» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
260 / 357
»»

Mavrik ::

poweroff je izjavil:


Zaposleni lahko skrbijo zase. Razen mogoče maminih sinčkov, ki so navajeni, da zanje skrbi mamica - v zameno jih lahko psihično duši do svoje smrti. Ti pa rabijo drugo mamico v obliki službe. Ki jim bo brisala nos do 40 leta, ampak v zameno zahtevala brezpogojno ljubezen. Whatever that means.


Huh, kakšno bizarno razmišljanje... menza s kosili je nekaj normalnega v večjih tovarnah (tako v Muri kot kakšnih drugih večjih obratih) in je nekaj tako normalnega, da smo to pravico do hrane na delu dali celo v zakon. In ne samo mi - še celo grde kapitalistične države kot Švica imajo enak ukrep v zakonodaji. Delodajalci morajo ob pomanjkanju te osnovne pravice celo izplačati nadomestilo. Kako točno si zdaj prišel ob pravici do normalne hrane med delom do "maminih sinčkov"?

Vse delavke v Muri so bile "mamine hčerkice"? Kako ameriško možganosprani ste pa to? :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

damirj79 ::

A vi sodelavce tudi na svoje roj dneve vabite? Pa na roj dneve od svojih otrok, zena itd?

poweroff ::

Torej, kaj ima pravica do prehrane zveze s raznimi "bonbončki" la free koffe in namizni nogomet? Pa vrtec za otroke zaposlenih? Ti resno misliš, da ti firma omogoča vrtec ker je tako dobrohotna? Ne, vrtec ti ponujajo zato, da lahko čim prej prideš v službo in če je treba brez težav potegneš nadure. Kofe pa isto - spiješ ga v firmi, kar ima vsaj dve prednosti. Ne izgubljaš časa s "sprehajanjem" do bližnjega kafiča, med "socializiranjem" pa se s sodelavci lahko pogovarjaš o službenih problemih in s tem "prikrito" delaš za firmo.

kuall, a nisi ti nek notoričen desničar, ki je znan po popolnoma zgrešenem ugibanju? Če se prav spomnim, si mi ti enkrat rekel nekaj v stilu, da bi ziher imel raje za soseda SDS-ovca kot migranta...

No, lahko ti povem, da sem kar nekaj časa živel v neki precej zabačeni SDS-ovski vasi (SDS-ovski zato, ker je bilo v vasi pol prebivalcev včlanjenih v lokalno podružnico SDS, na volitvah pa je ta stranka vedno dobila totalno večino), pa sem se od tam odselil. Tako da mi sedaj teh ljudi ni treba imeti za sosede.

Živim pa - ne boš verjel - z migrantko. In se učim tudi njenega materinega jezika. Toliko o tvojih ugibanjih... :))

S sodelavci se sicer dobro razumem. Z nekaterimi smo se oz. se še družimo tudi privatno. Ampak vikend je pa moj. In razne službene "zabave" mi pač ne sedejo. Da bi mi pa firma začela težiti še s kakšnim veganstvom ali astrologijo, je pa pač too much.
sudo poweroff

Smurf ::

Sploh ne vem kako si ti to predstavljas. Se pravi firma zagotovi zastonj kavo in potem sef pride in rece, evo sedaj pa noben ne bo hodil ven? Ali je misljeno, da ima sodelovec potem slabo vest zaradi zastonj kave in zacne cudezno delati vec ur?

Vse se mi zdi fikcija :).

Vanquish ::

crniangeo je izjavil:

@matej Ki si pubec, dug se nisva vidla, kako kaj modem? :D


Kar se tiče dress codeov, so le ti meni mimo v kolikor ne lazis na sestanke s strankami.

So mi že rekli če bi lahko bil integriran v okolje, pa ni šlo.
Nikoli nisem nosil kravate razen na poroki in maturantskem plesu. To ni moj stil.

Dosedaj so me zaradi znanja in da je bilo delo narejeno tako kot mora, puščali na miru, le zatežili so mi enkrat da ni kul hoditi v kratkih hlačah, in se to zaradi tega, ker imajo nekateri skušnjave, da bi jih tudi sami radi nosili :D


uffff jebemu misa! Kolko je od tega? Skoraj polnoletnost?

Kak si mi kaj?

MH0 ::

Smurf je izjavil:

Sploh ne vem kako si ti to predstavljas. Se pravi firma zagotovi zastonj kavo in potem sef pride in rece, evo sedaj pa noben ne bo hodil ven? Ali je misljeno, da ima sodelovec potem slabo vest zaradi zastonj kave in zacne cudezno delati vec ur?

Vse se mi zdi fikcija :).


Čisti računi - dobri 'prjatli. Vse ostalo je odmik od optimuma.

mn ::

Smurf je izjavil:

Sploh ne vem kako si ti to predstavljas. Se pravi firma zagotovi zastonj kavo in potem sef pride in rece, evo sedaj pa noben ne bo hodil ven? Ali je misljeno, da ima sodelovec potem slabo vest zaradi zastonj kave in zacne cudezno delati vec ur?

Vse se mi zdi fikcija :).


Zato, ker vsaj na začetku je menda marsikatero podjetje te prijeme uporabljajo zato, da so te obdržali na delovnem mestu čim dalj časa. Pa tudi to, da se dela nadure zastonj v IT je bilo vsaj včasih marsikje samoumevno.

Meni so v podjetju MIT v Kranju direktno na razgovoru rekli (precej let nazaj - vem da smo se še v tolarjih menili) da se jim zdi normalno da človek naredi 20 ur mesečno za firmo zastonj. Res pa je, da so mi v zameno ponujali samo slabšo plačo od obstoječe, ker v Kranju res ne morem pričakovati Ljubljanjske plače. Menjati sem pa mislil, ker sem imel plačo slabo, kar sem jim tudi povedal. Nisem bil razočaran, ker me niso vzeli ;)

Mislim, da je bil ravno Google znan, da so začeli vse te ugodnosti uvajati zato, da ljudem sploh ni treba ven iz kampusa.

Smurf ::

Podjetje je v interesu, da ne menjas sluzbe, zato jim je v interesu, da ti naredijo udobno. To ni nekaj slabega, ampak je plus tudi zate kot delavca.

Ne vidim povezave, med zastonj kavo in tem, da ti direktor pove, da se pricakuje da naredis 20 ur mesecno za firmo zastonj. Mogoce ima kdo res slabo vest (ceprav zelo tezko verjamem), ampak tak bi moral delati malce na svoji samozavesti in sposobnosti pogajanja.

Kar nekaj casa sem prezivel na raznih sestankih tudi med razlicnimi firmami tako formalnimi kot neformalnimi, kjer se je tudi pogovarjal o motivaciji kako recimo obdrzati razvojnika. Nikjer se nisem slisal, da z zastonj kavo. Zastonj kava je bolj nekaj kar se pricakuje, ce je nekako resna firma, ki ne gleda na vsak cent.

Glede motivacije (poleg placila) pa se ponavadi govori o tem, da je delo ljudem zanimivo, imajo dovolj izzivov, imajo jasne cilje kaksne imajo moznosti kar se tice kariere v firmi. Redni 1 na 1 pogovori za feeback kaj jim je kul, kaj jim ni in obratno, da jim ti poves kako kaj izboljsati. Itd.

Ne pa zastonj kave no.

poweroff ::

mn je izjavil:

Mislim, da je bil ravno Google znan, da so začeli vse te ugodnosti uvajati zato, da ljudem sploh ni treba ven iz kampusa.

Točno tako.

Ampak seveda tega ni Google naredil zato, ker šraka mišice in sklepe od zaposlenih... ampak zato, da so zaposleni lahko še bolj produktivni. Skratka - od zaposlenih skuša iztisniti čim več. Kar je sicer čisto OK, samo naj ne prodajajo potem zgodbic o tem kako dobri in človekoljubni da so. Ker to je samo ogaben PR.



Smurf je izjavil:

Ne vidim povezave, med zastonj kavo in tem, da ti direktor pove, da se pricakuje da naredis 20 ur mesecno za firmo zastonj. Mogoce ima kdo res slabo vest (ceprav zelo tezko verjamem), ampak tak bi moral delati malce na svoji samozavesti in sposobnosti pogajanja.

Kar nekaj casa sem prezivel na raznih sestankih tudi med razlicnimi firmami tako formalnimi kot neformalnimi, kjer se je tudi pogovarjal o motivaciji kako recimo obdrzati razvojnika. Nikjer se nisem slisal, da z zastonj kavo. Zastonj kava je bolj nekaj kar se pricakuje, ce je nekako resna firma, ki ne gleda na vsak cent.

Daj malo si preberi Mazzinija.

Kot prvo - Slovenci smo večinoma brez samozavesti. Za hlapce vzgojeni.

Kot drugo - preberi si kolumne o zastonjkarskem delu. Se ti bodo odprle oči.

Kot tretje, večina podjetij v Sloveniji je totalno stiskaških. Je pa res, da nesposobni lastniki marsikje mečejo z lopato skozi okno, na drugih pa stiskajo vsak cent...
sudo poweroff

Smurf ::

poweroff je izjavil:


Kot prvo - Slovenci smo večinoma brez samozavesti. Za hlapce vzgojeni.

Sej zato pa poskusam povdariti v tej temi, da zastonj kava ne pomeni, da si karkoli dolzan.

poweroff je izjavil:


Kot drugo - preberi si kolumne o zastonjkarskem delu. Se ti bodo odprle oči.

Spet ne vem kaj ima to veze z zastonj kavo. Se mi pa zdi da od vseh podrocjih v Sloveniji ima ravno IT sektor precej zdrav trg in ti res ni potrebno poceti nekaj zastonj.

poweroff je izjavil:


Kot tretje, večina podjetij v Sloveniji je totalno stiskaških. Je pa res, da nesposobni lastniki marsikje mečejo z lopato skozi okno, na drugih pa stiskajo vsak cent...

Seveda je v Sloveniji veliko slabih podjetij (kot povsod) s stiskaskimi lastniki. Ampak taki ti tudi ne ponujajo zastonj kave.

elrado ::

Mogoče bi vsi morali povedati ali delate v IT ali drugje. IT trg je precej zdrav in tam zastonj kofe ne pomeni več nadur.
Do sedaj sem delal v 4 podjetjih, kmalu pa grem v 5ga in povsod je kava zastonj. Zadnji dve pa sta imeli še ali zajrtk, prigrizek ali celo stalno poln hladilnik.
Pa delalo se je skoraj vedno okoli 8h.

Tako da ne prijetno okolje ni vedno povezano z izkoriščanjem ampak predvsem z obupnim prizadevanjem obdržati delavca (IT ima po defaultu precejšjo fluktacijo).
Aha, plače so bile v obeh zadnjih podjetjih precej nadpovprečne).

Mavrik ::

elrado: Temi je naslov "Plače v IT industriji". ;)
The truth is rarely pure and never simple.

elrado ::

Ampak očitno govorimo o nevem koliko firmah in ne o ITju, vsaj tak občutek sem dobil :). In ja vem da smo včasih sledili naslovu.

mn ::

> MIT je znan v Kranju, pa ne po dobrih odnosih v firmi ;).

Ja sem slišal kasneje, ampak sem itak že na razgovoru videl da tja ni za hodit. Še eno cvetko sem se spomnil, direktor je na vsak način hotel vedeti tudi vse o tem kaj počnem izven službenega časa. Pač zlistam malo hobije, športe ki me zanimajo, ... Pa mu kar ni in ni bilo dovolj. Menda ful tvega če me zaposli. Medtem ko jaz pa očitno ničesar ne tvegam, če pustim službo iz katere dobivam edini dohodek, potem pa mi potem po koncu preizkusnega obdobja pokažejo vrata ;)

Aja pa da ne bo pomote, niso mi obljubljali zastonj kave :)

So me pa čez kaki dve leti (mogoče še prej) znova vabili na razgovor.

> Sej zato pa poskusam povdariti v tej temi, da zastonj kava ne pomeni, da si karkoli dolzan.

Kar ti poskušamo povedati je, da je menda pogosto to trik, da se kompenzira nezdrave odnose drugje. Koliko je to res, ne vem. Jaz nisem imel takšnih izkušenj, res pa je da tudi zastonj kavo sem imel v eni sami firmi. Povsod drugje so bili ključki in avtomati.

Kaj ko bi raje tule nekdo, ki je dejansko doživel takšno situacijo opisal kje se mu je to zgodilo. Po možnosti z imenom podjetja.

LukiYo ::

Za nic, denar je relativen in zapravis v vsakem primeru, casa pa ne dobis nazaj.

Bi pa za svoje podjetje ali pa tole stvar: izkusnje - imeti par rukerjev, ko se dela nenormalno ti nabije izkusnje in samozavest.

Ampak potem se ne rabis vec dokazovat in lahko nehas s tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Invictus ::

Problem ni v enkratnih rukerjih, ampak ko to postane poslovni model...

Sam prisegam na 8 ur dela, dobro plačilo in normalne šefe, ki kaj znajo...

Leta, ko sem zastonj tlačanil za nerealne roke in uspeh firme, so že dolgo mimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Leta, ko sem zastonj tlačanil za nerealne roke in uspeh firme, so že dolgo mimo...

Pravilno.

Poznam take primere. Obljubljali so jim marsikaj... da bodo "nekoč" partnerji, da bodo napredovali... potem so firmo prodali v tujino, lastniki so se lepo omastili, novi lastnik je naredil downsizing in "employee of the year" je bil med prvimi na cesti.
sudo poweroff

damirj79 ::

Će je bil med prvimi na cesti, so mu dejasnko celo naredili uslugo; da se je spametoval.

Geho ::

poweroff je izjavil:


Daj malo si preberi Mazzinija.

Kot prvo - Slovenci smo večinoma brez samozavesti. Za hlapce vzgojeni.

Kot drugo - preberi si kolumne o zastonjkarskem delu. Se ti bodo odprle oči.

Kot tretje, večina podjetij v Sloveniji je totalno stiskaških. Je pa res, da nesposobni lastniki marsikje mečejo z lopato skozi okno, na drugih pa stiskajo vsak cent...

Mazzini ima super kolumne, redno berem in se smejem zraven, kako lepo nam postavlja ogledalo...
Ja zastonjkarskega dela je veliko, sem tudi sam padel v to. Mogoče ne toliko ko sem imel zaposlitev ampak potem ko sem šel na svoje. Ko si zaposlen je bila pa večinoma slaba plača.

Tudi se strinjam, da je pri nas veliko podjetjih stiskaških, delno zaradi "požrešnosti" lastnikov, da pridejo čimprej do novega avta/hiše/jahte, deloma pa zaradi tega, ker je pač Slovenistan ena velika revščina. Že strankam ne moreš računati veliko ker ti povsod zbijajo ceno ali pa se ti bunijo za vsako zaračunano uro, potem so tud previsoki davki na plačah, veliko podjetij nima sploh budgeta za neke digitalne stvari, opremo še nekak nabavijo (pa še to ponavadi najceneje kar gre) pri software-ju se pa povsod hitro zatakne. Zelo malo podjetij ima dejansko dovolj evrov, da si lahko privošči plačati stvari po evropski ceni in zraven biti ne škrt. To je cel sklenjen krog iz katerega pač nimamo izhoda, dokler bo pač stanje, mentatlteta in politika taka. Saj ti Mazzini lepo napiše kako pa kaj :) In seveda mentaliteta vseh boomerjev, da programerji pač samo sedimo in se igračkamo oz. nam je programiranje itak full fajn in to radi počnemo tudi zastonj...

Skratka, če si zaposlen in ima firma neke mejnike in kazalce za vsakega zaposlenega in njegovo produktivnost, bi si človek mislil tudi, da bodo imeli avtomatske zneske plač in povišice. A sem hitro dojel, da merijo radi vsi koliko lepo delaš in koliko si priden, tudi s pohvalami se ne škrtari, ampak povišice pa nema od nikoder. Z zahvalo pa na žalost konc meseca ne gre plačati položnic in tudi na kruh je ne moreš dat. Skratka, dobra firma, ki res ceni svoje zaposlene in ima merjenje produktivnosti in redne review-e da povišice sama glede na uspešnost oz. je povišica del samega review-a. Dober test, da vidiš koliko ima firma denarja je tudi, ko vidiš koliko so pripravljeni investirati v svoje zaposlene in kake stranske projekte/tehnološke napredke, ki niso nujno takoj profitabilni ampak se šele pokažejo na dolgi rok ali pa zgolj samo na večjem zadovoljstvu zaposlenega.

Zdaj kot freelancer pa sem tudi videl, da bi veliko podjetij imelo vse poceni/zastonj, izogibanje plačilom je nacionalni šport. Tak da če delaš za Slovenca, mora biti za njim ali dobro plačana tuja firma, ali pa mora imeti res veliko denarja za projekt in ne sme biti škrt. Vse ostalo je samo bejži stran, če ne želiš delat za minimalca (ali malo več ali pa nič). Skratka portali kot so neplačniki.net in podobno so najboljši prijatelji. Zelo lepo je, ko vidiš kdo je "lopov" in je sedaj to vse tudi javno! Na žalost se samo eni ne zavedajo, da v našem bazenu ni neskončno kadra in mlajše generacije prej uvidijo da je edina prava pot tujina oz. delo za tuje stranke, ki dejansko imajo denar.

Kar se tiče ugodnosti v podjetjih je pa tak, da sam nisem nikoli gledal kaj ponujajo, če so kaj je bilo super, če niso pa tudi prav. Na koncu je pomembno plačilo in seveda potem oprema in kaj vse ti omogočajo poleg dela. Če imaš cel čas zavezane roke, delo postane hitro dolgočasno, če nimaš nekega lastnega razvoja pa ti pada vrednost kot tudi podjetju. Vse ostalo so bonbončki, ki v oglasih večinoma nimajo kaj veliko za iskat, razen pač olepševat ponudbo, pa čeprav je v resnici mizerna.

Smurf ::

Tisti, ki ste proti temu, da so opisani perki.
Ce si pogledamo recimo oglas: https://slo-tech.com/delo/4135

Tukaj bi raje videli, da bi pod "Kandidatu ponujamo" izbrisali polovico alinej, ker so odvec?

elrado ::

@Invictus nadpovprečna plača tudi za it v Sloveniji se za večino začne nekje pri 4000k-5000k+ eur. Seveda navzgor ni omejitve. Govorim o redni zaposlitvi in o normalnem brutu brez dodatkov.

thramos ::

"Perks" delujejo na preprosto psihološko finto, da če nekdo nekaj nudi (navidezno) brezplačno/prostovoljno/dobronamerno/blabla, zavestno in podzavestno do takšne osebe oziroma podjetja čutimo, da smo nekaj dolžni nazaj.

Ali je to 20 ur brezplačnega dela na mesec, da enkrat na leto potegnemo čez vikend, ali pa ne menjamo zaposlitve ob kakšni priložnosti, je pa čisto odvisno od situacije - vsekakor pa imajo ugodnosti vpliv na odločitve posameznika, ki so povezane z opravljanjem dela.

Podobno velja za teambuildinge ipd. - željena posledica je primarno večja pripadnost podjetju, ne pa kvalitetno preživljanje prostega časa zaposlenih.

Geho ::

Smurf je izjavil:

Tisti, ki ste proti temu, da so opisani perki.
Ce si pogledamo recimo oglas: https://slo-tech.com/delo/4135

Tukaj bi raje videli, da bi pod "Kandidatu ponujamo" izbrisali polovico alinej, ker so odvec?

Pa tista zadnja je čist samoumevna že danes.

thramos je izjavil:

"Perks" delujejo na preprosto psihološko finto, da če nekdo nekaj nudi (navidezno) brezplačno/prostovoljno/dobronamerno/blabla, zavestno in podzavestno do takšne osebe oziroma podjetja čutimo, da smo nekaj dolžni nazaj.

Ali je to 20 ur brezplačnega dela na mesec, da enkrat na leto potegnemo čez vikend, ali pa ne menjamo zaposlitve ob kakšni priložnosti, je pa čisto odvisno od situacije - vsekakor pa imajo ugodnosti vpliv na odločitve posameznika, ki so povezane z opravljanjem dela.

Podobno velja za teambuildinge ipd. - željena posledica je primarno večja pripadnost podjetju, ne pa kvalitetno preživljanje prostega časa zaposlenih.

Je razlika ali delaš kaj free pri 4k/mesec ali pa pri 1,5k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

thramos ::

Geho je izjavil:

Je razlika ali delaš kaj free pri 4k/mesec ali pa pri 1,5k


No, ja. A pri 4k ponavadi niti ne gre za zastonj nadure, ker bo človek, ki je sposoben zaslužit toliko, pa mu nekdo ne plača, naslednji dan našel novo službo. Ampak bolj subtilne doprinose firmi, ki se jih tudi "kupuje" z bolj subtilnimi metodami.

kuall ::

Ta debata me spominja na uno "kaj ti bo torba, če si kupu kolo".
Resnični motivi za tako pisanje so drugje, kot sem že rekel: sovraštvo do sodelavcev, firme, šefov, nasploh ljudi, na koncu je zastonj kava kriva, ko se zaplezajo z nekimi izgovori za to svoje sovraštvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Mato989 ::

elrado je izjavil:

@Invictus nadpovprečna plača tudi za it v Sloveniji se za večino začne nekje pri 4000k-5000k+ eur. Seveda navzgor ni omejitve. Govorim o redni zaposlitvi in o normalnem brutu brez dodatkov.


Nadpovprecna placa ni subjektiven ampak objektiven pojem ki je jasno definiran....

Nadpovprecna placa je v slo vse kar je nad povprecno slovensko placo

V itju pa vse kar je nad povprecno it placo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uvodV?? ::

Mato989 je izjavil:

elrado je izjavil:

@Invictus nadpovprečna plača tudi za it v Sloveniji se za večino začne nekje pri 4000k-5000k+ eur. Seveda navzgor ni omejitve. Govorim o redni zaposlitvi in o normalnem brutu brez dodatkov.


Nadpovprecna placa ni subjektiven ampak objektiven pojem ki je jasno definiran....

Nadpovprecna placa je v slo vse kar je nad povprecno slovensko placo

V itju pa vse kar je nad povprecno it placo


Pricakujes da bo programer razumel statistiko?

Ahim ::

damirj79 je izjavil:

A vi sodelavce tudi na svoje roj dneve vabite? Pa na roj dneve od svojih otrok, zena itd?

LOL ne - sluzba je sluzba, druzba je druzba, rojstni dnevi so pa pac od tistih, ki jih imajo, in njihovih prijateljev/ljubljenih oseb, ne od moje sluzbe ali moje druzbe.

Jih ti? 8-O

spegli ::

Zgleda, da je plača v IT kot garsonjera v LJ. Noben noče tolk plačat, pa vseen gre gor :D

poweroff ::

kuall je izjavil:

Resnični motivi za tako pisanje so drugje, kot sem že rekel: sovraštvo do sodelavcev, firme, šefov, nasploh ljudi, na koncu je zastonj kava kriva, ko se zaplezajo z nekimi izgovori za to svoje sovraštvo.

Ti spet malo fantaziraš in na pamet ugibaš?
sudo poweroff

JeBelaCesta ::

Mene pa zanima kako je z strokovnim izobraževanjem in certifikacijo pri vas...
Koliko vam kaj podjetje plača tečaje in opravljanje izpitov? Študirate za izpit v prostem času ali v službenem ?
Ali vam strokovni certifikati dvignejo tudi plačo ?
lep pozdrav iz višav ;-)

Zgodovina sprememb…

strawman ::

JeBelaCesta je izjavil:

Mene pa zanima kako je z strokovnim izobraževanjem in certifikacijo pri vas...
Koliko vam kaj podjetje plača tečaje in opravljanje izpitov? Študirate za izpit v prostem času ali v službenem ?
Ali vam strokovni certifikati dvignejo tudi plačo ?


Moje izkušnje:
Letni budget za izobraževanja / certifikacije. Se ga lahko preseže s pravimi argumenti.
Za certifikate, ki si jih izberem sam, študiram v popoldnevih.
Za 2, ki sem jih opravljal zaradi potrebe pri delu, sem študiral večinoma med službenim časom (razen zadnje par dni tudi še popoldne).
Certifikati ponavadi sami po sebi ne dvigujejo plače (razen mogoče res entry-level na začetku).

Goran's Blog ::

JeBelaCesta je izjavil:

Mene pa zanima kako je z strokovnim izobraževanjem in certifikacijo pri vas...
Koliko vam kaj podjetje plača tečaje in opravljanje izpitov? Študirate za izpit v prostem času ali v službenem ?
Ali vam strokovni certifikati dvignejo tudi plačo ?


1. 1x na leto če želimo nam plača oziroma tudi podjetje potrebuje nekatere tečaje zaradi partnerstva.
2. V prostem in službenem času odvisno od časa
3. Odvisno kako se z nadrejenim dogovoriš tako, da je odgovor da in ne...

111111111111 ::

Letni budget nekje 2000EUR neto. Lahko presežeš, če dobro utemeljiš. Ne vpliva na plačo, tudi če je končni rezultat certifikat.

Edit: Moraš vračat denar, če daš odpoved prej kot v 2 letih od izobraževanja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Dober večer.

Mene pa zanima, če ima že kdo takšno pogodbo, kjer se bruto plača vsak mesec prilagodi glede na inflacijo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

klemenSLO ::

Pred leti je bilo v Žitu eno tako letno usklajevanje... potem so pa po tihem ukinili...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

pegasus ::

Da, pri nas se usklajujejo 2x letno.

zmist ::

V zadnjih dveh mesecih sem dobil precej ponudb za 20% vecjo placo kot jo imam sedaj, ponderiram cez 3k neto (o tocnih stevilkah, o bruto, delavnem stazu itd. se ne mislim pogovarjat, ker se drzim pogodbe).

Sem se prijazno zahvalil vsem, in jih odhebal. Od raznih startupov, do firm, ki so znane kot izkoriscevalske. Ne rabim 20% visje place za precej vec dela. Ga imam dovolj in hvala lepa, vzamite pendrek in se rotirajte na njemu. Bebci, ki padajo na denar ne upostevajo, da je edina verodostojna valuta v njihovem zivljenju njihov cas do smrti in ga noben denar ne more nadomestitit (razen, ce imajo mongoloidne otroke in bi jim radi zagotovili prezivetje). Seveda pa se vedno najde kaksen idiot, ki mu je bancni izpisek vec vreden kot zivljenje ki ga nima. Seveda pa ponudbe, kjer bi mi rekli, da me za 5 ur zaposlijo fiktivno za 8 ur in placajo vse prispevke (itd.) ob 10% vecji placi in 40 dnevi dopusta se nisem videl, kar bi pa lahko bil razlog, da bi zamenjal. Morda, se pa le komu utrne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

uvodV?? ::

zmist je izjavil:

V zadnjih dveh mesecih sem dobil precej ponudb za 20% vecjo placo kot jo imam sedaj, ponderiram cez 3k neto (o tocnih stevilkah, o bruto, delavnem stazu itd. se ne mislim pogovarjat, ker se drzim pogodbe).

Sem se prijazno zahvalil vsem, in jih odhebal. Od raznih startupov, do firm, ki so znane kot izkoriscevalske. Ne rabim 20% visje place za precej vec dela. Ga imam dovolj in hvala lepa, vzamite pendrek in se rotirajte na njemu. Bebci, ki padajo na denar ne upostevajo, da je edina verodostojna valuta v njihovem zivljenju njihov cas do smrti in ga noben denar ne more nadomestitit (razen, ce imajo mongoloidne otroke in bi jim radi zagotovili prezivetje). Seveda pa se vedno najde kaksen idiot, ki mu je bancni izpisek vec vreden kot zivljenje ki ga nima. Seveda pa ponudbe, kjer bi mi rekli, da me za 5 ur zaposlijo fiktivno za 8 ur in placajo vse prispevke (itd.) ob 10% vecji placi in 40 dnevi dopusta se nisem videl, kar bi pa lahko bil razlog, da bi zamenjal. Morda, se pa le komu utrne.


Ok

Smurf ::

zmist je izjavil:

V zadnjih dveh mesecih sem dobil precej ponudb za 20% vecjo placo kot jo imam sedaj, ponderiram cez 3k neto (o tocnih stevilkah, o bruto, delavnem stazu itd. se ne mislim pogovarjat, ker se drzim pogodbe).

Sem se prijazno zahvalil vsem, in jih odhebal. Od raznih startupov, do firm, ki so znane kot izkoriscevalske. Ne rabim 20% visje place za precej vec dela. Ga imam dovolj in hvala lepa, vzamite pendrek in se rotirajte na njemu. Bebci, ki padajo na denar ne upostevajo, da je edina verodostojna valuta v njihovem zivljenju njihov cas do smrti in ga noben denar ne more nadomestitit (razen, ce imajo mongoloidne otroke in bi jim radi zagotovili prezivetje). Seveda pa se vedno najde kaksen idiot, ki mu je bancni izpisek vec vreden kot zivljenje ki ga nima. Seveda pa ponudbe, kjer bi mi rekli, da me za 5 ur zaposlijo fiktivno za 8 ur in placajo vse prispevke (itd.) ob 10% vecji placi in 40 dnevi dopusta se nisem videl, kar bi pa lahko bil razlog, da bi zamenjal. Morda, se pa le komu utrne.

Kaj je sploh point tvojega posta?

crniangeo ::

Point njegovega posta je v tem, da veliko ljudi ne zna živeti, ker jim je denar in služba vse. S tem zanemarjajo družino, svoj prosti čas in s tem tudi izgubljajo sebe.

Verjamem, da se bo veliko ljudi našlo v tem zapisu.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

oemdzi ::

Point posta je, da ima pač tako dobro službo, da lahko izbira, ali bo še za nekaj dodatnega cvenka še bolj garal, ali bo pa ostal v še vedno zelo dobro plačani službi. Res ... folk je neumen, da nimajo vsi dobro plačanih služb kjer lahko izbirajo koliko in za koliko bodo delali ;((
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

111111111111 ::

zmist je izjavil:

Seveda pa ponudbe, kjer bi mi rekli, da me za 5 ur zaposlijo fiktivno za 8 ur in placajo vse prispevke (itd.) ob 10% vecji placi in 40 dnevi dopusta se nisem videl, kar bi pa lahko bil razlog, da bi zamenjal. Morda, se pa le komu utrne.

Jaz sem trenutno v pogajanju, za 8 ur fiktivno, 6 ur dela in da ostane plača ista. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

njyngs ::

Smurf je izjavil:

zmist je izjavil:

V zadnjih dveh mesecih sem dobil precej ponudb za 20% vecjo placo kot jo imam sedaj, ponderiram cez 3k neto (o tocnih stevilkah, o bruto, delavnem stazu itd. se ne mislim pogovarjat, ker se drzim pogodbe).

Sem se prijazno zahvalil vsem, in jih odhebal. Od raznih startupov, do firm, ki so znane kot izkoriscevalske. Ne rabim 20% visje place za precej vec dela. Ga imam dovolj in hvala lepa, vzamite pendrek in se rotirajte na njemu. Bebci, ki padajo na denar ne upostevajo, da je edina verodostojna valuta v njihovem zivljenju njihov cas do smrti in ga noben denar ne more nadomestitit (razen, ce imajo mongoloidne otroke in bi jim radi zagotovili prezivetje). Seveda pa se vedno najde kaksen idiot, ki mu je bancni izpisek vec vreden kot zivljenje ki ga nima. Seveda pa ponudbe, kjer bi mi rekli, da me za 5 ur zaposlijo fiktivno za 8 ur in placajo vse prispevke (itd.) ob 10% vecji placi in 40 dnevi dopusta se nisem videl, kar bi pa lahko bil razlog, da bi zamenjal. Morda, se pa le komu utrne.

Kaj je sploh point tvojega posta?

To je kot tisti oglas na bolhi: "4 kolesnik, odličan. Pridite i pogledajte. Ne prodajem, samo se hvalim".

Smurf ::

njyngs je izjavil:


To je kot tisti oglas na bolhi: "4 kolesnik, odličan. Pridite i pogledajte. Ne prodajem, samo se hvalim".

Pohvalil s cem, s tem da ne zna normalno komunicirati?

uvodV?? ::

Da ima dovolj prostega časa za pisanje esejov po forumih.

BigWhale ::

uvodV?? je izjavil:

Da ima dovolj prostega časa za pisanje esejov po forumih.


Ker ostali tukaj pa nimamo dovolj casa?

kuall ::

Smurf je izjavil:

Kaj je sploh point tvojega posta?

Hvaljenje sebe in zaničevanje drugih. Saj to se na tem forumu non stop dela. No tudi v resničnem življenju, le da se tam malo bremzajo, tu pa se pokažejo prave človeške barve.

error7891 ::

Kayzon ::

full.full.full.stack@micarji.com

Ali

full.full.full.stac - k@micarji.com 8-O
««
260 / 357
»»