» »

16F84 + GA628 = FUN

16F84 + GA628 = FUN

tonic ::

Zdravo,

če je v kateremu izmed modifikatorjev ohišij kanček elektronike, si lahk naredi čist simpl display na ohišju mrcine! >:D Na njem bo pisalo kar si želite oz. kaj si naredite! :D

Indikatorji temperature, decibelov, tipkovnic...; hmm, 16F84, ali kateri izmed njegovih bratov iz družine PIC, vse to pokrije 8-O
V kombinaciji s spominskim čipom 24CXXX, si še zadeva shrani podatke! :D




lp,
Toni

_Dejan_ ::

Sicer bi lahko povedal kej več o temu...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tonic ::

joj,čist sem pozabil dodat link :8)


tema na elektro-n


lp,
Toni

16F84 ::

Tukaj se moram oglasit - konec konecev nostim tak nick. :D PIC16F84 je legenda, ki se bo vsekakor vpisala v zgodovino elektronike. Je pa že precej "zastarela". Ne razumem uporabnikov mikrokontrolerjev, zakaj raje ne vzamejo 16F628. (pin kompatiblen mikrokontroler, ki poleg tega, da je dvakrat večji, ima tudi analogne komparatorje, interni oscilator - pridobita se še dva pina, možno je izključiti exsterni reset +1 pin)je ta tudi skoraj za tretjino CENEJŠI. Že napisan program za "84" pa z minimalnimi spremembami (sprememba lokacije SN registrov ter preklop komparatorjev v digitalne pine) "pogoltne".
Zakaj to pišem - zadnič sem za neko aplikacijo potreboval 100 kosov "628" Sprašujem v HTE-ju - žal nimajo - ne držijo, ni povpraševanja. Vprašam kako je z "84". Teh imajo dovolj ter jih veliko prodajo 8-O

tonic ::

ja, sem gledal sedaj malo 16F628 in me nekaj zanima;


a ga lahko programiraš v enakem programatorju kot F84? Ker kolikor sem gledal razpored pinov, je enak !

kaj pa misliš o 16F88? je tudi 20MHz in ima 4kB? pa bej da so tudi dost icenejši od F84

16F84 ::

>a ga lahko programiraš v enakem programatorju kot F84?

Ne vem kak programator uporabljaš - hardware ne bo ovira. Če je na seznamu v softwaru potem seveda gre. Ne bo ga šlo pravilno "napisat" kot 16F84, če prav bo programiranje vrjetno steklo. (Ima različen konfiguracijski niz - fuse)

16F88 se ne razlikuje samo po količini programskega pomnilnika. Ima bistveno več periferije. Ima 7 10bitnih AD-jev 3 timerje (dva 8 ter eden 16 biten) I2C ...pa še vrjetno kaj sem pozabil.
Skratka sam izberem mikrokontroler glede na potrebe.

balocom ::

A to dela tut na zaslončku od T10s?:D :D Mam dva na zalogi:))
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

tonic ::

ja itaq da dela :D

http://sandiding.tripod.com/t1018.html


lp,
Toni

balocom ::

Jupiiiii:))
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

tonic ::

ej balocom, a T10 ma že 2 vrstični zaslon al je še enovrstični?

balocom ::

2 vrstični, sm niso ločene, tko da lahko pakže kej čez ves zaslon, al pa pr vnosu PIN-a maš 3 vrstice.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Loki ::

f84 bi lahko povedal, kaj si delal, da si potreboval 100 kosov 628 (84) kontrolerjev?

16F84 ::

>f84 bi lahko povedal, kaj si delal, da si potreboval 100 kosov 628 (84) kontrolerjev?

Šlo je za eno aplikacijo (en temperaturni regulator), za eno podjetje.

VolkD ::

16f84 bo zdaj šel v luft... ampak..
Zakaj raje ne uporabite recimo AVR-je ?

16F84 ::

>Zakaj raje ne uporabite recimo AVR-je ?

Take debate običajno preidejo v brezplodno premlevanje, kar začetnika še bolj zmede. Sam sem začel z pic-em ko se je pojavil na trgu. Glede na to , da imam potrebno znanje ter opremo za programiranje, me enostavno ne vleče, da bi se učil česa drugega kajti PIC zadostuje mojim potrebam. Kajti že recimo pri samem picu ti prehod z serije 16X na 18X vzame kar veliko uvajalnega časa. Če bi se sedaj odločil kateri mikrokotroler vzeti, bi bil to gotovo nekaj iz ARM arhitekture. O tem se je na maxi-juže kar precej pisalo.

lp
Silvo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mokrikontrolerji.... the begining

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203394 (2368) snow
»

programiranje PIC..c++ ali zbirnik?

Oddelek: Programiranje
61708 (1600) Highlag
»

Zelo pocasno utripanje LED diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
508631 (7836) a13misko
»

Kako diy binarna ura

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213352 (3006) Mikron
»

NOVOLETNO utripanje ledic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224032 (3536) 16F84

Več podobnih tem