» »

Resetiranje biosa

Resetiranje biosa

Laslo ::

Lep pozdrav!
Pri vsakem izklopu računalnika iz el. omrežja se mi pri ponovnem vklopu bios resetira, pa tudi ko pridem na namizje sta datum in ura spremenjena. Zdaj pa ne vem a je za to kriva baterija ali je možno da je kaj drugega.
Za pomoč se lepo zahvaljujem.

vres.ales ::

baterija

Stratus ::

Definitivno baterija!
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Laslo ::

Hvala lepa za odgovore, sem si mislil da je to krivec.Kako pa je s to baterijo a jo lahko sam zamenjam, ali je bolje da to uredijo na servisu in na kaj moram biti pozoren, ker računalnik ni moj in ne bi rad kaj še bolj zakompliciral.

SimplTech ::

Najprej ugasni računalnik, se dotakni z obema rokama ohišja na nepobarvanem delu (da se razelektriš) in izvleci kabel od računalnika iz vtičnice.

Potem pa baterijo daš ven, jo neseš s sabo v trgovino (urarji ali pa kakšne trgovine z foto materialom imajo take baterije) in rečeš da ti dajo točno takšno ko je ta (da bo ista velikost...). Potem pa daš novo samo nazaj na ploščo in to je to.

Laslo ::

Hvala še enkrat, nisem vedel da je tko simpl.

markomad ::

Da nebom odpiral nove teme.. A ve kdo kolko močna more bit baterija, ce jo zmeris.. moja ima 3V je to dovolj? MAm pa neko staro masino in zmrzne po cca 10 sekundah, ima kdo se kaksne ideje kaj se da pogeldat? Pri merjenju napetosti sem oapzil da na 12V kablu skoci za 0.20V dol potem pa vseskupaj zamrzne. Odvecni Volteki pa se porazdelijo po kondenzatorjih ki iz 3.32 skocijo na 3.34 in podobno pri 5V.. 8-O :\

PcPostar ::

Laslo, si potem resil problem? meni se dogaja isto. Jutri zamenjam baterijo.

Koliko pa stanejo te baterije? Je kej razlike v ceni, ce to kupim pri urarju ali pa v kaksni racuanliski trgovini, al pa celo pri kaksnem grostisticnem prodajalcu baterij... ebat (ena firma je, sam se ne spomenm tocno...)
______________
VKLOP!!!

ToniT ::

Baterija je običajno CR2032 in stane cca 350 SIT.

PcPostar ::

Da se problem zakljuci:

Zamenjana baterija, zadeva dela, kot mora.

Se napotek za nakup baterije. Najceneje so v IC na Vodovodni, cca 130 sit (narocilo preko spletne trgovine in osebni prevzenm v trgovini).

Pri urarjih in fotostudijih pa od 300 do 500 sit.

LP
______________
VKLOP!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gumbne baterije - katera trgovina?

Oddelek: Kaj kupiti
152052 (1609) Mare2
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112134 (1839) GummyBear
»

Nakup baterije za termometer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71707 (1604) misek
»

Večji problemi z računalnikom (strojni,programski?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281506 (1165) vbohinc
»

Win XP --> nenadni restarti

Oddelek: Operacijski sistemi
361783 (1219) CaqKa

Več podobnih tem