» »

komentarje na vprasanje o pokvarjenem disku

komentarje na vprasanje o pokvarjenem disku

-X- ::

Imam popolnoma nedelujoc disk. Bralna konica je iz neznanih razlogov nehala brati zvok:klik klik klik..... Vprasu bi kaksne cene bi bile ce bi ga dal popraviti profesionalcem ------kot recimo------------::http://www.digitalrecall.net/exec/stati...
Res da resujejo diske se v tako slabih stanjih. 120 Gb podatkov je gor za 110 Gb. Disk je bil odprt, notranja dva diska odstavljena in polozena na mehko podlago v suhem prostoru, nobenih fizicnih obrab na disku, razen odprtega diska(prah), bil sem nepoucen o tem in sem ga odprl. :)

Šimpanz ::

V našem podjetju smo enkrat plačali nekemu podjetju v Nemčiji za obnovo podatkov na 80gb disku. Cena (skupaj z novim diskom) je bila okrog 250.000 sit, tako da tega ne priporočam prav vsakomur.

-X- ::

Koliko pa bi bilo za resenih 60Gb podatkov, in tudi disk kupim jaz, in ga posljem z nedelujocim. ...?:\ (Okvirna cena)
In ali je ceneje ce bi dal resene podatke zapecti na dvd-je? (kot pa na disk)
Je tudi pri vam tako: ( Skupno vsem podatkovnim storitvam je to, da je potrebno vsak projekt plačati vnaprej) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -X- ()

Šimpanz ::

Ker smo mi to delali pred ene dvema letoma, se mi niti ne sanja koliko bi stalo danes. Podatke pa rešuj tudi eno naše podjetje iz Ljuljane (mislim da s imenuje Mikrosistemi). Vpraši tja.

Jackal ::

Disk je bil odprt, notranja dva diska odstavljena in polozena na mehko podlago v suhem prostoru, nobenih fizicnih obrab na disku, razen odprtega diska(prah), bil sem nepoucen o tem in sem ga odprl.


Auč... tole si naredil pa resno neumnost. Res ne vem kaj žene nekateri, da gredo odpirat diske. Tam se ne da NIČ popravljat.

Če nimaš res nekih strašno pomembnih podatkov na tem disku je najenostavnejše pozabi na vse skupaj in pač delat sproti backupe. Vsaka šola nekaj stane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Elements disk - računalnik ga ne prebere!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5311285 (10138) LeXani
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317533 (6731) MadMax
»

crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
291824 (1419) Gapi
»

Katera vrsta nosilca za daljše obdobje?

Oddelek: Kaj kupiti
71025 (1025) BBB
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381943 (1300) burekar

Več podobnih tem