» »

spletna stran

spletna stran

ares ::

o!

Mene pa zanima kako bi se lotil izdelave spletne strani, oziroma če obstaja kakšna stran, da ti vsaj malo razloži kako se stvar sploh lotiti,kje začeti.0:)

Vice ::

Raši nehaj sanjati o tem, ker ti nebi nič pomagalo. Prvič ne znaš uporabljati niti iskalnika, kot drugo pa ti gre tudi branje bolj švoh od rok, ker če bi kliknil na miško toliko x kot si vtipkal besed v naslov bi samo na tem forumu imel gradiva čez glavo dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

farko ::

Mislim da ni smotrno človeka na forumu dajati v nič in žaliti.Če veš da je na forumu že podobna stran ga napoto tja sicer pa če je tako mu bo adm zaklenil temo s tem da je toliko prijazen da pove kje iskati.Sicer pa je forum menda dejansko da si pomagamo ne pa grajamo in podcenjujemo.Za take stvari pa si vice oprosti najdi nek post ali si naredi forum pa se izživljaj.Vice nisem ta imel namen žaliti vendar včasih počas.
farko

Izi ::

Saj v bistvu ima Vice kar prav, samo malo taktnosti mu manjka >:D
Aresu je hotel razložiti, da si je gleda na njegovo očitno slabo predznaje najverjetneje izbral preteško nalogo. (tako se to pove taktno :D )

Programiranje v HTML jeziku je v bistvu še vedno programiranje, kljub vsem pripomočkom za izdelavo spletnih strani.
In programiranje pride na vrsto šele potem ko osvojiš vsa druga znaja glede računalništva.
Oziroma najprej je treba osvojiti uporabo spletnih strani, nato pa pride na vrsto izdelava spletnih strani.
Če bi jih znal uporabljati, bi z lahkoto našel vse o izdelavi Spletnih strani saj se desetina WWW ukvarja ravno z HTML programiranjem.

Programčki za izdelavo spletnih strani so sicer uporabni pripomočki ampak nič več kot to.
Tisto, kar nakoncu izpljunejo programčki za izdelavo spletnih strani lahko v najboljšem primeru uporabiš samo za pomoč, ker tiste špagete je treba precej razmotati da postane karkoli uporabnega.

Za izdelavo spletnih strani drugače ne rabiš nič več kot Windows Notepad.
Učiš se pa tako, da z desno miško klikneš na eno (za začetek bolj enostavno) spletno stran in izbereš "View Source", "View Page Source" ali kaj podobnega.
In vidiš kako so drugi naredili to zadevo.
Ne rabiš nobenega disassemblerja da prideš do "Sourca" >:D

MaCoFaCo ::

A HTML je programiranje? :D

MaCoFaCo ::

Sicer pa mogoče en link, da ne bom offtopic: klik

t909 ::

1. forum je napacen

2. LOCK

3. BAN

Izi ::

MaCoFaCo, seveda je programiranje
Kako bi pa ti imenoval vnašanje ukazov v HTM jeziku ?

HTML pomeni HyperText Markup Language. Torej je jezik. In pisanju v računalniških jezikih se vedno reče programiranje.
Ker ga obvladaš se ti zdi otročje lahko ampak saj tudi C++ ko ga enkrat v popolnosti obvladaš ni nič težji.

Obstajajo sicer programi za izdelovanje Spletnih strani.
Nič drugače ni programiranje v Visual jezikih; Visual Basic, Visual C++, ...
Narišeš okno, narišeš tipke, ... in ne vnašaš ukazov direktno.

Seveda pravi Geek ne da nič na take pripomočke :D
Je treba tipkati ukaze direktno v Editor, v glavi pa se ti hkrati že izvaja program 8-)

Na koncu moraš biti kot Neo, vse kar pogledaš se mora takoj pretvoriti v računalniško kodo >:D

zenith1 ::

Ban, pa še glasbeno željo na koncu. ;)

Tukaj malo prečekiraj, posebej točko 4 in 5.

Lp

farko ::

Ko razpravljate o tej temi se mi zdi da je menda tudi možno stran narediti v wordu sicer manj zahtevno res pa je da je treba imeti vsaj malo znanja tako da jaz bi mu priporočal da ziher ima kakega prijatelja da skupi naredita .S temle se boste pa vsi strinjali da kar sam osvojiš kar se tiče računalnika si tudi zapomneš in svoje znanje nadgradiš tako da se je treba malo potrudit pa gre.
farko

farko ::

Mene pa zanima ena stvar za forum vendar ne rabim osnove zanima me kako zalaufat program da ga sestavim dol sem potegnil vse kar rabim ne najdem pa exe instal.
farko

Tody ::

mogoče boš najdel instal.php ? Zdaj ko si si dol potegnil vse kar rabiš prvo kar je najdi README.txt ko prebereš to probaj naložiti vse na en strežnik ki bo podpiral PHP in MYSQL. Potem se naučiš narest bazo podatkov...

farko ::

hvala to mi je manjkal.
farko

McAjvar ::

@izi:

MaCoFaCo, seveda je programiranje
Kako bi pa ti imenoval vnašanje ukazov v HTM jeziku ?

ni programiranje. in niti ni toliko vnasanje ukazov, kot postavljanje znack (tag-ov). torej, z jezikom html okoli besedila postavljas html znacke, s katerimi oznacis, kaksne lastnosti naj ima nek kos besedila, kako naj se prikaze, etc.

HTML pomeni HyperText Markup Language. Torej je jezik. In pisanju v računalniških jezikih se vedno reče programiranje.
Ker ga obvladaš se ti zdi otročje lahko ampak saj tudi C++ ko ga enkrat v popolnosti obvladaš ni nič težji.

ja, html res pomeni hypertext markup language. nikjer se nisem zasledil, da bi pisalo hypertext programming language. torej je oznacevalni jezik. in pisanju v racunalniskih jezikih se ne rece vedno samo programiranje. in pa je se nekaj cisto majckenih razlik med oznacevalnim ter programskim jezikom. nisem se naletel na html znacke, ki bi omogocale zanke, pogojne stavke, uporabo razredov, etc. eno je nauciti se tistih 30 znack, ki jih najpogosteje uporabljas za oblikovanje html dokumenta (mimogrede, vedno se govori o html dokumentih, ne pa o html programih; potemtakem je tudi pisanje besedila v urejevalniku (word in kompanija) programiranje? ali je to morda to, ko urejevalniku reces, naj ti dokument shrani kot html dokument? :D ). povsem drugo pa se je nauciti programirati.

Obstajajo sicer programi za izdelovanje Spletnih strani.
Nič drugače ni programiranje v Visual jezikih; Visual Basic, Visual C++, ...
Narišeš okno, narišeš tipke, ... in ne vnašaš ukazov direktno.

aha. se pravi si bom namestil visual c# npr., narisal formo, nametal noter nekaj orodnih vrstic, naredil eno mrezo celic, shranil vse skupaj kot excel in mi bo delalo? bom kliknil na en knof in mi bo racunalnik skuhal kavo? a ne ga srat. kdo bo pa se vso kodo napisal, ki bo dejansko izvedla vse potrebno, ko uporabis kaksno funkcijo v programu? mislim, da si malo sfalil tule. to pac pomeni, da ta orodja uporabljajo dolocen nacin postavitve elementov, to pa je vse. in postavitve elementov imho ne gre enaciti s samim programiranjem.

Seveda pravi Geek ne da nič na take pripomočke :D
Je treba tipkati ukaze direktno v Editor, v glavi pa se ti hkrati že izvaja program 8-)

eno je, da si predstavlja, kako bo nek komad besedila izgledal (a bo odebeljen, poseven, velik 13 ali 14 pikslov), drugo pa je npr. mentalna telovadba z n-dimenzionalnimi polji, razredi, kazalci, iskanje optimalnih resitev za dane probleme, pr(i/e)delava algoritmov, etc etc. nekaj malega razlike pa se mi zdi da je tule.

:| res ljudje, prosim, ne govorit, da je html programski jezik.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

MaCoFaCo ::

Sam nisem hotel več drezat v to, se pa definitivno strinjam z McAjvarjem. V HTMLju ne moreš izvajati aritmetičnih izrazov, kar je dovolj velik razlog da se ne kvalificira med programske jezike :D . Da ne omenjam pomanjkanja logičnih operatorjev (NOT, AND, OR) in še česa.

Javascript je seveda druga pesem, vendar to ni HTML.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem delo

Oddelek: Programiranje
182809 (1714) Utk
»

Kako se naučiti

Oddelek: Izdelava spletišč
52416 (2327) pivmik
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514735 (4076) govno
»

programiranje HTML - slo knjiga ?

Oddelek: Programiranje
152322 (2185) Freak
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362723 (2131) McSpike

Več podobnih tem