne boš slišal.


bom povedal izkusnje iz prejsnjega podjetja, ki je objavljalo place.
Ogromno prijav, kjer jih 90% ni niti priblizno izpolnjevalo kriterije, so pa se prijavili v stilu probaj, zgubit nimas kaj, ker jim je pac placa bila zanimiva.
Dobilo se je na kvantiteti, ampak kvalitetnih pa se ni dobilo nic kaj vec.


Glavni problem je ce zaradi skrivanja place ne dobis sploh nobenega kvalitetnega....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Glavni problem je ce zaradi skrivanja place ne dobis sploh nobenega kvalitetnega....


Odvisno od ugleda.

Poleg tega se res dobrim ne skriva plac, to je predvsem problem manj zazeljenih kadrov. Ce podjetje nekomu ne pove nic okoli place do X kroga, se ne pomeni, da ni komu drugemu podatek bil dan takoj.

asdf_jklc ::

c3p0 je izjavil:


Že od začetka želijo dajat slabo vest, češ, "mi smo tako super, zastonj kava, sadje, teambuildingi, ti pa se obreguješ ob malenkost kot je plača, samo za denar se ti gre presneti kapitalist!".

Sam sploh ne reagiram na oglas, če ni ponudbe zraven, ali pa je v stilu "2-6k, odvisno od izkušenj".

Js na te fore ne padam, ampak cin to omenjajo, povem, da mi je za frizerje, fitnese, sadje, teambuildinge popolnoma vseeno. Ni hujse kazni kot ideje s teambuildingom za vikend. Ne in se enkrat ne hvala.

Mene zanima moznost nadaljnega razvoja, spodoben racunalnik in monitor, placa in remote delo ter jasno kdo so tvoji sodelavci. Vse ostale bedarije lahko pro meni crtajo. Ne maram tudi placanih telefonov, izobrazevanj - to naredim sam. Svoboda in mir mi veliko pomenita.

It kader je tako razvajen, da smrdi stran. Sem proca enim spremembam v podjetju: recimo menjava telefonov na tri leta (high end ios/android). Place so sle gor, pisarn par zaprl in jih zdruzl. Aja pa kakiga frizerja pa fitnesa nimajo. Folk tako joka, kot da majo 10% place od prej... vsi bi mel same ugodnosti, nobeden pa ni imel niti enega vorasanja na temo, kaj lahko oni naredijo, da bo podjetju slo bolse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Glavni problem je ce zaradi skrivanja place ne dobis sploh nobenega kvalitetnega....


Odvisno od ugleda.

Poleg tega se res dobrim ne skriva plac, to je predvsem problem manj zazeljenih kadrov. Ce podjetje nekomu ne pove nic okoli place do X kroga, se ne pomeni, da ni komu drugemu podatek bil dan takoj.


Takoj pomeni na oglasu, kako je lahko na samem oglasu nekomu dan podatek o placi drugemu pa ne, tam samo je ali pa ni

V moji praksi na srednjem nivoju (ne zaidimo spet med top 3 do 5 procentov) je tako da ce firma v prvem krogu ne zeli povedat place obicajno ta ni dobra oz konkurencna, ce bi bila bi se pohvalili vsaj z rangom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Takoj pomeni na oglasu, kako je lahko na samem oglasu nekomu dan podatek o placi drugemu pa ne, tam samo je ali pa ni

V moji praksi na srednjem nivoju (ne zaidimo spet med top 3 do 5 procentov) je tako da ce firma v prvem krogu ne zeli povedat place obicajno ta ni dobra oz konkurencna, ce bi bila bi se pohvalili vsaj z rangom


Dajati placo na oglasu ni standardna praksa.

In dvomim, da nikomur ne povedo nic o placi. Tisti, ki ima izbiro in odlicno kvalificira bo deloma postavljal pogoje, verjetno tudi izsilil okvirno visino place.

Pa jaz niti ne govorim samo iz svojih izkusenj, sem tudi imel dostop ali pa bil zraven pri kaksnem kadrovanju. HR kar dobro presodi katere karte mora komu dati na mizo.

V glavnem kako HR dela s tabo ni pokazatelj kako dela z vsemi. So ogromne razlike.

Mato989 ::

Dajati placo na oglasu ni standardna praksa.


Pa bi moralo biti standardna prakse, v marsikateri državi je, da potencialni kader takoj vidi koliko OKVIRNO se ponuja...

In dvomim, da nikomur ne povedo nic o placi.


To kar ti meniš nima nič z realnostjo...

Tisti, ki ima izbiro in odlicno kvalificira bo deloma postavljal pogoje, verjetno tudi izsilil okvirno visino place.


Nikakor to 100% ne drži... Spomnim se razgovora ki sem ga imel za project managerja v LJ pri renomirani firmi v 1. krogu ko sem prišel v LJ in so mi vzeli 2 uri vožnje in nekaj 25EUR v času in bencinu so bili navdušeni nad mano, ko sem pa vprašal po okvirni plači +/- 10% so pa začeli mutit da to povejo na 3. razgovoru!!!!!!!!! No potem sem ji odvrnil da jaz ne mislim 3x se vozačkat v LJ da ugotovim da mi plača ni všeč in na koncu sem jim POVEDAL da mi naj javijo na MAIL odločitev kot sem jaz tudi na MAIL poslal ponudbo... seveda me majmuni KLIČEJO... itak se nisem javil čez 2 dni pokličem nazaj (sem preveril in je njihova cifra) in mi rečejo če lahko spet pridem v LJ ker sva samo jaz in še 1 med katerima izbirajo, in sem jim lepo povedal da jaz ne mislim več hodit v LJ in zapravljat denarja dokler mi pisno ne povejo plače bruto drugače si naj kar vzamejo onega hlapca ki bo hodil.

Seveda so potem še 1 leto iskali project managerje, pa mislim da jih še zdaj da je isti oglas odprt... le zakaj?

HR kar dobro presodi katere karte mora komu dati na mizo.


HR v overall NIMA POJMA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tody ::

Bogi reveži če so mogli med tabo pa še enim izbirat kaj pa čjo kot iskat naprej!

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Nikakor to 100% ne drži... Spomnim se razgovora ki sem ga imel za project managerja v LJ pri renomirani firmi v 1. krogu ko sem prišel v LJ in so mi vzeli 2 uri vožnje in nekaj 25EUR v času in bencinu so bili navdušeni nad mano, ko sem pa vprašal po okvirni plači +/- 10% so pa začeli mutit da to povejo na 3. razgovoru!!!!!!!!! No potem sem ji odvrnil da jaz ne mislim 3x se vozačkat v LJ da ugotovim da mi plača ni všeč in na koncu sem jim POVEDAL da mi naj javijo na MAIL odločitev kot sem jaz tudi na MAIL poslal ponudbo... seveda me majmuni KLIČEJO... itak se nisem javil čez 2 dni pokličem nazaj (sem preveril in je njihova cifra) in mi rečejo če lahko spet pridem v LJ ker sva samo jaz in še 1 med katerima izbirajo, in sem jim lepo povedal da jaz ne mislim več hodit v LJ in zapravljat denarja dokler mi pisno ne povejo plače bruto drugače si naj kar vzamejo onega hlapca ki bo hodil.

Seveda so potem še 1 leto iskali project managerje, pa mislim da jih še zdaj da je isti oglas odprt... le zakaj?

HR kar dobro presodi katere karte mora komu dati na mizo.


HR v overall NIMA POJMA...


Ce so ti izgledali navduseni ne pomeni, da so. In tudi glede na kar vem o tebi nisi premium kader za tako pozicijo.

In kakor pravim ne govorim samo iz osebnih izkusenj, sem bil deloma zraven in dozivel radikalno razlicno obravnavo kandidatov od istih kadrovnikov. In bodi siguren, da ti dajo podatek o placi tudi, ce to ni njihova stalna praksa. Sam sem placo izsilil za tudi vsako ponudbo iz Slovenije, pa je to bil pogoj, da morda pridem pogledati, pa nikoli na koncu nisem sel in se vedno dobil kar tocno placo.

HR drugace bolj ve kaj dela kot si mislis. Samo trik je, da tega kandidati ne opazite. V koncernih je do neke mere tako koncepirano.

Mato989 je izjavil:



Pa bi moralo biti standardna prakse, v marsikateri državi je, da potencialni kader takoj vidi koliko OKVIRNO se ponuja...


Ne poznam take drzave, kjer bi dobil uporaben podatek. V Avstriji praviloma dobis minimum po kolektivni in moznost preplacila glede na izkusnje. To je enako, kot da ne napises nic, ker si lahko vsak sam pogleda. Jaz sem v tej drzavi, ki bi jo ti gotovo dal kot primer, dobil tudi faktor ca. X4.5 glede na to kar je bilo kot minimum. Je bila branza s slabim "kolektivvertragom".

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ce so ti izgledali navduseni ne pomeni, da so. In tudi glede na kar vem o tebi nisi premium kader za tako pozicijo.

In kakor pravim ne govorim samo iz osebnih izkusenj, sem bil deloma zraven in dozivel radikalno razlicno obravnavo kandidatov od istih kadrovnikov. In bodi siguren, da ti dajo podatek o placi tudi, ce to ni njihova stalna praksa. Sam sem placo izsilil za tudi vsako ponudbo iz Slovenije, pa je to bil pogoj, da morda pridem pogledati, pa nikoli na koncu nisem sel in se vedno dobil kar tocno placo.


Si ti sploh prebral kaj sem napisal? klicali so me naj pridem nazaj da sva samo 2 kandidata... kaj pri pizdi je to drugega kot da sem torej bil top 2 izmed žnj kandidatov? In če top 2 ne želijo povedat plače se naj pač jebejo kar se mene tiče in prav je tako

Na firmi kjer sem zdaj mi je HR takoj preden sem vprašal povedala koliko je okvirna plača +/- 400EUR in na koncu ponudba na max kar je povedala. Z povišico po 6 mesecih. Tako se to dela. Samo pač tu je rekruterka z mano v gostilni spila pivičko, tam je pa zamorjeno in zdolgočaseno predstavljala zadeve ki me sploh ne zanimajo.

HR drugace bolj ve kaj dela kot si mislis. Samo trik je, da tega kandidati ne opazite. V koncernih je do neke mere tako koncepirano.


Mhm, seveda, seveda, majstri psihologije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Si ti sploh prebral kaj sem napisal? klicali so me naj pridem nazaj da sva samo 2 kandidata... kaj pri pizdi je to drugega kot da sem torej bil top 2 izmed žnj kandidatov? In če top 2 ne želijo povedat plače se naj pač jebejo kar se mene tiče in prav je tako

Na firmi kjer sem zdaj mi je HR takoj preden sem vprašal povedala koliko je okvirna plača +/- 400EUR in na koncu ponudba na max kar je povedala. Z povišico po 6 mesecih. Tako se to dela. Samo pač tu je rekruterka z mano v gostilni spila pivičko, tam je pa zamorjeno in zdolgočaseno predstavljala zadeve ki me sploh ne zanimajo.

HR drugace bolj ve kaj dela kot si mislis. Samo trik je, da tega kandidati ne opazite. V koncernih je do neke mere tako koncepirano.


Mhm, seveda, seveda, majstri psihologije...


Jim ni treba biti 100% iskreni. Zna biti, da si bil edini, je pa tudi mozno, da je bilo kandidatov se vec. Steje samo kar izpogajas, vse vmes je nerelevantno, sama megla.

In cisto mozno je, da bi tam bila odlicna placa, ti pa si se sprijaznil z dosti nizjo, ker so ti je pac povedali. Jaz HRu ne verjamem nic dokler nimam pisno na mailu ali v roki. Je pa najbolj verjetno, da si bil bolj backup, ker drugace bi te sigurna navabljali tudi s placo. Sploh pa kje imas ti kompetence za vodenje projektov?

Mi pa ni treba verjeti, da sistem ni kartako. Lahko zivis v zelo povprecnih sanjah 95% kandidatov. Sem se naposlusal takih zgodbic in vem kako hitro so otrocje, ker sem jih poslusal tudi od takih, kjer sem bil zraven pri kadrovanju. Si delate neko sliko, kjer ne mores vedeti kaj vse je v ozadju. Se sploh zavedas koliko predpostavk je v tej tvoji presoji okoli primera, ki ga dajes?

Mi je pa jasno, da posebej pri tvojem karakterju ego isce prijetne odgovore. Eden od njih je, da je HR butast, ker je kdaj zavrnil tako super kandidata.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sploh pa kje imas ti kompetence za vodenje projektov?


Jaz sem oddelal 37 projektov v 2,5 letih kaj je s tabo... izvedel sem na vsakem projektu VSE razen prvega sestanka in popisa stanja... In ti boš meni nabijal da nimam kompetenc? To da je moj uradni naziv bil Customer support oz svetovalec in ne project manager/lead nima nobene veze... šlo se je samo za to da smo hkrati hendlali tako uvajanje v projekt pripravljanje izboljšav kot tudi rihtali celoten customer support in tickete...

Če pa že želiš vedet na vsakem projektu prehoda v naš ERP sem
- komuniciral z projektnim vodjem na drugi strani
- predlagal in odločal o izboljšavah našega ERP modula oz. dveh
- Izvajal 90% uvajanj
- pripravljal specifikacijo za programerje
- Pregledal izboljšave in testiral program
- potencialno obiskal podjetje
- zaključil prehod z primopredajnim zapisnikom
- izvajal 90% po projektne podpore

Ampak saj to nima veze, ni to bistveno. Debata je drugje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Toliko projektov tako hitro? Ti pa si superstar. :D Poleg tega pa se CNC operater? Pa ti ja sam furas celo podjetje.

Ja debata je pri tem, da kakor vecina povprecnih kandidatov dosti predvidevas in posplosujes okoli dela HR. Kakor, da so podjetja totalno zabita in ne opazijo, kar je menda kristalno jasno tebi, da HR ne dela prav. Sigurno bo tako, da ultimobrihtni in uspesni ljudje nekako pridejo do tocke, da odpirajo podjetja, da najprej kadrujejo sami, potem pa vse skupaj pozabijo in si navlecejo neuporaben HR. Se slisi smiselno ... not.

thramos ::

Ma toliko daleč od resnice tudi ni.

Kakor je povprečnih večina kandidatov, je povprečnih večina tudi kadrovnikov.

Tody ::

Vsak mesec nova stranka in nov projekt! Čestitke tako prodajnikom kot tebi!

TheBlueOne ::

Samo so obojni ucinkoviti, ker jih izsolajo. Potem pa ce je kadrovnik povprecen nad njim verjetno bdi se en, ki ima pregled in znanje. Poleg tega z njimi sodelujemo tisti, ki smo na podrocju na katerem se isce in tudi recemo kje naj delajo s kom v rokavickah, ker nam deluje mikavno.

Kadrovnik pac ni neki bog, ki dela kar hoce. Je pa res, da kdaj zaserejo kakor vsak drug. Je pa tudi res, da upostevajo interese razlicnih instanc in kdaj izlocijo koga, ki je recimo tehnicno super, samo je naredil kaksen nesprejemljiv fail.

Pat_MaGroin ::

Nekatere zvezne države v ZDA imajo z zakonom določeno, da moraš objavit salary bracket za job. Podpiram. Prihrani ogromno časa, da preskočiš oglase.

Drugače pa imajo mladi trenutno izjemno priliko, da čez plače izsilijo hitrejši wealth transfer, kjer bi boomerjem 3x počasneje rastle penzije kot pa plače mladim.

Zgodovina sprememb…

Jirzy ::

Pa se vam res zdi oglas z velikom razponom plače (recimo 2600-4000 Eur) red flag? Meni to namreč pove, da bi dali za izkušenega seniorja 4000, za nekoga "s faksa" 2600, če si pa nekje vmes pa ocenijo tvojo vrednost.

Lahko bi pa zožal ceno na recimo 3200-3400 in potem dobil sicer obetavnega kandidata, ki pa v tem trenutku še ni vreden 3200, seniorja pa zgrešil zaradi prenizke plače.

Edit: če pa po razgovoru ne povejo plače, je pa to seveda druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jirzy ()

maticb492 ::

Eh ti razponi so včasih malo weird, oz. še bolj mi grejo na živce oglasi, kjer piše "2000EUR+ OdViSnO oD iZkUšEnJ", ko točno veš, da ti bojo ponudli 2000€ in da ta "maksimum" je verjetno 2500€ :D

Meni bi bil razpon 2600-4000€ definitivno red flag, ker zgleda sploh ne vejo kar hočejo. Senior za 2600€ ne bo delal, za juniorja je to super plača, ampak potem se naj sami zjasnijo koga sploh hočejo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Nekatere zvezne države v ZDA imajo z zakonom določeno, da moraš objavit salary bracket za job. Podpiram. Prihrani ogromno časa, da preskočiš oglase.

Jap, ampak so velikokrat ti razponi tako ogromni, da je neuporabno. Kot Avstrijske place, kjer napisejo minimalca za branzo.

Pat_MaGroin ::

user4683 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Nekatere zvezne države v ZDA imajo z zakonom določeno, da moraš objavit salary bracket za job. Podpiram. Prihrani ogromno časa, da preskočiš oglase.

Jap, ampak so velikokrat ti razponi tako ogromni, da je neuporabno. Kot Avstrijske place, kjer napisejo minimalca za branzo.


Seveda, kar sem jaz videl, je bilo nekako v stilu "80-110k", "140-200k". Je razpon, sam vseeno precej boljse kot "competitive salary" :).

Utk ::

maticb492 je izjavil:


Meni bi bil razpon 2600-4000EUR definitivno red flag, ker zgleda sploh ne vejo kar hočejo. Senior za 2600EUR ne bo delal, za juniorja je to super plača, ampak potem se naj sami zjasnijo koga sploh hočejo.

Velike firme veliko zaposlujejo na blef, ne vejo točno kaj in kje boš delal, posebej med širjenjem. Zaposlijo vsakega za katerga ocenijo, da je česa sposoben in da se je sposoben naučit, kolk mu bojo plačali je pa odvisno od tega kolk že zna. Potem ga pa že vtaknejo nekam.
Ali pa rabijo 10 ljudi za različne pozicije, od junior do senior. Tu pač bo razpon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tody ::

Če je razpon premajhen za tvoje želje se ne bos prijavil. To je vse. Ce ne znajo narest budgeta pol... Lahko ti dajo min ampak ti ni treba sprejeti. Še zmeri se obnasate kot diskotont roba in posiljate PROŠNJE za sluzbo.

kuall ::

Tody je izjavil:

posiljate PROŠNJE za sluzbo.

a bi ti že nehal nabijat neumnosti in ponavljat floskule splošne raje? pejt ven in nehaj buljit v kišto, ker se ti možgani kisajo.
slo tech je res gnoj, nisem se zmotil.

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Vsak mesec nova stranka in nov projekt! Čestitke tako prodajnikom kot tebi!



Ne ne to so vecinoma stare stranke in prehodi iz stare programske na novo programsko opremo od istega podjetja mogoce novih je blo 5 v tem casu

Ampak projekt prehoda je z vidika ostalega dela izven prodaje podoben

maticb492 je izjavil:

Eh ti razponi so včasih malo weird, oz. še bolj mi grejo na živce oglasi, kjer piše "2000EUR+ OdViSnO oD iZkUšEnJ", ko točno veš, da ti bojo ponudli 2000€ in da ta "maksimum" je verjetno 2500€ :D

Meni bi bil razpon 2600-4000€ definitivno red flag, ker zgleda sploh ne vejo kar hočejo. Senior za 2600€ ne bo delal, za juniorja je to super plača, ampak potem se naj sami zjasnijo koga sploh hočejo.


Raje mam razpon 2.6k do 4k kot pa napisano competitive salary, ker to drugo je relativno meni in firmi

Ce mi bi na taki firmi ponudli 2.6k bi vedel da me cenijo najnizje in se pol pac odlocam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maticb492 ::

Maš tudi čisto transparaentnost drugače, enkrat sem malo gledal ponudbe in so imeli v job offerju link do GSheeta z vsemi salariji :D



Je pa tole edini tak primer od vseh, kar sem jaz videl lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tony1 ::

Tabela je super... Product engineer v Nigeriji ima nekaj boljšo plačo kot nekdo iz Zagreba... Evo novo realnost Afrike :)

maticb492 ::

Ena izmed mojih strank imajo developerja iz Nigerije, so cifre še bližje 100k pomojem :)

Samo tip obvlada v nulo, programiranje in tudi angleščino.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Moe_Lester ::

Evo, še en primer: https://wp-rocket.me/blog/our-salary-gr...

Spodaj je link na google sheet. Pri njih je določen faktor glede na lokacijo, število otrok itd.

Večinoma pa firme plačujejo flat ne glede na lokacijo po mojih izkušnjah. Jaz sem pred kratkim podpisal za eno USA firmo iz SF za 85k letno (75k + 10k SBC, če smo natančni). Smo vsi na istem, jaz v Sloveniji na normirancu, redno zaposleni v USA in tista z bog ve kakšno obliko firme iz Moldavije.

dexterboy ::

Ali mogoče ve kdo povedati, kaj se to dogaja s firmami v kokoški, mislim seveda na IT. Na prijave za službo sploh ne napišejo mail niti pokličejo po telefonu, nič od nič. Kot, da sploh ni življenja na drugi strani... so to samo nategi glede oglasov, pa tipajo tržišče, ali pa molzejo trenutne zaposlene do maximuma, samo, da ne bi zaposlili dodatnega kadra???
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

estons ::

Šolske počitnice, dopusti... Počakaj do 5.5. pol se razp***i. :)

(Meni je sicer normalno, da v večini primerov dobiš totalno tišino na drugi strani, razen če te povabijo na razgovor.)

dexterboy ::

Meni je pa sicer normalno, da pridem na šiht in nič ne delam. Razen, če mi dajo povišico... đizs, RES slikovit odgovor. Torej je bolje, da kandidati sploh NE pošiljajo prošnje? Sej če bo firma hotla koga zaposliti, bo že sama poklicala, mar ne? Imenik v roke, pa klicat, cifro za cifro? Pa ni osebno proti tebi, da ne boš narobe razumel. Ampak sem prepričan, ne samo, da mislim tako, da si ne glede na izhod prijave zaslužiš odgovor, sej generični mail ni težko poslati. Bi rekel, da je to zelo človeka spoštljivo dejanje...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Odvisno kaj pričakuješ, jaz sem poslal 6 povpraševanj in dobil 6 odgovorov. Razmak je bil od 3 do 60 dni. S tem da uni ki je rabil 60 dni presenečen da sem zavrnil intervju.

Jirzy ::

maticb492 je izjavil:

Eh ti razponi so včasih malo weird, oz. še bolj mi grejo na živce oglasi, kjer piše "2000EUR+ OdViSnO oD iZkUšEnJ", ko točno veš, da ti bojo ponudli 2000€ in da ta "maksimum" je verjetno 2500€ :D

Meni bi bil razpon 2600-4000€ definitivno red flag, ker zgleda sploh ne vejo kar hočejo. Senior za 2600€ ne bo delal, za juniorja je to super plača, ampak potem se naj sami zjasnijo koga sploh hočejo.

Kaj pa, ce se isce vec ljudi? Poleg tega je skoraj nemogoce najti nekoga, ki je 100% fit in zato je vnaprej tezko dolociti placo.

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Pa bi moralo biti standardna prakse, v marsikateri državi je, da potencialni kader takoj vidi koliko OKVIRNO se ponuja...

Jaz se prijavim na zanimiv oglas in mi za njihov rang vidi dol. Najprej se pomenimo kaj bi delo obsegalo, potem pa povprašam po plači, če sami ne začnejo teme. VEDNO imamo svojo cifro pripravljeno, da kar izstrelim, če začnejo bluzit naj jaz povem, če pa povejo svojo, se mi pa vedno zdi malo malo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

srus je izjavil:

Torej, če podjetje z objavo prostega delovnega mesta misli resno, potem imajo tudi rezerviran proračun za to delovno mesto.

Bil na par razgovorih v Sloveniji. Ko vprašam po letnem proračunu za delovno mesto, dobim samo debilne poghlede nazaj. Pogledo kažejo sledeče:

1. Kaj si mislim, da sem da to sprašujem?
2. Kaj je to letni proračun?
3. Kako si upa to vprašati?
4. O plači bi govoril? Halloooo?

Po prvem začudenju eni celo načnejo debate, pa jih "napadem":

1. Kolioko bo plača?
2. Izobražvanja?
3. Stroški opreme, potovanj?

Spet tema...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Mene so vsega skupaj iz Slovenije vabili recimo pet krat v desetih letih. Placa nikoli ni bila v ponudbi, so pa dali konkretno stevilko takoj ko sem zahteval, kar je bilo se preden sem bil pri njih, kar nikoli nisem bil.

Nobenih cudnih pogledov, nobenih zavajanj itn.

Vanquish ::

pri razpisu je pac tako, da so okoli javne objave place mnenja razlicna. Koliko zna biti koristno za eno stran ima lahko druga stran tezave, sploh ce je placa konkretno nad povprecjem. Avstrija le te sicer objavlja ampak kolikor vem objavljajo podatke koliko je minimalno potrebno po kolektivno pogodbi. Vse ostalo pa je stvar individualnega dogovora. Se pravi, podatek je tam, koristen pa ravno ni.

Kar pa se tice razgovora - ze na prvi stopnju mora met HR informacije kaj lahko posameznik pricakuje in to je pomembno tako za kandidata kot za podjetje.
Katero podjetje to nima ze v prvi fazi bi moralo fejst razmislit o procesih, ker si ustvarja dodatno delo po nepotrebnem.

Kandidatu pa seveda tudi ni v interesu trosit cas na 3-eh krogih, ce niso vsaj tu nekje po pricakovanjih glede prihodkov.

matg11 ::

Zdravo,

zanima me vaše mnenje in sicer ponuja se mi priložnost za delo kjer bi poleg svojih zadolženosti imel čas tudi se sam učiti c++ (ostalega dela ni za vsak dan 8h) ter kasneje preiti v junior pozicijo ko naberem dovolj znanja. Nekaj osnov programiranja poznam vendar ne dovolj konkretnega, tako da bi začel iz začetka. Pri tem mi pa dve stvari vzbujata pomisleke in sicer:
- podjetje je manjše, tako da nekega dedicated mentorja nebi imel, je pa senior programer katerega bi lahko karkoli vprašal kjer bi se zataknil
- c++ ni ravno jezik, ki bi si ga sam izbral za učenje kot prvi programski jezik, verjetno bi raje izbral python ker so projekti kateri so mi zanimivi za ustvarit za lasten hobby pisani pythonu na kožo - avtomatizacija različnih stvari

Kljub temu se mi zdi dobra priložnost za pridobitev novih znanj ter dober korak za vstop v svet IT-ja, pomisleki pa seveda so.

Hvala

111111111111 ::

Zgrabi jo. Redkokdo je danes plačati da se kader uči.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tony1 ::

Povej še, kaj si zdaj, srednješolec, študent, diplomant (česa?),...

C++ te lahko brez kakršnegakoli predznanja tudi odvrne od programiranja in boš šel potem raje šravfat avte :)

LeQuack ::

c3p0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni bolj ni jasno kako je komurkoli cudno da potencialni delavec prvo vprasa koliko je placa

Pa kaj bi realno kdo izmed vas delal to kar dela zdaj ce bi za to dobil nic place ali minimalca?????


Že od začetka želijo dajat slabo vest, češ, "mi smo tako super, zastonj kava, sadje, teambuildingi, ti pa se obreguješ ob malenkost kot je plača, samo za denar se ti gre presneti kapitalist!".

Sam sploh ne reagiram na oglas, če ni ponudbe zraven, ali pa je v stilu "2-6k, odvisno od izkušenj".


Sadje in teambuildingi so poceni, par sto evrov neobdavčenega denarja na leto. Plača pa ni poceni.
Quack !

netopypy ::

da poskusim izpasti vsaj približno tako pameten kot večina v tej temi, glede na obrtnike, uradno inflacijo in vladino primerjavo cen živil...

stanja in trendov obrtnikov je menda nedavna anketa s terena in ne 15 let star referenčen cenik za kdo ve, kakšne vse netržne namene...

koliko % je vam IT delodajalec dodal k prejemkom? Če ste menjali klub, za koliko % več? Glede na obrtnike spletnih strani bi bilo pričakovano nekje 15-20%?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()
««
322 / 357
»»