» »

Nova luknja v Windowsih povzroči Infocon Yellow

1
2
»

64202 ::

Najbolj obicajen in zelo direkten nacin v C/C++ dezeli: stran na en.wikipedia.org

Ni pa to edini mozen pristop. Torej ni dovolj, da uporabis recimo C#, ki sam po sebi preprici BO-je. Se vedno lahko program okoli prineses z integer overflowom ali cim podobnim zahrbtnim. Da seveda ne omenjamo moznih gromozanskih lukenj v avtentikaciji ipd.
I am NaN, I am a free man!

denial ::

Apparmor zgleda precej podoben kot grsecurity.

Sort of HIPS ... za windows platformo je nekaj podobnega Wehnus. Dvomim, da to uporabniki dejansko masovno uporabljajo, pa najsi bo to grsecurity, pax, selinux, wehnus, bastille, apparmor ali kaj tretjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

neoto ::

Hvala!

64202 ::

denial: SELinux je privzeto vklopljen v redhatu/fedori
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Crimson_Shadow ::

Lahko nekdo tukaj razloži, kako lahko napaka v procesiranju slike privede do izvrševanja programske kode iz slike?


:D Zanimivo, da ima tudi sonyev prenosni playstation (PSP) z fw v2.0 zelo podobno "težavo". :D Res pa je, da zadevi nista primerljivi. Pri M$ "najebe" (neuki) uporabnik. Pri PSP pa kar $ony sam, (ker "power user" izkoristi "luknjo v sistemu" za zaganjanje "homebrewa").

Zadeve pa žal ne znam razložit. Naj kak "programer" to razjasni.

Vem, da sem off-topic.
We create worlds

neoto ::

Mislim, da je že bila podana razlaga... :D

uporcek ::

Fantje zame to ni nč novega sem enkrat nevem kolk nazaj ene 2 mesca al pa dl ..... že enmu mulotu tkole počistu računalnik k je imev to krapmo pa se je isto kazalo mogoče glih kako program ni biv isti ... sam je isto delov in čim si pršu na internet je začev avtomacko sprejemat nove trojance pa te pizderije tko da sem sam hitr posodobu antivirusnega pa tegpa ostale spy removrje pa to sam štos je v tem da jih morš posodobit da pol res da skor vse dol
kej pa ostane... TO JE PA TO ČE MULCI GLEDAJO NAGE BABE HAHAHA:D :D :D :D :D :D :D :D


Kr se pa tiče windowsa se mi pa zdi da je to namenjena tržna niša da je povhn teh lukn pa tega sranja tko da ljudje kopujejo pa kopujejo in s tem lahko veliko ljudi al firm zasluži po eni strani je prov sam a zdej boš pa ti za nevem kaj k boš 1 rabu nevem kolk plačov pa še zmer motš dat gor to pa ono pa tatreto pa vse sej je res da je bolj prijazen za uporabo sploh za kakšne začetnike k že same ikonce niso tolk zakumplicirane........ sam glede dodatnih programčkov je pa linux zakon... nej še nardijo eno tako verzijo linuca da bi na xp gonilnike laufov pa da bo win programe normalno prebavlov smo pa zmagal ( razn namizja Gnom pa telih k jih sploh nemorem pebavt k me kar odbijajo od uporabe linuxa..... :))
IN TO JE VSE ZA DANES

opeter ::

Hej uporček!

S tvojimi zadnjimi stavki pa se ne morem strinjat.

.. nej še nardijo eno tako verzijo linuca da bi na xp gonilnike laufov pa da bo win programe normalno prebavlov smo pa zmagal

Ne, naj se potrudijo, da bodo posebej za linux "normalni" gonilniki na nivoju ala Windows ali pa na uporabnosti in prijaznosti ala MacOS!
Zakaj pa bi ti Windows programe laufal na Linux-u? Tudi jaz ne laufam Windows programov na svojem Mac-u.
Če v slučaju, da rabim neki extra program, kateri ne obstaja za Mac (takšnih na srečo ni dosti), si priskrbim PC od prijatelja (veš rent-a-PC) in zadeva ža laufa.

( razn namizja Gnom pa telih k jih sploh nemorem pebavt k me kar odbijajo od uporabe linuxa..... :))

Ja, hmm... torej ti potem ne spadaš v Linux-geekovsko skupino. Torej rabiš izpit :D

Glede vseh teh izpitov in podobno, da računalnik ne povzroča smrt... ja mogoče, kaj pa čez nekaj let?
Vsepovsod imamo elektroniko, v avtih, letalu, mikrovalovki, itd. Kaj če se katera od naprav ustavi v določenem trenutku? Letalo... BUM! Podzemna železnica - zavore ne delujejo... BUM! itn...
No, ste še vedno istega mnenja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

> Ni minil dan, ko mi je server zaradi manjka ene kljukice
> začel spamat po svetu ko utrgan.

Mail server pri katerem je treba neke kljukice dajat gor je ze sam po sebi cuden. ;>

_n00b_ ::

še veliko pestrih užitkov ob uporabi Internet Explorerja vam želim.
Zveni kot novoletno darilo :D

darkolord ::

Mene IE od kar se spomnim lepo vpraša če želim wmv fajl odpret al shranit

hruske ::

wmF.
Rad imam tole državico. <3

bigbrie ::

Pozdravljeni!!!

Ravno danes me je to zadelo, pa nimam pojma kaj naredit.....tist reg pa to sm ze tko da v prihodnje naj ne bi blo problemov......ampak kaj pa nej nardim s fajli, k jih je pobrisal.....se jih da kak nazaj dobit, ali ni vec mozno.....se zahvaljujem za cimhitrejsi odgovor!!!
Bigbrie!

darkolord ::

pardon, wmf sem mislu :D
zgleda da sem si to nekje naštimal :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

metalc ::

Kam se vrti ta svet.... Darko je z Opere prešaltal na IE

darkolord ::

Niti slučajno, samo probal sem tole :D

MrStein ::

|bLaD3|:
"Na Windows Update so ze par uric popravki za tegale hrošča"
Hmm, za win2003 še nič ni za videt...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

denial ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naredit prosojno ozadje ikon!

Oddelek: Operacijski sistemi
153149 (2635) krho
»

Windows švicarski sir z luknjo GDI32 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5311190 (8743) denial
»

Nova luknja v Windowsih povzroči Infocon Yellow (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6710972 (8374) denial
»

Noče odpirat slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
8959 (919) Evil mind
»

Kako izkljucit preview media datotek v explorerju?

Oddelek: Operacijski sistemi
6928 (839) bf4ed

Več podobnih tem