» »

[JAVA] projekt v povojih

[JAVA] projekt v povojih

myki ::

Zivjo

Ideja je naslednja:

- z osebnim anonimnim mentorjem, ki je strucko v JAVA objektnem programiranju omogociti vecje razumevanje kompleksnejsega nacina uporabe JAVE.
- sestavili smo nekaj nalog(problemov) na katerih naj bi se "ucenec" ucil programiranja s pomocjo mentorja
- mentor bi s svojim znanjem ter izkusnjami svetoval ucencu kako naj spremeni kodo, da bo bolj uporabna ter bolj profesionalna
- mentor in ucenec sta anonimna
- ucenec konca tecaj ko mu uspe prebroditi skozi doloceno stevilo nalog
- naloge se shranjujejo na server preko CVSja
- Ucenec resuje naloge od doma

Zanima me vase mnenje, ali bi se vi odlocili za "nakup takega tecaja", ter kaj bi lahko dodali da bi tak tecaj dobil na zanimivosti in povecali moznosti za nadalen razvoj projekta.

Hvala za predloge,
...a je pol čudn... tenx

CWIZO ::

Kot prvo bi skenslal omejitev na javo. Nej bo pokrito vecje stevilo stvari...
Zakaj anoimnost?
Ucenec dobi znanje, kaj dobi mentor?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Backup22 ::

CWIZO denar?

Ideja je sicer dobra, vendar ljudje pomoje bolj zaupajo klaičnim predavanjem [sploh, če je cena visoka]. Anonimnost mentorja zbudi še večje nezaupanje...
//

CWIZO ::

Ups, sem spregledal "nakupili tak tečaj"...

Hmm ja mene bi v tem primeru skrbelo samo to, da če je ta mentor res tako usposobljen, da bi me kej naučil...
Zgleda kot biznis, ki bi znal laufat. Mogoce se bolje ce bi ga startal na mednarodnem trziscu...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

podtalje ::

Sam dvomim, da bi se to prijelo s plačilom.

1. Če je nekdo začetnik, ki se uči programiranja, potem se bo prek tega težko kaj veliko naučil.
Sam vem, kako zgleda inštruiranje začetnikov, ker sem pred kratkim inštruiral neko osebo
Visula Basic in je še v prvi osebi težko nekomu razložiti osnovne principe programiranja tako,
da jih razume, v predlaganem načinu pa bi bilo to še precej težje.

2. Tisti, ki pa imajo že nekaj izkušenj s programiranjem, pa tudi verjetno precej dobro poznajo iskanje po
Internetu in je vprašanje, če bi bili taki ljudje prirpavljeni plačati za tak tečaj. Seveda je to odvisno od
cene tečaja, samo glede na to, koliko so danes programerske ure, predvidevam, da to ne bi bilo poceni.

myki ::

Ja,

Glede mednarodnosti nebi bil problem, ker bi laufalo na strezniku, ter bi lahko celotna zadeva tekla mirno preko spleta ter tako dostopna vsem.


Glede anonimnosti, lahko da bi se prijavil kak visje postavljeni usluzbenec(beri vodja) ki bi sicer po poziciji moral obvladati JAVO, in nekak ne more rect da pa on ni JAVA expert ceprav bi moral poznati bolj komplexno kako resiti kak problčem z JAVO.

Glede placila, ja racunali bi toliko da bi lahko prodali. Glede na to da so ure programerjev dosti drage, nebi nek tak tecaj, po nasih ocenah presegel nekega sunovega 5 dnevnega tecaja jave.

Klasicni tecaji? Se veda lahko bi se nekdo odlocil med klasiko, sedenje za racunalnikom, ... ali pa med interaktivnim ucenjem, takrat ko imas cas, samoiniciativnost, osebna pomoc nekoga ki obvlada zadevo in se ti posveti z nasveti. Jaz bi se takoj odlocil za to da bi lahko od doma reseval naloge ter dobival feedback od nekoga ki obvlada zadevo. In ne bi hodil nekam na rob ljubljane na 2urni tecaj vsak drugi dan.

Glede problema zaupanja se pa strinjam, da bi znal bit problem. Saj to glede nezaupanja ali bo mentor res naucil kar obljubljamo zna biti riskantno.


Predlogi, feedback????
...a je pol čudn... tenx

CWIZO ::

Zakaj samo java? Zakaj taka ozka usmeritev?

Interaktivno ucenje: kako bos pa zagotovil, ad bo mentor vedno na voljo? Ce bos moral biti ob doloceni urei za racunalnikom, si se vseno vezan na nek termin, samo da ti ni treba nikamor hodt....
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

myki ::

Hm,

Ja interaktivno ne v smislu da bo mogel bit ucenec takrat za racunalnikom in dosegljiv, kot mentor. Ko bo ucenec resil nalogo ali pa del naloge jo bo uploadal prek CVSja in feedback bo dobil v roku recimo 24 ur.

zakaj samo java? Ker mamo struckote za javo in ne kaksen drug programski jezik, bi pa verjetno bila zadeva dosti bolj zanimiva ce bi razsirili spekter, se strinjam, ... hmmm
...a je pol čudn... tenx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: myki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359533 (2350) TheBlueOne
»

Kaj mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5410482 (7529) Kayzon
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479133 (6503) Nublet
»

Katero stran/tutorial priporočate za učenje programiranja?

Oddelek: Programiranje
81796 (1415) shadeX
»

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

Oddelek: Programiranje
3713888 (12415) kr?en

Več podobnih tem