» »

priporoceno za vse zacetnike

priporoceno za vse zacetnike

cahahopie ::

Eden nasvet iz moje strani, če bi kdo rad znau programirat v C++.
Kot prvo... se začnite učit PHP... šele nato presedlajte na C/C++ ali kaj podobnega.
1. Zakaj?
Zato, ker jaz sem si prinesel bukve in bukve iz knjižnice o C++ in bral in bral. Rabu sem pa samo 3 ure cajta na internetu, da sem skapiru osnove PHPja (to so od izpisa-echo, spremenljivk, loopov, zank, array-jev, funkcij in stringov).
2. Ko si naložite apache, php in nato mysql (za začetnike najbolš kar "phptriad".), lahko začnete pisat php kodo med html vrstice, izi kot pasulj. Zakaj? Sam jezik kot tak nima nobenih podatkovnih tipov (int, double, itd..), potem.. ni nobenih predprocesorskih ukazov. Simpl kot pasulj. Poleg tega ti prav tako eksplorer lepo napiše vrstico napake, če se zmotiš (kot določen kompajler v C++ in v drugih jezikih). PHP je tudi zelo podoben C/C++. Sicer nima razredov, a zato ne bo nobeden utrpel poškodb blazinic na prstih zaradi prevelikega tipkanja. (Kolikor vem.. imajo razrede samo C++, Java, smalltalk in še nekaj).
Pač... moje priporočilo. (res pa je da PHP zato laufa samo v primeru interneta in moraš zato imeti naložen apache in verzijo skriptnega jezika-PHP... pa, da bo PHP še v praksi uporaben še podatkovno bazo - mysql.)
No.. to je moj nasvet in upam, da sem dokaj pravilno povedal.
Uspešno programiranje želim vsem!:D

I want to be a real geek! No girls, only my computer, beer and Prozac against Blue Screan.

webblod ::

Skoraj bi se strinjal...

Res je potrebno, preden se lotimo katerega koli jezika, spoznati tiste osnove, ki jih potrebujemo za pisanje...

To so npr. zanke:
V Visual Basicu ima For zanka sledečo obliko:

For i = 0 to 100
' tukaj potem vstavimo stavke, ki nekaj počnejo
Next i

V Delphiju (Pascalu) je oblika sledeča:

for i:= 0 to 100 do
begin
// tukaj potem vstavimo stavke, ki nekaj počnejo
end;

v C-ju (in Javi) pa je opblika sledeča:

for (i=0; i<100; i++){
// tukaj potem vstavimo stavke, ki nekaj počnejo
}

Skratka, gre za bolj ali manj malenkostne razlike v sintaksi, bistveno pa je doumeti, čemu zanka služi.

Strinjal bi se tudi, da je možno pisati "programe" tudi brez posebnih (dragih!!!) orodij, vendar bi tukaj dodal, da imamo poleg PHP na voljo tudi Perl, Java Script in Visual Basic Script, s katerima se da podobno početi marsikaj, pri čemer sta slednja dva že predmetno osveščena.

In morda še to... Kar se tiče C++, je borlandov prevajalnik na voljo ZASTONJ, na Borlandovi strani.

Pa morda še to... naučiti se programskega jezika je dokaj enostavno, naučiti se programiranja pa terja veliko truda, volje (in neprespanih noči).
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

cahahopie ::

Amen!:D
Če ma še kdo kaj odvečnega znanja, lahko še dopolni.

Loki ::

pomoje si ti mal zamesal PHP z ColdFusionom, saj je (vsaj pri meni) PHP pri napaki vracal sam parsing error in st. vrstice, CF pa se priblizno obmocje (od tega do tega znaka v tej in tej vrstici).
I left my wallet in El Segundo

cahahopie ::

Ja....
IE javi pri PHP javi samo vrstico napake. Da..
kar pa je že skor dovolj ob takšni ne-težki sintaksi.

alesrosina ::

enako bi jst svetoval za VisualBasic
namrec, najprej se naucte ASP (pisan z vbscript kodo, ne z jscript ;)) ker pol k enkrat vids VisualBasic, je potrebne sam ksne 1/2 urce pa ze nardis ksn programcic. Vsaj pr men je blo tko ;)

webblod ::

Vendar pa imajo skriptni jeziki (oz. večina njih) eno veliko pomankljivost: Ne poznajo tipiziranja. To pa (sploh v VB-ju) lahko pripelje do mukotrpnega procesa privajanja na tipiziranje spremenljivk, oz. do velike potrate pomnilnika (predvsem v VB-ju), ko se vsem spremenljivkam enostavno določi tip Variant.

Po mojem osebnem mnenju, je za učenje programiranja v današnjem času, ko Borland Ponuja Delphi 6 Personal zastonj, obenem pa tudi C++ compiler (tudi zastonj), veliko lažje, kot še ne dolgo nazaj.

Potem, ko vidiš, ali ti zadeva leži, pa kupiš kako Razvojno okolje (recimo da se cena v povprečju vrti okrog 5000 DEM), ki pa se lahko hitro povrnejo...

LP
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9711467 (8302) Ericssony
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313173 (10528) Spura
»

[Python] učenje

Oddelek: Programiranje
372602 (1899) Isotropic
»

[C++] for {}

Oddelek: Programiranje
291627 (1321) Gundolf
»

Java

Oddelek: Programiranje
323342 (2900) Nerdor

Več podobnih tem