» »

Monitor se ne prižge

Monitor se ne prižge

Damc ::

Nekaj me zanima.

Pred nekaj tedni ko sem prizgal racunalnik se monitor ni vec prizgal, tudi
na tipkovnici ni delovala nobena lucka, tako da nisem mogel vec v widnovse.

Zamenjal sem graficno kartico, pregledal vse kable, zamenjal monitor a spet
nic.

Zdaj sem zamenjal se maticno plosco ( z novo), kupil sem model
http://www.epox.nl/downloads/files/manu...

Na zacetku ko sem prizgal racunalnik s to novo osnovno plosco se monitor
spet ni prizgal, lucke na tipkovnici pa so zasvetile. Zamenjal sem tudi napajalnik.

Potem sem pregledal se prikljucke za napajanje na osnovni plosci ( to so
tisti majhni kabli ki gredo od gumba za prizig racunalnika do tja kjer se
jih priklopi na plosco - power led, pwr led,hd led,rst,..) ce sem jih
priklopil tako kot kaze v navodilih in po moje sem jih ( ker cd-rom se odpre
in zapre in tudi ventilator nad procesorjem deluje, le monitor se noce
prizgati).

Drugace pa nic ne piska ko prizgem racunalnik, no saj tud ne more ker ne vidim v škatli nobenega zvočnika.

Na servisu so rekli da naj še malo pregledam, pa sem jim stokrat povedal da sem že večkrat pregledal vse in testiral.

Lp!
Damjan

K0K0 ::

Verjetno ti je crknu ram al pa procesor sam verjetno je sam ram. Sicer pa poglej če si ram sigurno dobro vtaknu al pa si nekje sposodi drugega in probaj.

JanezC ::

Se strinjam, da bo RAM kriv. Kolikor vem iz izkušenj, če je osnovni ram zanič ne bo PC niti zapiskal, če je zanič nad osnovo dobiš serije piskov (ki pa ne pomenijo samo napako RAM-ov). Če imaš dve ploščici RAM-a jih zamenjaj med sabo, ali pa uporabi samo eno ali drugo. Računalnik bi moral najprej priti preko grafične in nato BIOS. Sposodi si RAM in poskusi, vendar pazi, da je pravi za tvoj MB (133MHz, 333 itd...) Pazi tudi na to, da rame daš v pravo podnožje (SIMM1 mora biti poln). V vsakem primeru je kriv RAM.
Še to, če se zavrtijo ventilatorji (CD in HD) samo pomeni, da usmernik deluje, nima pa nobene zveze s tem ali deluje tudi MB. Še vedno pa lahko manjka kakšna napetost na ATX konketorju. Vendar pa, če ne veš kaj delaš - raje pusti in najdi nekoga, ki ve za kaj se gre. Upam, da je jasno, če karkoli priklapljaš ali odklapljaš v PC-ju je treba kabel za napajanje potegniti ven. Poseg v usmernik je SMRTNO NEVAREN!

Damc ::

Res je bil ram kriv, sem zamenjal in deluje OK, sem novo osnovno nazaj nesel in vzel v račun eno grafično, staro osnovno pa nazaj priklopil.

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317335 (13458) G_mAn
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689480 (7942) Helena123
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292499 (2045) black soul
»

Ali sem pokvaril procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251620 (1293) Tilen
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351811 (1461) rang3rus

Več podobnih tem