» »

Abit KG7+RAID problem

Abit KG7+RAID problem

Sergio ::

Na KG7 sem si naredil RAID ter nato na primary master od ne-raid kontrolerja dal CD-R.

problem je, da vsakic, ko hocem pisati iz enega kontrolerja na drugega (e.g. iz CDja kopirati na disk), zadeva pozre 100% procesorja. WTF? Je to normalno za 1700+ AthXP procesor?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

cyber ::

Mah kako misliš, a ko kopiraš iz diska na disk ti dela procesor 100% saj to je vredu saj men tud dela full load zato pa dela kot strela, skopira brez problemov recimo 800 MB manj kot v dveh minutah ne glede da je procesor 100% obremnjen se to pri drugih aplikacijah skor nič ne pozna nič ne dela zarad tega počasnej., Če pa kopiram iz pekača na disk pa recimo teh 800 mb v 4 - 5 minutah procesor zarad tega ni ful obremenjen.Sam disk dela full hiter koliko procesor pač zmore in to je full vredi in sicer men itak vse dela skor z ramom mogoče je tud zarad tega toliko hiter ker mi požre v teh slabih dveh minutah 512 rama.
Mam pa isto raid

Sergio ::

cyber: pr men kopiranje iz CDja (ata100 kontr.) na disk (RAID kontr.) pozre TOK resourcev, da se mp3jev ne more spilat.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

asPeteR ::

To je čudno,...

Previdevam, da maš XP-je. Dej vklop za CD-ROM DMA.

Če je DMA vklopljen, daj nove driverje za kontoler.

...

:\

VASkO ::

Sergio, to je problem z HPT driveri

kero verzijo HPT BIOSa imas in kere gonilnike? Poglej na highpointovo stran in potegni dol BIOS 2.xx in gonilnike zanj, z njimi problemov ni :D:\:))

Ce ne ves BIOSa dodati v BIOS fajl od plate, samo povej pa ti jaz naredim, sam sem si tudi (mam epox 8kta3+ RAID) pa dela bolje, ce disk dam na HPT370

Sergio ::

ta zadeva na podre RAID polja, rajt?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

VASkO ::

mislim, da podre polje, samo druge resitve ni - ocitno si nov na tem podrocju (RAID s HPT370 kontrolerji mislim)

ce pa das gor gonilnike 1.0.3 ali nekaj podobnega bi tudi moralo delati bolje, samo je par hroscov noter, tako da se ti zamenjava BIOSa in gonilnikov na verzijo 2.xxx zelo splaca

Sergio ::

ja, nov sem in vidim - da vse skup smrdi. hoces updateat driver, polje se podre. bedno. i'm switching to non-raid. manj problemov.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

VASkO ::

ja stvar je ta, da HPT driveri 1.xxx smrdijo do neba, z 2.xxx se stvari obrnejo na (zelo) boljse, nisem se slisal za primer, da bi kdo s ta novim BIOSom imel kakrsnekoli probleme

to naredis enkrat, pol ce pa hoces BIOS od plate upgrejdat pa ta highpointov BIOS dodas k vsaki verziji, ki jo hoces dat na plato, tako imas vedno isto verzijo BIOSa in gonilnikov in ni treba polja nic na novo postavljat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HPT370

Oddelek: Strojna oprema
5912 (817) matevzm
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191873 (1577) Paramedic
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121429 (1251) Siluro
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
111447 (1234) ||_^_||
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141509 (1370) MadMax

Več podobnih tem