» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
259 / 357
»»

Smurf ::

LukiYo je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pa praktično živet moraš pri njih. :)

Družina zelo trpi. Če si pa samski je pa dober šiht za Slovenske razmere.


WTF, pri teh milijonih.

Bi človek pričakoval, da bi kakšen od teh šefov milijonarjev končno dosegel "višjo zavest" in šel nasproti potrebam soljudi - še posebej, če to finance omogočajo.

Vecina tistih miljonarjev je cash-outala, danes so lastniki Kitajci. Je pa res, da jaz nisem slisal, da bi delo bilo kaj extra zahtevno (sicer poznam bolj management nivo) ravno nasprotno, da naj bi od teh mednarodnih firm bili celo med manj "navitimi".

111111111111 ::

Sestanki z ameriko so ob 16-17h.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Cupakabra123 ::

Yikes :/ No to me ne veseli ravno. Moj delavnik je od 7h do 15h. Razen ce je placa 4k+, potem bi mogoce razmislil v tej smeri.

Mogoce imajo pa v Better, Celtra, Zemanta ali Tretton37 kaj bolje? Ce ima kdo kako izkusnjo bi prosil za feedback, da ne zapravljam svojega in njihovega casa na razgovorih, ker imam razdelano kaj bi si zelel.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Celtra in Zemanta imata zagotovo tudi pozne sestanke, za druge pa ne vem. Ob 4h-5h je se kulturno, nekateri imajo ob 6h-7h.

Smurf ::

No kolega, ki je delal v Celtri, pravi da ce se tako zmenis, gres lahko domov tudi ob 3h.

Invictus ::

Če si dober, ti ni treba iskat redne službe v slovenskih firmah, ampak se prodaš mednarodno za 2-3x več denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

v zemanti so nekaj casa redno delali popoldne. neka fora z izraelci. sicer nevem tocno ce vsi oddelki ali samo doticen...

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Yikes :/ No to me ne veseli ravno. Moj delavnik je od 7h do 15h. Razen ce je placa 4k+, potem bi mogoce razmislil v tej smeri.

Mogoce imajo pa v Better, Celtra, Zemanta ali Tretton37 kaj bolje? Ce ima kdo kako izkusnjo bi prosil za feedback, da ne zapravljam svojega in njihovega casa na razgovorih, ker imam razdelano kaj bi si zelel.

Poznam še Celtro, morda ti kdo drug pove za ostale. Situacija v Celtri je podobna. Celtro poznam žal samo preko kolega, ki precej da na kariero in kot odskočna deska je to odlična firma (povezava z Ameriko, je odlična, dostikrat greš na lokacijo). Je pa programer. Celtra da veliko na team bulding, tako da moraš računati na kakšna 2 vikenda na leto. Ne vem pa kako sedaj ko je korona.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

A110 je izjavil:

v zemanti so nekaj casa redno delali popoldne. neka fora z izraelci. sicer nevem tocno ce vsi oddelki ali samo doticen...


Jim rečem le še: "hvala za vse ribe, fajn se imejte!". Služba, kjer ne morem delat od 6h-14h, me ne vidi.

Geho ::

Invictus je izjavil:

Če si dober, ti ni treba iskat redne službe v slovenskih firmah, ampak se prodaš mednarodno za 2-3x več denarja...

To!
Ne da bi bile plače slabe, ampak naviti davki in prispevki, da ti na koncu ostane toliko manj. Če znaš je dobro svoj normiran s.p. in potem tujina. V sloveniji sploh ne poskušaj furat biznisa, ker je marsikatermu že jurja dat freelancerju preveč (a hkrati fura avto za 50.000+€). Skratka tujina, večinoma pa se usmerjaj na države, kjer je IT razvit in ga cenijo (US, UK, DE,...).

showsover ::

Geho je izjavil:

V sloveniji sploh ne poskušaj furat biznisa, ker je marsikatermu že jurja dat freelancerju preveč (a hkrati fura avto za 50.000+€). Skratka tujina, večinoma pa se usmerjaj na države, kjer je IT razvit in ga cenijo (US, UK, DE,...).

V Sloveniji se situacija sicer opazno izboljšuje, ne vem, če je to čisto mikro stvar ali pa že kaj splošnega. Freelancer je imel plačano jurja, če je prosto-verižil 1000/urnina ur, ne osredotočaj se samo na enega klienta, ker bo verjetno to želel obrniti v svojo korist, kar sicer ni, da bi mu zameril, ampak gre za najbolj osnovno možnost izbire. Furati avto za 50k€ ne pomeni nujno ga skeširati, mimogrede.

Geho ::

showsover je izjavil:

Geho je izjavil:

V sloveniji sploh ne poskušaj furat biznisa, ker je marsikatermu že jurja dat freelancerju preveč (a hkrati fura avto za 50.000+€). Skratka tujina, večinoma pa se usmerjaj na države, kjer je IT razvit in ga cenijo (US, UK, DE,...).

V Sloveniji se situacija sicer opazno izboljšuje, ne vem, če je to čisto mikro stvar ali pa že kaj splošnega. Freelancer je imel plačano jurja, če je prosto-verižil 1000/urnina ur, ne osredotočaj se samo na enega klienta, ker bo verjetno to želel obrniti v svojo korist, kar sicer ni, da bi mu zameril, ampak gre za najbolj osnovno možnost izbire. Furati avto za 50k€ ne pomeni nujno ga skeširati, mimogrede.

Furati avto za 50k+ pomeni da imaš vsaj za leasing, kar preverjajo.
Kar se tiče strank, ni bila samo ena. Mnogo njih.

damirj79 ::

Glede na to, da na leasing lahko financiraš samo avto star do 8let, pomeni, da s pologom 10k€ in 96 obrokov, le-ta znaša 400-450€, kar ni tako hudo (če nimaš drugih obveznosti).

buzzbomb ::

111111111111 je izjavil:

Sestanki z ameriko so ob 16-17h.


Celtra ima podružnice in naročnike povsod, tako da najbrž pride to kakšnih takih sestankov. Outfit7 pa ima po drugi strani vse podružnice v evropi in nima b2b strank, tako da ne vem zakaj bi imeli redne sestanke z ameriko.

Ahim ::

Smurf je izjavil:

No kolega, ki je delal v Celtri, pravi da ce se tako zmenis, gres lahko domov tudi ob 3h.

In izpustis tiste poznopopoldanske sestanke (weekly? bi-weekly?) z US delom firme? ;)

belimato ::

Ahim je izjavil:

Smurf je izjavil:

No kolega, ki je delal v Celtri, pravi da ce se tako zmenis, gres lahko domov tudi ob 3h.

In izpustis tiste poznopopoldanske sestanke (weekly? bi-weekly?) z US delom firme? ;)


Zadnje čase si lahko tudi 24ur doma 8-)

oemdzi ::

111111111111 je izjavil:

Pa praktično živet moraš pri njih. :)

Družina zelo trpi. Če si pa samski je pa dober šiht za Slovenske razmere.

Pa hipi-vegi avro moraš imeti, se ne hecam...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

poweroff ::

Lahko malo razložiš?

Mimogrede, pred leti sem delal v firmi, ki je bila napol podjetje, napol kult. Zaposleni so delali cele dneve in predvsem noči (dopoldne pa spali), hodili skupaj na kosila, zabave... kmalu si imel praktično celoten krog prijateljev samo znotraj firme. Nekaj zaposlenih je celo najelo stanovanja v isti hiši in so še živeli skupaj.

Meni tak način dela ne ustreza in sem po hitrem postopku spakiral. Mi ni bilo nikoli žal, še posebej, ko sem potem čez kakšni dve leti pogledal kaj se na firmi dogaja.

Te stvari se slišijo super - v mehki različici jih razne firme prodajajo kot prednost, v stilu "pri nas boste imeli prigrizke, namizni tenis, fitnes in varstvo za otroka, zvečer pa gremo skupaj še na pivo" - v resnici pa gre za sistem izkoriščanja. Kako iz zaposlenega iztisniti čim več. Vse tiste "bonbončke" pa pošteno preplačaš.

Skratka, samo stran od podjetij, ki imajo značilnosti kultov.
sudo poweroff

kuall ::

Kult? Enim paše živet za firmo in se družit s sodelavci, drugim ne. Ni nobenega kulta, narobe si razumel. Jaz osebno imam skor raje une, ki so zagnani za firmo, ker jih je veliko manj, kot une, ki so vzvišeni in samo čakajo, da bo minilo 8 ur - takih je itak velika večina ljudi.
Je pa tudi to res, da grem tudi jaz rad mau stran od sodelavcev, čeprav to ni glih prav, bi raje videl, da bi bilo stanje tako, ko bi bil rad okrog njih čimveč.

poweroff ::

Jaz rad delam, nikoli ne gledam na ure, ampak na delo, ki bi moralo biti opravljeno. Seveda za to pričakujem tudi pošteno plačilo. S sodelavci grem tudi z veseljem na kavo. Ampak poleg njih imam pa tudi svoje življenje.

Poleg tega podjetja, ki zaposlenim ponujajo razne ugodnosti ala "free coffe" za to investirajo recimo 20 EUR na mesec, pričakujejo pa, da jim boš to poplačal z veliko nadurami.

Kofe si bom sam kupil, ti mi daj pošteno plačo, pa sma zmejena...! 8-)
sudo poweroff

oemdzi ::

poweroff je izjavil:

Lahko malo razložiš?


V trenutni službi imamo v kadrovski bivšo zaposleno iz Outfit7 in je debata nanesla tudi na profil kandidatov, ki jih Outfit7 išče. Zelo pomembno jim je, da si vegan, po možnosti imaš "sodoben hipi stil", da se "vklopiš v ekipo".

Sem pa podobno zadevo slišal že pred leti od znanca, ki je tam nekaj let delal kot študent. Če bi mi le eden to rekel, bi slednje še jemal z rezervo, ampak dve popolnoma različni osebi, ki povesta isto, pa vseeno imata nekaj teže.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

uvodV?? ::

oemdzi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lahko malo razložiš?


V trenutni službi imamo v kadrovski bivšo zaposleno iz Outfit7 in je debata nanesla tudi na profil kandidatov, ki jih Outfit7 išče. Zelo pomembno jim je, da si vegan, po možnosti imaš "sodoben hipi stil", da se "vklopiš v ekipo".

Sem pa podobno zadevo slišal že pred leti od znanca, ki je tam nekaj let delal kot študent. Če bi mi le eden to rekel, bi slednje še jemal z rezervo, ampak dve popolnoma različni osebi, ki povesta isto, pa vseeno imata nekaj teže.


Iza je tudi rada pogledala tvojo nebeško karto, in rezultat le te, je vplival tudi na odločitev o primernosti za zaposlitev :)
Morda je zdaj kaj bolje ko je ni več tam.

Smurf ::

oemdzi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lahko malo razložiš?


V trenutni službi imamo v kadrovski bivšo zaposleno iz Outfit7 in je debata nanesla tudi na profil kandidatov, ki jih Outfit7 išče. Zelo pomembno jim je, da si vegan, po možnosti imaš "sodoben hipi stil", da se "vklopiš v ekipo".

Sem pa podobno zadevo slišal že pred leti od znanca, ki je tam nekaj let delal kot študent. Če bi mi le eden to rekel, bi slednje še jemal z rezervo, ampak dve popolnoma različni osebi, ki povesta isto, pa vseeno imata nekaj teže.

I call bullshit. Res, da sta bila stara lastnika vegana in so imeli veganske malice, ampak to je pa to. Sedaj pa se teh lastnikov ni vec.

Gambino ::

uvodV?? je izjavil:

oemdzi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lahko malo razložiš?


V trenutni službi imamo v kadrovski bivšo zaposleno iz Outfit7 in je debata nanesla tudi na profil kandidatov, ki jih Outfit7 išče. Zelo pomembno jim je, da si vegan, po možnosti imaš "sodoben hipi stil", da se "vklopiš v ekipo".

Sem pa podobno zadevo slišal že pred leti od znanca, ki je tam nekaj let delal kot študent. Če bi mi le eden to rekel, bi slednje še jemal z rezervo, ampak dve popolnoma različni osebi, ki povesta isto, pa vseeno imata nekaj teže.


Iza je tudi rada pogledala tvojo nebeško karto, in rezultat le te, je vplival tudi na odločitev o primernosti za zaposlitev :)
Morda je zdaj kaj bolje ko je ni več tam.


Tudi zaposlitev na točno določen dan, ker so karte tako velevale :)

c3p0 ::

poweroff je izjavil:

Lahko malo razložiš?
Mimogrede, pred leti sem delal v firmi, ki je bila napol podjetje, napol kult. Zaposleni so delali cele dneve in predvsem noči (dopoldne pa spali), hodili skupaj na kosila, zabave... kmalu si imel praktično celoten krog prijateljev samo znotraj firme. Nekaj zaposlenih je celo najelo stanovanja v isti hiši in so še živeli skupaj.


Mi smo se dosti družili, ko smo bili še precej manjši, 10-15. Z rastjo se je to prenehalo, oz. je še vedno za zaznat le v nekaterih teamih. V mojem sicer ne, alkohol in grillanje mi ne diši več. Pa tudi težko je izvajat to logistično, ko je že skoraj 100 ljudi, po več državah. Zdaj so tisti 4x teambuildingi na leto, kamor greš če ti je, če ne, ni nekih pritiskov.

poweroff ::

No, to je zame fašizem in kult. Šef mi nima kaj določat kaj bom delal v zasebnem življenju. Pač, v taki firmi ne bom delal oz. si bom službo čim prej poiskal drugje, tudi poslovno bi se izogibal sodelovanja s takšnimi kulti.

Mimogrede, znanec je pred leti hodil v strganih kavbojkah v službo. Ostali so bili "kravatarji". Ko so ga enkrat poklicali na "zagovor", je takoj dal odpoved.

Je pa imel neka specifična znanja in je zelo hitro našel drugo službo. Firma pa je brez njega še nekaj časa tenko piskala...
sudo poweroff

Invictus ::

kuall je izjavil:

Kult? Enim paše živet za firmo in se družit s sodelavci, drugim ne. Ni nobenega kulta, narobe si razumel. Jaz osebno imam skor raje une, ki so zagnani za firmo, ker jih je veliko manj, kot une, ki so vzvišeni in samo čakajo, da bo minilo 8 ur - takih je itak velika večina ljudi.
Je pa tudi to res, da grem tudi jaz rad mau stran od sodelavcev, čeprav to ni glih prav, bi raje videl, da bi bilo stanje tako, ko bi bil rad okrog njih čimveč.

Ja, to so kar kulti. Z bonbončki, ki firmo ne stanejo praktično nič, delaš kot budala za male zneske. Edini, ki profitira, je lastnik...

Socialno življenje pa v kurcu... Sploh ker se še v firmiu ne moreš dol dat, ker v naši branži so ženske redke...

Zdaj slišim, da ena slovenska firma nudi celo zajtrk zastonj v firmiu. In folk pade na to... Svašta za ovce... Jim kao denar ni pomemben pri izbiri službe.

My ass, naj si najde babo, naredi otroka, in odseli od mame. Potem bomo pa videli ali denar res nič ne pomeni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

poweroff je izjavil:

No, to je zame fašizem in kult. Šef mi nima kaj določat kaj bom delal v zasebnem življenju. Pač, v taki firmi ne bom delal oz. si bom službo čim prej poiskal drugje, tudi poslovno bi se izogibal sodelovanja s takšnimi kulti.

Mimogrede, znanec je pred leti hodil v strganih kavbojkah v službo. Ostali so bili "kravatarji". Ko so ga enkrat poklicali na "zagovor", je takoj dal odpoved.

Je pa imel neka specifična znanja in je zelo hitro našel drugo službo. Firma pa je brez njega še nekaj časa tenko piskala...


ko sem delal se na eni od bank, so isto meli dress code in smo imeli sestanek na upravi, jaz pa jeans, pa adidas majco zgoraj pa mi je direktorca pred vsemi rekla - Matej kak si pa oblecen ti? Pa sem ji reko - tak kot se me placuje.

Od takrat dalje me ni vec noben nic vprasal :D

Invictus je izjavil:


Ja, to so kar kulti. Z bonbončki, ki firmo ne stanejo praktično nič, delaš kot budala za male zneske. Edini, ki profitira, je lastnik...

Socialno življenje pa v kurcu... Sploh ker se še v firmiu ne moreš dol dat, ker v naši branži so ženske redke...

Zdaj slišim, da ena slovenska firma nudi celo zajtrk zastonj v firmiu. In folk pade na to... Svašta za ovce... Jim kao denar ni pomemben pri izbiri službe.

My ass, naj si najde babo, naredi otroka, in odseli od mame. Potem bomo pa videli ali denar res nič ne pomeni...


moje osebno mnenje - ni problem v teh stvari, ki jih nudijo. Problem je v tem, ce/kaj pricakujejo za nazaj. Osnova bi mogla bit, da se clovek boljse pocuti in to bi moral biti edini cilj tega, kar tudi je v zdravi klimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Invictus ::

Vanquish je izjavil:


moje osebno mnenje - ni problem v teh stvari, ki jih nudijo. Problem je v tem, ce/kaj pricakujejo za nazaj. Osnova bi mogla bit, da se clovek boljse pocuti in to bi moral biti edini cilj tega, kar tudi je v zdravi klimi.

Seveda ni problem, problem so potem implicitna pričakovanja lastnika. Kar pomeni zastonj nadure ponavadi. In idiot z največ zastonj nadurami, ki se 31.12 zbrišejo (nezakonito) dobi plaketo in 100 EUR... Delal v taki firmi... Nisem bil jaz idiot leta, samo razglasil sem ga. Lastniki niso bili navdušeni :)).

Zdrava klima v firmi bi morala temeljiti na profesionalnem delu, ne na socializaciji. Strokovnjaki se s tem bistveno lažje poistovetijo/mo. Socializacija potem pride sama od sebe...

To, da pa neka hierarhija bazia na socialnih mehkih veščinah, je pa recept za katastrofo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

crniangeo ::

@matej Ki si pubec, dug se nisva vidla, kako kaj modem? :D


Kar se tiče dress codeov, so le ti meni mimo v kolikor ne lazis na sestanke s strankami.

So mi že rekli če bi lahko bil integriran v okolje, pa ni šlo.
Nikoli nisem nosil kravate razen na poroki in maturantskem plesu. To ni moj stil.

Dosedaj so me zaradi znanja in da je bilo delo narejeno tako kot mora, puščali na miru, le zatežili so mi enkrat da ni kul hoditi v kratkih hlačah, in se to zaradi tega, ker imajo nekateri skušnjave, da bi jih tudi sami radi nosili :D
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

kuall ::

Invictus je izjavil:

Z bonbončki, ki firmo ne stanejo praktično nič, delaš kot budala za male zneske. Edini, ki profitira, je lastnik...

To mi je res čudno, zakaj ne bi bili bonbončki in dobra plača kompatibilni po vašem? Čudne sklepe delate. Prej je obratno: slaba plača + nič bonbončkov. Ti bonbončki (free kafe) so itak tako poceni, da za firmo nič ne pomenijo. Edino znak prijaznosti so, to je pa vse. Ne vem zakaj naj bi zarad njih delal kot budala za male zneske?

poweroff ::

Vanquish je izjavil:

ko sem delal se na eni od bank, so isto meli dress code in smo imeli sestanek na upravi, jaz pa jeans, pa adidas majco zgoraj pa mi je direktorca pred vsemi rekla - Matej kak si pa oblecen ti? Pa sem ji reko - tak kot se me placuje.

:))

Legenda. Super odgovor. :D


Invictus je izjavil:

To, da pa neka hierarhija bazia na socialnih mehkih veščinah, je pa recept za katastrofo.

Na žalost so to neke "FDV fore" (ja, vem 8-)), ki gredo meni osebno zelo na živce.

Meni je najbolje delati v firmi, kjer hierarhija bazira na znanju.

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:

Z bonbončki, ki firmo ne stanejo praktično nič, delaš kot budala za male zneske. Edini, ki profitira, je lastnik...

To mi je res čudno, zakaj ne bi bili bonbončki in dobra plača kompatibilni po vašem? Čudne sklepe delate. Prej je obratno: slaba plača + nič bonbončkov. Ti bonbončki (free kafe) so itak tako poceni, da za firmo nič ne pomenijo. Edino znak prijaznosti so, to je pa vse. Ne vem zakaj naj bi zarad njih delal kot budala za male zneske?

Seveda je mogoče, da dobivaš "bonbončke" in zraven normalen odnos ter pošteno plačo. Ampak v večini primerov se te stvari kar izključujejo.

Poznam tudi firmo, kjer so zaposlenim ravno tako dajali razne free coffee pa piškote, pa neki team buildingi, ampak plača je pa zamujala... pa lastnik/ca podjetja je za "zaposlenega leta" javno rekel/la, da "takšno budalo kot je on, ki tako veliko dela za male pare, pa težko najdeš".

No, to "budalo" je potem rabilo še par let, da je dojelo v čem je fora in je šlo potem na svoje. Zdaj ima to "budalo" še enkrat večjo firmo kot tisto, kjer je prej delalo...
sudo poweroff

endelin ::

Saj to je cela poanta teh perkov da se počutiš zavezan firmi, da ti dajo občutek, kako s tabo lepo ravnajo. V zameno za dodatno brezplačno delo in izobraževanje:)) pol se pa en dan zbudiš, brez babe, brez frendov, nekje v 30ih. Folk ki daje taki službi prednost pred svojo družino je res bedak, ki bo na koncu to drago plačal. Sploh problem pri geekih ker so weak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Zdaj slišim, da ena slovenska firma nudi celo zajtrk zastonj v firmiu. In folk pade na to... Svašta za ovce... Jim kao denar ni pomemben pri izbiri službe.

Pri nas je tudi zastonj zajtrk. Ampak ne vem vidim kako je to povezano to s placo. Verjetno ce bi gledali povprecje imajo ljudje v takih firmah visje place od povprecja.

Meni se zdijo bistveno bolj zalostne firme, kjer morajo delavci skupaj nabirati denar, da si kupijo skupno kavo, namesto da bi za take trivialne stvari poskrbela firma.

Invictus ::

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:

Z bonbončki, ki firmo ne stanejo praktično nič, delaš kot budala za male zneske. Edini, ki profitira, je lastnik...

To mi je res čudno, zakaj ne bi bili bonbončki in dobra plača kompatibilni po vašem? Čudne sklepe delate. Prej je obratno: slaba plača + nič bonbončkov. Ti bonbončki (free kafe) so itak tako poceni, da za firmo nič ne pomenijo. Edino znak prijaznosti so, to je pa vse. Ne vem zakaj naj bi zarad njih delal kot budala za male zneske?

Saj ne, sam večina ponudb za službo je taka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Saj ne, sam večina ponudb za službo je taka...

Moje izkusnje so ravno obratne. Zmeraj se posebi pogajam za placo neodvisno od "bombonckov", v bistvu se redko sploh kaj pogovarja o teh stvareh. Sem pa opazil, da je vec teh "zastonj stvari" pri firmah, ki tudi sicer ponujajo visje place.

V resnici sem to, da z "bomboncki" kompenzirajo slabse place zasledil samo na tem forumu, pa se to samo od par posameznikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Ti dodatki, s katerimi se hvalijo v oglasih za delo, se meni zdijo samoumevni... Ni pa to konkurenčna prednost...

Plača mora biti pa itak primerna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Aha Invictus je videl v oglasih stavek "dobite free kafe" in si je mislil, kako je to trik za ovce, kako so vsi neumni, ker padajo na take fore. V resnici so hoteli biti samo prijazni. Če kdo to napiše v oglas je to dober znak, da bo pri njih dokaj v redu vzdušje.

poweroff ::

Smurf je izjavil:

V resnici sem to, da z "bomboncki" kompenzirajo slabse place zasledil samo na tem forumu, pa se to samo od par posameznikov.

To je dejstvo.

Gre za ideologijo, da morajo biti službe prijazne, skrbeti za zaposlene, itd.

Kar pa ni res.

Zaposleni lahko skrbijo zase. Razen mogoče maminih sinčkov, ki so navajeni, da zanje skrbi mamica - v zameno jih lahko psihično duši do svoje smrti. Ti pa rabijo drugo mamico v obliki službe. Ki jim bo brisala nos do 40 leta, ampak v zameno zahtevala brezpogojno ljubezen. Whatever that means.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Invictus ::

kuall je izjavil:

Aha Invictus je videl v oglasih stavek "dobite free kafe" in si je mislil, kako je to trik za ovce, kako so vsi neumni, ker padajo na take fore. V resnici so hoteli biti samo prijazni. Če kdo to napiše v oglas je to dober znak, da bo pri njih dokaj v redu vzdušje.

Ne, v resnici ne vedo kako pritegniti folk, ker ger večinoma za leve firme, ki se gredo lon arbajt... Kadrovske so pač brez idej...

poweroff je izjavil:


Zaposleni lahko skrbijo zase. Razen mogoče maminih sinčkov, ki so navajeni, da zanje skrbi mamica - v zameno jih lahko psihično duši do svoje smrti. Ti pa rabijo drugo mamico v obliki službe. Ki jim bo brisala nos do 40 leta, ampak v zameno zahtevala brezpogojno ljubezen. Whatever that means.

Jap, sem imel sodelavca, ki je non stop rabil pohvale. Daj je priden fantek in da dobro dela. To je celo izpostavil na tisti mesečni retrospktivi... Če te mamica ne pohvali, te mora pa šef

Čeprav bi ga sam nateral, naj 1x naredi en task tako kot je treba. Nizki standardi takih maminih sinčkov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tody ::

Vi zdej vse skupaj mešate. Če vam firma plača karto za fitnes, ste pa zdej primoroani delat 10 ur na dan? Al je to samo v vasi glavi al vam je kdo to dejansko rekel? V nasi firmi zelo lepo skrbijo za nas ampak jaz nobenega pritiska ne čutim da zato morem pa kaj ekstra naredit. Ali mi je v veselje hodit v tak kolektiv? Je. Kar se dela tiče, plače in št dni dopusta pa to nima veze.

Lonsarg ::

Se strinjam ja, "ponujanje bonbonckov" in slab odnos oziroma izkoriscanje nikakor nista povezana. Ce ze bi si upal trdit, da imajo v povprecju firme z bonboncki boljsi odnos, amplak to je le povprecje, najdes seveda vse zivo.

"kult" oziroma neko ustvaranje "kulture podjetja" pa je res ful ratalo popularno zadnje case in marsikje gre preko normalne mere (za vsako stvar pbstaja normalna mera ali pa pretiravanje). Se celo pri nas so zaceli na tam precej delat, je pa res da so zelo fer in so vse te zadeve striktno med delovnim casom, torej ekstra pavza po domace in se torej ni za pritozevat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

poweroff ::

Zakaj pa potem tukaj ljudje jamrajo, da jih postrani gledajo, ko nočejo hodit na neke "skupne vikende" s firmo?
sudo poweroff

Tody ::

Ker so si ustvarili tak občutek. Če en vikend ne zmoreš preživeti s sodelavci, potem je nekaj narobe s tabo in odnosom med vami. Za sodelovanje je potrebno človeka tudi malce drugače spoznat. Dvomim da imajo team buildinge več kot enkrat na leto.

Goran's Blog ::

Firma mi plačuje karto za fitnes, zastojn sadje pa še nekaj drugih bonbončkov.
In zaradi tega bi moral delati več kot 8h ???
Kaj mene briga če mi firma plačuje fitnes pa še druge stvari njihova stvar, v pohodbi lepo piše kakšen je moj delavnik.

Smurf ::

poweroff je izjavil:

Smurf je izjavil:

V resnici sem to, da z "bomboncki" kompenzirajo slabse place zasledil samo na tem forumu, pa se to samo od par posameznikov.

To je dejstvo.

Gre za ideologijo, da morajo biti službe prijazne, skrbeti za zaposlene, itd.

Kar pa ni res.

Zaposleni lahko skrbijo zase. Razen mogoče maminih sinčkov, ki so navajeni, da zanje skrbi mamica - v zameno jih lahko psihično duši do svoje smrti. Ti pa rabijo drugo mamico v obliki službe. Ki jim bo brisala nos do 40 leta, ampak v zameno zahtevala brezpogojno ljubezen. Whatever that means.

Meni je super, da firma omogoca zajtrk, kosilo (s kuharjem, ki ti skuha tudi po zeljah), zastonj kavo, sladoledom itd. Res ne vidim slabega v tem, niti nikoli nisem razmisljal, da bi zaradi tega hotel delati vec. Meni in firmi je v skupni koristi, da mi je v sluzbi udobno. Firma tudi organizira ogromno dogodkov za sport/zabavo (najem dvorane, fitnes karte, paintball), vecina se ne odelezujem, ker imam ze druge stvari, ampak vidim pa da marsikdo rad hodi.

Da iz tega ven vzames, da so te ljudje "mamini sincki" ali pa, da je to past firme, da ljudje delajo po 10 ur je tako.... zelo crn pogled na svet. Malce se sprasujem s kaksnimi firmami ste delali, da imate take izkusnje.

Invictus ::

Tody je izjavil:

Ker so si ustvarili tak občutek. Če en vikend ne zmoreš preživeti s sodelavci, potem je nekaj narobe s tabo in odnosom med vami. Za sodelovanje je potrebno človeka tudi malce drugače spoznat. Dvomim da imajo team buildinge več kot enkrat na leto.

Ne, ni res. Sam se čez vikend ne družim s sodelavci. Pa ni nič narobe z odnosi v firmi. Samo tam ostanejo...

Pride kaka izjema, ko najdeš skupne interese, v osnovi je pa vikend moj.

Da bom pa hodil na uradne dogodke firme med vikendi??? Mene tam ne bodo videli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tody ::

Sej funkcionalno tudi ne znas brat pa se oglasis v vsaki firmi... Kaj cmo tko je.

KraitPay ::

Tody je izjavil:

Vi zdej vse skupaj mešate. Če vam firma plača karto za fitnes, ste pa zdej primoroani delat 10 ur na dan? Al je to samo v vasi glavi al vam je kdo to dejansko rekel? V nasi firmi zelo lepo skrbijo za nas ampak jaz nobenega pritiska ne čutim da zato morem pa kaj ekstra naredit. Ali mi je v veselje hodit v tak kolektiv? Je. Kar se dela tiče, plače in št dni dopusta pa to nima veze.


Nič kar ti firma da, ni zaston. Tako ali drugače. Jz od podjetja rabim fer plačilo za ure in nadure. Za socialo mi je vseeno, prav tako za sveže sadje.

Smurf ::

Jaz imam rad oboje, ocitno sem izbircen :).
««
259 / 357
»»