» »

GeForce2 MX -> Quadro2 MXR

GeForce2 MX -> Quadro2 MXR

NiggerBob ::

Zanima me, če je kdo že modificiral svojo MX grafikuljo v Quadro 2 MXR varianto in izvedel kakršnekoli teste v realnih okoliščinah in igrah, recimo q3,.... (rezultati sintetičnih testov, ki so na netu me ne zanimajo toliko)? Po nekaterih podatkih naj bi namreč v q3 fps padel za nekaj % pri modificirani kartici

Prav tako me zanima, če ima kdo hackan BIOS za Propheta Retail, ki omogoča vklop SideBand opcije?

Ker za tiste, ki imajo Propheta MX, na tem linku v bazi ni Propheta MX, dajem jaz nekaj napotkov za modifikacijo Propheta MX Retail:
1. varianta: premaknit (prelotat) upor R121->R122 in R123->R124
2. varianta: upora R121 in 123 pustit na svojem mestu, na prazno mesto, ki je označeno z R122, zalotat 2.7Kohm upor in na prazno mesto, ki je označeno z R124, prav tako zalotat 2.7Kohm upor.
1. varianta deluje na VEČINI! Prophet MX kartic, ki nimajo TV out, 2. varianta pa na tistih, ki imajo TV-Out in na tistih, kjer 1. varianta ne deluje...:D
Obstaja tudi 3. varianta, ampak ne vem, če ima kdo dovolj mirno roko, da s spajkalnikom zalota 2.žici direktno na nogice GPU-ja>:D
OPOZORILO: vse navedeno izvajate na lastno odgovornost!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Putimir ::

Tud mene so že srbel prsti, vendar ko sem prebiral strani z omenjeno vsebino sem se mal ohladu, namreč vsi trdijo, da pospešitev pride do izraza SAMO in samo v CAD in ostalih 3d aplikacijah. Tud spekulacija, da hack odpre nek feature za strojno pospeševanje FSAA NE drži.
Sicer pa kaj bi nalagal, tuki:

http://members.sitegadgets.com/tnaw_xte...

je board na to temo, ki je res obširen in se ukvarja z vsemi področji tega hacka.


Skrajšano pa: če si CAD/3DMAX/...user; jest bi probu, drgač pa ni sans!

Puti

NiggerBob ::

Putimir, ta forum, ki si ga navedel, spremljam že 1/2 leta, tnx anyway. Nisem CAD ali 3DMAX uporabnik, ampak me vseeno srbijo prsti:D
V končni fazi, več kot 30 Ksit ne morem zaje*at, če bo kaj časa ta vikend, bom verjetno vzel spajkalnik v roke, še prej pa se oborožil z raznimi 3D testi in nekaj dodatnimi 10 Kohm upori, pa bo kaj bo in še ni bilo:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Putimir ::

Heh vidš tuki je pr men problem: MX-a bi se mogoče tud jst lotu (tud več se piše o tem), prophetII GTS pa je u gajbi sele 1 mesec, tko da bo verjetn trajal še vsaj dva tedna, da me bo stvar premamila :P

Vsekakor pa pričakujem da prihaja izčpno poročilo o poteku in seveda izidu, lahko bi napisu tud kksn članek...

Fest bod!

Sem za linux, pa ti?

Cr00k ::

jst pa ravno zarad maxa iscem geforca :))...obicnga... da ga prelotam :))

msmiha ::

Meni bi tud pri MAXu prav prišu.:D Moj brat bi lahk zalotav tiste dve žički je reku. To bi še blo najlažje.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Putimir ::

In kaj bi blo najtežje? 8-O

Loki ::

A je poj ta Quadra cisto enakovredna tisti, ki jo lahko naredis iz GTS-ja?

Senitel ::

Ne. Če predelaš GeForce 2 MX, pol dobiš Quadro 2 MXR. Če predelaš GeForce 2 GTS, pol pa dobiš Qaudro 2.

Putimir ::

Kdo se bo torej prvi lotu hacka? Who 's got the guts? Dejmo dejmo fevdalci z velik keša, sej nimate velik zgubit...
:P

Jst sm sicer mal hledu tiste uporčke, in se mi zdijo hudo mejhni. Zadeve se bo treba lotit enkrat u petek al pa soboto zvečer, ko bo mirna roka>:D, če veste kva mislem...

Puti

Loki ::

Senitel, a poj je razlika priblizno taka kot ce primerjas GTS in MX? > da je Quadra GTS parkrat boljsa od MX?

Mate ::

Hum.. Quadro.. v 3D kaj pa recimo v Corel Drawu... a bi to kej bols delal?

ns-miha ::

Jest sem v nedeljo to se pravi vceraj predelal svojega winfasta mx v quadro2 mxr in dela ko sus. v Q3arena(zaradi katerega sem ga sploh spremenu) se pozna ko sto hudicev. priblizno ene 50% je hitrejs.
preobrazbo bi naredu ze v soboto ko sem odlotu dol upore 121in 123 vendar sem jih zgubu ker so SMD. zato sem se malo povprasu okol elektronike in zvedu de lahko brez problemov dam gor 10K upor.
tako sem v nedeljo pozno zvecer prilotal upora in upal da se kista zbudi. ko so se nalozili ntji sem bil zelo vesel in ugotovil da je moj mali frankenstein ziv. hitro sem se fuknu na q3arena in testiral ene 2 ure. kartica je vzdrzala in bil sem tako srecen da sem ga sel takoj enga ven pricinit.
konec zgodbe.

P.S. mislim da vsak ki se to loti nima kaj zgubit(mimogrede jest sem bil brez uporov 121 in 123 skoraj en dan pa ni skurilo kartice) .:P

Senitel ::

Roberto: Jup

NiggerBob ::

Miha44, pa si pogledal, kam ti je nabilo default frekvence za memorijo in jedro, ko si "preobrazil" kartico?

Je to 50% povečanje glede na ne-overclockano MX kartico ali glede na OC MX kartico?
Hehe, tudi jaz sem že dva dni (od sobote) brez teh uporov, pa vrag še vedno dela:D, ti SMD upori so enostavno predrobni, da bi zadevo lahko uspešno prilotal nazaj. Sicer jih nisem izkubil, ampak prilotat nazaj jih pa nisem v stanju. Sem šel danes nabavit nove SMD upore, pa zvečer sledi nadaljevanje...
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

bluehacker ::

A lahko kje napisejo kako naredis quadro gforce256????:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

NiggerBob ::

Bluehacker, klikni TUKAJ!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Geforce 2 MX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211769 (1290) PrimozR
»

softquadro

Oddelek: Navijanje
5943 (851) ferdo
»

MX-a prisilit v Quadra ... kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131401 (985) zizi
»

Turn your GeForce256/ 2 GTS/ 2 MX into a Quadro/ 2 Pro/ 2 MXR

Oddelek: Zvok in slika
151232 (885) Pisk
»

Geforce Quadro 2 mx!

Oddelek: Navijanje
221325 (1060) AndrejX

Več podobnih tem